Matkou ve 101 letech

Anatolia Vertadella je 101-letá Italka, která porodila dítě po kontroverzní transplantaci vaječníku, široce kritizovaná zdravotníky kvůli jejímu pokročilého věku, píše Rivista Napoli.

Ilegální a kontroverzní chirurgický zákrok byl proveden na soukromé klinice v Turecku, kde se evropské zákony na transplantaci vaječníků neuplatňují, přiznává staletá matka, která si nepřeje zveřejnit název kliniky, kde se operace uskutečnila .

“Jsem velmi vděčná celému týmu lékařů, kteří se rozhodli pokračovat v operaci,“ přiznala se slzami v očích. “Jsem tak vděčná, že jsem porodila své 17. dítě. To je opravdu požehnání a svědectví o síle tvůrce, “řekla místním novinářům.

“Tak dlouho jsem se cítila před Bohem k ničemu, protože jsem nemohla plodit od 48 let, když mi byla diagnostikována rakovina vaječníků. Dlouho jsem věřila, že mě Bůh tza porození pouze 16 dětí, ale on v jeho zbožné štědrosti mě obdařil plodností znovu, “říká sto let stará horlivá katolička.

Dr. Alexandro Popolicchi plně podporuje kontroverzní transplantaci vaječníku, která je považována za nezákonnou evropskými zdravotními zákony a která byla provedena na soukromé klinice v Turecku, kde se nepoužijí tyto právní předpisy.

I když připouští, že postup je vysoce kontroverzní, Dr. Popolicchi věří, že konečné rozhodnutí má být na pacientce.

“Kdo jsem já, abych posoudit, jestli je to správné, co dělá? Ona porodila krásné dítě, a to zázračné narození je určitě dar od Boha! “, řekl novinářům. “Operace byla zcela legální v Turecku a prováděla jí skupina expertních chirurgů. Ta dáma je ve velmi dobrém zdravotním stavu na svůj věk a já předpovídám, že má ještě mnoho dobrých let v před sebou na prožití s dítětem. Mnoho dětí se narodí v tomto světě nežádoucích nebo náhodou. Není to krásná věc, vědět, že toto dítě se narodilo v milujícím doma? “, zeptal se novinářům.

I když manžel pani Vertadelly zemřel již roku 1998, stoleté vdově se podařilo najít sperma dárce, aby byl porod možný.

“Potkala jsem ho na internetu, když jsem se snažila najít otce mého dítěte. Tento 26-letý muž je katolík, a to je vše, co je pro mě důležité. Chtěla jsem, aby se moje dítě narodilo ze svazku posvěceného katolickou církví. Vím, že nejsme manželé a že on nebude hrát roli v Francescově životě, ale já jsem napsala papeži a požádala o jeho rozhřešení. Také jsem pojmenovala své dítě po papeži na jeho počest, a tak věřím, že by mělo najít místo v jeho srdci, aby mi odpustil v této konkrétní situaci. Pořád miluju mého zesnulého manžela a toužím zůstat vdovu, dokud neopustím tuto zemi, ale potřebovala jsem sémě tohoto mladého vroucného katolíka pro naplnění Boží vůle, “vysvětlila.

Nejstarší matka na světě byla do té doby údajně Malegwale Ramokgopa, žena narozená v Jižní Africe v roce 1839, který údajně porodila dvojčata tři dny poté, co oslavila své 92. narozeniny dne 3. října 1931.

Zdroj: World News Daily Report

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 
Související diskuze: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Peggy
    Peggy (anonym)

    To jsou ale věci!

    Říj 22, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama