Jak jsme léčili zácpu

Ahoj doktorko, pokusím se Ti popsat příběh mého čtyřletého syna, který měl vždycky problém se stolicí. Protože věděl,že mu vyprazdňování dělá problémy a že ho velice bolí, měl zhruba od dvou let velké problémy.Vždy se s velkými bolestmi vyprázdnil až tehdy, když už nebylo jiného východiska.

To ještě tím způsobem,že v den, kdy nakonec k vyprázdnění došlo, usedl na toaletní mísu a zkoušel provést svoji potřebu.Vzhledem k tomu, že věděl, že opět tato činnost bude spojena s velkou bolestí, často nic neudělal a ze záchodu utekl.To se opakovalo i několikrát denně.

Mezi jeho pokusy pobíhal po bytě sem a tam a bylo na něm vidět, že by nejraději šel na záchod.Někdy si pouze trošku utrousil do kalhotek. (Opět i několikrát denně). Občas se budil s bolestmi břicha v noci a zkoušel se vyprázdnit, většinou bezvýsledně.

Řešení jsme nalezli díky homeopatii. Jednou jsem si v knize o homeopatii přečetl několik příčin vzniku zácpy a jejich možnost léčení homeopaticky. Podle příznaků u mého syna jsem usoudil, že jeho problém spočívá ve strachu z bolesti při vyprazdňování a proto drží stolici do poslední chvíle, co je to možné.Samozřejmě následné vyprazdňování bylo spojeno s velkými bolestmi.

Podle uvedené knihy jsme mu nasadili homeopaticky lek Sulphur 9. Podávali jsme mu jej 2 x denně po dobu tří dnů. Po třech dnech jsme nevěřili, co se dělo. Syn se vyprázdnil naprosto bezbolestně.Od té doby má stolici pravidelnou téměř denně bez nějakých problémů. Pokud dojde k tomu, že se vrátí synovi problémy s vyprazdňováním, vždy nasadíme po dobu tří dnů Sulphur 9 a opět je delší dobu po problémech.

Ještě chci dodat, že pod vlivem homeopatického léku Sulphur 9 došlo u našeho syna i k podstatným změnám v jeho psychice. Začal být více pořádkumilovný - dnes si bez odmlouvání sám uklidí hračky. Naučil se skládat si oblečení. Často hned po příchodu z venku se sám převlékne a svlečené oblečení hezky urovná na hromádku. Začal se i více dělit o sladkosti, které dostane.

Autor: Josef z Bystřice u Benešova

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  nejlepe proti zacpě psylium nemam zacpy a zhubla jsem 6kg

  Bře 28, 2006
 • Obrázek uživatele Vendula
  Vendula (anonym)

  A jak dlouho jsi ho používala.

  Bře 28, 2006
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Ne nejlepší ,i když jsem to předtím neznala je klystýr s teplou vodou...nic lepšího na zácpu není.Pomůže okamžitě, a když si pak představím další v případě zácpy , tak se snažím aby stolice byla i bez něho.

  Dub 02, 2006
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Já piju večer před spaním a ráno hned po probuzení čistou vodu horkou asi jako čaj. Taky pomáhá břišní dýchání.

  Dub 03, 2006
 • Obrázek uživatele sisi
  sisi (anonym)

  Myslím, že vhodné na úpravu stolice je psylium a pít čaj z kombuchy.

  Dub 04, 2006
 • Obrázek uživatele Manka
  Manka (anonym)

  Manžel mě donutil si sednout v přibližně stejnou hodinu každý den na toaletu a "ono" se to samo po 14ti dnech rojelo. Fááákt to funguje už 10 let.

  Pro 02, 2006
 • Obrázek uživatele Radek
  Radek (anonym)

  Dobrý den,když jsem měl před 10 lety trochu zácpu a plíseň ve střevech,jedna doktorka mi předepsala Ozovit a také Psylium. Ráno se mi hned chtělo kakat.Cítil jsem se uvolněný.Odcházely nečistoty.Když to na mě přišlo ve škole,bylo to špatné.Radši bych si nyní beru papírové kapesníky,pokud beru psylium.

  Črv 26, 2007
 • Obrázek uživatele Franta
  Franta (anonym)

  Já už léta snídani začínám ovocím,hodím to do mixéra a potom to vypiju,myslím si,že to určité po jisté dobé zabere,mám pravidelnou denní stolici

  Srp 15, 2007
 • Obrázek uživatele Hladký Josef
  Hladký Josef (anonym)

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mmmnnnnnnnnnnnnnnnnnnn mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  Srp 29, 2007
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  je lék Sulphur volně prodejný?kolik stojí? děkuju

  Srp 19, 2011
 • Obrázek uživatele saša
  saša (anonym)

  Dobrý den,když jsem měl...je to prodejné i bez předpisu?

  Srp 19, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama