Reklama

Síla ukrytá v serpentinu

Serpentin zvaný též "hadí kámen" nebo "hadinec" už svým názvem napovídá, že by měl chránit především proti hadímu uštknutí. Ovšem dle mé vlastní zkušenosti se ukázalo, že může pomoci i v jiných případech.

Zhruba v období puberty jsem zjistila, že jsem dost citlivá na včelí bodnutí. Několikrát se mi totiž stalo, že poté, co mne onen malý létající hmyz bodl, celé postižené místo zrudlo, ztvrdlo, oteklo a především velmi pálilo i bolelo. Nepomáhala ani čerstvá cibule ani ledové obklady. Jsem "hledačem" různých přírodních léčebných metod, a proto v momentě, kdy jsem se dozvěděla o výše zmíněném "zázračném" kameni, řekla jsem si, že ho vyzkouším i v mém případě. Když má pomáhat při tak závažném zranění jako je uštknutí hadem, proč by nepomohl v relativně lehkém případě jako byl ten můj. Bylo léto a tedy opět vhodná doba pro můj experiment. Samozřejmě si mě zase našla nějaká nezbedná včela. Tentokráte mne bodla na dost citlivé místo do zápěstí. Neváhala jsem a okamžitě jsem na postižené místo přilepila náplastí hadinec. Nevím, zda jsem se po mnoha včelích bodnutích stala již imunní nebo zda skutečně kámen fungoval. Pravdou zůstává, že zápěstí ani neoteklo ani nezčervenalo. V místě bodnutí se vytvořilo pouze malinké červené kolečko, které za několik dní zmizelo.

Použila jsem od té doby serpentin ještě v několika případech bodnutí hmyzem a pokaždé se vše obešlo bez nadměrných otoků či bolestí. Může to být pouze náhoda, nikomu z nás však nebrání v tom, abychom sílu hadince nevyzkoušeli.

Autor: Renáta Pekařová z Ostravy

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama