Reklama

píštěl

petr (Út, 14. 4. 2009 - 12:04)

já platil vloni za operaci píštěle myslím 6.000,-Kč za lůžko, samotná operace byla hrazena pojišťovnou. pokud se jedná o ambulantní zákrok, tak se platí 100 korun poplatek + 30 registrační poplatek a kdo chce, tak si připlácel za nástroje na jedno použití asi 300 korun. Je možné, že se ještě v nějakých speciálních případech něco připlácí, ale o tom nic nevím. Je lepší si tam zavolat. http://www.egk.cz/www/cz/home.phtml'

zdenka (Po, 23. 3. 2009 - 18:03)

Dobrý den ve 21letech se mi udělalo dvojče na kostrči,nateklo a pak prasklo.Nechala jsem si to operativně vyndat,umrtvili mi spodní část těla,nic jsem necítila,jenom to hojení bylo nepříjemné. Po pěti letech se mi udělala bulka na půlce hýždích a to mi odstranili jenom ambulantně.A zatím mám klid.'

ALENKA 56 (Út, 17. 3. 2009 - 21:03)

JÁ MÁM PIŠTĚL NA BŘIŠE PO GYNEKOLOGICKÉ OPERACI UŽ DVA ROKY VŽDY SE TO NAPLNÍ HNISEM A PAK TO PRASKNE A VYTEČE HNIS NEVÍM UŽ CO S TÍM PORADÍTE MI NĚKDO'

Jana2 (Út, 10. 3. 2009 - 22:03)

Jak píše Petr, heřmánková koupel pomáhala, to mohu potvrdit. Já jsem měla píštěl prý rozsáhlou a asi 10 cm od konečníku se mi udělala boule. Ta se vždy plnila hnisem a to hodně bolelo. Když to prasklo, ulevilo se, ale druhý den to bylo nanovo. Takže se nejdříve řešil zánět protažením ligatury a výplachy. Bez anestezie, přežila jsem to :o) Rána po operaci se hojila dobře, žádné další ligatury nebo jiné prostředky na stažení už jsem nepotřebovala. Ránu občas cítím, bylo mi doporučeno ráno mazat bílou vazelínou. Seženete ji v lékarně. Všem přeji hodně odvahy a hladký průběh léčby.'

Minka (Po, 9. 3. 2009 - 21:03)

Dobrý večer pro p. Jelínkovou a Oskaretu! Onehdá jste reagovaly na můj příspěvek o píštěli u zoubku u malé holčičky. Tak jsem to zvládly, zoubek je venku, použily jsme zoubkovou vílu za statečnost a byly jsme obě statečné. Dáseň je bez zánětu, čistá a teď už jen doufat, aby všechny potíže, které s tím mohly souviset, zmizely. Díky za podporu.'

larisa (Po, 9. 3. 2009 - 17:03)

tak ve středu jdu konečně na sono,aby se přesně lokalizoval absces ,aby věděli kde přesně bude udělána sonda do mého zadku. no moc se netěším ale konečně se něco děje a já doufám ,že mě přejdou tím pádem všechny moje problémy.'

michal (So, 7. 3. 2009 - 02:03)

Ahoj,tak jsem tady další do party s píštěli.Až do dnes sem myslel, že to jednoho dne prostě pomine, jako uhr v pubertě a to sem se pěkně spletl.už to trvá asi rok a ještě jsem s tím nikde nebyl.Zmiňujete se o sanatoriu sv. Anny jenze je to moc daleko.Budu rád pokud mi někdo dá tip kde by bylo asi nejlepší se dostavit s píštělem na kostrči v moravsko-slezském kraji nebo F-M,popř jestli má někdo nějakou zkušenost s nemocnicemi v Třinci? Děkuji za odpovědi a přeju všem úspěšnou léčbu.'

larisa (Čt, 5. 3. 2009 - 21:03)

tak antibiotika už pomalu končí ale že by to zabralo se říci nedá,tlakuje stále absces na zadku takže ted jsem zvědavá co pan primář vymyslí.Lečil se někdo tady z přítomných nejdříve antibiotikou a pomohlo nebo byla opravdu nutná perforace kůže? Díky za odpovědi.'

pavel (St, 4. 3. 2009 - 18:03)

Pro Janu.
Jo, jo s tím strachem je to pravda. Už se s tím trápím víc jak rok (menší píštěl v konečníku, ale bolí jen malinko) a stále jsem nesebral odvahu jít na operaci.'

JANA (Út, 3. 3. 2009 - 21:03)

Ahoj,včera jsem se vrátila z nemocnice po operaci píštěle konečníku.Byla jsem tam už po druhé.Je to nepříjemná nemoc,ale je to nemoc,takže všechny,kteří se bojí,nebo z jiného důvodu nechtějí navštívit lékaře řekněte si-jsou horší věci na světě.Ta uleva po operaci je úžasná.'

pro Pavla (Út, 3. 3. 2009 - 17:03)

V Ostravě je to MUDr. EVŽEN MACHYTKA fakultni nemocnice.'

pavel (Po, 2. 3. 2009 - 21:03)

Ahoj
dovede někdo poradit kam jít s anální píštělí v Ostravě. U nás na malém městě nemám k našim doktorům důvěru. Díky za radu.'

larisa (Po, 2. 3. 2009 - 21:03)

Tak jsem opět zde,dostala jsem antibiotika DALACIN 300 a pan primář se pokusí absces rozehnat prášky.No scela ho chápu,nechce se mu do toho,? proč?,no moje váha je rovna kamionu,tudíš vím ,že kdyby musel řezat asi by to byl řez rovny Macochy.Ale pokud se nezlepší stav do 9.3.asi mě pošle do nemocnice nebot díky tomu sádlu co mám na sobě bude to chtít jiné podmínky.Takže opět čekárna.'

petr (Ne, 1. 3. 2009 - 19:03)

pro Janu3 - děkuji ti, já tobě přeji totéž'

Jana3 (So, 28. 2. 2009 - 08:02)

Pro Petra.Včera jsem byla na kontrole a bylo to docela v pohodě. Pan doktor mi tu gumičku trochu zkrátil a jak píšeš malinko to lžičkou čistil. Je pravda, že proti proplachům to byla procházka růžovou zahradou. Já sedět docela můžu a doufám,že se to bude blížit všechno ke zdárnému konci.Tobě taky přeji,aby Tě už nikdy víc tahle šílená věc už nikdy nepotkala:-))'

jeny od larisy (Pá, 27. 2. 2009 - 20:02)

děkuji za radu,to znamená že stejně musí lékař kuchat . Jdou na mě mrákoty,vůbec nevím jak dopadnu.Jedno by mělo být ale jasné ,že by měl zjistit aspon rengenem kde to je a kam by mě říznout,zatím ještě neměl ani takový návrh,to znamená že bude řezat poslepu a já jsem ten králík z klobouku na pokusy.V pondělí budu chytřejší ,ještě jednou děkuji.'

Jeny (Pá, 27. 2. 2009 - 16:02)

Absces může bát v těle kdekoli, i vevniř a nemusí mít vývod ven.'

larisa (Pá, 27. 2. 2009 - 15:02)

Prosím vás jak hluboko může být absces v těle když na povrchu kůže je jen zarudlá ale žádné jiné známky nejsou vidět.Dívala jsem se na pár fotek ale vesměs měl každý absces na povrchu?takovou velkou kuličku ale já nemám nic ani nic vidět není jen taková mapa jako modrák? to znamená že je to hluboko pod kůží? děkuji'

petr (Čt, 26. 2. 2009 - 11:02)

Pro Janu3 - ta gumička ( ligatura ) se tam dává v případě, když píštěl byla narostlá na svěrači a vyříznutím při operaci by hrozilo poškození svěrače. Mě to asi tak během 6 týdnů dotahovali, až se to úplně prořízlo. Potom se to dočistí tak, že to pan doktor seškrábne při každé kontrole takovou škrabkou. Já tam docházel asi tak 4 měsíce jednou za 14 dní. Není to moc příjemné, ale oproti tomu, když mi to 3 měsíce před operací proplachovali, se to dalo v poho vydržet. To dotahování té ligatury, které tě čeká, je trochu horší. Těsně po dotažení budeš mít pocit, že tě kousnul sršeň. Chce to zatnout zuby. Mě pomáhalo, když jsem šel od pana doktora pěšky domů. Ty čtyři kiláky jsem trochu skřípal zuby, ale ono ta bolest poleví, jakmile se to zase prořízne o kousek dál a gumička nebude tolik napnutá. Ale s přibývajícím časem, až se bude rána zatahovat, to bude lepší a lepší. Poprvé jsem si pohodlně sednul asi tak za 5 týdnů. Dnes mám asi 10 měsíců po operaci a jizvu stále trochu cítím. Ale prý jsem měl tak velkou píštěl, že to je normální. Ještě jednu radu bych ti chtěl dát, celý uzdravovací proces hodně urychlíš heřmánkovou koupelí dvakrát denně.'

Jana3 (St, 25. 2. 2009 - 11:02)

Pro Janu2:Tak jen snad doufám, že to bez komplikací bude pokračovat i nadále.Když máte po roce pokoj, mělo by tomu snad být i do budoucna.Údajně se to prý jinak do roka vrací když píštěl není dobře a celá vyoperovaná.Také jsem měla ze všech těch informací tady nahnáno a jsem ráda,že to mám za sebou.Taky Vám přeji ať se to ani Vám, ani komu jinému už nikdy nevrátí.Ještě jsem se chtěla zeptat zda-li se vám ta rána zacelila celá. Mě tam, pan doktor dal ještě nějakou gumičku, kterou začne od příští kontroly utahovat tak nevím??? Jinak přeji hodně zdravíčka J. :-))'

Reklama

Přidat komentář