Mrtvá stařenka se v chladírně márnice probrala k životu

Jednadevadesátiletá Janina Kolkiewiczová z Ostrowa Lubelského na východě Polska, která podle příbuzných, úřadů i lékařů skonala, se znovu probrala k životu, a to v chladírně márnice. Rodina je v šoku, uvedla polská televize TVN 24.

Dvě hodiny poté, co lékařka potvrdila stařenčino úmrtí, tělo odvezla pohřební firma a rodina začala připravovat pohřeb. O půlnoci však zatelefonovali pracovníci márnice. “Všimli si, že pytel s nebožkou se hýbe. Teta je naživu. Jsme šokováni,“ svěřila se novinářům Bogumila Kolkiewiczová, která se s manželem o stařenku starala.

    V šoku je i úředník a lékařka, kteří vypsali úmrtní list.
    “Ani mně, ani mé předchůdkyni, která po 30 let vedla úřad, se nic takového nikdy nestalo,“ řekl Henryk Klementewicz, který má na městském úřadu na starosti vydávání úmrtních listů.

    Lékařka, která skon stařenky písemně potvrdila, stojí na svém: nebožku důkladně vyšetřila, ale mohla jen konstatovat zástavu dechu a tepu. “Byla jsem si jista, že pacientka nežije,“ řekla stanici. “Chyběly všechny základní známky života,“ dodala.

    Vyšetření trvalo nejméně deset minut - a po deseti hodinách se ukázalo, že pacientka žije.
    “Nevím, jak se to mohlo stát. Dodnes jsem z toho otřesená. Přeci kdybych měla jakékoliv pochyby, zavolala bych pohotovost a zkoušela bych ji oživit,“ ujistila.
    Případ začala vyšetřovat policie. Stařenka se mezitím vrátila domů. Cítí se dobře.

    Obdobné “zmrtvýchvstání“ se v Polsku přihodilo před více než 20 lety, kdy řidič neubrzdil svého fiátka před pohřebním průvodem a nárazem do rakve vzkřísil nebožku. Dvaasedmdesátiletá stařenka se probrala z klinické smrti k životu natolik, že zažalovala lékaře za chybnou diagnózu a i strůjce svého “zmrtvýchvstání“, neboť při srážce utrpěla zlomeninu nohy. Ani nemluvě o pokaženém pohřbu. Případ tehdy skončil podmíněnými tresty.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Terka
  Terka (anonym)

  Lékaři by konečně měli vzít na vědomí, že existuje něco mezi nebem a zemí a v některých případech se člověk může opět probrat k životu...

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele Něco mezi nebem a zemí
  Něco mezi nebem... (anonym)

  Je zvláštní, že všichni apriorně předpokládají, že po smrti přijdou do nebe. Přitom znám spoustu lidí, kteří jsou jednou nohou v pekle už zaživa.

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele §
  § (anonym)

  Tak tu babu budou muset asi jednou nechat úředně odstřelit!

  Lis 25, 2014
 • Obrázek uživatele Občan
  Občan (anonym)

  Ještě, že se v márnici neprobral jistý dramatik, věřím, že za vše, co v této zemi napáchal, se bude na věky smažit v pekle.

  Lis 25, 2014
 • Obrázek uživatele karel
  karel (anonym)

  Ještě, že se v márnici...jste hulvát

  Čer 24, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  U dramatika to byla pouze naivita, u současných mocipánů je to vychcanost, chamtivost a chůze přes mrtvoly.

  Čer 24, 2015
 • Obrázek uživatele Bu bu bu
  Bu bu bu (anonym)

  A to ještě je sprdla, že nemohla honem najít bombarďáky a bačkory. Nejvíce jí ale rozčílilo, že ji přivřeli kozu pod víko rakve a teď na ní má štěnici!

  Čer 25, 2015
 • Obrázek uživatele Ó sana heisana
  Ó sana heisana (anonym)

  Já myslím ,že takových pozitivních zpráv je v dnešních médiích málo.Ze života.

  Říj 03, 2016
 • Obrázek uživatele Hósana
  Hósana (anonym)

  Vítězná stařenka nad smrtí a pak žila ještě 20 let a dala se na židovství a zemřela bohatá.

  Říj 03, 2016
 • Obrázek uživatele A pohádky je konec
  A pohádky je konec (anonym)

  Vítězná stařenka nad...Suchá hlína obživla,když ji nekrofilní saniťák brousil,a pak že pohádka o polibku nepomáhá,v to již nedoufala,to ji probudilo.pak vyhrál sazku,protože byl chudý žid,začal být hned praktikující žid a musela přestoupit s ním na židovství.

  Říj 03, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama