Znečištěné ovzduší v Číně způsobuje neplodnost

Z Číny v poslední době přichází celá série zpráv o znečištění ovzduší včetně míst, kde je kvůli smogu neustále temná obloha, uzavřených škol kvůli nedýchatelnému vzduchu či osmileté dívce s rakovinou plic. Místní lékaři ale zaznamenali další znepokojivý signál. Podle jejich zjištění klesá místním mužům počet spermií, což může se znečištěním souviset, napsal list The Huffington Post.

    Podle ředitele šanghajské spermobanky, doktora Li Čenga, začínají být podmínky neudržitelné. Jen třetina spermií dodávaných bance splňuje měřítka Světové zdravotnické organizace (WHO). To je zvláště znepokojivá skutečnost s ohledem na oficiální statistiky, podle nichž je nyní zhruba 12,5 procenta obyvatel Číny ve věku vhodném pro rození dětí neplodných, dodal Huffington Post.

    Lékařská komunita po celé roky předpokládá, že vysoký stupeň znečištění vzduchu a vody může souviset se sníženou plodností u mužů. Přesné dopady, stejně jako rozsah možného vlivu na ženskou plodnost, ale nejsou zatím známy.

    V posledních letech se stav čínského ovzduší neustále zhoršuje. Dosavadní iniciativy vlády včetně snahy snížit používání fosilních paliv či omezit počet vozidel na silnicích, žádné podstatnější výsledky nepřinesly.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Jarda
    Jarda (anonym)

    Ruku bych dal na to, že nejen v Číně.

    Pro 31, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama