Švédské lékárny byly nařčeny z rasismu

Švédský lékárenský řetězec Apoteket se chystá nabízet náplasti i v tmavých odstínech, nejen v tradiční béžové barvě. Podnik svůj záměr ohlásil jen krátce poté, co byl na internetu kvůli nedostatečnému výběru náplastí kritizován za rasismus, napsal zpravodajský portál The Local.

Lékárenskou síť z přispívání k rasismu nařkla blogerka Paula Dahlbergová, která pravidelně na nešvary související s předsudky upozorňuje. V  rozhovoru se švédským rozhlasem Sveriges Radio řekla, že Apoteket omezeným výběrem barev náplastí přispívá k diskriminaci lidí s tmavší pletí.

Společnost se kritice brání a tvrdí, že záměr uvést náplasti nejrůznějších barevných odstínů vznikl ještě před kritickým komentářem Dahlbergové a že ho firma probírala s řadou švédských organizací bojujících proti rasismu.

“Nestane se to do příštího týdne, ale doufáme, že do konce roku budeme mít co nabídnout,“ uvedl lékárenský podnik k možnému termínu zavedení nových barevných náplastí. Společnost rovněž uvedla, že její plán s náplastmi je neobvyklý a že nemá informace o tom, že by se něco podobného řešilo v jiných zemích.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Medikolog
  Medikolog (anonym)

  Kde končí rozum začínají myslet multikulturalisté, zištné a hrabivé "neziskovky" Brání snad někdo černochovi si bílou náplast sám zašpinit třeba sazemi, aby jako je na bílé náplasti vidět špína, špína vidět nebyla? Bílá je barvou čistoty. Když někomu vadí, ať si svoji náplast zašpiní čámkoliv...

  Srp 18, 2015
 • Obrázek uživatele Absolvent MŠ
  Absolvent MŠ (anonym)

  Tento článek asi nějak propadl sluníčkovým cenzorům sítem? Kdyby si imigranti měli platit v lékárně z vlastních vydělaných peněz, a nikoliv ze sociálních dávek, neměla by z nich lékárna vůbec nic, a nemusela by se chovat takto odporně servilně z nařčení nějakou neléčenou deprivantkou a deviantkou.

  Srp 18, 2015
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  Tyhle sráče,by chtělo z Evropy vykopat.Sebranku jednu.My jim to vesměs platíme,a jim se pořád něco nelíbí.Doma si to obali listem,a tady mají jen nároky.Hnus.A my jim to žerem.Boooožeeeee.

  Srp 19, 2015
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  A co švédské kapky? To je přece nacionalismus! Měly by se vyrábět pro každou národnost pod příslušným názvem.

  Srp 19, 2015
 • Obrázek uživatele Koumák
  Koumák (anonym)

  A co švédské kapky? To je...Už někoho napadlo zrušit sportovní mezinárodní závody? Vždyť je to přece hrozně nacionalistická záležitost. A těch rasistických projevů proti jiným národům, co občas člověk např. při hokeji vidí. Jak to, že ještě tohle nikomu nevadí, že sporotovci podporují národní sounáležitost a hrdost?. No stále mají ti tvůrci nového člověka s čím přicházet. (ironie - pozn. autora)

  Feb 12, 2016
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Navrhuji zrušit Českou Třebovou, České Budějovice, Českou Lípu a ostatní česká města jako projev nacionalismu. Pěkný by byl třeba název Celoevropská Třebová, Všenárodní Budějovice - co vy na to?

  Feb 12, 2016
 • Obrázek uživatele Koumák
  Koumák (anonym)

  Navrhuji zrušit Českou...Já bych rovnou udělal Vesmírná Třebová, Vesmírné Budějovice - vždyť proč to furt měnit? Víte kolik taková změna stojí peněz?

  Feb 12, 2016
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Tady to někdo přehání. Předkožková protéza SenSlip pro postižené obřízkou se také vyrábí ve více různých barvách, aby nebylo při náhodném pohledu při močení poznat, že ji má dotyčný navlečenou. Tak proč by nemohly být různobarevné náplasti. U známého na návštěvě (rasou běloch) také nebylo poznat, že má děravené černé ponožky, protože měl pod nimi náležitě černé prsty.

  Feb 12, 2016
 • Obrázek uživatele Zdeněk
  Zdeněk (anonym)

  To je taková kravina.Koho to zajímá jakou to má barvu.?

  Srp 18, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama