Deklarace sester k nátlaku na očkování

Podobně jako skupina lékařů sepsala "Deklaraci lékařů k nátlaku na očkování", sepsala i skupina zdravotních sester "Deklaraci sester k nátlaku na očkování". Deklarace obsahuje jejich zklamání, rozhořčení i smutek ze situace, kterou v této zemi nelidským a bezcitným způsobem vytváří politici, státní úředníci a malé odborné skupiny, které již zcela ztratily jejich důvěru.

Podepsané zdravotní sestry kritizují klamavé kampaně, že očkováním uděláme za koronavirem tečku.

Ohrazují se proti společenské stigmatizaci neočkovaných či těch, kteří odmítají třetí, popř. další tečku.

Nesouhlasí s dělením občanů na občany první a druhé kategorie.

Upozorňují na nárůst nedůvěry v opatření a to i mezi očkovanými.

Poukazují na selhání primární zdravotní péče, kdy se mnohé ordinace praktických lékařů přeměnily na "Call centra" a pacienti byli "léčeni" pouze na dálku, což mnohdy vedlo ke zbytečnému zhoršení jejich stavu a následné hospitalizaci.

Vyjádřily názor, že nejvíce selhávají odborníci včetně lékařů, kteří nevedou dialog. Místo toho přenechali odpovědnost v rozhodování na neodborné vládě a marketérech, které mají jiné zájmy.

Jsou svědky čím dál častější vzájemné nenávisti, zlosti a útoků ze strachu a neporozumění, vytrácení se lidskosti, vzájemnosti, pochopení, jak ze strany pacientů, tak i zdravotníků.

Sestry upozorňují na to, že zdravotníci, kteří se denně potkávájí se zdravotními riziky jsou v důsledku prodělání různých infekčních onemocnění včetně C19, ta nejméně ohrožená skupina.

Na závěr dochází k názoru, že vládě nejde o jejich zdraví a zdraví národa, pokud jim neumožní pracovat a sloužit pacientům a vezmou právo na vzdělání studentům zdravotnických oborů, když se nepůjdou očkovat.

Celé znění deklarace sester naleznete na: Deklarace sester k nátlaku na očkování  a deklarace lékařů na Deklarace lékařů k nátlaku na očkování (deklaracelekaru.cz)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Jitka
    Jitka (anonym)

    Je to smutne, co se ve zdravotnictvi deje a nedovedu si predstavit, co se bude dit, pokud cast zdravotniku odejde.

    Pro 21, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama