Reklama

Novoroční předsevzetí

Každý rok jsem si dávala ty samá předsevzetí: zhubnu, přestanu kouřit a dám si do pořádku svůj osobní život. No nikdy se to nepovedlo. Loni jsem se tedy rozhodla s novoročními předsevzetími skoncovat a šla jsem na to trochu jinak.

Nevyznávám žádnou náboženskou víru, ale v něco nad námi věřím. Neříkám tomu Bůh, ale vím, že nějaký univerzální princip existuje. Říkám tomu soukromně Velký kosmický hráč. A protože můj předloňský rok byl opravdu katastrofální, nejen, že jsem nezhubla , ale naopak přibrala, rozešla jsem se se svým přítelem, kouřila dál jak fabrika a vše vyvrcholilo kolem svátků vánočních, tak jsem do nového roku vstoupila s dosti depresivní náladou a v zoufalství jsem se začala k tomu Velkému kosmickému hráči modlit. Již jsem si nepřála zhubnout, ani najít supr chlapa? Modlila jsem se jen za to, abych nějak dokázala žít sama se sebou v harmonii.

A opravdu to pomohlo. Má novoroční deprese během dvou dnů ustoupila a já se smířila s tím, že jsem tlustá a již hubená nikdy nebudu, že jsem sama a již nemám sílu hledat nový vztah a že si zřejmě život díky cigaretám poněkud zkrátím. Řekla jsem si, že si ho alespoň užiju. Začala jsem se věnovat své velké vášni, na kterou jsem v posledních letech neměla moc času, fotografování. Opět jsem vymetala všechny výstavy, doma jsem začala zútulňovat svůj byt.. Konečně jsem opět měla čas na čtení.

Najednou jsem zjistila, že již tolik nekouřím. Bylo to dáno tím, že jak jsem se vykašlala na shánění chlapa za každou cenu a přestala jsem po kavárnách a vinárnách řešit s kamarádkami různé partnerské krize. Docela se mi začal život o samotě líbit a já cítila po mnoha letech vnitřní klid a smíření se svým osudem.

A pak jsem Ho potkala v jedné galerii. Seznámil nás kamarád fotograf. Byly to velké sympatie na první pohled. Na lásku jsem však ani nepomyslela. Za týden jsem ještě se známými jela na jeho chalupu na Šumavu. Byla jsem tam poprvé a byla jsem unešená nádhernou přírodou. Při našich procházkách jsem nafotila snad deset filmů. A pomalu jsem začala objevovat, že se naše sympatie prohlubují. Za měsíc jsme spolu začali oficiálně chodit.

Reklama

On je vášnivý turista a já vášnivá fotografka. Společně jsme začali putovat po naší matičce vlasti. A já s překvapením po třech měsících zjistila, že jsem zhubla 9 kilo a že musím vyměnit kompletně šatník. Přitom jelikož se říká, že láska prochází i přes žaludek, jsme se v jídle vůbec neomezovali, ba naopak. A abych nezapomněla - úplně jsem přestala kouřit. No přestalo to nějak samo. Prostě mne stále častěji ani nenapadlo si zapálit.

A tak se mi v loňském roce splnily všechny mé předsevzetí, které jsem si však poprvé nedala. Pochopila jsem, že opravdu nejdůležitější je vnitřní klid a harmonie. Pak teprve se mohou splnit různá přání a předsevzetí.

Jana H.

Reklama

Komentáře

Miki (Ne, 29. 12. 2002 - 17:12)
V posledni dobe se k clanku Jany vracim cim dal casteji. Jsem na tom myslim docela podobne jako byla autorka na zacatku. Mlada holka, ktera je sama, bojujici s komplexy, ktere jsou stejne z vetsiny nepodlozene, nevyrovnana, nervozni, psychicky na bodu mrazu. A pritom uz dlouho citim, ze by to chtelo zmenu, predevsim zmenu v mem nitru. Naucit se zit sama se sebou, akceptovat se, mit se rada, dosahnout rovnovahy. Dekuji autorce, protoze jeji clanek me myslenky bez vyhrad podporil. Ted vidim, ze to skutecne jde. Za 3 dny tu mame novy rok. Mohla bych si dat predsevzeti, ze od 1.1. se budu moooc snazit dostat svuj zivot tam, kde bych ho rada mela. Ale nedam si ho. Prijde mi lepsi se se sebou smirit, odpustit sobe i ostatnim, k nicemu se nenutit a nechat ho volne plynout. Snad se mi to prese vsechny prekazky podari a snad se to podari i ostatnim, ktere slova Jany chytila za srdce. PF 2003 Miki
J.K. (St, 2. 1. 2002 - 21:01)
Ten příběh je jako z pohádky, ale je v něm podle mě velká pravda - totiž že člověk by měl začít u sebe, srovnat se s tím jaký je, co mu schází a čeho mu naopak přebývá. To je dobrý start do nových zážitků. Člověk může něco najít, když to přestane zoufale hledat. To neznamená nic nedělat.
fiolla (Po, 19. 11. 2007 - 18:11)
Díky autorce clanecku,je to sic nakej patek,co ho uverejnila,ale i po tak dlouhe dobe cloveku muze pomoci,jsem na tom bidne...165cm 80kilo...zni to nechutne,ja vim,mam navic pritele co nemiluju,jen prezivam starosti...myslim ze je cas na zmenu,diky
sdfg (Ne, 31. 12. 2017 - 13:12)
Pokud se jedná o drobnosti,pak klidně bych si dával,ale vážné věci na to žádné předsevzetí není potřeba,to se prostě nějak zařídit a udělat musí.

Typicky takové ty diety...Hubnutí nějakou moderní dietou,to je akorát nezdravé,co se stane,že ti lidi pak akorát skončí s dietou,tělo je dost vyčerpané a oni přiberou zas to co měli,ale už nemají tolik svalů a energie co měli předtím.
A dietami bych vůbec neexperimentoval a začal vyřazením jakéhokoliv alkoholu.
Co je nejšílenější,je takový ten naprosto častý a zoufale nezdravý pokus o hubnutí na cigaretách místo jídla případně ještě o dost zoufalejší hubnutí chlastem místo večeře,to rovnou podejte přihlášku za rok na protialkoholní léčbu.
M. (Ne, 31. 12. 2017 - 14:12)
Moje novoroční předsevzetí je dál si uchovat zdraví a optimistickou mysl - pokud toto bude, tak se vše ostatní snad nějak zařídí :)
Pepa (Ne, 31. 12. 2017 - 15:12)
Moje novoroční...Já bych chtěl v novém roce být zase potentní a mít sex.
Michal (Ne, 31. 12. 2017 - 15:12)
Já bych chtěl v novém roce...Ber jak já i fousatý a pořádně si je nahmátni,jestli dole nemaj něco jinýho a pak rychle na to,než si to rozmyslej,to je moje rada zkušenýho chlapa co měl dvanáct žen do měsíce a ani jedna neodešla bez orgasmu.
sdfg (Ne, 31. 12. 2017 - 15:12)
Unavovat se ,stresovat a rozčilovat má smysl jen výdělečně v NR 2018.
Frank (Ne, 31. 12. 2017 - 16:12)
Bude to jako každý rok: zítra si řeknu, že letos udělám X a Y, odložím to na Silvestra (ten je přece taky letos) a na Nový rok si řeknu, že už to nešlo stihnout.
sdfg (Po, 1. 1. 2018 - 04:01)
Aby byl silvestr normální den,je asi přání příliš náročné,tak alespoň aby to příště nebyl takovej den blbec,kterej se snad nevyrovná žádnýmu dni v roce,a jak to tak vidim,tak to maj takhle všichni,i ti ožralkové,ti museli vyvádět,to mne jediné trošku uklidňuje,že na tom mohou být někteří ještě hůře a ještě teď po sobě střílí rachejtlema na Václaváku...
Lenka (Ne, 29. 11. 2020 - 20:11)
Mám předsevzetí začít od nového roku hubnout a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo nějaké zkušenosti s detoxikací a doplňkami stravy na hubnutí. Hledala jsem na netu a narazila na reduxil, který mě zaujal svým složením. Myslíte, že by to byla dobrá investice?
Šárka (Čt, 17. 12. 2020 - 18:12)
Těmto přípravkům nevěřím, pokud chceš detoxikovat a hubnout, tak je nejlepší neera kúra aspoň na 7 dní, několikaměsíční kúra s yuccou shidingerou či dlouhodobé užívání spiruliny (tablety i prášek).
Šárka (Čt, 17. 12. 2020 - 18:12)
A odlehčit stravu je nutnost.
Oscar Wilde (Čt, 17. 12. 2020 - 19:12)
Předsevzetí jsou jako šeky vystavené na banku, ve které nemáme konto.
Honza (Pá, 18. 12. 2020 - 08:12)
S článkem souzním. Jsem rád, že mám svou ženu a od letoška i dítě. Jinak se snažím vše brát tak , jak to přijde a hlavně být v pohodě, protože v dnešní době nemá cenu si dávat nějaké cíle či se za něčím hnát.
Lara (Po, 21. 12. 2020 - 19:12)
Nemám předsevzení, mám přání - ať se lidi probudí a vzpamatují.
M. (Út, 22. 12. 2020 - 14:12)
Pepo už se povedlo mít sex?
Reklama