Reklama

Zácpa zvyšuje riziko parazitální nákazy

Vajíčka parazitů se vznášejí ve vzduchu, který dýcháme. Někdy jsou v potravě, kterou jíme, nebo ve vodě, kterou pijeme, taky na domácích mazlíčcích, které tak rádi hladíme. Paraziti se také přenášejí z člověka na člověka. Způsobů, jak se můžete dostat do kontaktu s parazitem, je celá řada.

Doba zrání těchto vajíček je velice krátká - asi dvacet sedm hodin- To je důležité vědět, protože když sníte, strávíte a přibližně vyloučíte potravu za dvacet až dvaadvacet hodin, vajíčka nemají čas se vám v těle vylíhnout. Proto je zcela zásadní zjistit, jaká je tzv. tranzitní doba obvyklé potravy, kterou jíte. „Tranzitní doba  jednoduše znamená celkovou dobu od okamžiku, kdy spolknete první sousto jídla, po chvíli, kdy ho vyloučíte z těla.

ČASOVÁ ZKOUŠKA NA PŘÍTOMNOST PARAZITŮ

Chcete-li zjistit tranzitní čas přesně, spolkněte dvě polévkové lžíce sezamových semínek, aniž byste je rozkousali. Aby se vám se­mínka snáz polykala, vypijte současně sklenici vody (asi 250 ml). Zapište si čas, kdy jste semínka snědli, a začněte sledovat svoji stolici. Až v ní zaznamenáte první semínka, znovu si zapište čas. Stolici sledujte dál, abyste zjistili, kolikrát jste se museli vyprázdnit, než jste sezamová semínka zcela vyloučili. Je-li doba delší než dvacet sedm hodin, je velmi pravděpodobné, že máte parazity.

Kromě časové zkoušky existují ještě další tělesné příznaky po­ukazující na parazity, jako je svědění nosu nebo konečníku, zvlněné nehty, a samozřejmě občasná úporná zácpa. Toxiny, které paraziti vylučují, působí na lidi tak, že jednají často přehnaně emocionálně. Dalším jasným ukazatelem na psychické a emoční úrovni je stav je­dinců, jehož dominantním rysem je, že lidé se neustále cítí, jako by byli v roli oběti nebo v područí či pod silným vlivem druhých.

Reklama

Zdroj: Očistná kúra Mater Cleanse kompletní průvodce, nakladatelství Pragma

Reklama

Komentáře

Q. (Po, 20. 1. 2014 - 11:01)
Boha jeho, to jsou ale kraviny. Ještě že tohle nečetli paraziti, jinak by zjistili, že už dávno měli vyhynout..

Ve skutečnosti je riziko nákazy člověka parazitem (ve smyslu prvok nebo hlíst) v ČR poměrně malé, takže napsat něco ve smyslu "všude číhají" může jen někdo, kdo nemá o biologii ani ponětí. Dále, pokud již k alimentární cestě dojde, tak každý slušný parazit má řadu mechanismů, jak se v těle udržet. Menší druhy mají receptory, kterými se "lepí" na střevní povrch, větší pak mají např. háčky. Mechanismy jsou tak efektivní, že ani poměrně vydatný průjem nevede k výrazné eliminaci parazitů.
Diagnostika pa… (Po, 20. 1. 2014 - 12:01)
Boha jeho, to jsou ale...je v ČR na katastrofální úrovni, to ví každý, kdo se v tomto oboru pohybuje. Vybavení mají tak 3 laboratoře v celém státě. Počet diagnostikovaných parazitóz je u nás 8x menší než ve srovnatelném Rakousku, ve velikosti i v podnebí. A to i v Rakousku parazitologové nadávají, že záchyt parazitóz je nízký. Jelikož se v oboru pohybuji, tak jsem svou dceru s vleklými bolestmi břicha nechal vyšetřit v parazitologické laboratoři v SRN. Tam okamžitě diagnostikovali infestaci tenkohlavcem. A bylo vyřešeno. Tady 2 roky tvrdili, že jsou to jenom "dyspeptické potíže". I přes své odborné znalosti jsem nedonutil u nás žádného felčara, aby poslal odběry do parazitologické laboratoře. Teď žaluju pojišťovnu o úhradu nákladů, které mi vznikly v SRN. Zapomeňte na to, že u nás parazitózy nejsou. Infikovaných jsou milióny, jen o tom nevědí. Potíže se přičítají žlučníku, žaludku, střevní dyskinezi a já nevím čemu všemu. A za tím vším je jen neochota ministerstva zdravotnictví vyčlenit na parazity víc peněz. I když chytíte tasemnici, tak vás tu nikdo moderně léčit nebude. Léky nejsou registrovány. Dík Dr. Svobodové, že bije na poplach a snaží se příslušné orgány vyburcovat, i když to není zatím nic platné. A zapomeňte na to, že parazitˇozy souvisí jen s nějakými sračkami. Trichinelóza, alveokokóza, echinokokóza nebo naeglerióza jsou poukázky na prkno. A diagnózu vám u nás neudělají většinou ani post mortem, natož za živa.
Prosektura (Po, 20. 1. 2014 - 12:01)
je v ČR na katastrofální...To je známá věc, ale většina parazitóz souvisí jenom s těmi sračkami, plynatostí a špatným trávením. Životu nebezpečných parazitóz je pár případů do roka. A většinou se to zamete pod koberec. Někdy se na to přijde při pitvě a ututlá se to, ale většinou se na to ani nepřijde, protože se pitva jednoduše vůbec nekoná. Při sekci jsou parazitární infestace poměrně běžným nálezem, tak kolem 15%. Přitom když nahlédnete do výkazu hlášení infekčních a parazitárních chorob, tak je počet hlášených parazitóz jen několik set ročně a stále klesá. Je to jen podcenění problému a vyčleněním směšné částky na parazitologii. Únavy a trávící potíže znepříjemňují život miliónu nakažených, kteří jsou zpravidla označení po obvyklém laboratorním vyšetření jako hypochondři.
Q. (Po, 20. 1. 2014 - 20:01)
je v ČR na katastrofální...O tvé "hluboké" odbornosti svědčí již to, jaké výrazové prostředky používáš. S výjimkou nejběžnějších rodů (tasemnice, roup,..) se používají zásadně latinské názvy rodů, případně druhů. Dále ta tvoje Dr. Svobodová je již téměř devět let docentka. Tím, že jsi přečetl dva články na Wikipedii, se odborníkem nestáváš.
Q (Po, 20. 1. 2014 - 20:01)
To je známá věc, ale...Tohle je vyložená lež. Sekční nález parazitární kolonizace je v našich končinách zcela výjimečný.
Prosektura (Út, 21. 1. 2014 - 18:01)
Tohle je vyložená lež....A ty jsi co za odborníka ? Zmíněná doc. Svobodová má na to poněkud jiné názory. I když někdy ráda přehání. Ale to je celkem pochopitelné, snaží se "svůj obor" zviditelnit. Taktéž není doktorka medicíny, ale to je celkem běžné, většina parazitologů není MUDr. Parazitolog nebo patolog budeš asi těžko, jinak bys nepsal takové pavědecké nesmysly. Pokud jsi botanik, tak máš maximálně teoretické znalosti o parazitologii ze školních učebnic. A ty se za posledních 50 let moc neposunuly. Dokonce před 50 lety byla naše parazitologická obec na světové špičce. Takový akademik Jírovec, to byla opravdu kapacita světového formátu. Dneska za světovými znalostmi poněkud pokulháváme. Tím ale nechci říci, že s iniciálním článkem souhlasím. Nikdo to nezkoumal, je to zase jen další nepodložený názor. Jen bych ještě připomněl, že parazitologický screening se u nás neprováděl desítky let, takže rozsah parazitární promořenosti vůbec není znám. A vždycky je snazší problém popřít než ho řešit.
Q (Út, 21. 1. 2014 - 22:01)
A ty jsi co za odborníka ?...Mlátí hubou, meleš hlouposti, ale že bys ukázal, že nejsi jen žvanil a dokázal své tvrzení, to ani v náznaku. Takže buď jsi tlučhuba, nebo dodáš zdroj pro tvé tvrzení, že sekční nález potvrdí infestaci (mimochodem, i tento pojem je anachronismus) u +- 15% pitvaných.

P.S. Jsem patolog, pitev mám za sebou hezkou řádku a neviděl jsem ani jednu parazitární kolonizaci, natož klinicky významný stav. Přitom o parazitologii toho vím poměrně dost, jen z finančních důvodů jsem po medicíně nenastoupil na VFU (ve veterinární medicíně je problematika parazitárních nákaz aktuální) nebo na přírodovědeckou fakultu. Takže tvé žvanění na úrovni držitele "doktorátu z Google" mě neohromí, takže si ho laskavě strč do oněch míst, kudy z těla odcházejí vajíčka škrkavek.
Nesmysly meleš ty (St, 22. 1. 2014 - 03:01)
Mlátí hubou, meleš...Ty ses nikdy nesetkal s Trichomonas vaginalis nebo Giardia intestinalis? To jsou naprosto běžná Protozoa. Ze sekčních nálezů Pneumocystis carinii není zrovna vzácný nález. A že jsi z finančních důvodů nenastoupil na parazitologii? Ani tomu nelze věřit. Potom bys nenastoupil ani na patologii. Ta rovněž nepatří k vysoce honorovaným oborům. Nejsi ani jedno ani druhé. Jinak bys nepopíral výskyt parazitů v sekčním materiálu.
Q. (St, 22. 1. 2014 - 07:01)
Ty ses nikdy nesetkal s...Jen pro tvoji informaci, studium pregraduální není placené, studium postgraduální jen mizerně. Příprava na atestaci je oproti tomu placena +- 3/4 průměrné mzdy.


Co se týče tvého žvaněné, tak to jsou jen trapné výmluvy, důkazy nejsi schopen předložit. Tím sám sebe usvědčuješ z toho, že jsi jen tlučhuba a lhář.

Q. (St, 22. 1. 2014 - 07:01)
A abych dokázal i pro ostatní, že jsi žvanil, tak:

T.vaginalis: Prevalence v rozvinutých zemích je kolem 3-4%, většina postižených jsou ženy v reproduktivním věku, dále pak (s výrazným odstupem) muži se souběžnou pohlavně přenosnou chorobou. U postmenopauzálních žen jde o raritní nález. Hovořit tedy v souvislosti se sekčním nálezem o T.vaginalis může jen někdo, kdo ve skutečnosti nemá o parazitologii ani páru a jen mlží.

G.intestinalis má celkovou prevalenci v zemích EU nižší než 7% (výsledek screeningového průzkumu, většinou jde o asymptomatickou kolonizaci), většinou jde o děti do 5 let, později prevalence značně klesá.

Pneumocystová kolonizace je prokazatelná PCR u nejméně třetiny populace. To je dost na to, aby bylo jasné, že se jedná o komenzála a nikoliv o patogena a hovořit o infekci může jen idiot. Proto také způsobuje onemocnění jen u výrazně imunokompromitovaných jedinců - u nich má ale tentýž potenciál cokoliv žijícího ve střevech.

A jen taková poznámka pod čarou, hovořil jsi o 15% infestaci, což je, kdybys to nevěděl, masivní invaze, nikoliv kolonizace komenzálem.
vy mate (Čt, 23. 1. 2014 - 21:01)
vsichni carborundum memorandum to zkousi kostra zdrhnout hubou
Lucie (Út, 30. 9. 2014 - 20:09)
Zdravím, hledám nějaký volně dostupný přípravek proti parazitům pro svojeho prcka. S Elzou (kokršpanělka) jsou spolu pořád, kdyby mohli, tak spolu i jí. Uvažuju, že bych nechala malého preventivně ošetřit proti parazitům. Slyšela jsemo někjakém přípravku, myslím že vurmeks. Nezkoušeli jste ho někdo?
pro carborundu… (Út, 30. 9. 2014 - 21:09)
Zkus furtošlap funebrálního perigea, ten se mně osvědčil.
Tvrdá stolice … (Út, 31. 1. 2017 - 11:01)
Zkuste denně sníst společně s jídlem 2x denně asi půl lžičky pálivé papriky,chili,sušené a měla by jste se po 3dnech snadno bez problémů vyprázdnit.Mě to pomáhá ale nemusí to fungovat u každého .Dnes se již doporučuje chili jako blahodárná potravina.To platí i o zázvoru. Alena.
Reklama