Reklama

O salmonelóze, pásovém oparu a vitamínech

Velmi jsem se těšila do důchodu. Hned první měsíc jsem však onemocněla salmonelózou. Trvalo to dva měsíce než jsem byla relativně v pořádku. Dodržovala jsem dle rady lékařů dietu - žádný tuk a hodně vitamínů. Doktor mne však neupozornil, jak v tomto případě jsou obzvlášť důležité vitamíny B.

Pokud dostanete salmonelózu, tak z vás vyjde úplně vše a nervy, pro které je B komplex nezbytností, dostanou pěkně zabrat. Když už jsem si myslela, že jsem opět zdravá, dostala jsem pásový opar. Nervy byly znova na pochodu.

Dostávala jsem injekce vitamínu B 12, pudr na zasychání puchýřků a injekce proti bolesti. Celé noci jsem nemohla bolestí spát. Ani se mi nechtělo žít. Nedostatek vitamínů, hlavně vitamínů skupiny B, udělal své.

Po dotázání lékaře, jak dlouho mě tato nemoc bude trvat, mi dal naději do půl roku. To bylo pro mne ještě víc deprimující.

Sebrala jsem poslední síly a rozhodla se, že si musím pomoci sama. Nakoupila jsem si silný B komplex a současně i vitamíny A, E, C ve vyšších dávkách a minerály selen, zinek, vápník a hořčík. Bylo léto, takže byl i dostatek zeleniny, ovoce, hub a já jsem jedla jídla z těchto produktů. Snažila jsem se hodně odpočívat a hlavně věřit, že se z toho brzy dostanu.

Reklama

Do měsíce a půl vyrážka zmizela, potíže ustoupily a já se cítila mnohem lépe. Vitamíny a zeleninu od té doby užívám stále.

Autor: D. Havlová - Benešov

Reklama

Komentáře

SandraSanchezova (So, 16. 12. 2006 - 12:12)
Asi pred rokem me zacala bolet hlava a pater a skoncila jsem v nemocnici na Neurologii. Bolesti byly strasny a nikdo nevedel, co se mnou, pak se mi na prsou udelali asi 3 pupinky, poslali me na Kozni a tam mi rekli, ze je to pasovej opar a dali mi kapacky s Herpesinem.Jeste dlouho po tom jsem byla desne utahana. Bylo to ze stresu z prace [ucitelka]. Vzdy, kdyz mam pred menstruaci, je to tak,ze se trochu osypu a jsem na smrt utahana. Ted jsem v Irsku a potkalo me to zas. Chodim do prace a cpu se B vitaminem.
juve vaild (Út, 9. 3. 2010 - 16:03)
Asi pred rokem me zacala...prosim vas schanim informaci o tom zdali pasovej opar je infkcne prenosny na druhe lidi , jako na me na me deti a jina a jak - muj deda v75 letech poprve chytnul pasovi opar dekuji za rychlou odpoved
Reklama