A zase ta aloe... aneb jak vyzrát na lehkou popáleninu

To, že mnohé kosmetické firmy používají ve svých přípravcích onu pokojovou rostlinou, zmíněnou v názvu, není třeba snad příliš zdůrazňovat. Fascinující léčivé účinky tohoto malého zázraku si každý může ověřit na vlastní kůži. I já jsem se mohla o této skutečnosti sama přesvědčit.

Před nedávnem se mi podařilo popálit si - a to velmi zdařile - koleno. Stalo se tak při použití neředěného eukalyptového oleje smíchaného s šedesátiprocentní slivovicí. Tento "zaručený" recept na pohmožděninu mi způsobil spáleninu poměrně velkého rozsahu. Koleno zčernalo, zšedlo, následně zčervenalo a neuvěřitelně pálilo. Tím pádem místo toho, abych si léčila pohmožděninu, musela jsem zaměřit svou pozornost na scvrklou kůži, která i při pohledu z větší vzdálenosti budila hrůzu, o bolesti nemluvě.

Když moje matka viděla tuto situaci, poradila mi, ať si utrhnu několik částí aloe a potírám jimi celou spálenou plochu. Přes počáteční nepříjemné pocity se mi pravidelným používáním šťávy z listů aloe podařilo, že spálenina velice rychle zhnědla, začala se loupat a především přestala bolet. Zhruba po 10 dnech zůstaly na koleně jen nepatrné jizvičky, které se i nadále hojí.

Ačkoliv jsem sama tuto rostlinu dlouhá léta zdařile opomíjela, nyní, po této skutečně ověřené zkušenosti, ji mohu jedině doporučit všem, kteří upřednostňují alternativní způsoby léčení, anebo jsou zkrátka zvědaví a rádi experimentují.

Autor: Renáta Pekařová z Ostravy

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  Take mam zkusenost s alternativni lecbou spaleniny. V laborce jsem se oparila cimsi vroucim - konecky prstu cele ruky, a to prave. Nic zavazneho, ale brisko prstu je dost citlive misto, takze to palilo jako cert. Byla jsem pro ten den uplne mimo provoz, sla jsem tedy z prace domu, v ruce hrst ledu, a jeste rikam sefove, co me potkalo a ze proto jdu domu. Ona mi poradila prilozit listy z kontryhele. Dva nejhorsi prsty jsem doma zabalila do cerstvych listu, zajistila proti rozvazani a sla spat. Rano koukam - dva zabalene prsty uplne normalni, zatimco zbyle prsty (ktere na tom byly vcera lip, protoze nedostaly plny zasah) podle ocekavani cervene, bolave a nasel se i puchyr. Tuto metodu jsem mela to "stesti" vyzkouset jeste jednou. Na horach se mi nicim nenamazany usni boltec vyprostil zpod ochrany satku a do vecera mi moc roztomile zpuchyrovatel. Po aplikaci listu kontryhele (snadno se rekne, ale hur se na ucho upevni) jsem na zminene casti tela mohla jiz druhy den spat - podotykam, ze si sebou pod stan polstar neberu. Az budu priste zase sikovna, zkusim aloe. Melo by to tu vyhodu, ze bud je clovek doma a po ruce je aloe, nebo v sirych luzich a hajich, a tam vetsinou najdeme kontryhel... Iva

  Dub 08, 2001
 • Obrázek uživatele fana
  fana (anonym)

  Nejlepší na spáleniny . sojová omáčka.

  Pro 10, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama