Pan Jareš (59 let) podnikal většinu svého života v oblasti broušení sádrokartonů, a tak byl denně vystaven prašnému prostředí. Bohužel kombinace pracovního vytížení, celoživotního kouření a dědičné predispozice vykonala své a v roce 2017 mu bylo diagnostikováno onemocnění CHOPN.
Během pandemie covidu se v Británii mezi obyvatelstvem objevovalo paranormálních příběhů podstatně více než kdy dříve. To potvrzuje i Caroline McKendricková ze společnosti Somerset Paranormal Investigators. "Jejich počet přibyl především během covidových opatření, což nebylo ideální, protože jsme nemohli lidi navštěvovat u nich doma," uvedla.
Chartisti považují trvání stavu pandemické pohotovosti za nedůvodný a protiústavní zásah do práv a svobod občanů naší země. Dále požadujíí, aby se Česká republika poučila z chyb při řešení koronavirové krize v období posledních dvou let a v rámci široké odborné diskuse chtějí blíže vysvětlit stav znalostí o koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění covid-19.
Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila porušení zákona u tří čtvrtin kontrolovaných respirátorů na trhu. Celkem v loňském roce udělala 1340 kontrol, porušení odhalila v 1005 případech. Uložila 510 pokut v hodnotě 8,3 milionu korun. Zakázala také distribuci 972.000 kusů respirátorů za 20 milionů korun. 
Uprchlíci z Ukrajiny se se zdravotními dotazy mohou obracet na informační linku 1221, který dosud sloužila pro získávání informací ke koronaviru. Na volbě 8 je ukrajinsky či rusky mluvící operátor.
Lékaři v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantovali poprvé játra od žijícího dárce dospělému příjemci. Polovinu svých jater darovala vážně nemocné pacientce její sestra. Dosud takto transplantovali lékaři játra jen třem dětem, kdy byl dárcem jejich otec.
VZP se zapojila do sítě Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině v řadě krajů, ve zbylých regionech je v jednání. Příchozí lidé z Ukrajiny si v těchto centrech na jednom místě vyřídí všechny nutné formality pro pobyt na území ČR, a to včetně přihlášky k veřejnému zdravotnímu pojištění. Všeobecná zdravotní pojišťovna dnes také spustila webovou stránku https://pomocukrajine.vzp.cz/, kde jsou (v ukrajinštině) uvedeny kroky nutné k přihlášení ke zdravotnímu pojištění, pokud lidé nevyužijí služeb asistenčního centra.
Až stovka telefonátů a e-mailů denně, papírování, očkování a léčba pacientů – tak nyní vypadají pracovní dny praktických lékařů. Zatímco v nemocnicích končí díky lehčímu průběhu covidu jen relativně malé množství lidí, praktici léčí stovky tisíc nakažených. Lékaři upozorňují na naléhavost situace a volají po zjednodušení administrativy a lepší spolupráci s hygienickými stanicemi.

Stránky