Reklama

mléko-mléčné výrobky

Martina (Út, 25. 3. 2014 - 09:03)

Tato diskuze je krásným příkladem demagogie. Mléčné výrobky zdraví nepoškozují. V případě, že jste alergičtí na laktózu, pak ano. V případě, že vám chybí štěpné enzymy (do 20% v populaci ČR), pak musíte dodržovat dietu. Pro naprostou většinu lidí ale platí, že mléko a mléčné výrobky by měly být nepostradatelnou součástí stravy. Pokud máte nedůvěru k výrobkům z velkoprovozoven, zkuste někdy nakoupit sýry a mléko na farmářských trzích.

Aneta (Út, 19. 1. 2010 - 21:01)

Mléko mám strašně ráda a piju ho každý den, ale žádné problémy s tím nemám.

k (Čt, 14. 2. 2013 - 15:02)

kazdy si akorat prekrucujete pravdu podle sebe....

ityqweqwe (St, 9. 12. 2009 - 03:12)

Dobrý den, přečetl jsem si celou diskuzi a musím také přispět.
Každý kdo si dá základní fakta dohromady musí pochopit o co tady jde.
1. Ad názory vegetariánů/veganu/makrobiotiků. Je mi Vás opravdu líto, že jste se nechali nachytat. Uvědomte si ten paradox. Aby jste dostali všem zásadám a zlepšili svoje zdraví zjistíte nakonec, že si musíte koupit tofu, mořské řasy, miso, tempeh, atd. O to tady jde přinutit Vás utrácet, nejde tu o Vaše zdraví, ale o Vaše peníze. Už to konečně pochopte.
2. Ad ti co mají rádi mléko a mléčné výrobky. Domnívám se, že pokud se konzumuje nijak neupravntané mléko nepředstavuje to žádný problém. Pokud Vám něco neprospívá tak k tomu cítíte odpor. Prostě to nejíte. Takže i tady platí, aby se raději tolika kvalita na místo kvantity.
Ještě poznámka k tvrzení, že kupovaný jogurt je pouze mrtvá hmota - není. Kdyby byla nešel by z něj vyrobit domácí jogurt.
Takže na závěr jezte co Vám chutná a zapomeňte na vymývání mozků.

Granvin (Čt, 1. 10. 2009 - 22:10)

Kdybych měl shrnout informace, které jsem se nedávno dočetl z knihy jednoho amerického lékaře, tak:
-Mléko ve formě v jaké se prodává v obchodech je břečka pro náš organismus jedovatá.
- Mléko je léčivé pokud se jedná o mateřské mléko.
- Kravské mléko je použitelné a zdraví neškodné, pokud je před požitím nijak neupravované, a to v den kdy bylo získáno.
- I čerstvé mléko, po jednom dni v lednici, ztrácí velmi mnoho ze svých příznivých vlastností.

S některými názory tohodle pána ne-úplně souhlasím, ale to je z velké části způsobeno tím, že k léčbě přistupuje jako lékař, což mu nemůžu mít za zlé, každý k léčbě přistupujeme podle svého zaměření, ale tyhle informace mi přijdou celkem zajímavý.

Jana (Čt, 9. 4. 2009 - 08:04)

Mléko jedině do těsta (moučníky, knedlíky). Napít se ho - umřu. Pocit na zvracení, průjmy, to je můj případ. Na to doma zkysané mléko ráda vzpomínám. U tety ve sklepě a od vlastní krávy - to bylo něco! K tomu nové brambory s tvarohem, to byla večeře! To jsem mohla a se mnou všichni okolo. Jenže teď už to nejde. Dnes když mléko zkysne, smrdí a je to neskutečný hnus. Takže jsem skončila. Sem tam kousek dobrého sýra nebo půl jogurtu a dost.'

Nina (St, 8. 4. 2009 - 22:04)

Nemohu pít mléko. A je to vůbec zdravé mléko???'

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2009 - 22:03)

Pro mne dnešní podoba mléka rozhodně fuj. Dříve zkyslé mléko doma ve sklepě v kamenovém hrnci - mňam.'

vláda (So, 14. 3. 2009 - 22:03)

Mléko - mňam nebo fuj?'

HonzazMoravy (Pá, 2. 12. 2011 - 19:12)

Téma nezdravé mléko je rozsáhlé a vědecké výzkumy z celého světa definitivně a zcela jednoznačně potvrzují pravdivost tvrzení, že mléko a mléčné výrobky poškozují zdraví. Jak laickým nevědomým, tak i placeným "odborným" oponentům vřele doporučuji publikaci "Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda", ISBN 80-86198-43-X od J. Průchové a kol., vydalo nakl. Svítání. V knize je uvedena také obsáhlá literatura na toto téma, po níž mnozí méně informovaní tak touží!

Pipi (Ne, 14. 12. 2008 - 14:12)

Nemáš zač :) Ono jde tofu připravovat i tepelně, třeba se zeleninou na pánvi, do rizota se sójovým granulátem, stačí ochutit bylinkami. JInak například v Tescu v potravinách mají oddělení zdravé výživy, kde mají např. šmakouna (mňam) i sójové jogurty.'

Lydka (Pá, 12. 12. 2008 - 17:12)

Pipi, děkuju moc za radu. Sojové sušené mléko tak používám (do kafe). Tofu mi moc "nejede". Určitě se tam zeptám a vyzkouším nějaký sojový jogurt.'

Pipi (Pá, 12. 12. 2008 - 12:12)

Lydko, já jsem před nějakou dobou ze svého jídelníčku také vyřadila mléčné výrobky. Místa klasického mléka si kupuji sójové mléko (to v prášku, tekuté mi nechutná) a místo sýrů mám tofu...poradila bych ti zajít si to některého z bioobchodů a tam mají spoustu potravin, určitě ti poradí a vybereš si. Také jím sójové jogurty, mně všechny tyhle věci chutnají, ale někdo si na to nezvykne. Je to bezva věc.'

Lydka (Pá, 12. 12. 2008 - 09:12)

Zdravím všechny, chtěla bych ze svého jídelníčku vyřadit mléčné výrobky. Souhlasím s názorem, že jsou zdraví škodlivé (na základě přečtené literatury a 3týdenní diety). Ale narazila jsem na problém. Nevím, co si namazat na chleba. Jakou si připavit svačinu (dříve stačil jogurt). Všechny známé pomazánky obsahují tavený sýr nebo tvaroh apod. Nevíte, prosím, někdo nějaký internetový odkaz, kde by byly bezmléčné recepty? A co Rama a jiné rostlinné tuky? Pokud tady podobná diskuze existuje, tak se omlouvám, ale nemá čas to tady celé procházet a vyhledávat. Děkuji.'

coroner (So, 7. 7. 2007 - 16:07)

Škoda Ylo, že jste si také nepřečetla příspěvky v diskusním fóru. Už jsem se lekl, že k tomu budu muset zase něco zdlouhavě vysvětlovat, naštěstí tam jsou dva příspěvky nějakého Jirky, se kterými se mohu jedině ztotožnit.
Není to sice o mléku, ale tuhé slané sýry jsou jako koncentrovaná bílkovina (navíc ještě přesolená) ze zdravotního hlediska mnohem horší než maso.
16. 11. 2002 14:08:00, Jirka
Já bych maso také nevynechával. Hlavně to hovězí, protože pokud by to udělal každý, mohla by Česká republika ztratit světové prvenství v počtu onemocnění rakovinou tlustého střeva. A to by nás pak možná ani nechtěla Evropská unie. Báro, velmi Vás lituji. To budete mít ošklivé stáří, jestli se opravdu řídíte stravovacími zásadami, které jste uvedla. jp
odpovědět >>
16. 11. 2002 15:25:00, Jirka
Pisatele nebo pisatelku článku bych chtěl ubezpečit, že nikdo z nás makrobiotiků ani vegetariánů žádnou nouzí -to jest ochuzením jídelníčku o rakovinotvorné potraviny- netrpí. Na celou problematiku výživy mají oba tábory jen poněkud odlišné náhledy. Dále bych si dovolil polemizovat s výrazy fanatismus a dogmatismus, jichž bylo ve spojení s makrobiotikou a vegetariánstvím použito. To, co je nazýváno fanatismem a dogmatismem, je ve skutečnosti dodržování božího řádu, abych použil vaší terminologie. Ohánět se láskou k Bohu a cpát se vepřovým nebo hovězím mně připadá poněkud pokrytecké. Dále bych si dovolil upozornit, že skutečný Bůh nám dal jen omezený počet druhů potravin, což lidstvu postačovalo po tisíce let. Pisatel si patrně popletl Boha s potravinářským průmyslem. Pravdou je, že při srovnání nabídek obou subjektů, vychází z celé záležitosti Bůh jako naprostý břídil. Pokud se dostatečně orientujeme v problematice onemocnění, která vznikají v souvislosti s konzumací určitého druhu potravin, zjistíme, že potravinářský průmysl je ve skutečnosti Ďábel. Amen! jp

Je tam i pár dalších, které nejsou zatíženy právě těmi dogmaty a fanatismem z poválečné doby, kdy si měl člověk vynahradit válkou zredukovaný jídelníček.
Najdete tam i příspěvky, které se zase více budou líbit vám.
Jinak článek psal někdo, kdo nemá o celé věci ani ty minimální informace.
Pochází to ze zdroje Láska - cesta ke zdraví i k Bohu.
Proti věřícím nic nemám, ale poněkud mě vždy nadzvedne, když zrovna oni používají slova dogmatismus a fanatismus...'

Ylo (So, 7. 7. 2007 - 09:07)

http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/zdrava-strava-ano-fanatismus/

Snad už jen dodatek, který za mě udělá odkaz na internetu, který pan coroner jiste přijme :-)), hezké a zdravé léto'

coroner (Pá, 6. 7. 2007 - 13:07)

Pro "Doktora": Jinými slovy jste chtěl říci, že vaši zahraniční kolegové (např. na zmíněné Oxfordské univerzitě), kteří závěry výzkumů uveřejňují na internetu a v lékařských periodikách, jsou hlupáci, podvodníci, zkorumpovaní manipulátoři s lidmi a podobně.
Tak to nás tedy potom potěš pánbůh, komu důvěřiví lidé vkládají své životy do rukou...

Pro Ylu: Tady nejde Ylo, o Vás, která máte zrovna to štěstí, že se ve vašich rodových znacích náhodou sešly všechny faktory tak, že jste těsně po padesátce zatím bez problémů. Padesátka není ale u takových lidí ještě ten správný věk na nějaké vážnější onemocnění.
Nikde také není psáno, že zrovna vy musíte vůbec onemocnět. U každé nemoci jde pouze o určitou procentní pravděpodobnost, kterou nějaká potravina nebo aktivita může uspíšit nebo potlačit, což lze doložit v lékařských výzkumech příslušnou statistikou.
Statistika pochopitelně pracuje jen s případy, které se do ní dostanou.
Tady jde hlavně o ty lidi, kteří už mají po mléčných výrobcích problémy, jež často mléku vůbec nepřisuzují. Nejde tady jen o mléko. To je pouze jednou z hlavních příčin určitých potíží.
Podle vědeckých výzkumů, které podobně jako "Doktor" patrně neuznáváte, jsou mléko a sladké mléčné výrobky zodpovědné např. za rostoucí počet případů dětského diabetu. Často se objevuje toto onemocnění i u novorozeňat, když k tomu dá podnět nesprávná výživa matky v období těhotenství. Zvláště v případě, když matka uvěřila televizní reklamě po jejím dennodenním vymývání mozku, kdy stokrát opakovanou lež každý automaticky považuje za pravdu.
To samé se týká nebývalého nárůstu všech možných i nemožných alergií na cokoliv, které pak vyústí u dětí třeba až do vzniku těžkého astmatu.
U žen je pak typicky mléčnou rakovinou "jogurtová" rakovina prsu. Ze statistického hlediska lze opět dát do souvislostí masivní televizní reklamu na jogurty a sladké mléčné výrobky (nejhorší jsou ty mražené, že Helenko Vondráčková...)s narůstáním počtu nových případů onemocnění.
Jako úplný výsměch všem současným poznatkům o příčinách tohoto onemocnění působí fakt, když si ještě někdo jogurty pojmenuje Dobrá máma.

Jak správně píšete, celková životospráva (životní styl) v celé věci hraje dosti podstatnou roli.
Pokud uběhnete maraton a ujedete stovku na kole, jste dle energetické medicíny v tzv. extrémní dostředivé kondici, což je typické pro všechny sportovně založené jedince, snad jen s výjimkou šachistů.
Tato kondice vás pak nutí (umožňuje vám) adekvátní energetický výdej při takové fyzické zátěži.
Mléko je energeticky opačná záležitost, která může vytvářet po určitou dobu "vhodnou" protiváhu k vašim aktivitám. Dochází tedy prostřednictvím energie mléčných kysaných výrobků k určité kompenzaci vaší kondice.
Nezbývá, než vám popřát, aby vám tento druh kompenzování vydržel bez následků co nejdéle...

Pro editu a AA kočky: Je třeba rozlišovat, když zvířeti pro něj něco chuťově akceptovatelného dáme, nebo když si to zvíře vynutí samo.
Pokud by pro kočku a psa bylo kravské mléko nepostradatelnou složkou potravy, musely by mít krávy na pastvě asi na vemenech chrániče.
Ono jim ale pouze chutná. Zrovna tak, jako když nalejeme psovi místo mléka pivo.
Editin pes a kocour mají navíc ještě výhodu, že mohou srovnávat mezi domácím a průmyslovým produktem. To by mohlo také něco napovědět...'

Ylo (Čt, 5. 7. 2007 - 23:07)

Pane coronere,
poprosím Vás tedy o vysvětlení.
Kromě mléka, to moc nemusím, mám ráda velkou škálu mléčných kysaných výrobků.
Mám více než " 5 křížků " , za celý život jsem neměla angínu, mám oboje mandle, neznám co to je brát atb, uběhnu maraton, ujednu stovku na kole, pracuji více než dost - duševně, a při testu kostní hmoty lékař jen zíral :-)) ani známka osteoporozy.
Třeba to bude v celkovém životním stylu, ve kterém strava tvoří důležitý prvek, ale je otázka zda ten nejdůležitější.'

Návštěvník (Čt, 5. 7. 2007 - 20:07)

Naše kočky krabicové mají rády. Domácí kravské ale měly snad jen 2x, taky ho vypily.'

edita (Čt, 5. 7. 2007 - 19:07)

Náš pes a kocour se můžou přímo utlouct po domácím kravském a kozím mléku, pravý opak však nastane, když jim do misky nalijeme kupované krabicové mléko, toho se ani netknou...(podobné to je i s jinými potravinami). Myslím, že mléko samo o sobě škodlivé není, spíše průmyslový postup jeho zpracování, který z mléka činí znehodnocenou bílou alergizující vodu.'

Reklama

Přidat komentář