Izraelští politici se ukryli do bunkru při cvičení simulujícím novou epidemii

11. listopadu se izraelský premiér Naftali Bennett a další vrcholní představitelé země ukryli do válečného bunkru při cvičení, které mělo simulovat propuknutí nové smrtící varianty koronaviru, informovala agentura Reuters.

Takzvané cvičení Omega bylo pojmenováno po neexistující variantě viru SARS-CoV-2. Premiér akci označil za preventivní opatření, které má zajistit, aby byl Izrael připravený na "jakýkoliv scénář".

Komplex známý jako Národní řídící centrum se nachází v jeruzalémských kopcích a měl by odolat i jadernému výbuchu. V březnu 2020 byl použit při koordinaci počáteční reakce na šíření nového koronaviru, píše Reuters. Bunkr byl postaven před více než deseti lety kvůli obavám z íránského jaderného programu a z přeshraniční raketové palby z Pásma Gazy a Libanonu.

Izrael zavedl uzávěry, aby zpomalil tři vlny koronavirové nákazy. Od čtvrté vlny šíření, která zemi zasáhla v červnu, ale ponechal ekonomiku a školy otevřené a spoléhal na očkování a přeočkování proti covidu-19 či nošení roušek.

Při nynějším cvičení budou civilní a vojenští představitelé Izraele podrobeni hromadnému testování, přijímání do nemocnic a zákazu vycházení, uvedla v prohlášení Bennettova kancelář. Poznatky ze cvičení hodlá Izrael sdílet se svými zahraničními partnery.

"Izrael je bezpečný a chráněný. Abychom to tak udrželi a zajistili kontinuitu normálního života, musíme i nadále pečlivě sledovat situaci a připravit se na jakýkoli scénář," stojí v prohlášení izraelského premiéra.

Nic v prohlášení nenaznačuje tomu, že by se vláda domnívala, že bezprostředně hrozí propuknutí nové smrtící varianty koronaviru. V prohlášení o cvičení také není zmínka o přípravě na případné vzplanutí bojů s nepřáteli.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele vera
  vera (anonym)

  Článek k tomu, abychom viděli, že i jinde se dá s tím "coronavirem" blbnout nakvadrát? Brzo se k takový kravinám jistě dopracujeme taky Po čem nic, v tom Češi přece nemůžou zůstat pozadu! USA náš vzor!

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Tim
  Tim (anonym)

  Je fakt ten, ze v USA bylo cviceni na pandemii v roce 2019 tesne pred tim, nez vypukla svetova pandemie. Ze by nahoda?

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Ty co by měli umřít jako první, protože je to odpad společnosti, se skryjí do krytu. Kdy už to konečně lidem jednou dojde.

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  zalezte všichni do krytu nebo aspoň do sklepa

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele děda
  děda (anonym)

  Kdybych někde četl že oni představitelé nebyli očkováni, tak bych tomu věřil. Kdybych četl že byli, tak bych tomu nevěřil. Mám taky dojem, že nejde o další virus nebo mutace dosavadních, spíš o něco jiného.

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  A ty, kdo tam nenalezli dobrovolně, tam nahnat, namačkat, fošnama zatlouct okna a už nikdy nepustit ve na vzduch. Totéž U NÁS!! Hned by byl všude normální život. Když se jim líbí dělat dusno a "lokdauny" tak ať si to tam užijí. MY O TAKOVÉ POLITIKY ZÁJEM NEMÁME. POLITIKA = S L U Ž B A LIDU! Že, věčně připosraný Fialo! Tak ses dral do čela, tak se ukaž, možnost máš. A za nikoho se pořád neschovávej, uhlazený DAREBÁKU!

  Lis 16, 2021
 • Obrázek uživatele Viktor
  Viktor (anonym)

  A Izrael pokracuje. Jako prvni zeme na svete uzavira hranice. Kvuli sireni nove mutace omikron - https://www.lidovky.cz/svet/izrael-omikron-cestovani-pandemie-ockovani-koronavirus.A211128_094229_ln_zahranici_kov?

  Lis 28, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama