Reklama

Slečno nastydnou vám vaječníky !

Byla zima, mrzlo a ona krásná dívka stála na zastávce autobusu mírně promodralá. Dlouhé vlasy, dlouhé nohy a krátká minisukně alá bederní rouška. Nevím, kde se ve mne vzala ta odvaha či drzost, ale náhle jsem stál vedle ní a vyslovil tu osudovou větu. Tu, kterou jsem tolikrát v trochu jiném znění slýchával ve svém dětství

Abych vám to vysvětlil? Když mi bylo asi tak sedm let, moje krásná o osm let starší sestřička byla právě v rozpuku puberty. Kluci se jí moc líbili, a tak aby se zalíbila i ona jim, snažila se oblékat, co možná nejsvůdněji. Krátké minisukně byly její hlavní zbraní. (Ne že by takové zbraně potřebovala, ale znáte holky...).

Moje moudrá babička, pečující o zdraví všech členů rodiny, nemohla parádivost mé sestry vystát. Každý zimní den, kdy má sestra vyrážela do školy v krátké sukni a rozepnuté bundě do pasu, se za ní neslo babiččino varování: "Holka jedna bláznivá, počkej až ti nastydnou vaječníky a nebudeš moct mít děti!"

Sestřička však dala vždy přednost parádě před péčí o své zdraví. V osmnácti letech začala opravdu trpět na záněty vaječníků. Později několikrát navštívila Františkovy Lázně, kde se léčila kvůli neplodnosti zapříčiněné srůsty na vejcovodech, které vznikly v důsledku opakovaných zánětů. Naštěstí po několika letech léčby se jí narodila krásná holčička a sestra se nyní modlí, aby až se jí začnou zapalovat lýtka, nabyla taky taková parádnice.

No a jak to dopadlo s tou krásnou slečnou na autobusové zastávce. Již pár let je mou milovanou manželkou, jejíž krásné dlouhé nohy obdivuji skryté za dlouhou sukní, za kterou tahají dva nezbední hošíci.

Reklama

Tento příspěvek nám zaslal pan František H. z Liberce. Tímto článkem otevíráme novou rubriku "Napsal život", která bude obsahovat příspěvky čtenářů a články ze života. Pokud máte máte nějaký příběh, historku či úvahu týkající se zdraví, můžete nám ji poslat na adresu [email protected] .

Reklama

Komentáře

ja (St, 12. 11. 2003 - 17:11)
To musis byt sama pubertacka!
Dana (So, 24. 2. 2001 - 23:02)
Taky jsem byla frajerka - minisukně a bunda do pasu-většinou rozepnutá, aby byl vidět hezký svetřík. Také jsem trpěla a stále ještě občas trpím na záněty vaječníků. Móda opravdu dost často připravuje holky o zdraví. Zrovna ta současná- trička sotva pod pupek, si myslím, musí být velmi zdraví nebezpečná. Nevím, jestli ty módní návrháři chtějí ženské pokolení nějak zmasakrovat.
Ashmed (Út, 12. 6. 2001 - 14:06)
myslim si ze je kazde zenske vec jak se obleka. nekdo umi byt sexy i v dzinach a bunde pod zadecek, nekomu spis minisukne a odvazny top uskodi.

Uplne nejhorsi je kdyz ze sebe delaj sexualni "bomby" zensky ktery na to nemaj ("ala puberta") a nebo ktery jsou ukazkou hnusu (ala >30let)
Vendy (Út, 30. 1. 2007 - 22:01)
Já na to taky často trpím a doufám jen,že budu mít moc děti!!!
Návštěvník (Út, 30. 1. 2007 - 23:01)
tak to já zas když je zima, tak hledim na to aby mi nebyla zima. o holkách který nosej v zimě kalhoty pod pupek a svršek nad pupek si myslim svý.....
Victoria (St, 31. 1. 2007 - 11:01)
Já bych ráda byla neplodná. Děti mít nikdy nechci, a tak bych se nemusela bát otěhotnění. Samozřejmě se chráním, ale nic není stoprocentní a já mám strach, že jednoho dne přijdu do jiného stavu proti své vůli.
pro Victorii (St, 31. 1. 2007 - 12:01)
Ty blbečku (promiň), to není jen o plodnosti ale hlavně o bolesti ledvin a zad. Věř, že žádná bolest, kterou si dosud zažila se těmhle nerovná ani po kotníky. To se zeptej těch, co to zažili. Je to zase jenom o nějaké idiotské módičce, která už stejně neplatí. Přemýšlej.
Victoria (Čt, 8. 2. 2007 - 11:02)
Pro anonyma: Když už mi musíš nadávat, mohl/a by ses aspoň podepsat. Nemluvila jsem o tom, že bych chtěla mít problémy s vaječníky, jen o neplodnosti jako takové, to se snad bez bolesti obejde, ne? Bohužel v téhle zemi platí ohledně sterilizace středověké zákony, takže žena, která nikdy neměla děti, nemá šanci ji podstoupit, což považuju za omezování osobní svobody.
Renata (Ne, 18. 3. 2007 - 23:03)
Victorie, cítím to úplně stejně, také bych ráda byla neplodná a nikdy děti nechci, také bych chtěla, aby byla nějaká možnost jak se nechat sterilizovat.
David (Po, 19. 3. 2007 - 10:03)
Co jste to za ženský, když nechcete mít děti?? To není normální!
Jana (Po, 19. 3. 2007 - 21:03)
Naprosto souhlasím, tahle móda je víc než idiotská. Upozorňuju že je mi něco přes dvacet a rozhodně tedy nejsem žádná staromódní paní, co tu chce moralizovat o módě. Bohužel, dnešní návrháři a všichni ti, jejichž móda vesele pluje do obchoďáků jsou naprosto nesoudní a tak v obchodních centrech prakticky nelze sehnat normální džíny a ne bokovky, ze kterých člověku jen co se trochu sehne, vyleze zadeček, sehnat bundu, která zahřeje, to jest taky skoro umění.
Renata (Po, 19. 3. 2007 - 22:03)
Davide, to jestli chci nebo nechci děti je jen má věc a od chlapa si do toho kecat rozhodně nenechám! prostě je mít nikdy nebudu! ty si jich pořiď třeba deset, když po nich tak toužíš
David (Po, 19. 3. 2007 - 22:03)
Ženská, která nechce mít děti, je přinejmenším divná!
Renata (Po, 19. 3. 2007 - 22:03)
Divný jsi pro mě ty!
Elis (Út, 20. 3. 2007 - 13:03)
Nevím proč by ženská, která nechce děti měla bejt divná. Já jsem se taky rozhodla, že je nechci. Taky mám docela trauma z toho, že otěhotním. Antikoncepci mám, ale sex si nedokážu pořádně užít, když vím, že se může stát tohle. Přítel by děti chtěl, tak vím, že si jednou budu muset najít chlapa se stejným názorem. Je mi dvacet pět, tak chlapi, jestli je tady někdo taky tak nerodinně založenej, tak dejte vědět. :)
Jonatan (Út, 20. 3. 2007 - 13:03)
Správně Elis, Tvůj názor plně chápu a je to přesně tak, jak píšeš: přítele nakopni a najdi si někoho stejně smýšlejícího jako Ty, hodně štěstí*
Renata (Út, 20. 3. 2007 - 13:03)
Já mám přítele, který také nechce mít děti, dřív je chtěl, ale už nechce, protože ví, že já je mít v životě nechci a ani nebudu a respektuje to. Řekl mi, že radši nebude mít děti, než aby ztratil mě. Děti jsou pro mě jen přítěž, ať si je pořídí ten, kdo po nich opravdu touží a chce je!
petula (Út, 20. 3. 2007 - 14:03)
dobre delate holky, kdyz vas to k detem netahne, tak je lepsi je nemit nez je mit "z povinnosti".
Lucka (Pá, 15. 6. 2007 - 23:06)
Hm, nechcete děti - to budete mít krásné stáří, nikdo Vás nebude otravovat a nikdo o Vás ani nezakopne. Děti jsou ŽIVOT
Slum (Pá, 15. 6. 2007 - 23:06)
Život je dar, a měl by se ošetřovat. Když jsem je neměl, nedokázal jsem si to představit, až mě někdo osloví tati. Nyní si nedokáží představit život bez nich! Člověk by měl být dost vyzrálý, aby přišel na to, že život není jenom o penězích,ostrých loktech, úspěších a kariéře! Někde jsem četl průzkum, v kterém státě jsou lidi celkově šťastní a bohaté státy to nebyly a děti v tom hrály významnou roli. Jisťě, s každým názorem se dá polemizovat. Já osobně se stotožňuji s názorem "Lucky"! Ale Lucko, kde bereš jistotu, že děti zůstanou doma, a že nepůjdou třeba do světa, nebo časem o tebe ani nezakopnou apd.?
Mimochodem, ti co píšete, že nechcete děti, zeptali jste se někdy svých rodičů, zda jste jim přinesli štěstí? Mějte se a množte se (;o)) a mějte se rádi!
Victoria (Pá, 22. 6. 2007 - 13:06)
Můj přítel už jedno dítě má a říkal, že když já žádné chtít nebudu, nemá s tím žádný problém, ale kdybych naopak otěhotněla a změnila názor, že by mu to taky nevadilo. Jinak, Renato, máš opravdu štěstí, že tvůj přítel upřednostňuje tebe před dětmi, myslím si, že tento přístup je dost vzácný. Před dvěma lety jsem chodila s báječným chlapem, ale on děti chtěl a navíc v nejbližších několika letech, takže jsme se museli rozejít. Teda nebyl to hlavní důvod našeho rozchodu, ale taky to sehrálo svou významnou roli. Osobně si myslím, že pro holku, která děti vůbec nechce, je nejlepší najít si nějakého rozvedeného chlapa, který má děti z předchozího manželství. Najít svobodného muže, který děti nemá a nikdy nechce, je dost těžké. Zkoušela jsem to přes internet, kde si může člověk rovnou zadat požadavky na partnera, takže by se teoreticky mohl vyhnout situaci, že se s někým seznámí "přirozeným" způsobem a zjistí to až později, ale skutečnost je trochu jiná. Často mi psali i ti, kteří jsou přesvědčeni, že by děti v budoucnu určitě chtěli. Zpočátku jsem jim odepisovala, že se z tohoto důvodu k sobě nehodíme, ale často jsem se dočkala podobného moralizování, jako tady předvedl David. Takže jsem už pak na nabídky podobných týpků vůbec nereagovala, nebaví mě neustále někomu vysvětlovat a obhajovat něco, co je naprosto legitimní a jen omezenci to odsuzují. Potkala jsem i pár takových, co byli svobodní a děti nechtěli (podotýkám, že to byli i muži kolem třicítky, u nichž by se dalo předpokládat, že už poměrně přesně vědí, co od života chtějí), ale zase mi nevyhovovali v jiných směrech. Je to asi hodně o štěstí a taky o trpělivosti, což je vlastnost, které jsem nikdy neměla nazbyt :-) Ale děti rozhodně nejsou zárukou šťastného stáří, to je dost omezený názor. Ze spousty z nich např. vyrostou narkomani nebo flákači, co žijí na účet společnosti. Myslíte, že takoví se o vás ve stáří postarají?
ddf (Pá, 20. 7. 2007 - 10:07)
vaječniky hahahahahaha
Pitaaa"seznam.cz (So, 27. 10. 2007 - 13:10)
Když někdo nechce děti tak nevím proč mu do toho jiní mluví,vždyt je to každého věc jak si zařídí svůj život.Ale děti pro každého nejsou smyslem života to spočívá v něčem jiném a v každém je to ůplně něco jiného....se podívejte kolik je rozvodů a kolik je zničených manželství a kdo to odnese jen děti...já taky nechci děti a je to jen mé rozhodnutí a nikomu do toho nic neni...že???Tak se mějte a užijte si život papapa :-)
Návštěvník (Út, 15. 1. 2008 - 14:01)
ještě že nechce mít děti - právě tyto sobecké nedejbože matky vychovají ze svých dětí narkomany, alkoholiky a flákače.
sisy (St, 27. 1. 2010 - 19:01)
Ja take nechi mit deti. Ohledne sterilizace take simui myslim, ze je to diskriminace, ale pry v anglii to delaji. Jinak take resim neustale antikoncepci. Jinak ziju mimo CR. V Cr me kazdy otravuje kdy budu mit deti, vsichni je kolem maji. V italii, kde ted ziji, tak se me nikdo na nic nepta, tady je normalni, ze zeny nemaji deti, znam nejmete ve svem okoli 5 pripadu. Je to super.Pritel se me ptal, jestli chci deti a ja mu rekla, ze ne. Jeho pratele jsou z tech deti nestastny, maji po jednom a maji toho plne zuby, to vite, rodice musi chodit do prace a nemaji na dite cas. My ho nemame a tak jsme stastny, jelikoz mame cas na vse a nemusime se kvuli diteti hadat a omezovat.Jo a az se Vas zas nekdo bude ptat mile damy proc nemate deti, tak odpovezte jako mi odpovedela jedna jeptiska " protoze jsem zaslibena, bohu" pak vsichni sklapnou a uz Vas nikdo nebude otravovat. ps misto zaslibena,se preklada take provdana, jeptisky se opravdu jako by provdavaji za boha a nosi ruzencovy prstynek, to knezove prasata nemusi, proto mohou sexovat s zenskejma a pak se z toho vyspovidaji biskupovi,holt diskriminace je vsude
pro sisy (St, 27. 1. 2010 - 19:01)
Myslím, že v tvém případě to není "protože jsem zaslíbená bohu", nýbrž jde o přirozený výběr, aby blbec neplodil další blbce.
leona (St, 27. 1. 2010 - 21:01)
Když někdo děti chce at je má kdo nechce at je nemá!!!Jak jednoduché. Upřímně by mě nikdy nenapadlo se vůbec někoho třeba i páru či manželů ptát kdy budou mít děti...podle mě je to věc intimní...za druhé nikdy nevíte jestli je to svobodné rozhodnutí oněch lidí nebo jestli nemají nějaký problém (zdravotní apod.) Otázka také nastává co vyroste z dětí těch lidí, kteří se neumí na diskuzi ani podepsat, umí jen kritizovat a nedokáží tolerovat jiné názory či rozhodnutí.
... (St, 27. 1. 2010 - 22:01)
Ja take nechi mit deti....Mial SiSy az budes starsi ,tak to pochopis ,protoze vsichni kolem tebe budou mit vnoucata a ty nic.A ver mi ,ze bez deti neni zivot a vecne mlada taky nebudes.Ted si zrovna uzivas zivota ,ale co potom az si prestanes uzivat-bez deti to nejde.Mel jsem kamarada ten mel ten samej nazor na deti ,jako ty-a dnes ma dve deti  a nelituje toho.
TKP (Čt, 28. 1. 2010 - 00:01)
Tak jestli nebude mít děti každá mladá holka, která občas v zimě chodí s holým břichem, tak určitě vymřem - to je trochu přitažený za vlasy
leona (Čt, 28. 1. 2010 - 19:01)
Mial SiSy az budes starsi...Pokud děti někdo nechce je jeho věc jestli bude jednou sám nebo jestli bude litovat a myslím,že každého kdo přemýšlí,že děti mít nebude to napadne...jestli zůstane člověk jednou sám nezávisí jen na tom zda má děti...i dětný člověk může zůstat sám a i bezdětný sám být nemusí...není to žádné pravidlo.... jakou souvislost má mládí s tím že někdo chce nebo nechce děti?? ted to vyznelo jako když si může užívat člověk, který je mladý a ten kdo je starší tak už nemůže a je rád že má vlastně ty vnoučata...???? otázka je co to znamená si užívat...dost lidí si pod tím představuje kariéru drahé dovolené a oblečení apod ale to není pravda užívat si život může kdokoli a v jakémkoli věku a znamená to dělat to co mám ráda a co mě baví...pro někoho to může být  den strávený na výletě, pro někoho na zahrádce pro někoho s vnoučaty a s rodinou pro jiného s přáteli...to je různé. prostě být šťastný a někdo je hold štastný bez dětí....tím nemyslím,že by s s dětmi byl neštastný ale že mu v jeho životě děti nechybí a nemá důvod je mít...... nevím proč se všichni hned ohrazují mládím, samotou apod(přijde mi to směšné) na druhou stranu je to každého věc a nebo vám opravdu tak moc vadí, že nějaká cizí žena bude asi možná (třeba i ne) za 20 let sama...já to nechápu má takový život jaký se dal přepokládat takový jaký si sama zvolila....proč to někomu vadí. nikdo nemusí být sám i když je bezdětný je tolik možností....vše záleží jen na člověku jak si svůj osobní a soukromý život zařídí.
tina (Út, 23. 2. 2010 - 18:02)
Já na to taky často trpím a...vic děti vic starosti
Petr (Po, 7. 7. 2014 - 11:07)
Victorie, cítím to úplně...Clovek, co se narodil z matcina luna se nenavidi za to jaka je a tak radeji nechce splodit stajne hloupe dite, jako ona sama. Vid
Máma (St, 4. 10. 2017 - 14:10)
Taky šílím při dnešní módě bokovek, kdy holkám koukaj kalholtky a půlka zad.
Lenka (St, 28. 9. 2022 - 15:09)
hezký příběh....vidím, že za několik let se nic nezměnilo a děvčata v určitém véku jsou stejně hloupoučká....též bojuji s dcerami a jejich croptopy - krátkými tričky, svetry....
Zuzka (Čt, 29. 9. 2022 - 00:09)
Já tomu teda moc nevěřím. Byla jsem jako au pair v Anglii a tam holky v mraze nosej hadříky, že by si na to u nás málokterá troufla v půlce října. Kdyby na tom něco bylo, Britové by dávno vymřeli. Holky v Londýně běžně ukazujou nohy i v největších mrazech. A na ulici potkáte občas holčiny v sukýnkách nebo kluky v kraťasích i při deseti pod nulou. Sama si taky ráda obnažím pupík, když jdu v zimě na párty. A problémy jsem neměla. Představa, že vaječníky jen tak nastydnou, je asi jako obava, že by bez čepice nastydne mozek. Vaječníky jsou v těle, který si udržuje stálou teplotu a ztrácí ji až při život ohrožujícím podchlazení. V medicíně žádná taková diagnóza jako nastydlý vaječníky neexistuje. Nevěříte? Tak doporučuju tenhle článek:
https://www.vitalia.cz/clanky/nastydle-vajecniky-jsou-jen-neodborny-termin/
Návštěvník (Po, 3. 10. 2022 - 16:10)
Tak, ženám hrozí spíše zánět močových cest, když například sedí déle na studeném podkladu, třeba na schodech. Jedna moje spolužačka masturbovala s krápníkem a bavilo jí, jak se rozpouštěním zmenšuje a dodnes žádné potíže neměla.
Vaječník (Čt, 29. 9. 2022 - 09:09)
Nejen Britové - i Japonci by vymřeli, kdyby to byla pravda: https://bit.ly/3SICnuw
Návštěvník (Po, 3. 10. 2022 - 00:10)
Tak z toho by si český holky mohli vzít příklad, aby ukázaly, jak snáší zimu správná ženská.
Roman (Po, 3. 10. 2022 - 11:10)
Nevím, jak dnes, ale ještě před pár lety na hranicích stálo plno takto oděných žen - lehkých v lehkém oblečení. Asi od té doby mám k takto oděným ženám v zimě nevoli.
Zuzka (Po, 3. 10. 2022 - 15:10)
To záleží na tom, jak se to kombinuje. Když je to elegantní, tak to lacině nevypadá. Existujou i modely od luxusních značek: https://byninasilva.com/wp-content/uploads/2020/09/abrigo-largo-dolce.png
Zuzka (Po, 3. 10. 2022 - 15:10)
Mimochodem, tohle jsou modely od Značky Miu Miu. Ty už jsou hodně odhalený a přitom je to drahý značkový oblečení, který se nosí i do lepší spoečnosti. Nosej to celebrity, herečky, modelky, který si zakládaj na dobrým stylu. Je to sice dost odvážný, ale netvrď, že takhle vypadaj typický prostitutky.:
https://bit.ly/3e45VnN
Reklama