Lékařova fotka probodnutého pacienta se stala internetovým hitem

Chirurg z městečka Priboj na jihozápadě Srbska u bosenských hranic vzbudil velké pozdvižení, když na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografie jednoho svého pacienta.

Jak píše server blic.rs, šestapadesátiletého muže do nemocnice přivezli s nožem zabodnutým v hrudníku a lékař Edin Mutevelić si zranění před zákrokem pečlivě fotil, aby je poté veřejně vystavil na internetu. Měl ale alespoň tolik soudnosti, že neukázal pacientovu tvář.

    Kromě fotky doktor zveřejnil i video, na kterém je slyšet, jak se probodnutého snažil udržet při vědomí. Po operaci, která zachránila muži život, Mutevelić dokonce na Facebooku zodpověděl několik dotazů. Například prozradil, že se pacient bodl sám - chtěl tak spáchat sebevraždu po prudké hádce s manželkou. Doktor také řekl, proč fotky na Facebook dal.

    “Už mám dost holých zadků, selfies ze záchodu nebo vyšpulených úst. I tohle patří na 'Fejs', vždyť je to skutečný život v Srbsku,“ prohlásil lékař zvaný Dido. Chirurg s pověstí jednoho z nejlepších odborníků v kraji chtěl také upozornit na to, v jakých podmínkách musí pracovat. Fotky rozhodně nesmaže, k jejich zveřejnění mu prý navíc dal souhlas sám pacient. O tom, jestli se Mutevelić za svůj čin dočkal od nadřízených nějakého pokárání nebo trestu, se srbská média nezmiňují.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama