Od roku 2007 se v Praze pokusilo zabít více než 6300 lidí

Od roku 2007 se v Praze pokusilo zabít více než 6300 lidí, z toho více než 1340 ji dokončilo. Za posledních pět let stoupl počet dokonaných sebevražd o 51 procent. Vyplývá to z údajů pražské záchranné služby, které dnes ČTK poskytla její mluvčí Jiřina Ernestová.

Záchranná služba zároveň oznámila, že loni počet ošetřených pacientů poprvé překročil hranici 100.000, výjezdů záchranářům přibývá i letos.

    Pražská záchranná služba zpracovala statistiky sebevražd od roku 2007 do letošního září. “Z předložených grafů vyplývá, že nejčastěji dochází v Praze k sebevraždám mužů ve věkové skupině 41 až 65 let, kteří se rozhodli ukončit svůj život v pondělí kolem 14:00,“ uvedla záchranná služba. O sebevraždu se lidé v hlavním městě pokouší především v březnu, nejmíň naopak v květnu.

    Podle statistik pražské záchranky jsou rozdíly nejen mezi počtem mužů a žen, kteří se k sebevraždám odhodlají, ale také v tom, zda jí dokončí. Zatímco za posledních téměř šest let se o sebevraždu pokusilo více než 3500 mužů a více než 2500 žen, dokončilo ji asi 300 žen a více než 1000 mužů. Nejvíce pražských sebevrahů zemře při oběšení nebo skoku z výšky, vzít si život se ale nejvíce lidí pokusí “použitím ostrého předmětu“ nebo otravou.

Nejčastěji sebevrahové umírají odpoledne kolem 14:00. O sebezabití se pokoušejí i ve večerních hodinách. Nejvíce sebevrahů pražští záchranáři evidují především v centrálních městských částech, tedy na Novém Městě, na Žižkově, v Nuslích nebo Vršovicích, ale také ve Strašnicích, Holešovicích, Stodůlkách, Záběhlicích nebo na Chodově.

Výsledky statistik pražské záchranné služby odpovídá celorepublikovým trendům, podle kterých počet sebevrahů přibývá a nejčastěji se zabíjí muži.

Záchranáři dnes zároveň zveřejnili statistiky v počtech výjezdů. Loni zasahovali u více než 102.000 případů. Do včerejšího dne se tento počet již téměř vyrovnal. Více než 70 procent zásahů představuje náhlé zhoršení zdravotního stavu chronicky nemocných.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Je to pochopitelné. Žít v takové mizérii, jaká panuje v ČR, není jednoduché. Není divu, že to spousta lidí psychicky nezvládá.

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele Iv
  Iv (anonym)

  Je to pochopitelné. Žít v...Že ti huba neupadne. Máme se tady jak prasata v žitě, hodně nadstandardně. Spousta lidí na světě nemá co jíst a pít, nemůžou nic. U nás můžeš prakticky všechno. Stačí se trochu sebrat. Ale lidi budou radši fňukat, je to bez námahy...

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Máš pravdu, někteří lidé se u nás mají jak prasata v žitě.

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele Praf
  Praf (anonym)

  Ze nespocitali lidi na Morave, to by bylo cislo! Tady neni prace, lide nemaji penize ale jen dluhy.

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele Karina
  Karina (anonym)

  Ze nespocitali lidi na...Ano znám lidi, co mají dluhy, exekuci a nemají práci. Ale také vím, že tito lidé, když práci dostanou, tak místo toho, aby platily dluhy, zas na další dluhy nakoupí drahé věci pro sebe a pro děti - chytré mobily, tablety, drahé hračky, lepší televizi. Samozřejmě existují lidé, kteří jsou na tom opravdu bídně, ale existují i lidé, kteří se do svých problémů dostávají opravdu svou blbostí a tím, že chtějí mít to, co mají bohatí.

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele mareček
  mareček (anonym)

  Lidi nekončí život jen...Anko ty jsi úplně vypatlaná kráva.

  Feb 05, 2014
 • Obrázek uživatele vikina
  vikina (anonym)

  Anko ty jsi úplně...Mareček je největší blbeček

  Feb 05, 2014
 • Obrázek uživatele A.
  A. (anonym)

  Na ty roky se mi číslo zdá nízké,kdo to počítal??

  Feb 06, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama