Reklama

Panická porucha 3

Romana (Čt, 24. 3. 2005 - 21:03)

Karle m, opravdu jsi tu sám Karel m, ale Karlovo (toho prvního)příjmení začína taky na M.Možná na každého působí Ad jinak, třeba proto nejsi po nich vůbec unavený. Anebo tahle Ad jsou výjimka a fakt nejsou tAk uspávací. Není na tom letáku i něco o únavě? A nezlob se, že tak vyzvídám, ale musím s tím něco dělat. Bez Ad školu nedodělám, nesoustředím se kvůli obsedantním myšlenkám a s AD jí taky nedodělám, protože se nesoustředím vůbec.Evi R., jedinou naději vidím v Tobě a Juditě, snad se Vám to povede a zvládnete to za mě. Dalčí zkoušku mám 2.4., spoléhám na Vás!!!

bára (Čt, 24. 3. 2005 - 21:03)

Ahoj, tak jsem tady taky. Na té dvojce to už byla opravdu svízel. Taky mám teď nějaké horší období, jednak dost náročné období na psychiku, jednak asi to jaro. Klasické ataky sice nemám, ale taky se se mnou občas všechno zhoupne, mám pocit, že se pode mnou podlomí nohy a upadnu, pocity neskutečna a samozřejmě se přidá úzkost. Sice to trvá jen pár sekund, ale zato poměrně často. Romano, měla jsem za to, že současná antidepresiva netlumí. Sice jsme všichni, co je bereme zmiňovali zpočátku vedlejší účinky, někdo intenzivnější a delší, někdo slabší a kratší, ale od prosince už je to dost dlouho. Mně ta Asentra taky pomohla, už několik měsíců beru jen poloviční dávku, myslela jsem si, že vysadím úplně, už je to rok, co ji beru, ale teť by asi nebyla vhodná doba. Navíc mě asi čeká lehčí gynekologický zákrok, takže už to samo o sobě při mé úzkosti je zátěž, kdybych do toho ještě vysadila prášky, asi bych to neustála. V pátek jdu na psychinu, tak uvidíme, co mi doktorka poradí. Když nad tím tak přemýšlím, jsem v nemocnici dost často - buď jako doprovod s manželem nebo sama se sebou a vzhledem k tomu, jak na mně to prostředí děsí, nedivím se, že je mi hůř. Jinak jaro vítám s jásotem, stačí jediný vlahý den a večer a jsem jiný člověk, jen bych potřebovala víc času, abych si to užila, jsem pořád zavřená v kanceláři. Velikonoce nesnáším, nejraději bych je přeskočila. Doufám, že bude aspoň slušný čas, abych konečně vyrazila někam na kole. Tak dobrou noc.

Karel m (Čt, 24. 3. 2005 - 20:03)

ježiš nedělejte v tom paniku, Já jsem zatím zaregistrival jenom jednoho Karla, toho co ví snad všecho na světě, a tak já jsem si přidal "m". Jiný Karelm tu snad není.(teda někdy jsem asi napsal Karel m, nebo Karel M, Ale jsem to furt já.Evo, v pátek jedeme s rodinkou na chatu, co jsme si pořídlili tento měsíc. budeme tam celé svátky, první pobyt, tak se moc těšíme. Pozvali jsme i pár známých na exkurzi, tak bude prča. mějte se všichni krásně. Pozn. Těď jsem se vrátil z fotbalu, a i s neurolem jsem v brance slušně zachytal. Nebojte se sportu ! přivede vás na jiné myšlenky !ahoj.

eva rokytová (Čt, 24. 3. 2005 - 18:03)

Evo S. - tady Eva R.: teď naše Karly M. přivádíš do rozpaků, protože oni teď neveděj, kterýho se na ten víkend, co si s ním počnou, ptáš :-)) Holt tady je Eva S. a Eva R., pak Karel M1 a Karel M2 - to je teda něco!!!Karle m1(původní) - tak na tebe levhartici hovoří lidskou řečí? A jsi bez teplot? Ptám se ptoto, že na mě hodvořili taktéž lidskou řečí, ale měla jsem 39.4!!!:-))Karle m2(novější) - tak citalec, cigára, pivo,fotbal, hokej, letadlo... jako alwways s křidélky... tak ti posílám PP Oscara za všestrannnnost, ta pro nás není až tak obvyklá:-))Ditunko - jo, jasně, byla to agorafobka, věrná moje družka už po mnoho let :-((Romano, urychleně napiš, kdy máš další zkoušku, ať ji za tebe zas s Juditou "uděláme"!!!Judito, ty taky myslíš na všechno. Už jsme levhartíky vyčesali, vykoupali a ty jim posíláš ještě Bolfo ve spreji... to je tedy servis, jakého by se jim v zubožené ZOO nikdy nedostalo:-)) Levharti mě teď prosej lidskou řečí, abych ti za ně doBolfovala PP Oscara, staniž se! Jinak mě mrzí a nerada to čtu, že přírodní medicína ti nepomáhá :-(( Zkus ještě IGNATIA 30CH, nebo Argentum nitricum 30 CH (místo gelsemia 30 CH).Dnes jsem měla hezký den a přeju vám ho všem:-)))

Eva (Čt, 24. 3. 2005 - 17:03)

Karle m, musim rici, ze mam obdiv pro tebe a je videt, ze si ten zivot uzivas! Ale stejne si vsimam, ze bohuzel u vetsiny lidi, kdyz jim nastanou nejake zdravotni potize, zapomenou na vsechny aktivity a to je to nejhorsi co mohou udelat. Pro mne by to byla znamka, ze potrebuji jit do akce. A hlavne si vsimat krasnych chvil, jelikoz ty vzdy propluji s bleskovou rychlosti, coz je ale jenom zdani. My si vice vsimame a zaznamename horsich chvil, jelikoz se zdaji ze jsou nekonecne, coz muze privest i k depresi, kdyz se zamerujeme jen na ty horsi. Karliku napis co zajimaveho budes delat tento vikend? Zasilam vsem krasnou, slunecni energiji a preji nadherny den

Karel m (Čt, 24. 3. 2005 - 15:03)

evi, já vím , chtěljsem jenom vyzdvihnout, že s citalecem se dá dělat opravdu vše, lyžovat, látat, skákat, skyboardovat,apod., stejně úžasně jako s allways s křidélky..přeji také krásný den.

Eva (Čt, 24. 3. 2005 - 09:03)

Karliku m, ja myslim, ze lidi by byli zdravejsi, kdyby si do sebe nedavali tolik toxenu a kafeinu, nikotynu a alkoholu. Ale hlavne zivotospravu ze zelenin. Meli se radi a dobre se o sebe starali a vyzivali zivot. My sami muzeme byt ti nejlepsi lecitele - preji vse nejlepsi

Karel m (Čt, 24. 3. 2005 - 09:03)

Judito, Fakt nevím, proč Citalec vám nenapíšou, snad je moc drahý. Při nástupu léčby ale začíná učinkovat tak za 2 týdny. po tu dobu ne nutné přibírat třeba neurol. Když jsem před 3mi roky(nebo čtyřmi? už ani nevím) začínal, měl jsem hrůzu po 14 ti dnech ten neurol vysadit, ale bylo to ůplně v klidu. A proč by ti doktor nenapsal, to co chceš? Řekni, že jsi o něm slyšela i četla a chtěla bys ho napsat. Nebo si skoč k jinému jakémukoliv neulogovi. Mě ho v klidu napsal i doktor na pohotovosti, jak jsem si tam byl pro tu injekci sedativ a pro neurol. Ono asi taky záleží, jak doktoři sledují novinky a různé nové iformace o lécích. Starší doktoři(myslím ti všeobecní, co sedí případně ve službě na pohotovosti a tak) ani neví co to je PP. Znají pouze Tetanii, která je trochu příbuná a týká se hlavně důchodců. Tak odvahu a řekni že bys chtěla zkusit Citalec. Navíc, někteří tady psali, že nemůžou na PP kafe. Já s citalecem kafuju, kouřím, vypiju klidně pár piv, hraju fotbal, hokej, a dost tvrdě makám na počítači. Lítám letadlem a tep mám v klidu 57. Před těmi 3mi roky jsem měl tep v klidu tak 120..140 při Atace 180. Ale to už si fakt skoro ani nepamatuju. Zatím ahoj.

Judita (Čt, 24. 3. 2005 - 02:03)

Ahoj na PP3, všechny vás zdravím. Ahoj sem asi už nepřijde, PP asi nemá, ale má hezkou práci dělat lidem radost. Romano, jsem ráda, že zkouška se vydařila a gratuluji. Poražte doma neštovice, zas je dobré když je mají teď když jsou malí, později by to bylo horší. Za mého ranného rodičovství se radilo, aby mamky s dětmi navštívily jiné mamky, které mají děti nemocné těmito nakažlivými chorobami, aby to děti chytly v ranném dětství. Na jednu stranu to má asi smysl, když děti měly zarděnky, málem jsme to nezpozorovali, měly jen mírné teploty a řádily jak kdyby nemocné nebyly, zato já, která jsem to od nich chytla (protože jsem je v mládí neměla) jsem to snášela velice špatně. DITO, Kamčo holky - zuby no to je taky na politování. Edito, mě by to taky zajímalo, co Ti říkala doktorka, jak, že si to vyvolala sama?!Karle M , Citalec podle tvého popisu se jeví téměř dokonale, jenže proč tedy lékaři píší na tyto příznaky různé a utlumující léky (taky jsem brala Ad co mě silně tlumila), navíc si nedovedu představit, že bych lékařce řekla, že chci to a to. Třeba až to zase budu potřebovat to zkusím.Evo R. jak poeticky dokážeš popsat tak ošklivé stavy, až by neznalí nevěřil, že je to fuj. Jinak, musím zklamat, homeopatika nezabrala, urologický čaj taky ne, tak mám antibiotika a doporučení na urologii. Karle, díky za zprávu o mamince, určitě jí pomůžou též Tvé vědomosti o zdravé výživě a taky Tvůj citlivý přístup. Levhartům jsem přinesla Bolfo ve spreji, budou to potřebovat, kocour dneska přišel a měl dvě klíšťata. Jinak všem co jsem jmenovala i těm co jsem nejmenovala i těm na které myslíme (Pajka a Miss) přeji hezké předjaří a žádné PP.

Karel (Čt, 24. 3. 2005 - 00:03)

EviR, s tim, jak delaji levharti, jsi me teda dostala, musim se jich zeptat, se mnou mluvi lidskym hlasem, ale jak komunikuji mezi sebou, kdyz spim, hmmm, nevim. Zjistim to! Polinko prikladam, at ohen vydrzi do zitrka (a zitrek uz je za pet minut).Ditunko, no jo, ostre svetlo, to jsem taky mival v dobe PP - a je to pry taky priznak nedostatku Mg. Mama se citi relativne dobre (o dost lip, nez jsem cekal) - sest dnu po prvni chemo, z toho pet dnu brala protizvraceci prasky (pusobici na nektere serotoninove receptory v gastro traktu, aby neslo nic ven, ale bohuzel neslo ani moc jidla dovnitr - jako vedlejsi ucinek, takze zhubla), ma se to brat pet dni po chemo, takze dnes uz je nebrala, a tak jednou dnes trochu zvracela, jeste moc nejedla ani dnes, ale s pomoci travicich enzymu jsme do ni uz nejake jidlo ted vecer zase dostali celkem bez problemu a po vetsinu tech dni se citi rekl bych docela dobre, tak, ze muze i zertovat, tj. o dost lip nez lidi, co treba prave prozivaji PP ataku. Je potreba ji ted trochu vic krmit, aby mela zase zasoby do dalsiho kola chemo za tri tydny. Zitra uz snad pujde i ven na prochazku. Romano, gratuluju ke zkousce.

Romana (St, 23. 3. 2005 - 22:03)

Leo a co máš? Já mám PP a obsedantní poruchu, ale mně Remood pomáhá.Deprese po něm nemám, ale jsem šíleně unavená a na nic se nesoustředím.Edito, jak to myslela, že jsi si to vyvolala sama?

Romana (St, 23. 3. 2005 - 22:03)

Karle m, příští týden jdu k psychiatričce, tak se poradím a díky za radu, budu s tím už muset něco dělat. Já beru Ad teprve od prosince, beru Remood, hodně mi pomáhá, ale ta únava...Pořád zívám, jakmile sednu na gauč usínám. Já mám teď hodně učení, protože jsem odkládala a odkládala a s mojema Ad se nemůžu vůbec soustředit a ke všemu u toho usínám, což se mi dřív nestávalo. Edito, taky dík, řeknu to svojí psych. a uvidíme.Já ani PP už nemám, ale obsese se mi taky občas vrací, ale tím, jak se na nic nemůžu soustředit, se nevěnuju ani jim. Přeju Ti, ať jsi už zase bez atak.Evi R., díky za pochvalu,tu zkoušku jsem udělala, protože jste si na mě vzpoměli, jinak nevím, nevím.

Jiřina (St, 23. 3. 2005 - 21:03)

Zdravím všechny spolutrpícíAnie - ten IXEL mě vyhovoval asi jako Tobě tzn.ani dobře ani špatně a moje psychiatrička mi napsala AURORIX tak nevím asi i kvůli doplatku ten IXEL je prý dražší.Jinak tyto dny jsem tak unavená úplná smrtelná únava,že se mi z toho dělá úplně špatně a do jakékoliv práce i zálib se musím nutit.Jaro se mnou prostě mlátí,ale jinak než si představuji,spíš vyhovuje více mé úzkosti,ta si přímo lebedí.Všem přeji krásné jarní dny bez všech bubáků.Jiři

karelm (St, 23. 3. 2005 - 21:03)

Leo, Romano, kurnik šopa baby nechte si poradit, co jsem bral citalec pravidelně, neměl jsem ataku 3 roky. Odcituju vám z letáčku jo? Cituju:CHARAKTERISTIKA: Citalec 20 působí na centrální nervový systém a je určen k léčbě depresívního onemocnění, panické poruchy nebo obsedantně kompulzívní poruchy. Zvyšuje v určitých oblastech nervové soustavy hladinu serotoninu. Serotonin je látka tělu vlastní, která je důležitá pro správnou činnost nervové soustavy. Při ndepresivních poruchách je nedostatek serotoninu v mozku. Tím, že Citalec 20 působí výhradně na serotonin, se vysvětluje, proč při léčbě tímto přípravkem dochází zřídka k nežádoucím účinkům. Citalec 20 též tlumí vnímání bolesti, neovlivňuje pohyblivost, nenarušuje intelektové funkce a nepůsobí tlumivě.INDIKACE: Citalec 20 je určen k léčbě depresivních, panických a obsedantně kompulsivních pruch bez ohledu na jejich příčinu, formu a závažnost. Citalec 20 je vhodný i pro udržovací léčbu, kdy příznaky jako jsou skleslost, smutek, ztráta schopnost mít radost, strach, úzkost, bolesti jsou na ústupu nebo již zcela vymizely. V této fázi léčby Citalec působí preventivně a chrání před návratem nemoci. Tolik citát. Zkuste se poradit s doktorem, možná ho nechce psát, protože je dost dahý. 30 tablet (na měsíc) stojí podle toho co je na krabičce 390 kč, ale nedoplácí se nic. Na tuhle stránku jsem se vrátil pro podporu, protože jsem po třech letech bezstarostného klidu zkusil citalec vysadit, a chytil jsem ataku na 4 hodiny, zabraly až sedativa na pohotovosti. Mějte se krásně, a nemějte mi za zlé, že jsem se tak rozepsal.

DITA (St, 23. 3. 2005 - 20:03)

Evi, není to jen stav agorafobie? Já necítím panické strachy apod. , jen taky hlavně venku, např. je-li frekventovaná ulice, hodně prostoru kolem mě... mívám přepadovky pocitů, že nohy jdou rychleji a rychleji, že se motám , jdu nemotorně, ani to hledání v kabelce či telefonování mi nějak nejde nebo co, občas mi přeběhne horký mráz po zádech a jsem stažená.Bože, jak já to nesnáším!!! Ale toto mívám nejhorší právě na jaře a často spojeno s ostrým světlem, které mi jaksi vadí.No zkrátka věčně bojuji. Ale zvládnu-li cestu v pohodě, jsem štastná jak hroch plácnoucí sebou do vody.Zítra volám známé-zubařka-a musím zas na křeslo.Nedávno jsem tam byla. Nějak se měním:), chodím často k dříve obávaným doktorům:). Štastná to žena! Dnes jsem byla na 3. refl.masaži, v páteek zas.Zatím pomáhá.Dcerunka zlobí. Ted zas např. nechce spát a to se ulítala na zabahněné zahradě.Nechápu.Já bych spala hned.papaPajko, nebyl to močál, to bahno? Snad Tě nepolapil do svých hlubin:(?

eva rokytová (St, 23. 3. 2005 - 20:03)

... vy jste dneska všicí nějací rozněžnělí...Ditunka píše Broučkové a berušky, Kamča má doma svého Broučka... to jaro dělá divy:-)))Edito - je mi líto, že je ti zle. Ale ty sem chodíváš, i když ti je dobře, a to je príma... A taky občas pošleš nějakej krásnej a uklidňující obrázek na e-mail, tak jsem moc ráda... a taky ti posílám PP Oscara!!!!!!! Já jsem šla minulý týden po ulici... a najednou koukám, že někam ujíždím, posléze jsem zjistila, že doprava a lekla se... bylo to jako bych se vracela pro prohýřené noci z flámu! Motorika se zbláznila... Musela jsem se zastavit, nadechnout, abych zjistila, že PP mi sedí na rameni (pravém). Narvala jsem se gelsemium 30 CH a čekala, že ji odežene. Po chvíli ale jela tramvaj, tak jsem to riskla a doběhla, tam jsem se odporoučela do sedadla a zavřela oči, abych nemusela koukat, že domů mám ještě 10 zastávek :-((( No fuj, zatím jsem takhle nikdy neujížděla, a to jsem jinak docela ujetá :)))... No a v legraci jsem si nakonec řekla, že je dobře, že ASPOŇ doprava.... doleva mi to fakt nikdy nešlo:-))))) Romano - tak utři prach na PPpoličce a nasaď si tam PP Oscara za tu dnešní úspěšnou zkoušku!!! Měla jsem pravdu! Měla jsem pravdu! Hurá - 75 procent je zkrátka 75 procent a velká pravděpodobnost, že uspěješ! To jsem nadšena, že se nám to tady na tý PP3 už pěkně srocuje, že jsme zase všichni svorně pospole v tom našem PP domě, u krbu... a kdo chce, tak může za levharty k ohýnku, koukám, koukám... Karel už přikládá polínka: inu Březen, za kamna vlezem...

lea (St, 23. 3. 2005 - 19:03)

Romano, já beru zoloft pátý týden (mám ale jiný problém než PP). jsem po něm (?) příšerně unavená, vyčerpaná, depresivní (i když snad jinak než před braním) nevím, co mám dělat, psychiatr mi bude chtít ještě zvětšit dávky, je to tak nějak na mě...nevím co

Kamča (St, 23. 3. 2005 - 19:03)

Romčo, docela jsi mi nasadila brouka do hlavy s tím utlumováním. Jsem totiž v poslední době taky taková divná. Dneska jsem prospala celé dopoledne místo toho, abych byla ve škole...Přeju brzké uzdravení pro kluky..

Edita (St, 23. 3. 2005 - 19:03)

Romano, já beru Zoloft už pět let a taky mě netlumí, akorát jsem měla v pátek ataku jako vyšitou, přestože beru AD. Včera jsem to probrala s doktorkou a dospěly jsme k závěru že jsem si ji vyprovokovala sama. Ájo, já vím, že jsem hrozná, když jsem jdu, jenom když je mi zle. V nouzi se člověk chytá všeho.

Karel m (St, 23. 3. 2005 - 19:03)

Romano, já mám kasickou PP a beru citalec. nemá chybu u jsem to psal minule. Absolutně netlumí, můžeš klidně chytat v brance, dělat cokoliv. Akorát zničí ataky a ptáčkové v korunách zpívají tak nějak hezčejc jak dřív. Vlastně než jsem začal brát citalec, tak kromě chvění těla jsem neviděl a neslyšel nic. Beru ho 4 roky, citalec10,1x ráno,nebo kdyby ti to bylo málo, tak citalec20 1x ráno. Osobně si nechávám napsat dvacítku, a půlím to. aspoň mi vydží déle. Napíše ti to každý neurolog. Zatím ahoj. Karel m.

Reklama

Přidat komentář