Reklama

Těhotenství po čtyřicítce

Ellen (Čt, 21. 2. 2008 - 18:02)

Je mi 44 mám dceru které je 26, syna kterému bude 18, a loni se nám narodil chlapeček. Všem maminkám, které váhají, zda ještě do toho jít vzkazuji-je to nádhera a teprve teď si to s manželem užíváme, naše,,velké děti"už nás tolik nepotřebuji a to malé sluníčko dalo našemu životu jiný rozměr a spoustu štěstí.Chtěli jsme miminko trochu dříve, ale nevyjde to vždycky tak, jak si člověk přeje... A tohle štěstí nás potkalo v době, kdy už jsme nedoufali.A všem těm kdo se tohle zdá nenormální vzkazuji, je jedno jestli, máš děti ve 20 nebo ve 40, nejdůležitější je, co jsi ochotna pro toho človíčka obětovat a vím ,že dneska ve svém věku obětuji jakoukoliv zábavu a radši se věnuji tomu prckovi,protože mám už trochu jiné životní hodnoty než kdysi... Až mu bude dvacet, myslím, že už se nebude potřebovat držet maminky za sukně...prostě - udělejte to, co chcete vy, a ne, co říkají brožury, nebo okolí, který ví vždycky všecho líp!

Tereza (Čt, 21. 2. 2008 - 17:02)

Holky, nenechte se odradit. Kdyby se mělo všechno dít podle statistik, kde bychom všichni byli...

Jana (Pá, 1. 2. 2008 - 16:02)

Mirko, nic není absolutní! A nesmysl také ne. Je to velmi individuální. Ano, statistiky říkají své, ale každý organizmus je jiný. Já jsem toho zdárným příkladem. Měla jsem dceru ve 42 letech, strašně jsem si ji přála. Všichni mne odsuzovali a zraňovali, že se mi narodí mongol a že budu stará, až dítěti bude 20 let. Lékařská věda poněkud pokročila, takže jsem absolvovala řadu vyšetření a všechno bylo v pořádku.
Já byla šťastná a ta psychika hrála obrovskou roli. Měla jsem strašnou "páru" a zvládala jsem z vesela naprosto všechno, ještě jsem si to parádně užívala. Nikam jsem nespěchala, nehonila kariéru a peníze, neměla jsem už prostě pocit, že mi něco utíká. A věk? Jakých 70 let, Mirko? Snad něco málo přes 60. To snad není věk, kdy se bojuje s těžkými nemocemi nebo dokonce umírá. Soudě dle mé matky, která je hotová čiperka ve svých 75 letech, se opravdu ničeho nebojím.

Holky, nenechte se odradit, klidně do toho jděte, jen doporučuji podstoupit všechna nutná vyšetření. Hodně štěstí!

Jana

iva (Pá, 1. 2. 2008 - 00:02)

mirko,jistě máš v něčem pravdu....mě se narodil v jedenačtyřiceti,jsem zdravá a cítím se báječně,synek o.k.ale čím je starší,tím víc je aktivnější a někdy mu nestačím.je pravda,že mé vrstevnice si po práci třeba odpočinou a dělají,co se jim chce,nic je nenutí ( něktré) ale já musím pořád a oddych mám,jen když mě někdo vystřídá.Ale ostatní věci,co se netýkají malého jsem musela vypustit z programu,neměla bych totiž na to sílu,tady platí to,že mateřská dovolená je práce na dvojnásobný úvazek,tedy i v noci.dva roky jsem se nevyspala,budil se co hodinu a různé jobovky....ale...ona příroda je mocná čarodějka.Aby totiž moje tělo vydrželo ten nápor,tak mě donutilo upustit od všeho ostatního,aby se nevysilovalo...mám energii totiž jen pro to dítě.nemám ji už pro chlapa ani nic jinýho není důležitý,nechodím se bavit,nepiju,nezvládlo by to moje tělo,nějak se to tak samo udělalo,asi to bude i tím,že mě to pozdní mateřství nesmírně naplnilo.cítím,že pokud si budu energii chránit,že to dítě zvládnu štastně.třeba jsem nemohla vařit jindy,než když dítě spalo,ono by mě totiž nenechalo a já bych byla nervní,no tak jsem někdy třeba ani neuvařila,nebylo to podstatný,podstatnější byla moje pohoda a spokojený dítě.návštěvy nebo různý společenský akce,tak to neexistuje,to by můj organismus nezvládl,proto se asi uchovávám v normě.ale náročý to je....miminko,to byla procházka zahradou,ale od té doby,co začal chodit...bolavý záda atd.fakt si to ženský rozmyslete,jestli tohle chcete obětovat.

Mirka (Čt, 31. 1. 2008 - 21:01)

Je to absolutní nesmysl!
Ženy po čtyřícítce, buďte soudné,když už neberete ohled na dítě, které se vám narodí takto pozdě.Totiž to není jen o tom dítě donosit a porodit.To obnáší řadu závazků na dlouhá léta, dítě vychovat,být mu nápomocen na leta.
Jen pro příklad: až bude dítěti 20 let, vám už bude pomalounku klepat sedmdesátka na dveře.
Zatímco dítě ve 20 letech zas až tak dospělé není, vy v těch hnedle 70 letech už budete rádi, že jste rádi.
A další problém - vaše těla v těchto letech už většinou nebývají po stránce zdravotní zcela v pořádku a nebo mají nakročeno k nějaké nemoci.Věřte , že těhotenstvím a porodem se tyto nemoci okamžitě objeví.
Copak pokud je to nemoc, kterou lze léčit, tak to ještě jde, ale občas je něco k nevyléčení.
A dítě potřebuje především zdravou matku.
Jedna ze špatných variant je, když má dítě nemocnou a ještě stárnoucí matku.
Věřte, že na těchto dětech je to znát doživotně.
Jsem ve vašem věku, zdravotník, který dělá celý život ve zdravotnictví a lecos jsem už viděla.

mirka (Čt, 31. 1. 2008 - 19:01)

je mi 44 a taky si moc přeji miminko s novým přítelem.Myslím, že to zvládnem, ne? Jsme holky šikovné a když k tomu budeme rozumné a trochu se šetřit, to by bylo,aby se tonepovedlo.Držím palce.I sobě.

mirka (Čt, 31. 1. 2008 - 19:01)

Brzy mi bude 44 let,mám už dospělého syna,
ale až teď jsem potkala muže, se kterých bych si moc přála mít miminko.
On by taky nebyl proti.
Ale přece jen...červíček hlodá.Bude miminko zdravé?Zvládnu to?
Jistě, s věkem rizika rostou,ale jsem zdravá,
cítím se báječně...Maminky po čtyřítce-
-jaký je váš názor?

Iva (Čt, 31. 1. 2008 - 18:01)

Dano když to mimčo chceš ty sama tak je to Tvé rozhodnutí a okolí ať si říká co chce, vůbec je přeci nemusíš poslouchat.

Eva (Čt, 31. 1. 2008 - 17:01)

Mně bude 45 a klidně bych další dítě měla. Ať si okolí říká, co chce. Ale abych neělala frajerku, raději to nikomu známýmu neříkám, nedočkala bych se pochopení.
Dano, jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Zpožděná MS? Test? Jen pocit?

Napiš,

Eva

Pavel (Čt, 31. 1. 2008 - 11:01)

Dano, na okolí se můžeš ...víš co.
Chceš to dítě, nebo ne?

iva (St, 30. 1. 2008 - 23:01)

a proč tě zajímá,co si myslí okolí?já vím,že mé okolí si tukalo na čelo,bylo mi to jedno,neřešila jsem takový věci.nějak jsem se rozhodla a tak to je,to nikdo nemůže změnit ani zpochybnit.

dana (St, 30. 1. 2008 - 06:01)

je 42 let a myslím, že jsem otěhotněla, nemám strach ze sebe ale z okolí,zajímalo by mě kolik maminek v tomhle věku asi je.pořád ještě se někde vyskytují negativní názory.Někdy mám pocit,že si některé ženy vybíjejí zlost a některé matky přímo uráží.Toto mě docela trápí.

Morte (Út, 15. 1. 2008 - 18:01)

Teta měla mého bratrance také po 40ce. Ale myslím, že to nebylo moc moudré. Krátce po jeho narození, se jí zabil manžel a ona je na něj sama. Bratranci je teď 18, teta stárne a nestačí na něj. On si z ní vůbec nic nedělá a suveréně na ní hází bobana. ;)

Dana (Út, 15. 1. 2008 - 09:01)

Ahoj Karino, šílené to není, možná jen odvážné, ale od toho je tu doktor, aby poradil. Hodně štěstí.

Karina (Út, 15. 1. 2008 - 08:01)

Ahoj, závidím vám,že jste odvážné. Mně bude letos 45. Manžel od nás odešel k mladší dívce. Já mám přítele o devět let staršího. Je to asi šílené, ale taky bych ráda rodinu. Mám dvě dcery 23 a21, ale už mají své životy. Nevím,budu to muset prokonzultovat s lékařem. Bez rodiny to není ono.
Zdravím vás Karina

Alice (Po, 10. 12. 2007 - 20:12)

Omlouvám se, ale omylem jsem svůj příspěvek poslala 2x.

Alice (Po, 10. 12. 2007 - 20:12)

Ahoj Evo, jsem velice ráda, že se tu konečně objevil někdo v mém věku, a to já jsem ještě o rok starší než ty. Závidím ti, že už čekáš miminko, já bych ho taky moc chtěla a udělám všechno proto, abych zdravé dítě porodila i navzdory mému věku.Myslím si, že v době našich babiček se děti rodily ženám i v pozdějším věku a to medicína nebyla ani zdaleka na takové úrovni jako dneska. Já jdu směle do toho a své bříško, když se nám to povede, budu nosit hrdě a s pýchou. Jestli chceš, napiš mi na můj mail asoffi"seznam.cz. Zdravím tě, Alice

Alice (Po, 10. 12. 2007 - 20:12)

Ahoj Evo, jsem velice ráda, že se tu konečně objevil někdo v mém věku, a to já jsem ještě o rok starší než ty. Závidím ti, že už čekáš miminko, já bych ho taky moc chtěla a udělám všechno proto, abych zdravé dítě porodila i navzdory mému věku.Myslím si, že v době našich babiček se děti rodily ženám i v pozdějším věku a to medicína nebyla ani zdaleka na takové úrovni jako dneska. Já jdu směle do toho a své bříško, když se nám to povede, budu nosit hrdě a s pýchou. Jestli chceš, napiš mi na můj mail asoffi"seznam.cz. Zdravím tě, Alice

Alice (Po, 10. 12. 2007 - 20:12)

Ahoj Evo, jsem velice ráda, že se tu konečně objevil někdo v mém věku, a to já jsem ještě o rok starší než ty. Závidím ti, že už čekáš miminko, já bych ho taky moc chtěla a udělám všechno proto, abych zdravé dítě porodila i navzdory mému věku.Myslím si, že v době našich babiček se děti rodily ženám i v pozdějším věku a to medicína nebyla ani zdaleka na takové úrovni jako dneska. Já jdu směle do toho a své bříško, když se nám to povede, budu nosit hrdě a s pýchou. Jestli chceš, napiš mi na můj mail asoffi"seznam.cz. Zdravím tě, Alice

Návštěvník (Po, 10. 12. 2007 - 13:12)

Pro Ivanu odpověď:

Hledala jsem na webu nějakou diskusi starších matek nebo pozdně těhotných, ale všude jsou maximálně 40, 42-leté, mně však bude na jaře 45. Bohužel, každý rok v tomhle hraje velkou roli. Nebo že se někdo někde doslechl, že kdosi rodil ještě později, apod. Ale konkrétně těhotnou v mém věku jsem nenašla. Ani u lékaře, ani v poradně, nikde. Proto si připadám jako exot. Myslím si však, že v příštích letech ani tento věk již nebude nic výjimečného. Nejsem si ale jistá, zda je to správně. To je téma na další diskusi.
Tak ahoj!

Eva

Reklama

Přidat komentář