Reklama

Láska nebo obchod

V dnešní době se všichni ohání pojmem láska, hlavně v duchovním světě. Říkám si: "Dá se to nazvat slovy?" Pozoroval jsem pejska. Ten má obrovskou radost. Skáče, vrtí ocasem a člověk přesně cítí a ví. Malé děti to umějí perfektně. Je to jejich spontánnost. Proto se stává, že jim dospělí lidé někdy moc nerozumí. Starší člověk se vlivem doby, situace, politických a morálních kodexů uzavřel. Jsou i výjimky. Pozná se to na krásných, čistých očích.

Devadesátiletá dáma nemusí ztratit ten šarm a lidskou ctnost. Vyzařuje i ve svém vyšším věku to, co jiným chybí třeba i ve třiceti. Je to vidět z čistých jasných očích, které neumějí ani lhát. Tělo i obličej mohou být strhané, ale oči jsou oči a mluví za vše. Přes ně člověk vidí na dno duše. Jako by mluvily. Ne nadarmo se o psech říká. Ten má krásné oči, jen promluvit.

Po napsání jednoho článku mi přišla odpověď z duchovního světa: "Co by řekla láska?" a takové ty duchovní řeči na schovku. Cituji: "Je v tobě tolik bolesti. Proč pořád jen hodnotíš a kritizuješ? Miluji tě...Co by na to vše řekla láska? Co by na to řeklo přijetí? Miluji tě...."

Znám toho člověka velice dobře. Říkám si, má ten člověk pocit lásky? Dyť to psal a svedl ten dopis na svého známého. Vím o jeho životě dost.

Lásku má hodně lidí a nemluví o ní. Je to pro ně přirozené. Lidé na Moravě, na horách, prostě obyčejní lidé. Nemusí se tímto pojmem ohánět. Mají ji i obyčejní lidé i lidé bohatí. Je to přeci jedno. Nepřemýšlí o tom, co lidé z duchovního světa. Přesto jsou někdy dál. Žijí normální život. Pijí vínko a pojídají špek, milují se atd.. Žijí strasti a radosti normálního života.

Reklama

Jeden můj známý Mário mi na to odpověděl. Milovat neznamená být slepý a mlčet. Ty vidíš, co jiní nevidí a chceš jim to ukázat. Proč? Ve snaze pomoci, upozornit na nebezpečí újmy (psychické,zdravotní). A děláš to zadarmo. Můžeme říct - z lásky? Láska (a poznání) je - dávej....To, co všichni provozují je dávej - ber. To není pomoc, to není láska. To je obchod.

Je to tak. Je v pořádku brát peníze, ale dělám to pro ně a ne pro rozsévání lásky, jak jiní říkají. Nebo to můžu dělat zdarma, brát peníze pouze od někoho, kdo na to má.

Vychytrálky, co dělají, že nemají peníze, mají vily apod., tak pumpnout. Chudou obyčejnou babičku odblokovat jen tak. Prostě mít srdíčko. Ona mi také ze srdce pomůže. Chce to poznat, kdo chce zneužít a kdo rád udělá to samé pro druhého. Ne za vším vidět jen peníze.

Nebo tu lásku můžu dělat takticky jen na oko. Pořád hledat výhody. Můžu to dělat ne z lásky, ale obchodně. To je život. Je to tak. Musím to přiznat. To je to nejtěžší v životě. Přiznat, jestli to dělám kvůli pomoci nebo penězům.

V Kineziologii mnoho lidí učí kurzy. Jen zlomek z těchto lidí se postavil a řekl: "My chceme pro své klienty kvalitní materiály" Jsou tu......Ano, o těch se může říci, že mají zájem. Ty ostatní jen stojí a čekají, co ti druzí pro ně vybojují. To je už tvrdý obchod a vychytralost. Schovávat se za jiné. Chtějí jen výhody a peníze. To druhé už ne. Za peníze jsou všichni ochotni udělat hodně, moc toho unést a přetvařovat se.

Je třeba vědět, kdy mám dělat obchod a kdy žít. Žena má ráda milence, který jde za ní. Má ráda člověka, který jí opravdu miluje, ne jen takticky, protože nemá kde spát. To už se jí nelíbí. To už je zase chytrý obchod. Já přespím, budu tě mít za to rád. Nebudeš-li mít pro mě ubytování, nemám tě rád.

Vždy jen toho, kdo na to má. Tak to bývá v normálním i v duchovním světě. V duchovním světě by to tak být nemělo.

Kněžky lásky říkají krásně upřímnou větu: "Není peněz, není lásky."

David Stejskal

Reklama

Komentáře

David (So, 18. 1. 2003 - 16:01)
Rozumím Vám. Je tam trochu i problém. Žijete hodně daleko. Jiný kraj je trochu jiné myšlení. Proto se i některé věci cizinci špatně chápou. Tím se nechci obhajovat. David
Hanka (Pá, 17. 1. 2003 - 22:01)
Čtu doktorku pravidelně již 2 roky. S některými články souhlasím, s některými ne - asi je to tak normální. Nevím již kde, ale někde jsem četla, že do rubriky Napsal život přispívají čtenáři. Takže zde nemůžeme hledat spisovatelskou či novinářskou úroveň. Já osobně tuto rubriku chápu tak, že si zde někdo vylije srdíčko k problematice, která je náplní tohoto serveru a my k tomu v komentářích můžeme napsat postřehy a to, že se ty komentáře vztahujou většinou pouze ke gramatické či stylistické stavbě příspěvku, je možná škoda.

Sama též nejsem spisovatel - z češtiny jsem obvykle mývala dvojku, takže asi nějaké chyby udělám, ale chtěla bych k článku napsat něco jiného než mí předchůci. Chci napsat o tom, jak jsem ho já pochopila a co osobně si o tom myslím.

Myslím, že David ve článku poukazuje na to, jak si dnes někteří lidé hrají na lásku, mírumilovno a duchovno a přitom jsou plni ukrývané zloby, napětí, vnitřních bloků atd.

Abych jen tak nefilozofovala a uvedla pár příkladů:
Například jedna má známá "je na duchovní cestě" a proto se snaží být stále milá, nekřičet, nehádat se atd. Došlo to tak daleko, že každý den svému synovi, který je ve třetí třídě nosí ze školy tašku, protože on jí nosit odmítá a ona mu odmítá cokoliv přikázat, zvýšit hlas či ho dokonce plácnout. Sama je z té mírumilovnosti již dost psychicky na dně. Mně osobně se takováto duchovní cesta, která vychovává z dítěte malého tyrana moc nepozdává, ale možná, že budete mít jíný názor. Stejně jako David si myslím, že občasná kritika může být právě projevem lásky a toho, že mi na daném člověku záleží.

Také se mi nepozdávají lidé, kteří by se na jedné straně pro druhého rozdali, snaží se všem pomáhat , ale na druhé straně se tím pak chlubí, jak jsou dobří, jak ti ostatní jsou slabí neschopní hudáčkové a potřebují jejich pomoc a vypočítavají, co kdy pro koho udělali a jak málo vděčnosti za to dostali. Bohužel jsem se s takovýými lidmi též setkala a vím, jak těžce se takováto "láskyplná pomoc" přijímá. Člověk ji přijme, protože je v nouzi a pak neví, jak to má splatit. Jak stále vyjadřovat vděčnost.
A přitom existují i lidé, kteří pomohou a nic od vás neočekávají - nemusíte jim navždy upsat duši. Tomu pak říkám láskyplná pomoc. Tito lidé však většinou do světa nic netroubí, nejsou to zvěstovatelé duchovnosti a většinou bývají v anonymitě - viz. krásný příklad ve filmu " Musíme si pomáhat".

Ohledně toho, co psal David o práci za peníze. Já osobně si myslím, že láska se někdy právě skrývá za tím, že chceme vydělat peníze. Kolik z nás vydělává proto, aby se jejich blízcí měli dobře. Dost často spíš než na osobní prospěch hledí lidé, co dělají od nevidit do nevidim, na to, aby uživili rodiny. Takto to alespoň vždy bývalo v naší rodině, kdy se prarodiče či mí rodiče snažili hodně pracovat, něco vydělat, abychom my mladí mohli studovat, měli kde bydlet, mohli poznávat svět... Asi se jednou budu též snažit dostat za svou práci zaplaceno, abych mohla všem svým blízkým dělat radost. Takže za to, že někdo dělá poctivě svou práci (a třeba i v oblasti léčitelství či duchovna) a nechá si platit, tak na tom nevidím nic špatného. Možná pouze tehdy, když tvrdí že to dělá pouze pro lásku (- možná, že to měl David na mysli). Vždyť i v pohádkách se hloupý Honza snažil získat bohatství, aby dostal sedlákovu dcerku či princeznu. V honbě za pokladem ho poháněla láska. Takže než někoho odsoudíme, že se honí za penězi, měli bychom znát jeho motivaci. No někdy se nám to asi nepodaří zjistit. V takových případech bychom však neměli předem odsuzovat.

Závěr Davidova článku mi nevadí, protože osobně ho chápu. Většina lidí nepřizná, že jednou z motivoací, proč svou práci dělají, jsou peníze (zejména ti lidé, kteří se pohybují v oblasti tzv. duchovna). Naproti tomu prostitutky, které jsou často považovány za bahno společnosti, jsou upřímné a říkají narovinu: "Není peněz, není lásky".

Jednou jsem v jedné knížce četla, že k osvícení se můžeme dostat buď zkrz nejhlubší bahno nebo přes nejvyšší nebe, že je to stejně daleko. Takže i ty prostitutky mají šanci.
David (Po, 20. 1. 2003 - 16:01)
Nemyslím, že bych někoho urážel. Alespoň né ty, kteří nemají zájem za pomoci lásky a jiných duchovních řečí obírat a oblbovat.........Ke gramatice, to už jsem napsal a nemyslím, že by to bylo zas tak katatastrofické. Možná Vám nevadí gramatika a text, ale něco jiného.... Víte co.... Je to tak... S tím já nic neudělám ani dělat nechci. David
Alice (Út, 11. 2. 2003 - 14:02)
Souhlasim uplne s Petrem Koubou. Clanky nemaji hlavu ani patu. Nejde ani tak o obsah - ktery se snazi byt hlubokomyslny jak jen to jde,ale ta forma!!! Je tam opravdu spousta chyb atd. Radeji uz nic nepiste!
David (Út, 11. 2. 2003 - 14:02)
Alice, děkuji za radu. To co dělám já si určím podle sebe. Mé články číst nemusíte, ale děkuji Vám, že jste si ho přečetla a ozvala jste se mi. Určitě se Vám nelíbí a nečtete ho jako pan Kouba. Ještě jednou dík.David
Káča (Čt, 23. 1. 2003 - 10:01)
Tento článek mi svým stylem i stylem reakcí na negativní komentáře velmi připomíná články a reakce pana Petra Kulíka.
David (Čt, 23. 1. 2003 - 13:01)
Velice zajímavý postřeh Káčo. Pan Kulík mi napsal komentář a né moc lichotivý. Chce vidět z více stran a vůbec by mě nenapadlo to co píšete. Děkuji David
David (Po, 27. 1. 2003 - 17:01)
Děkuji za hezkou a milou odpověď. Mám radost, že čtete mé články..........Vaše články jsem viděl až teď. Nemohu tedy sloužit. O věcech, o kterých píši.... nerozumím podle Vás. Ach jo.... Někdo se podle Kineziologie může bloknout jako dítě a být tak i třeba v šedesáti. Myslím, že nebojujete s článkem, ale zkoušíte to na mě. Tak do toho. Čím víc se vytlučete tím se Vám uleví. Jen pište a pište. Velice rád odpovím. Z mých slov si nic nedělejte.... To co píši tak tomu nerozumím. Nemůže se Vás to přeci dotknout. To by bylo divné. S přáním hezkého dne David
Ssendy (Po, 3. 2. 2003 - 09:02)
Káčo, škoda.
Pokuste se vrátit- tedy , jestli máte zájem, ještě jednou ke člankům pana Kulíka. Třeba tam najdete něco hlubokýho, co vás osloví.... a nebudete je přirovnávat ke článkům pana Davida.
Ale je pravda, že každý má nárok na svůj názor...jen škoda, že se pak můžete i o něco připravit...
Martin (Po, 13. 1. 2003 - 15:01)
tak to nejste sam, komu tento clanek pripada tak nejak divny
David (Po, 13. 1. 2003 - 17:01)
Pane Kouba, jak jste viděl první komentář. Děkuji té paní, nepřipadal jí divný. Myslím, že hodně lidí má různé názory. Vím, že představitelům různých metod se to nelíbí. Mohli by přijít o svůj byznys a iluze. Já si za tím budu pevně stát. Co to děláte za metodu. David
Petr Kulik (Po, 13. 1. 2003 - 18:01)
Souhlasim s pany, kteri maji jiste vyhrady .Tady nejde o to ze by nekdo neco ztratil .Ale dost mi vadi psani o nicem, jedna pani povidala , navic kdyz je to bez stavy a bez pointy .Nejak mi opravdu chybi pointa, co tim chtel basnik rici .Narozdil od predchozich panu si nemyslim ze by jste mel prestat psat ,ale sve povidky by jste mel zmenit aby mely smysl a byly o necem .Taky nerad ztracim cas kdyz ma neco lakajici nazev a vyklube se z toho ...
David (Út, 14. 1. 2003 - 10:01)
Myslím si, že článek o ničem je možná pro Vás. Pro mě ne. Chápou ho určitý lidé. Ti s tím mají něco společného. Proto se Vám zdá bez smyslu. S tím čtením, musíte svou žádost poslat na celý internet. Aby dávali jen věci, které pro Vás dávají smysl. Přeji hodně úspěchů. s pozdravem David
Kimmy (Pá, 17. 1. 2003 - 01:01)
Dost tazko sa to cita, mali by ste asi upresnit, ktore myslienky su vase vlastne a ktore su tie vseobecne co sa akoze snazite vyvratit (mozno sa napriklad daju pouzit uvodzovky), a tiez keby to este bolo trochu viacej suvisle alebo spojite (coherent). Mozno by stacilo si trochu zmenit styl pisania tak, aby sa tomu dalo lahsie porozumiet a pochopit tu centralnu pointu... a tiez aby to nevyzeralo ako suhrn jednotlivych a oddelenych myslienkovych "vykrikov" ktore sa jedna po druhe zjavuju vo vasej mysli a vy si medzi nimi dokazete urobit priamu spojitost, ale ked to date na papier tak ta spojitost nemusi byt pre "casual observer" hned taka jednoznacna, najme pre niekoho kto ma trochu odlisny styl chapania (nie ze ma hned odlisne nazory, ale proste inak rozmysla a procesuje myslienky). Je to trochu moc nahadzane na seba. Sorry za tie anglicke vyrazy, ale som zvyknuta tak pisat kedze zijem v zahranici a uz sa mi tazko formuluje niektore vety po slovensky.
David (Pá, 17. 1. 2003 - 13:01)
Máte pravdu, neuvědomuji si ,že každý do toho nemusí být zasvěcený. Žiji v tom, že se vyskytuje hodně čtenářů s podobnýma znalostma.David
Kimmy (Pá, 17. 1. 2003 - 20:01)
Nejde o to, ci je do toho clovek zasveteny alebo nie. Skor ide o to (ako som uz raz pisala) ze nie kazdy musi pochopit vas styl pisania a tym padom pointu, ktoru chcete uviest. Napriklad ja sa velmi zaujmam o take "nematerialne" veci, ako napriklad nabozenstvo, spiritualita, spojitost Boha zo svetom, psychologia, trocha zo sociologie (v spojitosti s tym, ako je politicky spravovany nas svet), priroda, a tiez ma zaujma aj medicina. Na strednej skole (tu v Kanade kde zijem) mi casto hovorievali, ze velmi dobre pisem (a uz mi bolo povedane aj to, ze mam hlboke myslienky). Ale tiez neviem presne povedat, aku pointu vlastne chcete uviest, pretoze koniec vaseho pribehu sa mi zda ako keby sa odlisoval v nazore od toho co vlastne pisete a aku myslienku chcete uviest do citatela na zaciatku. (Zaciatok je inac celkoom dobry mimochodom...) Mozno si to musim este raz precitat a snazit sa viacej porozumiet... Ide o to, ze ked nieco napisete, ale sa tomu da tazko rozumiet lebo je to dost "rozhadzane" a znie to ako keby niekto iba "hadzal vety do placu", tak ti ostatni ktori to citaju a ktori by trebars inak velmi dobre chapali a suhlasili s vasimi nazormi a myslienkovymi postrehmi sa vlastne takto nemozu dopatrat, aka je vasa hlavna myslienka, aka je "thesis". Ale ked je to dobre napisane tak to moze otvorit oci a srdce (alebo myslenie, akokolvek to chcete nazvat) aj tym, co do toho trebars neboli predtym "zasveteni", co sa nezaujmali o hlbsie myslienky a taketo viacej "nematerialne" veci. Moze to napriklad zaujat, ale to musi byt viacej zrozumitelne. Dufam ze chapete co chcem povedat. Vela stastia do buducnosti.
David (So, 18. 1. 2003 - 16:01)
Děkuji za hezkou odpověd. Plně jste článek pochopila. Ne kvůli článku, ale, že nejsem v dnešní době sám. Čím dál více lidí přibívá. S penězma jste to vystihla přesně. Já to neumím vyjádřit. Hezky jste to napsala. Mám i jiné články. Myslím. že jsou zajímavé a ukazují na duchovno. Nějaké vyšli i na doktorce. Pokud budete chtít, mohu Vám je poslat. S pozdravem David Zdravím i pana Kulíka a vůbec se na něj nezlobím. Oni to mají někteří lidé moc těžké.
petr K (So, 18. 1. 2003 - 20:01)
No , to co napsala Hanka je prece jasne .A ted bude moje kriotika opravdu ostra .Kdosi radil Radimovi ,aby se radsi venoval necemu jinemu , Ja nesouhlasil , jen jsem radil zmenit styl a psat o necem .Je opravdu smula a trapas kdyz ctenari nepochopi o cem to je .A takovych je tady vetsina kdo nenasel v tomhle clanku nic ani zajimaveho ani noveho .proste Davide neumite to podat a neumite vyjadrit co chcete a to je podstata .
Nesouhlasim s Hankou ze si tady lide vyleji srdce .Na to je prece diskuse .
Tedy , ve vasem veku jsem byl podobny ,ale mel jsem vic ucty k radam abych se neco naucil .Zacnete studovat nejen literaturu ale hlavne veci o kterych pisete , aby to pak nebylo jen jedna pani povidala .... . Ja mel stejny nazot a po letech se vracim a predelavam clanky. Clovek moudri a to co pokladam dnes za pravdu se zitra muze jevit jako polopravda . To studium Vam pomuze , neprestavejte psat ,ale udelejte z toho neco lepsiho .
David (Po, 20. 1. 2003 - 13:01)
Petře, dítě v 10 může být dál než v 60 letý pán. Je to tvrdé, ale je to tak. To o čem píši, jsem si prošel. Mám vše ozkoušeno na vlastní kůži. Prošel jsem si toho v životě dost. Od smrtelné postele až po projetí 5000 km Amerikou na vlastní pěst. Nebudu se rozepisovat o své osobě. To není účel. Dobře vím, od koho si nechat radit a od koho ne. Možná by jste si měl nechat radit vy a poslouchat a přemýšlet. Lidi můžou být mladší, ale nemusí být hloupý. David
Petr Kouba (Po, 20. 1. 2003 - 15:01)
Souhlasím s Vámi co se týče věku a moudrosti. Také si myslím, že nic nezaručuje 60letému člověku moudrost. Ale podle Vašich reakcí na komentáře, bych si dovolil soudit, že vy ji moc nemáte. Nevšiml jsem si, že by Vás některý komentář urážel a to že jsou kritické (některé, včetně mého), by jste měl, pokud by jste byl moudrý, brát s povděkem. Zatím tu vystupujete jako vlastník absolutní pravdy, který není schopen chybovat. Netvrdil jsem a netvrdím, že jste špatný člověk nebo, že vaše úvahy jsou scestné, pouze jsem kritizoval Váš psaný projev. A nezlobte se na mne, ale člověk, který pravidelně píše články na internet by měl dbát jak na slohovou úpravu článku, tak na gramatiku. Zvlášť na hrubé chyby typu "hloupý lidi", kterých je ve Vašem projevu dost. Také souhlasím s komentářem, který Váš způsob psaní hodnotí jako jednotlivé výkřiky. Myslím, že je to velice výstižně řečeno. Dosti špatně se ve Vašich článcích orientuje, nemá to hlavu ani patu. Omlouvám se za svůj poněkud tvrdý názor, že by jste měl přestat úplně psát. Pokud si myslíte, že máte lidem co říci, pište dál. Jenom, prosím Vás, změňte způsob. Získáte tím daleko větší okruh čtenářů.
Petr Kouba (Út, 21. 1. 2003 - 08:01)
To je přesně to proč komentáře nepíši. Já o voze a Vy o koze. Končím reakcemi a přeji Vám spoustu kladných ohlasů na Vaše články. Vy totiž jiné nepřipustíte.
Hezký den. Petr Kouba.
David (Út, 21. 1. 2003 - 13:01)
Pane Kouba, je vidět, že moje články Vám tak nevadí když je čtete. To co vyprávíte.... Za tím si nestojíte apod. Jak říkáte" já sice o koze vy o voze, ale je potřeba to spojit, aby koza mohla tahat vůz. Děkuji za hezké přání...Já Vám přeji taky mnoho štěstí a oddálení infarktu. S pozdravem David PS:nejsem moc moudrý ,jak píšete, tak si to tak neberte...
petr K (Pá, 24. 1. 2003 - 20:01)
Omyl , ja jsem reagoval velice mirne .Ale pravdepodobne chcete slyset neco jineho .OK - nejen ze se snazite kopirovat styl ,ale navic ani kopirovat neumite .Snazite se psat o necem cemu nerozumnite .Mel by jste fakt navstivit toho kineziologa .Vase vztvory beru spis jako velevani si vaseho srdce , takovej zoufalej vykrik .Jestli chcete psat ,tak studujte nejlepsi autory literatury a studujte dane tema, pak piste , jinak je to jen " Muj mily denicku ... " Jestli nejste pristupny dobre minenym radam tak to radsi zabalte , nema to smysl .Nevim jak ostatni, ja ve vasich vyplodech nenachazim ani myslenku ani lit .utvar . Spis hodnotim snahu ,ale vz si ji kazite A to je skoda . Inu kdo chce kam, pomozme mu tam .
Mia (Po, 13. 1. 2003 - 08:01)
Prave vcera som zacala citat velmi zaujimavu knizku Edgara Cayceho s nazvom Miluj svuj zivot (napisal Bruce McArthur).
Myslim ze tento clanok hovori presne o tom, o com aj kniha.
Vo vsetkom co clovek kona, aj v myslienkach, je dolezity umysel. Ak je chcenie ciste, ak je v nom snaha nezistne pomoct druhemu, semienko lasky a dobra je zasiate. Aj je v tom sebectvo, vyrastie trnie ktore picha ... je to tak jednoduche ...
Petr Kouba (Po, 13. 1. 2003 - 15:01)
Ačkoliv nepíši komentáře k článkům na internetu, tak teď mi to nedá a musím k výše uvedenému jeden napsat.
Už jsem od Vás pane Stejskale četl více článků a pokaždé ve mne zanechávají smíšené pocity. Ne, že bych snad s jejich obsahem nějak nesouhlasil, spíše však mě ohromuje plytkost a naivita obsahu a o Vaši schopnosti dělat tečky tam, kde patří čárka, nemluvě. Celkově mi Vaše výtvory připadají jako slohové práce pubertálního dítěte. Možná jsem jediný komu Vaše výtvory připadají povrchní a bez hlubší myšlenky, soudím tak podle ohlasů na Vaše články, které jsou kladné. Vím, že je číst nemusím, ale proto, abych zjistil, že pod okazem na doktorce se skrývá zase Váš článek, musím si jej otevřít. A to zdržuje. Neberte to ve zlém, ale podle mého názoru by jste se měl věnovat něčemu co Vám jde lépe. S pozdravem Petr Kouba.
Gustav Mareš (Út, 21. 1. 2003 - 10:01)
Vážený pane Davide, zcela náhodou jsem se dostal na stránky "doktorka" a přečetl si Váš článek a pochopitelně i ohlasy. Nemohl jsem jinak a zalistoval i na Váš starší článek, protože jsem cítil, že chci být co nejoběktivnější.
Víte, já si hluboce uvědomuji, že nemám právo lidem mluvit do života, nebo je kritizovat, to ne. Ale jedno mohu. Mohu prosit. Proto Vás, pane Davide, snažně prosím, vemte oba své poslední články i s negativními ohlasy a vyhledejte nějakého kineziologa. Teď nemám na mysli ty, se kterými rád diskutujete o problémech, ale raději někoho zcela neznámého. Jsem přesvědčen, že po přečtení tohoto materiálu bude přesně vědět oč běží.

Mnoho kásných chvil Vám i Vašim budoucím klientům
přeje Gustav Mareš.
David (Út, 21. 1. 2003 - 13:01)
Pane Mareš, děkuji za radu....Pokud píšete o duchovní věci, jak nikdo nemá kritizovat a mluvit do života. Neproste nikoho a žijte. Když ukážete na druhou stranu mince, zlepší se druhá. Je lepší žít teď a tady a vědět co se děje. David
Káča (Pá, 31. 1. 2003 - 14:01)
Reakce na reakci pana Kulíka - jen takové popíchnutí, vážený pane Kulíku, z mého pohledu nemají Vaše články o nic více hlavy ani paty než tento článek Davidův, myslím, že literárního talentu jsem ve vašich článcích našla tak asi stejně :-) Vašim reakcím na článek Davidův se říká jednoznačně projekce :-). Já si původně myslela, že David je váš pseudonym, proto ten můj komentář. Pravda, nečetla jsem pozorně jména autorů komentářů :-)
Ala (Ne, 4. 4. 2004 - 02:04)
jsou jedna a ta sama osoba, a mozna i nekolik dalsich. Tohle tu vzdycky bylo, ze Kulik- Kouba reje do lidi a mysli si, ze on je ten nej a jedinej, co umi psat. Je skoda casu jakkoliv na nej reagovat, protoze on to proste nechape. Tak na co se rozcilovat, kdyz je mnohem snazsi ho- je nechat se vypovidat a az ho-je to omrzi, bude klid. Ne?
David (Po, 3. 2. 2003 - 15:02)
Ssendy alespon se podepište pravím jménem. Je poznat kdo to psal...... David Nestydím se za své jméno pane.....
petr K (St, 5. 2. 2003 - 20:02)
Tak a dost , David by mel ted zklapnout a pokud to neudela sam, tak jen ukaze jakej je to chudak .Co a jak ma nekdo hodnotit cloveka ktery napise "pravim jmenem ? a jeste k tomu v komentari kde napada slusne lidi co se mu sanzi poradit ?Davide , radili vam precist si po sobe chyby. Nejde o preklepy ,ale o cestinu .Prave jste se ukazal .No vek sice opravdu nekdy neni dulezity ,ale Davida je videt ze co se kultury tyce, tak si jeste porad cura do trenek .
Tot asi tak vse k panu "umelci"
David (Čt, 6. 2. 2003 - 13:02)
Tak pane Kulík, co mě napadáte... Nikoho jsem neurazil... Říká se, potrefená husa se vždy ozve...Češtinu neomlouvám, to jsem napsal již dříve. Je zajímavé, že čtete moje články. Psal jste, že Vás zdržují. Moje rada, nejedná se o článek. O něco jiného.Chytte nějakou pěknou kočku a lehněte na to.... Pak začnete přemýšlet. To je to co Vám chybí... Neměl jste to asi nikdy a trochu blbnete... David
Bara (Ne, 6. 3. 2005 - 01:03)
Dekuji Hance za vysvetleni,jsem asi z jine planety,ja jsem z toho clanku pochopila,ze se David zivi jako spolecnik starych dam a ty mu za to plati.Mela jsem pocit ze je z toho spatny a hleda ospravedlneni.O jak jsem hloupa a to mi jeste neni ani 60!
Návštěvník (Po, 25. 12. 2006 - 08:12)
O cem ten clanek vlastne je? Nejak nema hlavu ani patu.
Jiří (Ne, 18. 11. 2007 - 00:11)
No nečetl jsem to až tak důkladně asi jak bych měl.Ani nepíši tsk jak bych měl,ale názor na to mám.Nemyslím si,že by to měla být vždy vychytralost nebo tzv. obchod.Spíše nevědomost lásky a to neznámo co nás v ní čeká a láká.Prostě a jednoduše já miloval každou.Ale jestě jsem nějak nepocítil ,že to bylo naopak.Slov jsem slyšel mnoho ale ....... Podle mě se nedá říci ani určit jak moc tě kdo miluje.Svoje rodiče miluji a stejně s nimi nejsem.A moc rád bych byl.Prostě je to strašně složité a nedá se to škatulkovat.Až budu umírat tak teprve budu moci říci koho jsem měl opravdu rád a kdo mi bude chybět.
Reklama