Lata dárek - dvojnásobná radost

Pokud v červnu zavítáte do kavárny Friends Coffee House v Palackého ulici na Praze 1, můžete si prohlédnout a třeba i zakoupit originální dárek, který udělá dvojnásobnou radost. Proč dvojnásobnou?

V první řadě si pořídíte hezkou věc  a v druhé řadě radost uděláte i dvojici z občanského sdružení Lata. Klient (mladý sociálně ohrožený člověk) a jeho dobrovolník (mladý člověk, který se mu snaží pomoci) v rámci svých pravidelných schůzek vytvořili milou a hezkou věc s nadějí, že se někomu zalíbí a případně ji i zakoupí. Peníze, které zákazník vydá, poputují přímo ke dvojici, ke splnění malého přání, které je k přečtení i s krátkou charakteristikou dvojice v rámci výstavy. 

A jaké výrobky budou k vidění? „ Trička, šperky, diář, svícny, úžasná žirafí kadibudka a neméně hezká ptačí budka, recenze pražských čajoven, woodoo panenky aj., mám radost, jak krásné a nápadité dárky dvojice vytvořily.“, raduje se ředitelka občanského sdružení Lata Martina Hazuková. 

„ Je to naše druhá akce tohotu typu, v prosinci loňského roku jsme uspořádali velmi úspěšnou prodejní výstavu hrnků darovaných českými osobnostmi. Nyní jsme do akce chtěli zapojit i naše klienty. Věříme, že se obě výstavy budou každý rok opakovat, že se stanou určitou tradicí našeho sdružení a  zájem o ně bude narůstat.“, doufá ředitelka občanského sdružení Lata Martina Hazuková. 

Více informací na www.lata.cz, www.facebook.com/lata94

 

O občanském sdružení Lata:

 Občanské sdružení Lata pomáhá dětem a mladým lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí. Jejich „postižení“ není často na první pohled viditelné a přesto jsou výrazně ohroženi selháním a vyloučením ze společnosti. Jedná se především o děti z dětských domovů, děti z rozvrácených a neúplných rodin, mládež opouštějící ústavní výchovu a vstupující do samostatného života nebo děti a mládež vyloučené z vrstevnického kolektivu kvůli svojí odlišnosti. Hlavní činností Laty je dlouhodobě realizovaný projekt Ve dvou se to lépe táhne zaměřený na pomoc dané cílové skupině. Pomáhá ohroženým dětem a mládeži se začleněním se a návratem do běžného života. Aktivně vyrovnává jejich znevýhodnění a posiluje dovednosti tak, aby měli šanci prožít plnohodnotný život.   

Více informací na www.lata.cz, www.facebook.com/lata94

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Ále di!!
  Ále di!! (anonym)

  FRANCISCO GOYA byl maniak,lhář a královnu viděl z rychlíku do Prahy.Laborec se střetl se Strelou a Goya to vzdal.V rychlíku Praha,Berlin,Bad Sandau leštil vidličky skunkům s vedlejšími účinky.Patron ničeho zdravého!Měj na paměti-kdokoliv dělá cokoliv.RYCHLÍK-PRAHA-BAD SANDAU JE UŽ TÍMTO PÁDEM UTOPIE,SVĚT TAKY.

  Srp 15, 2013
 • Obrázek uživatele Je to hrozný,
  Je to hrozný, (anonym)

  kolik zfetovaných individuí cítí potřebu se tady zviditelnit.

  Srp 15, 2013
 • Obrázek uživatele Samo
  Samo (anonym)

  4.8.JE SAHIBBA V INDICKÉM KATALOGU-KALENDÁŘ.

  Srp 22, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama