I pití vody může zabíjet

Muž, který během jednoho dne vypil deset litrů vody, zemřel, protože jeho tělo se s takovým množstvím tekutin nedokázalo vyrovnat.

Andrew Thornton (44) se "opil" vodou a způsobil si smrtelný infarkt. Už dvacet let trpěl zánětem dásní, nechtěl brát prášky proti bolesti a měl pocit, že chladivá voda jeho bolavé dásně uklidňuje.

Když ale během osmi hodin vypil deset litrů vody - což je pětkrát více, než se obecně doporučuje - byl převezen do nemocnice a ačkoliv se lékaři snažili ho zachránit, následujícího dne zemřel na selhání srdeční činnosti.

Jak uvádí list Metro, soud v Halifaxu dospěl k závěru, že se jednalo o smrt nešťastnou náhodou. Soudní lékař Mark Hinchcliffe prohlásil:


"Říká se, že máme pít více vody, ale jen málo lidí ví, že je možné vypít jí příliš." Mark Thornton se v podstatě upil k smrti.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Kojenecká
  Kojenecká (anonym)

  Voda je nejlepší!

  Zář 04, 2013
 • Obrázek uživatele Kristyna
  Kristyna (anonym)

  jeden cas sem intenzive hubla znamou hladovkou.. a vodu sem pila na zahnani hladu. jednou jsem vypila 5 litru na jednou a uprime rikam, ze jak mi bylo potom, jsem myslela ze to jsou vazne moje posledni chvile. bylo to priserne! sla jsem si lehnout, protze sem verila ze spanek mi ulevi. kazdou chvili jsem ale sokove propudila a kaslala, bylo to jakoby jste si dechla vody pri plavani. od te doby na to kaslu

  Lis 03, 2013
 • Obrázek uživatele hmm hmmm
  hmm hmmm (anonym)

  jeden cas sem intenzive hubla...chudáci ledviny, jak maj takovou dávku najednou zvládnout?

  Lis 03, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama