Reklama

Rozmluva se starou sexy squaw

Byl jsem v dobré náladě a moje lví komediantská povaha mi našeptávala, abych vyvedl zase nějakou lumpárnu. Teda ne nic moc, jen tak něco pro zasmání. Otevřel jsem tedy jednu z chattových místností na internetu, abych se podíval jak tam hnijí stojaté vody, jak se na internetu říká. A ještě teď se tomu směju.

"Baf vy bando jedna líná, zase tady chrápete na internetu a plácáte blbosti, vidím že stará banda úchylů už konečně vyšuměla, heheheh."

Ne nelekejte se, není to zas taková vulgárnost, jak by se zdálo, protože na internetu se přece jen dost často vyskytnou různá individua a právě z takových si lidé pak dělají legraci. A proč ne, když se ti lidé mohou schovávat za internet a za normálních okolností jsou to ušlápnutí chudáčkové.

Vzápětí po mém slangovém pozdravu dostávám nadšené odpovědi svých starých známých:

"Jeeeeee, nazdar pavouku, ty ještě žiješ?"

" aaaaa, tady se zas dneska budou spřádat sítě a řešit budhistická meditace o hlavě mrtvé kočky ..."Už jsem se začal smát a poznával své staré známé.

"No já už nežiju a mluvíte jen s mým duchem co tady bloumá a hledá tu chcíplou kočku, hehehehehe."

Reklama

Budhistická meditace o hlavě mrtvé kočky, hehehehe, to má svou historii. Kolika mladým lidem popletla meditace a budhistický koan hlavu. Co to je zen? Lidé bloumají a bloumají ve svých myšlenkách a hledají své oduševnělé otázky na to, co je to Zen.Vždycky mě to rozesměje. Já sám to nevím, i když znám spoustu pouček, ale promiňte, fakt to nevím. Vím jen, co mi říkával můj učitel kung fu a budhismu. Totiž že zen je jen hlava chcíplé kočky. Tomu jsem se smál celých 20 let, než mi došlo že za tím sarkasmem je obrovská pravda.Totiž, že nemá cenu zabývat se tím, co je chcíplé, aniž bychom to dokázali oživit, nejen fyzicky, ale i myšlenkově. Někdo hledá tu hlavu kočky v opiovém opojení, někdo v alkoholovém, někdo v intelektuálním a jiný v rozumovém. Je to švanda, opravdu. K čemu nám to je, když si z toho nic nevezmeme a nepoučíme se.

Najednou mi nějaká internetová osoba ženského pohlaví posílá soukromou zprávu, je jedno jakou, ale odpověděl jsem, že podle té červené panenky se toho moc nepozná, ale že je určitě sexy. Odpovídá, že určitě je na svých 70 let. Tomu jsem se zasmál. Byl to dobrý fór a tak jsme následujících 5 minut konversovali o tom, že i ta hlava chcíplé kočky dokáže být sexy. A začalo to nabírat na hloubce. Přenesli jsme se až k otázce Junga a Freuda a během těch 5 minut jsme řekli víc, než jiní na tom internetu za celej rok.

Předložil jsem těm lidem svou teorii, že Freud asi miloval kočky, pokud jsou jejich hlavy po chcípnutí tak sexy a to ho dovedlo k jeho sexualitě, čehož je dokladem, že se zabýval otázkou převážně věcí mrtvých jako je návrat do minulosti, děsivé sny apod. Z toho můžeme odvodit, že vlastně Freud byl skrytým budhistou, že i český kocour Mikeš má něco společného s těma šikmookýma mnichama a také chodil s holí jako oni. Lidé se smáli a já byl onou sexy kočkou pozván na soukromý pokec.

Nejdříve se mě zeptala, jestli jsem ženatý a mám děti. Na tohle jsem odpověděl že nevím, ale asi ne, že mi ještě žádné alimenty nedošly. A pak řekla něco, co mi opravdu vyrazilo dech Bylo jí opravdu 70 a pocházela z Ameriky a navíc to byla původní indiánka z kmene Navarů. Já jí hned nevěřil a smál se, že je to super for, ale popisovala mi Floridu na místech, kde jsem byl a nakonec mi poslala svou fotku. Na Floridě žili její 2 synové a jeden z nich byl dokonce v Čechách a co víc, její muž byl Čech. Teda její druhý muž, protože ten první zemřel při autonehodě. No to se tedy povedlo. Svět je malej.

Nikdy bych do té babičky neřekl, že má nějaký přehled o Freudovi natož o budhismu,ale byla velice chytrá. Připadal jsem si najednou jako malej kluk, co něco opravdu vyvedl. Ale uklidnila mě, že o nic nejde, že i když je stará, miluje smích a legraci.

Právě ten den jsem četl jakýsi článek o nějakém českém významném paologovi, jež působil i v Americe a tvrdí že je obrovské procento lidí, jež trpí citovou vyhořelostí. To je prostě stav, kdy člověk jakoby opravdu vyhořel a jen doutná, nemá nadšení ani do vztahu a ani neumí prožívat city naplno, natož si udržet nějaký vztah.Ve srovnání s nima je tahle stará indiánská squaw přebornice. A nejen to. Dal jsem se s ní do hovoru a asi to nebyla náhoda. Asi se nitky osudu zase seběhly a já našel odpovědi na své otázky. Nedokázal jsem jí odpovědět na to, proč jsem sám, ale řekl jsem, že je lepší být sám než s někým, kdo nemiluje mě a nebo já jeho, jak to vidím tak často kolem sebe. Sklidil jsem od té staré sexy stařenky uznání, že prý je to moudré, ale nic mi na tom moudrého nepřipadalo. A tak mi začala vyprávět jak to chodilo za jejich časů.

Samozřejmě, nic není ideální, ale oni měli prý kus své harmonie a muž si musel umět ženu získat. O tom, jestli je dobrý a hodný, svědčilo jak se chová ke koním, jestli má rád děti a jestli je pracovitý. Muži v jejich kmeni měli hlavní slovo a ženy to dobře věděly. Nebyly zas tak naivní a tak si taky vybíraly muže, jemuž by to hlavní slovo mohly jednou dát, aby si z nich jejich budoucí manžel neudělal jen služku. Spát s ženou vdanou za jiného byl největší hřích. Jo zkrátka staré časy. Ano asi už vás to začíná nudit, jako ze starého filmu našich babiček.

Ale mě se najednou vybavilo v hlavě to všechno, co vidím kolem sebe. Dámu, co je vdaná a zve někoho jiného na dovolenou, aby s ní jel, protože s manželem se nedokážou dohodnout na společné dovolené. Jasně, jenom hlupák by asi odmítl, že? Ale možná že k tomu někdo našel odvahu, aby odmítl. A nebo další dívka, co žije s klukem, o kterém tvrdí, že s ním stejně nezůstane do konce života. Nebo jiná dáma, co utekla na 2 dny ke kamarádce do jiného města, protože jí to už doma lezlo krkem. A budu spravedlivý, protože o mužích se nedá říct nic jiného a tak slyším, jak se někdo v hospodě chvástá, s kým zahnul a koho přefiknul. Další leze na diskotéku a před vchodem si schovává do kapsy svatební prsten.

Myslíte že to přeháním? Ne, stačí se opravdu podívat a sami toho uvidíte dost. Hledám někoho, kdo ten vztah má opravdu upřímný a nacházím jen pár případů, opravdu jen asi 12, ale jsou tady a jsou. To je hlavní. Uvažuju o tom, proč ta přetvářka a proč ta neupřímnost. Jak můžu někoho podvést a pak přijít domů k dětem a tvářit se, že se nic nestalo, když zítra zase půjdu za jinou? Tak proč do toho teda lezeme, když to potom takhle krachne? To jsme tak hloupí, že to nedokážeme poznat? A nebo nám to tak vyhovuje? To se opravdu tak stydíme za ten prsten a za svou manželku?

Uvažuji o té citové vyhořelosti a ani se tomu nedivím, když jsme se naučili plýtvat svým citem, protože říkáme kamarádům víc než své ženě a nebo si na to dokonce najdeme milenku a nebo psychologa.Vrátil jsem se skoro po 6 ti letech do Čech a všude, kde sedím slyším jen dvě témata. Kdo se s kým vyspal a kdo má kolik prachů. Mladé dámy si neumějí povídat o ničem jiném než o tom, co si koupí a jakého sexy borce zas klofly. Neumí ani navázat normální hovor a tak musí všechny borce hned odpálkovat, aby jim stouplo sebevědomí. Samozřejmě, nejsou všichni stejní a nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Ale každej vám potvrdí, jak je těžké dneska najít nějakého pořádného chlapa nebo ženskou. Kde rostou?

Stará squaw se tomu všemu směje a obrací list, že i koně jsme vystříleli. Ale bylo to na místě. Za jejích časů jsme měli dvě možnosti, jak zkrotit koně. Budˇjsme ho zkrotili silou a zlomili a nebo si ho získali. Tak to dělali prý nejlepší válečníci. A podle ní je to stejné i v přístupu k partnerům. Buďto je zlomíme tím, co jim nalžeme o tom, jací jsme, co jim naslibujeme,... a nebo ..... a nebo si je získáme. Jasně, ono se to už dneska nenosí, že ? Ale v jedné kavárné v Mostě jsem viděl krásnou dámu, co se na mě usmála a byla velice milá. Pak za ní přišel její kluk a donesl jí květinu. Políbili se a smáli se na sebe. Ne vůbec jsem necítil žárlivost, naopak jsem se usmál pro sebe, že to ještě funguje a bylo mi nějak lehčeji.

Kdysi dávno v naší prehistorii jsme měli svou přístupovou hranici, asi tak jako každé zvíře, pro svou obranu. Byla asi na vzdálenost ruky. Ale pak jsme nalezli zbraně a ta hranice se posunula. Neříkám, že by tomu mělo být stejně i dnes. Ale kdy jsem v Brně nastoupil do tramvaje a sledoval, jak se jeden tlačí na druhého, nebylo mi z toho lehce, když mi opilý spoluobčan dýchá včerejší kořalku za krk. Zapomněli jsme na svou osobní vzdálenost a nejen tu fysickou, ale i tu duševní a tak si manželky sdělují své problémy jinde, než aby to řešily přímo s manželem a nebo dámy koketujou ve vinárně jen aby si něco dokázaly a pak se znuděně vrací ke svým dětem. Říkáme a projevujeme své city jinde anebo víc než říkáme svým manželům nebo manželkám.

Říká se, že kočky jsou falešné, ale to vymyslela nějaká zklamaná žena nebo muž. Kočka je velice hrdé zvíře a když u Vás nechce být, tak vás třeba škrábne a uteče. A když si k vám najednou přijde večer sednout do klína, natáhne se tam a položí na vás svou tlapu, zadívá se na vás, pak zavře oči, přede a nakonec usne, tak máte pocit úplně jinej. Prostě jste si jí získali. Získali jste si důvěru té kočky a to je skoro jako pocta od těchto zvířat. Zachovávají si své hranice a pouští k sobě jen toho, komu skutečně mohou věřit. Pardon, teď mluvím o těch dobrých a ne o těch "pouličních mrchách", co se toulají ulicí, kradou, šmejdí a šlapou si to a nevydrží na jednom místě. A některé z nich dokonce za peníze, hehehe.

Ano, to jsou kočky. Ta stará indiánská sexy squaw byla kdysi také kočka a ještě dnes podle fotografie vypadá mnohem lépe než spousta těch pouličních koček a navíc je moudrá, protože pochopila ten Zen o hlavě chcíplé kočky.Totiž, že žádná moudrost nám není k ničemu, pokud jí nedokážeme užít v současném světě, poučit se a pochopit, zlepšit nebo napravit.

Miluju kočky, protože jsou svobodné a je potřeba si je získat a proto mě nedokáže rozházet nějaká "pouliční mrcha", omluvte ty termíny.

A rozhodně obdivuju koně. Pokud si je prý získáte, tak za vás obětují i život, aby vás vytáhli z vody nebo z bryndy nebo dokonce někdy i z hospody, haha. A rozhodně si, pokud si je získáte, nemusíte potom schovávat do kapsy svatební prsten.

Starou squaw, tu sexy a moudrou dámu jsem už nikdy neviděl. Asi si česky přece jen moc nepopovídá a nebo už někde chodí ve věčných lovištích. Ale pamatuji si. A ta hlava chcíplé kočky mi pořád vězí v hlavě.
Tím končím tohle zenově indiánské povídání. A jak se dnes říká "Na krásu našich koní a rychlost našich žen", neboť koní už nám moc nezbylo a naopak přibylo hlav chcíplých a citově vyhořelých KOČEK.


Petr Kulík

Reklama

Komentáře

gaska (Čt, 25. 7. 2002 - 10:07)
Vazeny pane autore, pokud jsem to spravne pochopila, vase narazka na lidi bez hlavy patri mne, zrejme proto, ze mi vas clanek pripada plytky. Jiste, pokud za projev inteligence povazujete podporu vasi osoby ci tvorby, pak jsem ji opravdu projevila nedostatek. Preju hodne uspechu v dalsi tvorbe a zivote, s pozdravem...
Alena (Čt, 25. 7. 2002 - 20:07)
No pan autor se zase predvedl, jen co je pravda. Clanek -jde to, ale ta diskuze -skoda mluvit. Mozna by bylo lepsi diskuze vynechavat, v tom to pripade je to bezpredmetna ztrata casu...jako jiz mnohokrat predtim.
čtenářka (Čt, 25. 7. 2002 - 21:07)
To už se pan Kulík musí schovávat i za rádoby jiné komentáře?:-))))))
autor (Čt, 25. 7. 2002 - 22:07)
a dalsi vylezla napovrch, jak se nam to tady hezky schazi hehehehehe
sen (Pá, 26. 7. 2002 - 06:07)
..už dlouho čtu články tohoto autora...
..nejdříve něco k povídce, proto jí sem autor napsal ne?aby se k ní mohl kdokoli vyjádřit...už jsem toho zažila mnoho-dobrého a toho horšího..se vztahy to je dost těžký..je to vlastně o energii..nejdřív někoho potkáte a jste si sympatičtí,dali by jste mu vše, co máte..ten druhý vám taky,a pak příjde všední den a starosti...začne působit mnoho věcí, na které jste nebyli připraveni. začne boj o energii ve vztahu, najednou jí máte málo a tak jí někde musíte vzít..no a kde?- u toho nejbližšího...on vás dusí a vy mu to rádi vracíte, pak se cítíte hůř než před tím, ale vrátit? to nelze...láska se vytrácí, protože nemáte náladu a chuť bojovat o to, co tam kdysi bylo krásný..než se nadějete jste každý jinde a i kdybyste chtěli tak návrat není možný..nebo je ale s velkými šrámy...
..no a buďto se poučíte a další vztah budujete a pracujete na něm se zodpovědností, nebo skončíte tam kde jste byli už před tím...je to hodně složitý,ale to asi všichni, kdo to čtou ví...
no a k autorovi a komentářím?
asi mi stále něco uniká,nevím ale co?proč ho napadáte?
nebudu ho chránit, neboť to je zcela zbytečný...píše ale skvělý povídky a snaží se vidět problémy ze všech stran...zkuste zmírnit tu agresivitu v sobě a podívat se dál, vždyt on vás nenapadá,nechce vám nutit svý názory,jen napsal to co on cítí...určitě i on má za sebou různý vztahy a ví, o čem mluví a píše.. to že není ženatý ještě neznamená, že nic neví o vztazích ne?
tak to je asi vše, co jsem chtěla napsat...a říci...mějte se moc hezky budujte ty malinký světy svých vztahů a nevzdávejte se svých snů a lásek
autor (Pá, 26. 7. 2002 - 13:07)
Ze v Americe je tolik hlupaku, to me anineprekvapovalo a neprekvapuje, protoze se na tom podili i vzdelani .Ale ze to same naleznu i u nas ... to me dojima .Mel jsem za to ze jsme jeden z narodu co ma obrovske mnozstvi talentu a jsme lide kulturni .
Sorry, ale napsal jsem clanek docel pozitivne a mam rad humor. Nekdo prisel a nenapsal nic o tematu jen napdal onen clanek, autor kritiky - neopodstatnene si leci sve komplexy a ja mu mam podekovat ? Ne, nikdy se nedostanem vyse pokud nebudeme umet branit vlastni nazor. Uz jsem psal ze se nehodlam k clanku vyjadrovat, je to muj vlastni nazor a at si kazdy vezme co chce. Co me ale udivuje- nemile, ze se najde spousta ovci co cekaji ze po sobe necha nekdo slapat .Sorry, nelibi se vam neco, tak reknete vastni zkusenost ale at je to k tematu .Je velice neslusne napadat autory a pritom nevysvetlit proc .Chapu, ono to boli kdyz vas nekdo zasahne do bolaveho mista, ale misto kopani by jste meli zauvazovat. Tot vse
evalota (Ne, 17. 11. 2002 - 23:11)
:-) Pane Kulik,nebo pane Petre .-) jak ja ty Vase

clanky strasne rada ctu :-)..vsechny jsou prima

a je v nich móóóóc pravdy.At se Vam dari .-)E.
Jitka (St, 24. 7. 2002 - 14:07)
Bohužel, ale tento článek je opravdu pravdou. Jen si myslím, že ho pochopí málo lidí, i když na inetu se pohybují lidé, kteří v hlavě aspoň něco mají. To co je v článku napsáno, si strašně málo lidí uvědomuje a stále podnikají honitbu za něčím a sami neví za čím. Nikdo se už nedokáže zamyslet sám nad sebou. Proberte se všichni!!!
autor (Čt, 25. 7. 2002 - 13:07)
Sorry,ale jednak jste necetla poradne ,pak jste nepochopila o cem to je a konecne rikate ze clovek by nemel kritizovat a pritom to je presne to co delate vy .Sorry ze jsem vubec reagoval na vas hloupy komentar diskuze s vami mi nic nedala, jen to ze jsem si uvedmil dalsi vlastnost hlav chciplych kocek hehehehe .Navic uz jsem Vam psal ze pornograficke romany tady na doktorce asi nenajdete .Myslim ze mate skutecnej problem a mela by jste navstivit nejakeho specialistu, pravdepodobne si lecite nejake komplexy a tak napadate autory a vubec vam nejde o podstatu a tema ,ale jen si vylecit komplexy .
Choselop (Čt, 5. 12. 2002 - 10:12)
nonono, no, nono, to je hudba života, tak jsem to dočetl a mám názor, že to je pěkně napsané hovno minulých prdů a jelit, nejsem stotožněn, pouha mozkově-rozumová unylá skličující strukturující pumpa nevolnictví, v mozku to je, ale ne v tom zasraném rozumovém přístupu, tedy ne jen v něm ..... a až budou lidi na pokraji nejmenšího velikého z přebrouzdávání stojatých vod minulosti bažin věků, tak hovnooooooooooooooooooooooooooo
autor (St, 24. 7. 2002 - 19:07)
No Jitko, jak je videt, na internetu se pohybuji i lidi bez hlavy, hehehe natoz aby uvnitr neco meli, a nebo ti co fakt nemaji vlastni nazor ,viz to co vyzniva z komentare alias galaska
Na ten dotaz z komentare, jak muzu hodnotit kdyz jsem neco .... tak uznavam ze to je nedostatek, hehehe, stydim se za to a doufam ze to nekdy v zivote napravim hehehehehe, to se tak stava .A mam pocit ze moje zazitky a zkusenosti by se asi nehodili sem na dokroku.cz / smeju se/.A navic, musi si kazdej clovek spalit ruku aby vedel ze neco je spatne nebo ... ?
No a na tom jsem zapomel ... ze ty vyhasle chciple locici hlavy, jeste dokonce i nekdy kopou, kdyz jim nekdo nastavi zrcadlo,hehehehehe .
Sorry, ted vazne, je to jen muj nazor a nikdo se mnou nemusi souhlasit, to je kazdeho vec, kazdej jsme jinej a mame pravo si delat co chceme i sam sebe se treba nakopat ... pokud se nepoucime, takze k clanku nemam co dodat .Hawk, hehe
autor (Čt, 25. 7. 2002 - 11:07)
Ale vubec ne, spatne jste to asi pochopila,jako ostatne i clanek .Jen jsem se zminil ze nekdo nema vlastni nazor , nicmene zkritizovat umi uplne kazdy, i ten bez hlavy, ale uvezt vlastni nazor - tojste proste neudelala. Co kdyby jste svuj nazor obhajila, jak to teda vidite vy a v cem je vas nazor jiny ?rad se necham poucit, vazne .Takze obhajte svuj nazor prosim a reknete nam jak je to podle vas , protoze v opacnem pripade vase reakce vyzniva jen jako zavistiva kritika, sorry .
kukačka (Út, 27. 8. 2002 - 22:08)
Bohužel musím s názorem o nevěře v manželství,ale i v ostatních partnerských vztazích souhlasit.Vysvětlí mi ale někdo,proč s vámi partner nechce řešit závažné problémy ve vztazích i když ho o to žádáte a hledá si radši jinou duši k porozumění a myslí si,že problém je váš a třeba sám od sebe zmizí.Taky vám třeba nikdy neřekl co mu na vás vadí,ale pak to hledá jinde?Jak potom z toho ven?
Inna (St, 24. 7. 2002 - 12:07)
hmm. tak nad timhle premyslim porad dokola. jeste za studii jsem zacala pracovat v jedne nadnarodni respektovane firme. z chovani lidi tam se mi opravdu protocily panenky. moralni zasady? ... ale slecno, to se dneska nenosi. bohuzel, od te doby jako bych prohledla. taky jsem radeji sama, protoze jsem tady zatim nepotkala nikoho, koho bych si mohla vazit a respektovat. takova hezka, mila, chytra, vtipna ... a sama? .. to slysim od svych pratel porad. bohuzel, cesi jsou podle popisu jedne me zname (cizinka, ktera tu stravila nekolik let).. nejvice promiskuitni narod na svete...
moc pekny clanek, diky. I.
ivana (St, 24. 7. 2002 - 13:07)
Právě jsem dočetla článek a je to na zamyšlení. Vypovídá to o tolika věcech najednou,že se to nedá najednou ani postihnout pár větama.Jen mě právě napadlo,když sám autor není (jestli jsem pochopila správně)ženatý,jak může hovořit o budování vztahu mezi mužem a ženou,když svou vlastní snahu pohřbil za těmito slovy,za určitými obavami a komplikacemi vztahu mezi mužem a ženou v každodenním všedním životě?Co ví o složitostech tohoto hledání a snahy? Je podle mého názoru lépe být odvážný a snažit se najít tu cestu a třeba neuspět, než-li raději nic nezkusit.
gaska (St, 24. 7. 2002 - 16:07)
Čtenářkám přede mnou se článek líbil, já mám dojem, že je to jen takové blablabla. Svět je černý, lidi jsou bekaný, starý časy byly určitě lepší, ty lidi dneska nemaj žádnou morálku, měli byste se nad sebou zamyslet vy ohavové... ... ani ta nostalgie už není, co bývala...
Trochu života do toho umírání, pane autore.
autor (St, 24. 7. 2002 - 20:07)
Vazena ctenarko, hluboce se Vam omlouvam,ale bohuzel pornograficke romany nepisu, nejak na to nejsem hehehe. Ikdyz ..........ted me napadlo ....
ivana (Čt, 25. 7. 2002 - 11:07)
Musím s vámi naprosto souhlasit.Už z reakce autora na vaši "kritiku" vyplývá,že zřejmě ani autor ani článek nestojí za komentář.Byla jsem z jeho reakce v šoku.
gaska (Čt, 25. 7. 2002 - 11:07)
Váš článek je relativně dlouhý a nemám v tuto chvíli čas rozebírat každou jednotlivou věc se kterou nesouhlasím. To, co mě v něm podráždilo, bylo vaše poukazování na to, jak jsou ty dnešní mravy hrozné, všichni jsou promiskuitní a kam ten svět vede a jakási neurčitá nostalgie po minulosti, která byla určitě lepší než přítomnost. Můj názor na tuto věc je ten, že hodnotit má člověk sám sebe a nikoliv to, jací jsou ostatní. Kromě toho se z článku zřejmě ozývají nějaká vaše osobní zklamání, tedy alespoň podle mého názoru.
gaska (Čt, 25. 7. 2002 - 13:07)
Jistě, já myslím, že od diskuse raději ustoupím.
kuliku!! (Čt, 25. 7. 2002 - 15:07)
Kulik je zakomplexovany clovek, ktery nesnese kritiku, o tom jsme se mohli poucit jiz v minulosti!!!
Katka (Čt, 25. 7. 2002 - 17:07)
z kmene Navaru.........Kuliku, neni to nahodou Navahu???????
ctenar (Čt, 25. 7. 2002 - 20:07)
jak je videt tech tupych hlav co se schovavaji za internet je cim dal vic , jen vylezte dalsi at se zasmejeme vy chudackove , nikdo nemluvite k tematu ,namisto kecu -napiste neco podobneho a pak uvidime
Kamila (Pá, 26. 7. 2002 - 03:07)
chudacek jste vy pane, je mi vas lito.
Lucka (St, 24. 7. 2002 - 05:07)
Petře, moc krásně napsané a moc, moc a ještě "mockrát" moc moudré.
Lucy (St, 31. 7. 2002 - 10:07)
Clanek se mi libil,do urcite miry s Vami souhlasim, nerada musim priznat,ze i ve me je neco z te poulicni mrchy..Ale to v kazde(m) z nas..
Trochu me zklamala vase reakce na nazor ctenarky gasky,neprijde mi rozumne hned nekoho,kdo ma jiny nazor,nez vy,napadat.A vy si zcela zjevne na svem rozumu zakladate:-)
Petr (Pá, 2. 8. 2002 - 08:08)
Souhlasím s autorem článku v tom jak nastínil současnou úroveň vztahů. Já sám jsem rozvedeny, mám přítelkyni se kterou žiji téměř dva roky a snažím se vybudovat solidní vztah. Když sleduju vztahy jiných lidí které znám, jak se někteří vzájemně podvádí, je to fakt hnus. Nedávno se mě jeden kamarád zeptal jestli svou přítelkyni podvádím, když jsem mu řekl že ne, tak na to řekl že "to je teda hrůza". Asi jsem v jeho očích nějakej divnej. Někdy si připadám jak z jinýho světa. Dnes hodně ve vztazích panuje přetvářka a vypočítavost. Znám jenom pár vztahů, kde je to o lásce a vzájemném respektu a důvěře. Jinak díky autorovi za zajímavé články, vždycky dokáže vyprovokovat ostrou polemiku.
Hanka (Pá, 2. 8. 2002 - 22:08)
Souhlasím se Ssendy, také mám pocit, že autor nic nevnucuje, ani v článku nikoho nenapadá, jen popisuje své vidění vztahů v okolním světě. I já pozoruji v některých vztazích kolem sebe pohodlnost, zvyk a dokonce i oboustrannou nevěru pod rouškou vzájemné tolerance. Je to kritika současných vztahů? - Všech? Skutečně to tak může někdo chápat. V tom případě bych ráda upozornila na výraz NĚKTERÉ VZTAHY, protože, stejně jako autor, zároveň vnímám další vztahy, které skvěle fungují. Většinou jsou to lidi, kteří si váží svého života, sami sebe i ostatních lidí (ne jen své rodiny), usilují o to, aby si byli vědomi svého chování a toho co mohou způsobit. Skutečně, než aby z náhlého a nejasného popudu někoho napadli, otevřeně se zeptají jestli dobře rozumněli... I já si myslím (po všech svých zkušenostech ve vztazích partnerských, rodinných i přátelských), že není nutné sebezapření kvůli vztahu. Naopak moje zkušenost je taková, že čím více jsem k lidem otevřenější a přicházím k nim s úctou, dokážu jim říct co se mi líbí a co ne, tím je dorozumnění úspěšnější. Jako bychom v sobě všichni měli nějaké senzory pro vnímání skutečného záměru toho druhého a tomu buď chtěli nebo nechtěli rozumnět...
Libor (Út, 6. 8. 2002 - 14:08)
Je zajímavé, že když někdo pojmenuje věci tak jak jsou, vždy se najde někdo, komu se to zdá absurdní:-)Asi to máme my Češi v povaze... a člověk, který se trochu otevře ve svých názorech a pocitech je rázem snadný terč pro neukojené a zamindrákované. Článek je trefný a ve své podstatě je opravdu k zamyšlení. Cítím tam pohled z jedné strany, ale to nic nebrání tomu, aby byl pro mnohé inspirující...
Edita Jensen (So, 28. 5. 2005 - 12:05)
DOBRY DEN,PANE KULIK

PO DLOHE DOBE JSEM CETLA NECO CO ME ZAUJALO.MATE PRAVDU,DNES HODNE LIDI JEN MATERIALISMUS.A TEN KDO JE POCTIVY A MA RAD ZIVOT I BEZ VIL A LUXUSNICH AUT JE PRO OSTATNI NENORMALNI.MAM RADA LIDI A DOKAZI SE BAVIT I SE STARSIMA I MLADYMA,JE MI 39 LET.MAM RADA LIDI,KTERI DOKAZI BYT SVOJI I KDYZ SE JIM POVEDE KARIERA A NEBO NECEHO DOSAHNOU.JA ZIJI V DANSKU,A PREDTIM SKORO PO CELE EVROPE,A JAK RIKALA MA BABA,CHLEBA O DVOU KURKACH JE VSUDE.KDYZ JSEM NEKDY ZAJELA DO CECH,SLYSELA JSEM VETSINOU JEN OTAZKY,NO KOLIK VYDELA TVUJ MANZEL A TY SE MAS,A TY JSI TAK TLUSTA ATD....TO JSOU OTAZKY A NAZORY CO JA NIKOMU NEDAVAM A ANI ZA SLUSNYJE NEBERU.UZ MAM KOLIKRAT TECH NAZORU,ZE VENKU PADAJPENIZE Z NEBE A ZE CLOVEK PRO TO NEMUSI NIC UDELAT!A PROTO SI VAZIM LIDI,KTERI NECO DOKAZI SVOU VLASTNI SILOU A NECEKEJ NA DRUHY.MYSLELA JSEM SI ZE PO VIC JAK 15 LETECH LIDI V CECHACH UZ KONECNE POCHOPI ZE VSUDE NA SVETE NENI NIC ZADRAMO A ZE PORAD JE NA PRVNIM MISTE,DUVERA KOREKTNOST,A DRINA.
MELO BY BYT TAKOVYCH LIDI JAKO VY.
,TAKY CHTELA JSEM SE PO DLOUHE DOBE POBAVIT V CECHACH JAK ZA STARYCH CASU,ALE BOUZEL,SLYSIM JEN NARKY ,PRITOM MAJ BYTY,PRACI A ZDRAVY.NEVIM CO LIDI CHTEJ VIC.VZDYT JE PRECE JEDNO,JESTLY MAM ZLATY ZACHO A NEBO OBYCEJNY,OBA SPLNI STEJNOU FUNKCI,NE?A NEBO JE TO NASE NARODNI CESKA MENATALITA KOUKAT PORAD NA DRUHY CO MA?A JA NE?MYSLIM ZE KAZDY CLOVEK MA A NEBO MEL SANCI NECI SAM UDELAT PRO ZLEPSENI SVEHO ZIVOTA.
JSEM RADA ZE MAM JESTE PAR OPRAVDU DOBRYCH ZNAMYCH CO NEKOUKA KOLIK A CO KDO MA ALE ZE I PO LETECH JDE HLAVNE O VZTAH.A TEN KDO HODNE MLUVY A VYPRAVY ZAZITKY O SEXU,TEN VETSINOU ASI TRPI KOMPLEXEMA.
JINAK TA PANI,SEXY SQUAW,BYLA INTELIGENTNI.A VEDELA CO RIKA.JEN BLBCI A LIDI ZAKOMPLEXOVANY ,KRITIZUJI A URAZI.A HRAJI SI NA NECO.PREJI VAM PEKNY DEN,NEVIM JAK JE TEN VAS CLANEK STARY,ALE SNAD SI MUJ PRISPEVEK PRECETE.EDITA-DANSKO.
EDITA JENSEN (So, 28. 5. 2005 - 12:05)
jeste,ted po precteni meho prvniho prispevku jsem si vsimla ze jsem vlastne moc k tomu temetu nenapsala ale neco trochu jineho,haha asi me to uz nemysly.ale jinak vas clanek se mi libi.jinak ty kritiky na vas clanek,kritika je dobra,jinak by asi diskuse byla nudna,ne?e
Reklama