Reklama

Těhotenství po čtyřicítce

Nikolka (Čt, 29. 11. 2007 - 13:11)

Jedna moje spolužačka na základce otěhotněla v šestnácti. Byla sice taková jednodušší, ale třeba je spokojená, co my víme.

Sýkorka (Čt, 29. 11. 2007 - 13:11)

Hm, v devatenácti dítě, to už snad opravdu dneska není nutný...Ale když si na to někdo troufne, tak co!

Zuzu (Čt, 29. 11. 2007 - 13:11)

To je tvrdej příspěvek - je sice pravda, že někde na venkově to takhle ještě chodí, (pokud se holka nenechá do dvaceti zbouchnout, je divná) ale ať si každej dělá, co chce...

To se máš čím c (Čt, 29. 11. 2007 - 13:11)

Kristapána, ve dvaceti už mít dvě děti...To snad bylo běžný v Transylvánii za Caucesca...
Věro, nenech se zviklat, a zvlášť ne příspěvkama, jako je tenhle.

Alena (St, 28. 11. 2007 - 21:11)

Ahojky já bych ve 40 nechtěla ditě jedině , že by to bylo moje první tak jo . Já měla děti v 19 první druhé ve 20 a třetí v 28 teď jsou dvě starší už vdané a mají děti a nejmladší studuje moje švagrová je ve stejném věku a má 16 letého kluka a už na něj nestačí .Ted už si užívám vnoučat a představa , že bych měla 9leté dítě mě nijak nebere jak říkám pokud se na to někdo citi at si pořídí dítě , ale i počitá s tím kolik bude mit let když ditě vyjde ze školy a jestli ještě bude schopen si pohrát s vnoučaty

m. (St, 28. 11. 2007 - 20:11)

Věro, mě je taky 35 a už 4 měsíce se o to s přítelem taky pokoušíme. Musím říct, že to co ty píšeš mě vůbec nenapadlo a naprosto s tím nesouhlasím. Co je ti do lidí. Je to tvůj život a ty si ho žiješ. Hlavu vzhůru a šup na to :-) .

iv. (St, 28. 11. 2007 - 17:11)

Věruško,vůbec neváhej a běž do toho,hlavní přece je, že si to přeješ ty sama.Mě je 40 a taky se pokoušíme.Držím moc pěsti, aby ti to vyšlo!!!!

sajmona (St, 28. 11. 2007 - 17:11)

Milá Alice, důležité je vnitřní naladění a víra, že vše je jak má a pokud miminko mít máte, určitě se to zadaří. Jsem o tom přesvědčená. Nic se nemá lámat přes koleno. Věřte hlavně sobě,jestli je dušička co by se k vám chtěla narodit, určitě se narodí. Klidně písněte na můj mail sajmona"centrum.cz. Držím palečky Simča

Líba (St, 28. 11. 2007 - 16:11)

Jakýpak věk, Věro?!..:))) Je ti akorát.
Já jsem měla první dítě v osmatřiceti, ve čtyřiceti druhý. Proč by se ti jako mělo okolí smát?

Michaela (St, 28. 11. 2007 - 16:11)

Věrko, nevím, proč by se ti měli lidi kolem ,,vysmívat"? Píšou sem i starší maminky, než jsi ty, a jsou spokojený... Být tebou, šla bych do toho, jestli si to sama přeješ. Hodně štěstí.

Věra (St, 28. 11. 2007 - 14:11)

Dobrý den všechny odvážné maminy.Mám stejné dilema.Mám tři děti,je mi 35 let a nějak bych si přála ještě naposled prožít ten krásný pocit těhotenství a porodu,ale nevím jestli se mi okolí nebude vysmívat,proč tolik dětí,můj věk a podobně.Můžu poprosit o váš názor?

Alice (Út, 27. 11. 2007 - 10:11)

Milá Simono, děkuji Vám za odpověď, dost mě potěšila. Ano, jsem o tom vnitřně přesvědčená, že děťátko chci, jsem psychicky v naprosté pohodě a zdravotní problémy nemám.A na děťátko se moc těším. Jen mám strach, že se mi otěhotnět nepodaří,ale jsem ochotna pro to podstoupit všechno.

sajmona (Po, 26. 11. 2007 - 13:11)

Alice, to záleží na každé ženě, jak se cítí,v tomto věku být maminkou. Pokud jste o tom vnitřně přesvědčená, myslím srdíčkem, že si miminko přejete a není to jen o tom, že chcete uspokojit přání scého přítele, tak směle do toho. I když 45 je dle mého názoru už hranice. Pokud jste zdravá, v dobré psychické a fyzické kondici a nerodíte poprvé, tak je to jen na vás. Já rodila loni v prosinci, je mi 40 let a uvažujeme s manželem ještě o jednom miminku, aby malá měla k sobě sourozrnce, má tři, ale už starší. Byl to krásný zážitek, těhotenství i porod, ten nejkrásnější, lepší než když mi bylo podstatně méně a čekala jsem děti.
Zvažte vše a hlavně dejte v tomto ohledu na svou intuici a cítění. Jen vy to všechno budete prožívat a podstupovat. Přeji vám jen to nejlepší Simča

Alice (Ne, 25. 11. 2007 - 14:11)

Taky řeším momentálne problém těhotnství po čtyřicítce.Jen s tím rozdílem, že mi je 45 a těhotná ještě nejsem. Našla jsem si totiž přítele o 12 let mladšího a ten po dítěti hrozně moc touží a já bych mu ho chtěla dát.Mám ale strach, že se mi nepodaří už otěhotnět.Máte někdo podobnou skušenost? Co by jste mi doporučili?

Karel (Pá, 5. 10. 2007 - 21:10)

Mám bratra i sestru, kteří se narodili, když bylo mamce přes čtyřicet. Zdravotní problémy měl bratr, který je mladší, i když není jisté, jestli to bylo způsobeno věkem v těhotenství. Je klasický alergik na seno a jako malý musel na operaci, protože měl rozštěp patra a čípku. Mamka byla při porodech v dobré fyzické kondici, protože léta dobrovolně cvičila děti ve škole. Po psychické stránce je na tom dobře dodnes a říká, že je velice ráda , že si pořídila ještědve děti v pozdním věku.

iva (Čt, 27. 9. 2007 - 11:09)

já mám 43 a mám dvouletýho kluka.Je to nádhera a nic jsem si v životě tak neužívala.Ještě jsem se s negativním názorem nesetkala,ale asi to bude tím,že je mi jedno,co kdo o mně vykládá,ani to nechci poslouchat.A jestli mě drbou doma,tak at,oni sami by si na to už netroufli.Kamarádím s mladýma mamčama a vůbec nemám pocit,že je mi tolik.Je to jen o přístupu.

Ivka (St, 26. 9. 2007 - 16:09)

Jani, na lidi se vykašli,ty ti nic krom pomluv nedají.Hlavně, že jsi štastná a spokojená ty.Tady u nás v okolí co vím jsou 3 starší maminy a vypadají moooc spokojeně.Víš co bych já za to dala kdyby se mě ten zázrak podařil.

jana (St, 26. 9. 2007 - 15:09)

zajímalo kolik je matek které mají dítě po čtyřicítce.I mě se to přihodilo a nyní se trochu bojím, že mě lidi budou linčovat, zatím se setkávám jen s negativními ohlasy, až je mi z toho smutno.Jaké máte zkušenosti vy?

Ivka (St, 26. 9. 2007 - 13:09)

Ahoj Alex,taky vše probírám se svým gynekologem a dost mě v tom podporuje, proto mě posílá na různá vyšetření právě k vyloučení genetických vad, infekcí,atd.Myslím si,že asi taky záleží na doktorovi jak se na těhotenství po 40 dívá on.Já můžu říct(myslím i ty), máme štěstí,že na to mají názor "jaký mají."

Alex (Út, 25. 9. 2007 - 19:09)

Je mi 36 let a děti už mám. Stejně si, ale přeji ještě jednou otěhotnět. Otázku věku jsem probírala se svým gynekologem. Řekl mi, že s přibývajícím věkem se samozřejmě zvyšuje riziko genetických vad, ale těhotenství je sázka do loterie v každém věku, jak ve 20, tak ve 40. On sám by doporučil otěhotnět do 40 a ženám po 44 letech těhotenství rozmlouvá.

Reklama

Přidat komentář