Holčička se dvěma obličeji

Indická holčička, která se narodila 11. března ve vesnici na severu země s vážnou vrozenou vadou, se stala objektem uctívání. Místní lidé v ní vidí reinkarnaci hinduistické bohyně.

Holčička pojmenovaná Lali trpí neobvyklou poruchou zvanou kraniofaciální duplikace, která způsobuje, že na jedné hlavě se vyvinuly dva obličeje. Kromě uší jsou všechny části Lalina obličeje duplikovány. Má dva nosy, dvoje ústa a dva páry očí. Lékaři říkají, že hlavu této dívenky však nelze oddělit, takže operace nepřipadá v úvahu.


Její otec Vinod Singh (23) se živí jako chudý námezdní dělník a je na svou slavnou dceru hrdý.


"Lali se má dobře - je jako kterékoliv jiné dítě," prohlašuje.


Podle agentury AP způsobila Lali ve vesnici Saini Sunpura svým narozením skutečnou senzaci. Když s ní matka osm hodin po bezproblémovém porodu opouštěla nemocnici, obklopili ji vesničané.


"Mléko pije oběma ústy a všechny čtyři oči zavírá a otevírá zároveň. Jedněmi ústy pije a ve druhé puse si žužlá palec. Tak ji krmíme do těch úst, ve kterých zrovna nemá palec," říká místní lékař.


Děti s touto poruchou často trpí zdravotními komplikacemi, ale podle lékařů je Lali až na svou abnormalitu zřejmě zdravá: "Chová se a jí normálně a nemá žádné problémy při dýchání."


Indičtí vesničané věří mnoha legendám a malou holčičku uctívají jako reinkarnaci hinduistické bohyně statečnosti Durgy. Teď malou Lali doma navštěvuje až stovka lidí denně, aby se z úcty dotkli jejích nožiček a nechali si od ní dát požehnání.


Místní starosta prý dokonce chce ve vesnici postavit chrám bohyni Durze, jejímž převtělením má Lali být.
SAINI SUNPURA (Plus/K)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Tina
  Tina (anonym)

  Jde videt ,jak je nase kultura odlisna od indicke.U nas kdyby se narodilo takto postizene dite rodicum,urcite by to nesli tezce. v Indii jsou na dite pysni a uctivaji ho.V jednom to maji urcite jednodussi ze se tim netrapi a jsou stastni ze maji takove miminko.U nas by se tim rodice trapili cely zivot.

  Kvě 22, 2008
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Viděla jsem jí, je ale krásná.

  Kvě 22, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  to je duvod k sebevrazde!

  Kvě 22, 2008
 • Obrázek uživatele KiKush
  KiKush (anonym)

  to je pekne ze sa k nej ludia xowaju s uxtou.Xudatko,su zwedawa ako to bude znasat ked bude starsia.je zlata:)

  Čer 28, 2008
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Je to moc zajimave ale dva obliceje bych mit nechtel.

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Blau
  Blau (anonym)

  U nás by to hlavně lékaři považovali za maximálně neetické, označili by to za nepřijatelnou anomálii a zdůvodňovali by to zbytečným trápením toho dítěte, lékařů a pečovatelů kolem a trvali by "na odchodu ze světa".

  Lis 09, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama