Hledání jehly v klubku svalů

Jeden čínský penzista zažívá nesmírnou úlevu, když se může opět normálně bez bolesti pohybovat a pohodlně si sednout. Lékařům se totiž podařilo vyjmout mu z hýžďového svalu úlomek jehly, který tam měl 31 let.

Pětapadesátiletý Lao Tu řekl, že jehlu mu nechal v zadku jeden nešikovný doktor v roce 1978.

"Byl jsem nachlazený a šel jsem u nás v obci k doktorovi. Když mi dával injekci, zlomila se mu jehla a její špička zůstala v mém svalu," řekl listu Čung-jüan Network. "Poslali mě hned do provinční nemocnice. Ležel jsem tam devět dní, doktoři mě prohlíželi, ale zlomenou jehlu se jim najít nepodařilo."

Lao Tu byl ale přesvědčen, že tam jehla zůstala. Před pěti lety začal pociťovat v hýždi pravidelně ostrou bolest. "Postupně i chůze pro mě začala být utrpením," řekl.

"Hledal jsem pomoc v mnoha nemocnicích, ale žádná z nich se neodvážila mě operovat, protože si nebyli jisti, jestli by se jim po 31 letech podařilo najít mrňavý zlomek jehly."

Až jednou se na něj usmálo štěstí v nemocnici v Čeng-čou, kde lékaři konečně přistoupili na to, že se pokusí zlomenou jehlu najít.

Chirurg Fu Kchung-lung, který nakonec hrot jehly po tříhodinovém zákroku našel, řekl: "Byla to velmi piplavá práce. Museli jsme tu zlomenou špičku hledat v každém svalovém vláknu."

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele lojza
  lojza (anonym)

  Dneska muž se ničemu nedivím,protože kolikrát se stalo ,že zapomněli při operaci v lidském těle lékaři několik svých instrumentů.

  Črv 04, 2009
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Měla jsem podobný zážitek. Jehla se mi zapíchla do nohy. Ležela jsem na sále 2 hodiny ale naštěstí mi jehlu našly! ..teď však nemůžu nosit lodičky, což je asi jediný mínus :)

  Dub 01, 2011
 • Obrázek uživatele Lojza
  Lojza (anonym)

  Jehla v kupě masa vydrží tak dvě hodiny!Pak místo ne mírně oteče,zánět svalu znehybní půl těla a navíc,jsou kruté horečky,NEPOSLOUCHEJ BLBEČKY!

  Srp 28, 2013
 • Obrázek uživatele Eduarda
  Eduarda (anonym)

  Měj oči a odpověď na uzdě!..Časté močení těla je bezuzdná hluchota močového ústrojí,zvaného hanlivě LÁSKA!

  Zář 18, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama