Reklama

Alternativní přístup ke stárnutí a možnosti obrany z pohledu východní medicíny

Prostor pro řešení problémů souvisejících se stárnutím (nikoliv samotného stárnutí) nabízí v daleko větším rozsahu tradiční východní medicína (a filozofie, která byla a je její součástí). Základní literaturou by vám mohla být knížka, jejíž autor dr. Deepak. Chopra {Elixír života, Knižní klub 2002) je v USA žijícím guru indické medicíny. Tato východní filozofie a medicína se jmenuje ajúrvéda.

Základem úvah nad způsobem řešení poškozeného zdraví nebo jen stárnutí je pochopení souvislosti dědičných dispozic, životního stylu a stavu mysli. Jinými slovy, každý zdravotní problém je vždy kombinací poškození těla i mysli, je tedy „psychosomatický“. Ajúrvéda zdůrazňuje mimořádný význam pozitivního myšlení a nelékové aktivace samolé-čebných schopností. Podobně výsledek léčby je závislý především na psychice. K ní se využívá přírodní medicína včetně častého „placebo efektu“ v kombinaci s výukou autoregulačních technik a autosugesce.

Ajúrvéda zdůrazňuje, že v posouzení procesu stárnuti a stavu organismu staršího člověka je rozhodující „biologický věk“. Tento pojem není cizí ani západní medicíně, která už dokonce disponuje objektivními měřícími metodami pro hodnocení biologického, tedy skutečného (nikoliv kalendářního) věku.

Ajúrvéda se však od západní medicíny značně liší, a to tím, že využívá některé, pro moderní medicínu „úsměvné“ techniky a metody:

- Meditace a dostatek spánku.

Reklama

- Individuálně koncipovaná strava vycházející z osobní typologie. (Určení metabolického typu je však velmi podobné systému, který používá moderní medicína - viz Wollcott a Fahey)

- Systematické použití doplňků stravy (výhoda těch, které jsou ryze přírodní).

- Pravidelné, pokud možno každodenní individuálně sestavené cvičení.

- Pravidelná detoxikace.

- Citová vyrovnanost, láskyplnost a pozitivní vztah k lidem.

- Omezení negativních emocí. ^

- Neustávající tvůrčí činnost.

Co je tedy vhodné, nebo přesněji  nutné dělat?

 - Udržovat mozek neustále v činnosti. Nutit ho pracovat, třeba jen zábavnou formou.

 - Zajistit pravidelnou fyzickou aktivitu.

 - Co nejdéle se vyhýbat chronickému podávání chemických léků.

 - Vyhnout se použití hypnotik (v kombinaci s alkoholem jsou „smrtelné“), místo nich používat zklidňující prostředky přírodního původu.

 - Vyhnout se použití sedativ, hypnotik a antidepresiv (obecně tedy psychofarmak).

 - Změnit skladbu stravy v závislosti na zdravotním stavu a omezit celkový příjem energie.

Zdroj: RNDr. Petr Fořt - Mládněte jídlem i po 50, nakladatelství Cpress

Reklama

Komentáře

guru (Út, 25. 1. 2011 - 08:01)
ahojte všichni co potřebují pomoci Tyto látky rovnež pomáhájí při autoimunitních onemocněních jako je revmatoidní artritida, lupus, roztroušená sklerosa apod., rakovině, ale i při kožních onemocněních typu lupenky, dále ekzémy, záněty či při alergických onemocněních.pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál
více se dozvíte zde jsou tam supr články chlorellamrmia.blogspot.com na [email protected]
Reklama