Reklama

Tramal

Petr (So, 4. 10. 2003 - 16:10)

Ještě bych chtěl zareagovat na nedávný příspěvek ve kterém nějaká inteligentní slečna píše o marihuaně. Není většího svinstva než trávy, nevím co na tom všichni vidí. Jsou z ní akorát deprese a bolesti hlavy. Takové ty kecy že co je přírodní je nejlepší a pryč z chemií. Ruce pryč od marihuany!!!!

Petr (So, 4. 10. 2003 - 16:10)

To Zuzka:Je mi 19 a drogy jsem ještě moc nebral až na všelijaké prášky a jejich kombinace a opium. To ale neznamená že je brát nebudu, naopak, jsem si jist, že až se mi podaří sehnat dobrého dealera začnu s heroinem, protože opiáty mi chutnají a jedině tvrdé drogy můžou dát smysl mému zničenému životu.A už mě fakt o ničem nepoučuj a raději se pusť do experimentování ať z toho života taky něco máš. Hodně štěstí!!!

Zuzka (Čt, 2. 10. 2003 - 10:10)

DRahý Petře, možná, že tvá inteligence je na vysoké úrovni, ale můj názor znáš. Je to pouze tvůj život a ty sám si budeš rozhodovat jak s ním naložíš. Dřív či později poznáš, zda tvé experimentování bylo či nebylo k něčemu dobré. Zkusil jksi někdy drogy? Také by mne zajímalo kolik ti je let. Nechci tě poučovat nebo nedejbože říkat ti jak máš žít. Jsme každý svého štěstí strůjce!

Petr (Út, 30. 9. 2003 - 22:09)

A ještě by mě zajímalo, kolik ten tramal stojí v lékarně. Já beru od mého soukromého dodavatele jednu 200mg tabletu za 40kč. Zdá se mi to moc a proto se právě sháním po těch receptech. Nezapomeňte uvést vaše zkušenosti s prášky a budu rád za každý tip. Předem díky všem opiovým badatelům.

Petr (Út, 30. 9. 2003 - 22:09)

Já normální jsem a moje inteligence je vysoce nadprůměrná. Bohužel či bohudík už od narození mám touhu neustále něco skoušet a poznávat a hned se do všeho vrhám. Na Tramalu závislý nejsem a na tom, že mi vyhovují silná analgetika, hypnotika a sedativa nic není. Někdo pije, já experimntuju s prášky. A stav, který nastane když razdrtím pět 200mg-mových retardovaných tablet tramalu, rozpustím ve vodě a vypiju je dalo by se říct návykově super. Lidi, vyzkoušejte a pak kritizujte. Díky těmto experimentům jsem zažil pár pohodových dnů. Není nad to ležet deset hodin u nějakých dobrých filmů v uměle navozeném opiovém opojení, jaké nám tento dar seslaný z nebe může nabídnout. Troufám si tvrdit že je to rozhodně zdraví prospěšnější než třeba chlastat. Žádná kocovina, neurony to neničí. Podle mého názoru jsou opiáty s člověkem spjaty jako jídlo nebo sex. Ale tohle někteří ''nudní'' lidé nikdy nepochopí a budou mi tady tvrdit jak nejsem závislý. Nemůžete nesouhlasit.

Zuzka (Ne, 28. 9. 2003 - 17:09)

to Petr: hele seš ty vůbec normální, asi ne co?????????? Silně pochybuju o tvé inteligenci, asi se sem nehodí tvá připomínka!!!!!!Myslím, že máš těžkou závislost! Měl bys s tím začít něco dělat, zamysli se sám nad sebou a né nato kde hledat recepty a TRAMAL!!!

Petr (Ne, 28. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj lidi. Já tramal beru jako drogu. Mám rád silná analgetika a sedativa. nevíte, kde ho sehnt, už mi dochází. Jestli někdo má radu jak shánět recepty, nebo nějaké dobré prášky, které se dají dostat bez receptu, podělte se. Budu vám vděčný. Nebo jakékoli skušenosti.

Zuzka (Út, 9. 9. 2003 - 14:09)

Ráda bych také přispěla . Moje nejlepší kamarádka užívala Tramal po operaci (jen uvedu, že náročné) dnes Tramal pije řekla bych jak vodu, její obvodní lékař jí tento lék píše pořád do kola.divím se, že doktor nijak obzvláště nezpozoroval, že se dávky stupňují a Tramalu je pořád málo!!! Jinak přes bolest nemůže žít normálním životem, dokonce upadla do drogové závislosti(díky bohu) je dnes vyléčena!!!!!!!!!! ale pouze z drog, tramal zůstal!!! Ten bych řekla, že je droga nejsilnější i přes všechny drogy...pánové doktoři a ostatní...marihuana???? zaměřme se také na tyto látky a hlavně...není doktor jako doktor. Vím, že se ho nikdy nevzdá.Trápí mě, když vidím jak ucucává z lahvičky, ale....

Patrik (Ne, 7. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj všem kteří užívali nebo užívají tramal. Můj problém je že ho užívám už asi 1 rok a jsem na něm dost závislý, ale né tak že to je má potřeba. Jinak abych se představil je mi 24 let jsem z Opavy. Poraďte jak se ho zbavit. S pozdravem Patrik. Můj e-mail Predmo"seznam.cz.

Patrik (Ne, 7. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj všem kteří užívali nebo užívají tramal. Můj problém je že ho užívám už asi 1 rok a jsem na něm dost závislý, ale né tak že to je má potřeba. Jinak abych se představil je mi 24 let jsem z Opavy. Poraďte jak se ho zbavit. S pozdravem Patrik. Můj e-mail Predmo"seznam.cz.

Vlada (Út, 26. 8. 2003 - 10:08)

Zdravim a pridavam svou trosku do diskuze.Beru Tramal asi dva roky,ale poze skutecne pri bolestech.Dostavam velke baleni kapek,ale s navykem nemam problemy.Mam ho doma a i v praci.Jsem po dvou operacich patere se syndromem FBSS.Operovat se uz neda a zbylz bolesti.Tramal na mne pusobi,jako kdyz kopne kun.A protozejsem rad,kdyz za sve jednani zodpovidam,tak u mne funguje autocenzura na uzivani.Dat si ho v praci,to skoro nepripada v uvahu,je to jen pojistka,ze se nebojim a v pripade potreby pouziji.To same doma,radsi lezim v klidu a snasim bolest,nezli chemii.Ale jsou pripady,kdy si ho musim vzit,cca 1-2x tydne.Tak to probiha uz dva roky,ale zavislost zatim nepozoruji.Jsou pripady,kdy si radeji zajdu na pohotovost pro injekci tramalu,nezli kapky.Myslim si za tu bolest reaguje podstatne lepe a vedlejsi ucinky na psychiku,alespon u mne jsou priznivejsi.Mam i tablety retard,ale ty jsou jeste podstatne horsi nezli kapky.Jsem po nich podstatne delsi dobu otupely.Jasne je to pozvolny a dlouhodoby ucinek.Takze je dobre o tom vedet a regulovat toho dablika.Vzdy se musi posuzovat adekvatni uziti vuci bolest.A to my s chronickou bolesti snad zvladame.Cau Vlada

Martina H. (Ne, 13. 7. 2003 - 11:07)

Milá Lenko,jediná rada, jak otce přimět k opatrnosti, je: Dej mu přečíst některý se zde uvedených názorů. Kombinace takového léku s alkoholem je děsivá. Ale dle mé zkušenosti, kapsle nejsou tak silné

Lenka (Pá, 4. 7. 2003 - 21:07)

Ahoj lidi. Mám taky zkušenost s Tramalem. Měla jsem úraz na lyžích - rameno v ortéze. Dostala jsme Tramal. V lékárně mi řekli 3xdenně po 20 kapkách. Špatně mi nebylo, ale byla jsem úplně mimo a spala skoro celý den. Když jsem viděla účinek po první dávce, tak sem si to sama snížila na 10 kapek denně a mělo to stejný účinek. Protože mi to ale hodně bolelo, brala jsem ho týden 3xdenně, pak už jsem si ho dávala jen na noc. Měla jsem strach, protože ty účinky byly fakt neskutečný. Brala jsem ho téměř 3 týdny a řeknu vám, že jen tak usnout, mi dělalo problém, ale vydržela to a nedala jsem si ho už pak nikdy. Můj otec nyní dostal Tramal - prášky, nevím jaké má dávkování, ale bere to dost na lehkou váhu - pije alkohol. Mám o něj strach. Ikdyž na něj nemá Tramal tak oblbující účinky jako na mě, určitě to neni dobrý, ale jak mu to vysvětlit?

Simona (St, 28. 7. 2021 - 07:07)

Mám Tramal kapky , úraz .Pokud by mi neřekla lékárnice , že jedna pumpička je 5 kapek , tak bych to nevěděla a bůh ví kolikrát bych pumpovala .Zmáčknu pumpičkou 3x a vím že je to 15 kapek .Ale když zde čtu ty recenze , tak mám strach je brát .

Intruder (Čt, 26. 8. 2021 - 12:08)

Neber to svinstvo a pokud jo, tak max. 3 měsíce a pryč od toho. Začátek vedlejších účinků je krásný ale později to vypálí mozek zhlavy, svinstvo.

Simona (St, 28. 7. 2021 - 07:07)

Mám Tramal kapky , úraz .Pokud by mi neřekla lékárnice , že jedna pumpička je 5 kapek , tak bych to nevěděla a bůh ví kolikrát bych pumpovala .Zmáčknu pumpičkou 3x a vím že je to 15 kapek .Ale když zde čtu ty recenze , tak mám strach je brát .

Jirina Spurna (St, 2. 7. 2003 - 16:07)

No ja po Tramalu taky zvracela jak Amina. Zas tak ojedinela reakce to neni, pokud ho uz musite brat, je dobre zacit kapkami, ale v zadnem pripade ne 20 jak je tam uvedeno, skutene neco mezi 5-10 tak 7 az 8. Nebude Vam zle a pokud nejste na analgetika zvykli, bolest se vyrazne utlumi, pri pravidelnem podavani Vam to ale stacit nebude a tak na tu dvacitku to vytahnete. A fyzicky navyk skutecne existuje, u vsech pacientu s dlouhodobimi bolestmi doporucuji s tim pocitat, ale pokud jako ja nemate na vybranou...Jinak je rozdil mezi fyzickym navykem a psychickym, to ze, na nekoho pusobi tramal jako droga a on zvysuje davky aby se citil lepe, aniz by si uvedomil ze skutecne dopuje, neni u vsech, fyzicky navyk ano, pri vysazeni Tramalu je s tim nutne pocitat a upozornit lekare, pokud je rozumny,domluvite se s nim a postupne Vas s toho dostane nahradou Tramalu a napr a snizovanim nahradniho leku. S psychickou zavyslosti je to buhuzel horsi, budete se citit asi jako pri vysazeni drogy. Je skutecne zle ze o tomhle lekari nevedi vic. Jinak doporucuji precist stranky lecba bolesti je toho na internetu vic a nekde je dost podrobne rozepsan rozdil mezi fyzickym a psychickym navykem.

sestricka (Ne, 22. 6. 2003 - 00:06)

jen male upresneni: Tramal nespada do opiatu, ale je to nejsilnejsi, co se za opiat nepovazuje. Proto taky nepodleha zvlastni kontrole jako opiaty. To ale neznamena, ze nini navykovy - navykove jsou v podstate vsechny analgetika!!! A Tramal je fakt sila, tak bacha na to!

martina (Ne, 15. 6. 2003 - 18:06)

V únoru jsem byla na malé operaci. Před tím jsem si přečetla tuto diskuzi, a tak jsem byla úplně vedle, když mi sestřička donesla tramal. Čekala jsem, že se mi uleví, ale naopak. Zvracela jsem tak, že ani v těhotenství to nic nebylo. Prej je to ojedinělá reakce, ale nikomu bych ji nepřála.

Eva (St, 20. 1. 2021 - 18:01)

To je přesně moje reakce na pár kapek Tramalu po operaci kolene. Jsem ráda, že nejsem sama.A vy určitě nejste ojedinělá!!

Reklama

Přidat komentář