8,5 roku vězení za obchodování s léky

Na 8,5 roku do vězení poslal 16.7.2013 Krajský soud v Plzni za obchodování s léky Jůlia Dunu. Spolu s ním byla souzena i lékařka Ludmila Beranová, která vážně nemocnému Dunovi léky s morfinem předepisovala, ta si vyslechla zprošťující verdikt.

Oběma hrozilo až dvanáctileté vězení. Rozsudek zatím není ani u jednoho pravomocný, potvrdil ČTK soudce Milan Štejr.

    Podle státního zástupce muž předepsané léky i prodával, za tabletku si nechával platit 60 korun, později i kolem 500 Kč. Jeho zákazníky byli podle obžaloby lidé závislí na drogách, Duna takto podle spisu prodal více než 4000 tabletek a přišel si tím na desítky tisíc korun.

    “Bylo mi ho líto. Léky jsem mu předepisovala v množstvích doporučených lékařem z centra bolesti v nemocnici. Možná jsem byla benevolentní, ale pacient si stěžoval, že má velké bolesti. Jeden čas jsem mu psala i tři balení léku na sedm až deset dnů. Vždy mě ujišťoval, že léky má jen pro svoji potřebu,“ uvedla podle serveru iDnes lékařka.

    Obchodování s léky ve velkém Duna po celou dobu popíral, připustil, že pokud měl, tak například z 50 tabletek tak deset prodal.

    Státní zástupce navrhl pro Dunu trest na spodní hranici trestní sazby, tedy osm let nebo ještě méně. Podle iDnes upozorňoval, že obžalovaný je ve špatném zdravotním stavu a má malé dítě.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele dagmrkrylova
  dagmrkrylova

  Panu Dunovi se nedivím. Těžce nemocný a malé dítě k tomu. Kde brát peníze na živobytí. Já bych soudila naši vládu, která nás do tohoto srabu dostala. Tam bych hledala zodpovědné lidi za tento marazmus ve kterém mnozí jsme.

  Črv 19, 2013
 • Obrázek uživatele Otto Weidinger
  Otto Weidinger (anonym)

  "Jůlius Duna" ... už podle jména je jasné kdo to asi je :-)

  Črv 22, 2013
 • Obrázek uživatele Alice
  Alice (anonym)

  Mně by taky rádi poslali do vězení,šlapu jim na kuří oka a jsem stále v pohodě,to z vás vzteky ty kurvy udělají feťáka hned,hlavně,když jim nežerete ty jejich splašky!TY HAJTRY BY MĚLY KONEČNĚ JÍT DO VĚZENÍ,ZA LHANÍ A POMLUVY!

  Srp 20, 2013
 • Obrázek uživatele STOP.STOP.STOP!
  STOP.STOP.STOP! (anonym)

  STOP! Internetovým zlům! #§...někdn tento leták rád překládá do svého sprostého souřadníku! §.. Jen sobě!!

  Zář 01, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama