Minulé životy, karma, paralelní světy atd. Jak to asi je?

Slyšel jsem smutný příběh o paní, která byla nešťastná ze svého života. Zůstala sama bez manžela a byla ve finanční krizi. Nějaká její známá jí tvrdila, že musí platit za karmické zákony. Musí je splatit. Skočila z okna v domnění, že v příštím životě se bude mít lépe. Pěkná blbost. Stačilo jen málo a lidský život byl zachráněn.

Jeden Američan napsal o karmě. Je to pouze slabošská výmluva. Člověk se bojí svých bolestí, tak se vymlouvá na karmu. Tvrdí, že musí trpět. Je to způsob, kterým udržují totality a guruové své ovečky. Když má člověk bolesti, nic jiného mu nezbude, než to přijmout. Udělá vše pro odstranění bolesti, vstoupí do sekt, dá peníze apod.

Minulé životy-nevíme zda jsme je prožili. Může to být genetická informace, úryvek s filmu, naše fantazie atd. Hraje tam roli víc faktorů. Víme jednu věc, určitě nám to dobře pomáhá. Je to třeba vyndat. Nevíme, jestli jsme to byli opravdu my a jak jsme tu informaci získali. Nebudeme se trestat a mučit za něco, co mohlo být jinak. Jen to vyndáme.

Začal jsem o tom uvažovat, když jsem poznal plno Čachtických paní. Nebudu se trestat, že jsem zapíchl v minulém životě babičku vidličkou apod? Co když je to úplně všechno jinak? Třeba genetická informace, kterou má náš rod po staletí. Proto znám špičkově události a historická data. Třeba strach, kdy mozek vymýšlí možnosti a trápení, které ani nebyly. Je tak naučen. Dá se to vysvětlit všelijak.

Známý parapsycholog Břetislav Kavka dělal pokusy s lidskou duší ( pro někoho je to astrální tělo a milión jiných názvů). Uvolnil ji a poslal k Marsu. Pouze do vzdálenosti, aby člověku neublížil. Byla to vzdálenost, z které viděl Mars, ale ne tak dobře. Dostával informace (ověřil to mnoha pokusy), které měl člověk z médií a jiných zdrojů. Když je nemohl získat jinak, duše začala podávat informace, které měla zafixované odjinud. To samé náš mozek může dělat v mnoha případech. Naučí se na sebe házet vinu a chyby jiných a vymýšlí stovky hororových příběhů.

Co je opravdu pravda? Člověk neví, jak dál a špatně vidí realitu. Při vyndání těchto bolestí může začít fungovat a vidět jiným způsobem. Je potřeba vyndat tu hlavní, největší bolest.

Můžeme se na vše dívat pouze naší pravou hemisférou, naším citem a zapomenout na logiku. A nebo se můžeme dívat pouze levou hemisférou, naším racionálnem, a pak tomu, co si nemůžeme podržet, nevěříme. Můžeme se naučit používat obě hemisféry. Bude se nám lépe posuzovat svět. Dáme příběhům stejnou šanci. Někdy trochu logiky neškodí.

Je spousta názorů na všechno, mnoho církví a sekt. Třeba oslavy Vánoc. U nás chodí Ježíšek, v Norsku koza atd. Katolická církev tvrdí, jak mají být všichni tolerantní, ale přitom cepuje své ovečky do určitého krunýře. Jsou tedy tolerantní ke všem a všemu? Jak je to možné? Takto je to s většinou náboženství a směrů. Co je tedy pravda a co ne?
Sheakspeare řekl:? Být či nebýt, to jest otázka.?

David Stejskal

PS: Přátelé budu rád, pokud na toto téma navážeme diskusi.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (67)

 • Obrázek uživatele MARTINA-ČARODĚJKA
  MARTINA-ČARODĚJKA (anonym)

  DAVIDE,TĚMITO VĚCMI SE ZABÝVÁM UŽ OD MALIČKA.PŘED 15TI LETY JSEM SE ZAČALA ZAJÍMAT O VŠECHNY MOŽNOSTI.PAK SE STALO NĚCO,CO MĚ DONUTILO UVĚŘIT.POTOM ZAČALA DUCHOVNÍ CESTA.PO MÉM TŘETÍM PORODU SE MI OTEVŘEL SVĚT, KTERÝ JEN TĚŽKO MOHU POPSAT. VÍM, ŽE JSEM ŽILA X ŽIVOTŮ A MOHU TI ŘÍCT I JAKÉ. JEN TEN POSLEDNÍ NEVÍM, JEN SE DOHADUJI. TAKÉ VÍM, ŽE MÁME SE SVÝM BRATREM K SOBĚ KARMICKÝ DLUH.NENÍ NÁHODA, JAK SE RODÍME A KE KOMU SE RODÍME. VŠE JE VELMI DOBŘE PROMYŠLENO. NA ZEMI JSME TU PROTO, ABYCHOM ZDOKONALILI SVOU DUŠI, PROTOŽE TA JEDINNÁ JE VĚČNÁ(ALE NIKOLIV TAK JAK TVRDÍ CÍRKVE)ABYCHOM MOHLI ODEJÍT NAVŽDY Z TÉTO KRUTÉ PLANETY DO JINÉ SOUSTAVY. PROTOŽE VE VESMÍRU NENÍ JEN NAŠE SLUNEČNÍ SOUSTAVA. JE JICH OPRAVDU HODNĚ, ALE JEN TA NAŠE JE TU PRO NÁS A JEN NA TÉTO ZEMI MÁME TYTO HMATALENÁ TĚLA.BYLO BY TO VYPRÁVĚNÍ NA DLOUHO. V SOUČASNÉ DOBĚ JSEM TAM DALEKO, ŽE MOHU KOMUNIKOVAT S DUŠEMI, KTEŘÍ TU TRČÍ V PROSTORU A MOHU JE ODVÁDĚT PRYČ. VYKLÁDÁM I KARTY A ÚSPĚŠNOST JE OPRAVDU VYSOKÁ. NO JAK VIDÍŠ Z MÉHO JMÉNA, JSEM OPRAVDU "TA."TAKŽE ZÁVĚREM:MINULÉ ŽIVOTY OPRAVDU JSOU A JSOU I BUDOUCÍ.TO JAK ŽIJEME TEď Se nám odrazí v příštím životě.A ta paní, která skočila z okna, to byla chyba.Bohužel, určitě se narodí (pokud nezůstala trčet v mezhiprostoru)do ještě horších podmínek a možná i s nějakým postižením. Proto je důležité vědět(hlavně maminky), že každé dítě má právo se narodit, i kdyby bylo těžce nemocné.Je to jeho karma, kterou si nastavilo v minulosti a musí si to odžít.Nejen ale minulý život nám odplácí, ale i současný. Mám kolem sebe opravdu mnoho příkladů a ti lidé nechápou, proč jim není dáno mít peníze, když ale víte, jak se chovali před 20ti lety, nedivíte se.Je to prostě tak. Člověk musí zpytovat svědomí, poprosit za odpuštění a svou duši pozdvihnout výš. Těžko se o tom mluví k lidem, kteří nemají takové zkušenosti jako já, věřte mi ale, že to opravdu funguje. Nejsme tu proto, abychom se bavili a ujížděli na drogách a alkoholu, jsme tu proto, abychom svou duši zdokonalili jak už jsem řekla výše. Takže tolik. Mějte se!Martina-čarodějka

  Dub 30, 2006
 • Obrázek uživatele Janis
  Janis (anonym)

  Zajimave. nemuzu rict presne jestli v tom verim ci ne, kazdopadne je to zajimave. Je experiment bych rada poznala jake bych mohla ja zivoty mit za sebou. Musim ale rict, ze zivota uzivam plnymi dousky (ne tedy ze bych ujizdela na drogach) a k tomu patri i obcasna konzumace alkoholu. Jak se tedy duse zdokonaluje? Je to spontanni nebo by pro to mel clovek neco delat? Hlavne mi nerikej, ze mam kazdou nedeli chodit do kostela, cist takove ty nudne knihy, apod.

  Dub 30, 2006
 • Obrázek uživatele kopretinka11111
  kopretinka11111 (anonym)

  Ahoj, tvůj příběh je zajímavý. Ráda bych si s tebou dopisovala. Tak ti dám emeil: kolousek_kolousek"centrum.cz. Takže jestli bys chtěla tak bych byla ráda, kdybychom své nazory spojily.packo.

  Dub 30, 2006
 • Obrázek uživatele mirek
  mirek (anonym)

  Většina lidí si myslí že to jsou bláboly.Ale je to tak jak píše Martina.Musíme si prožít to,co jsme si nadrobili.Já už nikomu neříkám co o tomhle vím,protože si myslí že jsem blázen.Moudrý muž mlčí.Každý si svou cestu hledá sám,podle duchovní vyspělosti.

  Kvě 01, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Ano i já souhlasím s Martinou,sama mám podobnou skušenost a je mi jen líto,že musíme provést spoustu hloupostí a hlavně ne každý má to štěstí, že mu dá život šanci prohlédnout a žít čestně,pomáhat druhým a jak řekla Martina zdokonalovat duši.Nadělala jsem spoustu chyb,ale už dlouho se snažím svou duši očistit a hlavně svou radou,a příkladem poradit těm kteří jak se říká žijou naplno a bez zábran.Mám dva synz a vím o čem mluvím.Slunce v duši vám všem.Helena

  Črv 07, 2007
 • Obrázek uživatele Máňa
  Máňa (anonym)

  Karma a podobné věci,je , jak to znám, v současně populárním pojetí dost blbost. Vlastně takový hledání biče, který pak musíš donést nějakým Bohům, kterým tě zpráskají, aby jsi byl lepším člověkem. Když jsem prošla několika "duchovními" společnostmi a ztratila tím 30 let života, pochopila jsem to. Jediné sebeuvědomění spočívá v pochopení toho, že žádný Tatík nás už nepronásleduje a je li Bůh, nechává nám právo na vlastní vůli!

  Črv 07, 2007
 • Obrázek uživatele draw
  draw (anonym)

  cítam tu tento clánok a niektoré reakcie , na a nedá mi aby som nereagoval. Myslím, že kerma existuje a že nič nie je náhoda. Všetko čo sa okolo nás deje má svoju príčinu. Najlepšie je to asi popísane v knihe strovolovsky mág, pocta slunci a ohne srdce. To by som asi pre začiatok odporučil všetkým skeprikom. Ono pohµad nakarmu závisí určite aj od stupňa vývoja duše, ktorá sa rokmi inkarnácií vyvýja a smeruje k duchovnu. v skratke ked začína je prízemná potrebuje len jedlo, sex a nízke požitky a priebežne sa vyvynie až do fáze keď ppozná, že jedlo je na to , aby neuhynulo hrubé telo, sex je dobrý a je hlavne na rozmnožovanie a začína si všímať vecí, ktoré pred tým prechádzal....... KARMu si nesiem zo sebou ako album spomienok a niektorí doň môžu nahliadnuť iní zatiaµ nie, ale cez to všetko aj tí čo doň nesmú a nevedia nahliadat by nemali byt odsudzovaní tými čo to dokážu a opačne.. všetko chce svoj čas.... :))

  Říj 07, 2007
 • Obrázek uživatele ......
  ...... (anonym)

  hmm nemam slov

  Říj 07, 2007
 • Obrázek uživatele LAVI
  LAVI (anonym)

  Nepodstoupila jsem žádnou regresní terapii,ale před pár lety se mi podařilo vydět obrazy ze svého minulého života,bylo to takové zvláštní a pravdivé.Poslouchala jsem relaxační hudbu a chystala jsem se zrovna ke spánku,byla jsem velmi uvolněná,přišlo to tak nenuceně a spontálně.Vyděla jsem tváře velice neznámé a přitom tak známé.Ty tváře byli osob které znám v tomto životě,ale v tom minulém vypadaly poněkud jinak.Např-stejné rysi v obličeji,ale poněkud jiná výška,stejný tvar očí,ale poněkud jiná barva atd....,také ty lidé byli v jiném postavení než jsou nyní.Např-moje kamarádka byla mým rodiným příbuzným.Vlastně jeden kamarád a je to zajímvý,tomu se jeho role nezměnila,protože mi byl kamarádem i tenkrát.Dlouho jsem pátrala po svém manželovy z minulého života a dlouho ho nemohla najít a až nyní po pár letech jsem opět zažila ten nenucený pocit,když jsem poznala bratra mého přítele,nebylo to hned a dokonce jsem se tomu i bránila,právě,protože je to bratr mého přítele,jenže jsme spolu musely zažít v minulém životě dost hlubokou lásku,jelikož i jeho to táhne citově ke mě a je ztoho hodně zmatený,jenže jeho bratr ten skterým nyní žiji je velmi hodný člověk a má mě hodně moc rád a dokonce mě znají i jeho rodiče.Tak ted mám problém,protože v přítely mého bratra poznávám svého manžela a mám strach,že ho v tomto životě ztratím a upadají na mě těžké deprese.Bratr mého přítele je taky dobrý člověk a taky mě má víc než rád,i když v minulé životy nevěří tak ho právě toto pouto ke mě přitahuje.Jenže si to nepomatuje tak jako já a tak dává ,což je logický přednost svému bratrovy a rodičům a snaží se na mě zapomenout,bojuje sám ze sebou.Já ho miluji a chci ho zpátky,poradí mi někdo?,jsem dost zoufalá,je to přece můj muž s minulého života a to něco znamená.

  Srp 27, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ty vY!!!díš a já se jimy procházím.

  Srp 27, 2008
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Zjistila jsem,že karma může souviset i s minulými životy,zrovna teď řeším nějaký vztah v práci,právě z tohoto důvodu,jak můžu zjistit co nás spojuje.Mám pocit,že jsem potkala svoji druhou polovinu.

  Dub 17, 2009
 • Obrázek uživatele nadia
  nadia (anonym)

  paneboze,kdo psal ten clanek?je to snuska nesmyslu-ten clovek akorat spekuluje a jeho znalosti jsou opravdu povrchni..tak to dopada,kdyz se materialista snazi filosofovat..

  Kvě 06, 2009
 • Obrázek uživatele mike
  mike (anonym)

  a co když to je všechno přesně naopak ty tady popíráš minulé životy a tak ale kde máš nějaké důkazy že nic z toho neni pravda nejdřív si o tom přečti trochu víc než tady začneš rozvíjet svoje teorie

  Čer 28, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  pche, nesnášim kartáře a kartářky...akorát z toho člověk blbne

  Čer 29, 2009
 • Obrázek uživatele katy
  katy (anonym)

  Hledám právě "něco" co by mi osvětlilo význam paralelní životy. Mám stejné či podobné pocity jako David a vůbec nevím jak s nimi naložit. Na jedné straně je nutkání přijít všemu nakloub-proč je tohle a proč tamhleto ? Velké nutkání si být zcela jistá svým správným konáním a rozhodnutím, na straně druhé úleva když nechám myšlenky jen tak plout a řídím se "intuicí". Jenže co je platné- co je dobré a jak skloubit pravou i levou hemisféru? Navíc kde se naučit O TOM VŠEM něco víc a vědět, že to nebude jen snůška blabla?!? Hledám odpověď a vím že cesta bývá cílem- jenže kde najít víc odpovědí?

  Črv 05, 2009
 • Obrázek uživatele čulka
  čulka (anonym)

  ach jo ja sem byla ale faina

  Zář 30, 2009
 • Obrázek uživatele kde se
  kde se (anonym)

  autor zmínil o paraelních světech? Dal si to jen do názvu aby mohl machrovat.

  Zář 30, 2009
 • Obrázek uživatele WTF???
  WTF??? (anonym)

  --___-- cotoje jako :D jine světy? nechapem

  Lis 15, 2009
 • Obrázek uživatele Pičovina,
  Pičovina, (anonym)

  nic víc.

  Lis 15, 2009
 • Obrázek uživatele hm...
  hm... (anonym)

  Kdybych tomu uvěřila, že je to tak. Tak bych se v nejlepším případě zbláznila v horším zabila. A nesouhlasím s tím, že by se extrémně postižení měli narodit.

  Lis 18, 2009
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  DAVIDE,TĚMITO VĚCMI SE...Ahoj Marti,četla jsem tvuj článek a je to zajímavé.Sama mám nějaké zkušenosti a ráda bych se o ně s tebou podělila.Jestli máš zájem dám ti svoji adresu.Ahoj Zuzka

  Kvě 01, 2010
 • Obrázek uživatele flsei
  flsei (anonym)

  pred 2 rokama jsem studoval matematiku a pocitace na karlove univerzite vedel jsem, co dava a co nedava smysl... pak mi dal kamarad pokourit marihuanu. dnes se staram o jine svety, mystiku, a alternativni fylozofie. pred dvema lety jsem rad potkaval mystiky abych jim vysvetlil ze jejich zivot je jeden velky blabol : ) dnes rad potkavam matematiky abych jim vysvetlil ze logicka je jen pulka sveta : ) vsechno uz dava smysl.

  Kvě 02, 2010
 • Obrázek uživatele flsei
  flsei (anonym)

  pred 2 rokama jsem studoval matematiku a pocitace na karlove univerzite vedel jsem, co dava a co nedava smysl... pak mi dal kamarad pokourit marihuanu. dnes se staram o jine svety, mystiku, a alternativni fylozofie. pred dvema lety jsem rad potkaval mystiky abych jim vysvetlil ze jejich zivot je jeden velky blabol : ) dnes rad potkavam matematiky abych jim vysvetlil ze logicka je jen pulka sveta : ) vsechno uz dava smysl.

  Kvě 02, 2010
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  pred 2 rokama jsem studoval...fisei, mohl by ses o tom rozepsat víc? Hodně mě zajímají právě názory a zkušenosti lidí jako jsi ty. Případně zde je na mě mail: kabara17(zavinac)centrum.cz

  Kvě 03, 2010
 • Obrázek uživatele jirka
  jirka (anonym)

  zajímavé,opravdu,chtšl bych vědět,jak je tomu doopravdy,tedy pokud nějaká skutečnost existuje.

  Srp 31, 2010
 • Obrázek uživatele Diana
  Diana (anonym)

  DAVIDE,TĚMITO VĚCMI SE...ahoj marti..úplně s tebou souhlasim..taky v tom velice veřím. ikdyž nemůžu říct díky komu a jak.

  Lis 08, 2010
 • Obrázek uživatele Diano
  Diano (anonym)

  ahoj marti..úplně s tebou...jsou věci,které se nedají nikomu říkat,protože by je nepochopil,nebo byx se bál,či by Tě považoval buď za blázna nebo čarodějnici.Můžeš o tom mluvit se zasvěcenci,třeba se mnou. Zítra budu mít víc času a když tak dám mejla.Jarmila K.

  Lis 08, 2010
 • Obrázek uživatele Kulihrasek
  Kulihrasek (anonym)

  Narazila jsem na tuto stranku a velice mi to zaujalo.Me se taky deji zvlastni veci a moc jim nerozumim.Doma to ani rict moc nemuzu,protoze krom manzela mi nikdo neveri.Chodi obcas za mnou mrtvi,ktere znam.Mohl by mi v tom nekdo pomoci. nechavam zde svuj meilik,klidne mi na nej napiste.Rada bych si o tom s nekym poradila 1kulihrasek@atlas.cz

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Jára
  Jára (anonym)

  poslal jsem ti mejl.

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Kulihrasek
  Kulihrasek (anonym)

  poslal jsem ti mejl.Diky,uz na nej jdu.K

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Jara
  Jara (anonym)

  poslal jsem ti mejl.Prosim Te,posli mi meilik na troubes@centrum.cz Kulihrasek mi nejak prestal fungovat,neprislo mi to.diky

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Lenča
  Lenča (anonym)

  Ahoj Martinko, prosím mohla by si mě napsat meilík na muj Klelea@seznam.cz mám taky zkušenosti i já vykládám karty a říkat někdy věci lidem mezi nebem a zemí je fakt těžký někteří to nechápou anebo nechtějí mám hodně přátel ale jen hrstka naslouchá a chápe ...a tak bych si ráda stebou povkládala se stejnou duší...písni budu se těšit.Lenča.

  Pro 03, 2010
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  KARMA byla kdysi značka velmi populárních a kvalitních průtokových ohřívačů vody (výrobce KARel MAcháček).

  Pro 03, 2010
 • Obrázek uživatele Lenča
  Lenča (anonym)

  KARMA byla kdysi značka...to ano...tohle je ale o něčem jiném:)

  Pro 05, 2010
 • Obrázek uživatele bubi
  bubi (anonym)

  DAVIDE,TĚMITO VĚCMI SE...martinko, mohla by jste mi mapsat na sebe kontakt? Můj je bubi11@seznam.cz Děkuji

  Dub 14, 2011
 • Obrázek uživatele Radek Yeoman
  Radek Yeoman (anonym)

  paneboze,kdo psal ten...To, co píše Martina, je na 90% pravda. Ti,kdo jsou typickými materialisty a takovým věcem nevěří, jsou jako tvrdé sochy, a nemají moc dobrý charakter, jsou nafoukaní, honí se za slávou či penězi, prostě chtějí tzv. vytřískat co nejvíce z tohoto života. Nezáleží jim mnoho na jiných. Je mi z nich špatně, ale zároveň i trochu líto. Sami poznají pravdu, až přijde jejich čas.

  Zář 24, 2011
 • Obrázek uživatele Gizela
  Gizela (anonym)

  Hledám právě "něco" co by...Katy, už je to tři roky, co jsi napsala tyto věty. Nevím, jestli se sem, do tohoto diskuzního fóra, ještě vrátíš. Doufám, že jsi nalezla na své otázky správné odpovědi. Samozřejmě, že existují minulé životy;dnes už je spousta metod, jak se do minulého života dostat. Samozřejmě pod vedením zkušeného odborníka. Určitě jsi našla ten správný směr.Pro ty, kteří nevěří, přečtěte si knihy Marty Foučkové "Jsem" a "Já jsem". Popisuje jak pracovala s lidmi, které musela dostat do minulého života, aby se mohli v tomto životě uzdravit nebo se zbavit různých fóbií, a nenesli si svoji karmu do současného života, apod. Zdraví Vás Gizela@seznam.cz

  Zář 08, 2012
 • Obrázek uživatele gizela.cermakova@seznam.cz
  gizela.cermakov... (anonym)

  V minulém příspěvku jsem zadala špatný mail. Omluva gizela.cermakova@seznam.cz

  Zář 08, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Katy, už je to tři roky, co...Dostat se do minulého života, proč, jenom ze zvědavosti? Podělím se o svou zkušenost - mám celý život fobii ze tmy, výšek atd...navíc jsem velký introvert, bojím se lidí, k tomu zdravotní problémy...nedávno jsem byla u léčitelky, na doporučení mé kamarádky, které pomohlazase s jejími problémy. Šla jsem tam, bylo to strašně intenzivní, nepočítala jsem s tím. Šok byl pro mne ten, když jsem se dostala do některého ze svých min. životů - absolutně jsem nepočítala s tím, že to dojde tak daleko. Ještě víc jsem nepočítala s tím, co tam prožiji, ocitla jsem se okamžik před smrtí a v době smrti. Hnus!!! Nejvíc to dolehlo na emoční stránku, to strašné zklamání z lidí, kterým jsem věřila a kteří mne přitom podrazili a vlákali do léčky, aby se mne zbavili!!! Ještě několim dní jsem se s tím vypořádávala. Ten zážitek předčil veškeré mé představy a bolest v nitru byla silná, jakou jsem nikdy nepoznala v tomto svém zrození...Na druhou stranu to byla součást léčby, musím říci, že mi to hodně pomohlo pochopit, proč mám problémy, které mám a můj zdravotní stav se zlepšil. Ale určitě bych si s tím nechtěla zahrávat a jít do toho jenom ze zvědavosti, jako asi mnozí zde, je to vážně dost hrozné a pokud nejste pod vedením zkušeného člověka, můžete mít z toho děsivé následky a může vás to psychicky zničit.

  Zář 09, 2012
 • Obrázek uživatele rees
  rees (anonym)

  Zajimave. nemuzu rict presne...dobry vecer. Cetla jsem zde Vas clanek o tom, že jste presvedcena o minulych zivotech. Je to vec nazoru a to, cemu kdo chce verit. Taky jsem se k tomu jeste nedavno priklanela, ale vzdy si kladla otazku: ale jak muzou byt minule zivoty a mam trpet ted za neco, co si nepamatuju? je to spravedlive? A jaký je dukaz otom, ze jsou, nebo budou dalsí? Kdy vse splatim? Vzdyt kazdy v kazdem zivote vzdy neco udela, tak do kdy kda to budu splacet a kolik zivotu vlastne mam? Kdo mi je určil? Moc otazek, nemyslite? Verite v Boha, nebo mate svou viru v neco, co je nad nami, nebo co nas zde stvorilo? Jahve, Bozska prozretelnost, Buh, ci alah? Ne, nikdo nemuze tvrdit ikdyby vykladal karty od malicka, ze jsou minule zivoty a budou dalsi, nikdo z nas si to nepamatuje. A hypnoza? ale jdete, vedci nemaji prozkumany mozek a nevi jak vlastne muze fungovat na 100%. Je jen soucasnost a to co zijeme a spolehat, ze ted musim trpet a az se narodim znova bude lip, je opravdova hloupost... Timhle operovala cirkev v historii a zneuzivala nevedomost lidi. Trp a pak pujdes do raje. Jsme ve 21.století, takže bychom mohli uvazovat jinak. Nehlede na to, ze karma a take reinkarnce je težce proti Bibli a křestanství. Budhismus je na prvni pohled krasný i já ho uznávala, do té dobym než jsme zašla do hloubky. Nepomahej nikomu, je to jeho utrpení. Umiras a hladovíš, protže si to zasloužíš, proto Ti nemohu a nechcci pomoci. Uf, to je prece hnus a mozna i alibismus. Nebudte najivni a neposlouchejte takove reči a pouzivejte moek a sve pocity. Chci zit nejlepe ted a uzit si zivot ted a nespolehat, ze mozna bude nejaké priste. Protože i kdyby nejaké bylo, zase si nic pamatovat nebudete. Take jsem neverila v Boha, proc se vse deje, jak se deje a proc jsou valky a umiraji deti... A kdo to dela? Buh, nebo my? Odpovezte si sami. A co je v Bibli jako nejvetsi hřích? Zit bez viry, to je hrich. Pokud si to prevedenme do dnesni podoby a zamyslime se nad tim, tak Bible je cela historie teto planety

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele rees
  rees (anonym)

  pokracovani: cela historie planety a ikde ani zminka o minulych zivotech. Co takhle napojeni na Zdroj, hm? Nebo hadina Alfa? Predstavy? Touhy? Jak muzete rict, ze to opravdu byl minuly zivot? Jen hadani a dohady. Muzete videt cokoli. Nemusi byt vse, hned o minulych zivotech. Takze asi tak. Je to muj pohled, muj nazor, nikomu nic nevnucuju, jen rikam, myslete na vice hladinach urovne ane ze kdyz nkdo neco napise a rekne, tak to tak je... Intenet je zazrak a je zde spoustu blbosti, ale taky spoustu pravd, ale musi se hledat. Kdo hleda najde. Zijte ted a pro tento okamzik a nezijte s vinou, ze jste asi v minulem zivote neco udelali ... hloupost. Ale to, že jsou andele, poslove Bozi, tomu veřim i dalsim vecem z Bible, protože i věda říka - ano. jen si to musime prevest do nasi reality a pochopit veci v teto a k teto době. Možná to me konkretne delalo problem a asi nejsem sama. Zalezí cemu a jak chcete verit. Tomu pak budte verit a dle toho budete zit. Ja verim tomu, ze me ciny budou po zasluze potrestany, ale az po me smrti a z te nemam strach, mam strach pouze kdy a jak prijde. A ze sikazdy vse pak zodpovi, tak tomu opravdu verim. I ten nejvetsi ateista rekne, kdyz mu pujde o zivot: Boze pomoz mi...a rekne to, aniz by chtel... Takže jsme z jednoho zdroje jen si to jeste spoustu lidi nedokaze uvedomit, ze muzeme z toho zdroje i cerpat. Ale je to samozrejme trochu pracné a je to cesta,kterou bud zavrhneme, nebo si ji zvolime. Ale minule zivoty a karma, reinkarnace.. Uz ne, ne ze neverim, ale logicky odmitam po letitem studiu a sběru informaci, muj mozek a srdce , rika ne. Zij ted a zij dle nejlepsiho svedomi a vedomi, pomahej vsem, co to potrebuji, ale nezapominej na sebe. Tot vse. Vsem vam preji hodne stesti a krasny zivot plny lasky

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele Katy
  Katy (anonym)

  Mýlíš se, reinkarnace se objevovala i v křesťanství, ale později byla z křestanské teorie vyňata papežem Justiciánem, protože se mu nehodila do krámu a od té doby o ní křestané mlčí. Přečti si knihu "Reinkarnace v křesťanství" a oprav si svoje názory a nepiš tu něco, co není pravda.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele ,
  , (anonym)

  Mýlíš se, reinkarnace se...Přesně, je to tak. Jinak ale, rees napsala takový dlouhý elaborát skoro o ničem, takže to nešlo ani dočíst.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele ano
  ano (anonym)

  První křesťané věřili na reinkarnaci, takže na ní nejspíš věřil i Ježíš. A co se týče budhismu, tak tam je několik směrů, záleží na tom, se kterým se setkáte. Mně se nejvíce líbí Budhova zlatá střední cesta.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele rees
  rees (anonym)

  Dekuju za pripominky, každopadne se na tu knihu určite podívam. A jen k te pravde: psala jsme svuj nazor a to je ma pravda. Kazdy ma svuj nazor a mysli si, ze je to pravda a muze se i plest. Mozna i ja ho zmenim, az si precu tu knihu. Ale rict: nepis sem, top co neni pravda.... Vis, kde je vlastne ta pravda opravdu? Muze mit vice podob. Takze rikat pravda a lež v tomto případe karmy a reinkarnace, je dost odvazné. Ono není jisté, ze i ty knihy jsou psany pravdive, lide si dost vymysleli, představovali a dokreslovali, take nevedeli to, co dnes, takže meli dost zkreslené představy. Ani nevime, jak nám funguje mozek a co vše dokáže..Pravda je pouze opravdu hmatatelny dukaz a o tom se zde prece mluvit neda.... Opet muj nazor. O tom přece fora jsou, o názorech, zkušenostech a radách... A to, že se nekomu nelibi, neznamena, ze nemám pravdu a ze to sem nemam psat. To si pak vyčlente svuj web a mazte si, co se vám nelibi, ovsem to zase neznamená, ze Vy mate pravdu. Ta se hleda cela staletí a porád ji pořádně nevíme, jen to, cemu chceme věřit. S uctou Rees

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele Katy
  Katy (anonym)

  Ty píšeš že karma a reinkarnace jsou proti Bibli, a to prostě není pravda. Jak píši, v Bibli původně byla kapitola o reinkarnaci, a i kdyby ne, tak teorie o reinkarnaci je jen jiný pohled na tu samou věc. Nemám ráda fanatiky, takže ani to, co ty tady předvádíš. Všechny víry jsou si v jádru podobné, ovšem to, co z toho udělali dogmatici a fanatici, to už je jiná kapitola.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele rees
  rees (anonym)

  Pro Katy: asi jsi si neprecetla poradne muj koment. Pisu: prectu si knihu a treba zmenim nazor. Dal: Určite zde nic nepredvadim. Pisu pouze sve nazory a nikoho jimi neurazim nenapadam, rozhodne nejsem fanatik a uznavam jak vedu, tak určitou viru. Také te nenazyvam fanatikem. ja ti na oplatlku mohu take doporucit knihu, kde je psano vse co zde pisu. Tak kde je pravda? Jestli ten, kdo ma jen jiny nazor, nebo neuznava jen jednu vec a da moznost jak vědě, logice, ale i víře a snaži se to vše pochopit ruznymi uhly pohledu a v tom případe je pro tebe fanatik, tak jak by jsi potom nazvala sebe? Dekuji. Ani ty ani ja nevyresime, jestli je karma nebo ne a to jsme si myslela, ze zde je forum - diskuze - slusna, a ne ze pokud nekdo napise neco jineho, rozdilny uhel pohledu, nazor, tak je hned nazvan fanatikem a ze pise nepravdu... Nevim, me se zdas prehnane uzskoprsa s nemoznosti se moci zamyslet na stejnou věc i jinym pohledem... Neni to zbytecný? Me zajimaji, myslenky, nazory , zkusenosti a vedomosti jinych lidi a to, že mi napisou, ze si mysli neco jineho, tak jim nereknu, že jsou fanatici, ti se totiz chovaji, jako ty. Je mi lito, ze to takhle dopada, kdyz se nekomu nelibi, co pise druhy a nemá silu s nim to rozebrat, komunikovat, slusne, bez napaadani, ale jen to takhle zamazne jako ty. No, je to spise znak, ze vic uz nevís, neznás? Jak to mam pochopit? co si o tom v klidu promluvit. Co clovek to nazor a da se prijt na spoustu věcí.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele Katy
  Katy (anonym)

  Promluvíme si až si přečteš tu knihu. Zatím to nemá smysl. Dokud vidíš v těch věcech protiklad, nemá cenu diskutovat.

  Led 18, 2014
 • Obrázek uživatele anonym
  anonym (anonym)

  Vaše paralelní životy a světy existují a je jich mnoho. Vaše minulé životy existují a mnohdy přesahují tisíce let. Oznamuji vám to. Věřte , čemu chcete , čtěte, co chcete . Jen nepropadejte panice , až vás to nakopne.

  Dub 07, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jsou to jen spekulace, které nemůžeme ani dokázat, ani vyloučit. Takže je zbytečné to řešit.

  Dub 08, 2014

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama