Dezinformačni iluze a informační deziluze

Poslední dobou se čím dál víc pozastavuji nad úrovni vzdělanosti dnešního světa. Je to v podstatě velice složitá otázka a je potřeba se dívat i za oponu věcí a povrchnosti.

To že v Americe je vzdělanost na otřesné úrovni a úroveň vzdělaní je katastrofální, se jistě přesvědčil každý, kdo nějaký čas v Americe žil. Oni to všeobecně vědí, ale přesto se brání jejich pýchou, že oni "Američané jsou nejlepší!". A naopak vám předhodí otázku, odkud jste vy a posměšky o tom, že jsme odněkud z Kontinentu ze země, co oni ani neznají. Prostě jejich pýcha. Dneska po těch letech mě to už ani nedokáže rozházet.

Ale vzpomínám, když jsem tady začínal v prádelně. Můj kámoš Igor z Moskvy a stará černoška Claudia, která se uměla hezky smát a dělali jsme si ze všeho legraci. Legrace však přešla, když se Igor zeptal, jestli potkala někoho z Moskvy. Chudák Claudia nevěděla, o čem to mluví a tak se Igor zeptal, jestli ví, kde je Moskva. Odpověděla že ho nezná, že jí nic neukradl, nikoho nezabil, nepsalo se o něm v novinách a je jí ten Mr. Moscow úplně ukradenej. A my s Igorem se popadali tehdy smíchy. Ale myslela to vážně.

Jo občas se ještě pořád zasměju, když se mě někdo z těch lidí zeptá, jestli máme v Cech republic taky salámy a jestli tancujeme, jestli máme Computers apod. Tak se opravdu zasměju a odpovím, že asi žijeme na stromech a když se chceme dívat na televizi, tak deset lidí z tlupy musí šlapat na kolech, aby nahonili elektřinu a pak se rozběhne televize. A nemá cenu se většinou s nima dávat do debaty a vysvětlovat jim. Kdo by chtěl poslouchat cosi o tom, že Čechy byly kdysi kulturním a mocnářským centrem Evropy, že v Čechách byla založena vůbec první universita v Evropě v historii. Koho by zajímalo, že v době, kdy my jsme měli obrovskou rozlohu bývalého státního uspořádání ve středověku, se tady v Americe ještě honili indiáni se španělským vojákem a tahali se za vlasy.

Prostě Američané mají patent na všechno a sami si ani nechtějí přiznat, že 85 procent z těch chytrých mozků jsou emigranti, co je sem zatáhli a nebo co sem emigrovali z celého světa.
A stejně tak i my Češi. V 9. století kdy Sámo sjednotil celou říši, už měli dávno v Číně střelné zbraně, instituce kde se vyučovalo astronomii, matematice a medicíně.

Život je prostě jeden velký paradox a otazník.V televizi sleduju zajímavý seriál, jež jsem sledoval i v Cechách - "Akta X" Je to velice zajímavé a opravdu je tam spousta otázek, jež pramení ze skutečných výzkumů. Pak zapnu svůj komputer, abych si přečetl nějaké zajímavosti a objevy na informačních serverech a dočítám se, jak se lidé hádají o tom, jestli je UFO nebo není. Jak se lidé přou o to, jestli je reinkarnace.

V podstatě je to všechno otázka vzdělanosti a informací. Představme si třeba pana Nováka, co vyšel z učňáku a pracuje jako údržbář.Ten člověk je spokojenej, když si v práci vezme ke svačině svojí tlačenku a vypráví, jak stará zase něco zkopala a pak jí musel zkopat on. Ale večer sedí u televize a sleduje Akta X a druhý den pak vypráví, jakej je tem Mulder borec, že se nenechá zastrašit a objevuje UFO.

A někde na jiném místě planety třeba sedí stará žena, co sleduje stejný seriál a byla kdysi ve výzkumu o parapsychologii a zdá se jí, jako by konečně někdo zatahal za ty provázky a poodhalil víc pravdy.

Kolik je na světě takových Nováků nebo Claudií, co třeba neměli možnost vzdělání. Někdo si žije svůj život a je mu ukradený nějaký UFO a proč taky. Musí vydělávat prachy, aby uživil rodinu a pak si jde třeba sednout do hospody na pivo.

A my se pořád přeme o to, jestli UFO nebo reinkarnace skutečně existuje. Já jsem normální člověk, co má svoje nenormální projevy jako každej. A kdo z nás je vůbec normální, že? Ale i přesto mě napadá jedna důležitá věc.

Představme si, kdyby se zítra v novinách objevila zpráva, že vědci skutečně prokázali existenci UFO a mimozemského života a že jsou s nima v kontaktu . Kolik Nováků by najednou přestalo dělat určité věci. Kolik lidí třeba v Amazonském pralese by najednou mávli rukou nad poraženým stromem a řekli by si, že ta mimozemská civilizace má určitě prostředky, jak to dát dohromady. Kolik lidí by přestalo s výzkumem rakoviny, protože by se domnívali, že to UFO musí znát lék .. .Kolik lidí by ztratilo zábrany zapíchnout, otrávit nebo zastřelit někoho, protože ti MIMOZENŠTANI přece musí vědět, jak ho zase oživit. Kolik lidí by si přestalo dělat problémy se znečištěním ovzduší atd. atd. Chudák Mulder se jen snažil najít nitky své ztracené sestry, kterou údajně uneslo UFO a odhalit minulost svého otce.

Na světě je spousta lidé, co opravdu hledá pravdu. Jsou lidé v FBI, jsou lidé v CIA a jiných tajných službách, co mají své informace = UTAJEN0. A myslím, že na tom není ani zas tak moc špatného, když si vezmeme kolik fanatiků se snažilo zastřelit americké prezidenty a kolika z nich se to povedlo. Kolik fanatiků má spadeno na super star, jedno jestli je to zpěvák, filmová hvězda nebo supervědec.

A dokonce mám takový pocit, že to je přirozený průběh událostí, A teprve až budeme připraveni, tak se to poleví. Všechno je koloběh a systém pro zachování rovnováhy. Tam kde chybí znalosti, vzniká mytologie a jedno, jestli je to nazváno parapsychologie, čarodějnictví nebo šamanismus. Ve středověku byli čarodějnice upalovány a mučeny a přitom většina z těch žen byly léčitelky, ovládaly bylinky a měly znalosti o přírodní medicíně. Ale v Evropě se takoví lidé upalovali. Zatímco v Americe měli šamani úctu a čest. Stejně tak v Tibetu jsou určití šamani, jež v transu hovoří se zemřelým XY a .......

Průměrný člověk si přečte úryvek o záhadách hypnosy a pomyslí si, jak je to tajemné, ale každý průměrný lékař ví, co je sugesce a další okolnosti hypnosy. A tenhle průměrný lékař sice ví, že v hypnose je možně paralyzovat lidské tělo a jednotlivé části těla, které třeba udrží mnohonásobné přetížení a zátěž, což by v bdělém stavu nedokázalo. Ale ten samý lékař se brání představě o reinkarnaci, že by jeho kus vlastního já mohl přežít biologickou smrt mozku a buněk.(a jiný lékař tohoto využije pro léčení a nazve to "regresní terapie". Tomu se naopak třeba nediví tibetský mnich, jež navíc dokáže astrálně cestovat a navštívit a popsat místa, kde v životě nebyl. A popisuje události a věci s obrovskou přesností a na tom samém místě je skupina vědců, co to zaznamenává a souhlasí a nakonec uzná pokus za platný. Ale nějaká hlava korunovaná v lékařském koncilu se zastaví a řekne, že to není vědecké metoda.

Jo kdysi bylo bylinkářství považováno taky za šarlatánství a lidé se kvůli tomu upalovali. Kdysi se nesmělo ani pitvat. A dneska moderní farmakologické firmy propagující preparáty z bylin.

Je obrovská škoda, když se vzdělanost zastaví na určité úrovni a v určité skupině lidí. Protože čas plyne dál, stejně tak i poznatky a zkušenosti.A na stejné planetě žijí rozdílné skupiny lidí se svýma zkušenostma. Pokud se najednou střetnou a jejich názory jsou v rozporu, tak se začnou vraždit . Koho by napadlo zapíchnout pana Nováka protože Novák tvrdí že věří v UFO. A přitom v Číně bylo vyvražděno mnoho tisíc lidí jen pro samou víru v budhismus. Kolik Tibetských klášterů bylo vypáleno a mnichů zavražděno jen pro víru.

Kolik křesťanů tvrdí že jedině Bible je ta pravá a všechno ostatní je od ďábla. A kolik stejných křesťanů si pak doma sedne a klidně sleduje Akta X.

Informační iluze. To je o tom, když si uvědomíme, že nám něco došlo. Ale zároveň to vyvolá další škálu otázek a tak se člověk otvírá novým možnostem a neustále se přesvědčuje, jak málo ještě víme. Nevím a nemám představu kolik se toho děla pro rozšíření vědomostí. Nevím, jaké mají lidé šance, ale asi už je toho dneska dost, dost literatury, nebo internet apod. A troufám si tvrdit, že na určité úrovni vzdělání se musí člověk zastavit k jakési pokoře. Na téhle úrovni už těžko chytne pistoli, aby si počkal až kolem projede prezident. Myslím, že tedy vlastně nic nevím.

Nemůžeme lidem vyčítat, že si klidně rozbalí svou tlačenku a nadávají na to, jaký jsou ostatní pitomci, že ....., protože neměli možnost vzdělání. Ale kdo si dá tu práci je něco naučit?

Nechci aby to znělo frázovitě, ale jsem hrdej na to, že jsem Čech. Jednak je to místo, kde jsem se narodil a mám moc krásné vzpomínky. Pak si vážím úrovně vzdělaní, která je na mnohem vyšší úrovni než v Americe, jež se snaží být Number One. Taky proto, že jsem se v Čechách navyváděl spoustu šaškáren a lumpáren a vzpomínáme na to dodnes a ještě se smějeme, jako by to bylo včera. Například tady by to nepochopili a nebo v Číně bych za to dostal kulku do hlavy.

Když si vzpomenu na látku z gymplu o paleogeografii a o tom, jak se rozdělovaly kdysi kontinenty, tak mi přece musí zákonitě dojít, proč jsou si podobné šamanské praktiky amerických a ruských eskymáků. Atd atd.

A co je na tom směšně, že vím přesně, že zítra nebo za pár dní zase potkám někoho, kdo se mě zeptá jestli v Čechách máme telefon apod.V zemi, která byla ve středověku centrem vzdělanosti a kultury.

A zrovna v tuhle chvíli, kdy jsem se vrátil dopsat tuhle povídku se mě kdosi zeptal na internetu, proč jsem nedostudoval veterinu, že tady bych mohl vydělávat obrovské peníze. Jo neměl tu možnost, protože ......a přesto to nepovažuju za ztrátu, protože bych v životě nemohl pracovat jako psycholog, nedostal bych se k profesionálnímu divadlu nebo bych nebyl tady v Americe a nepoznal tolik lidských osudů.

Všechno je cesta. Podle inkarnace se člověk údajně převtěluje proto, aby se naše duše zdokonalila a nabrala další vědomosti. No ale když vidím toho pana Nováka, tak si říkám, kým asi byl v minulé inkarnaci, nejspíš DIVOKÉ PRASE. Ne, to je legrace a tak to ani nefunguje. Protože pan Novák pak najednou maká celej měsíc přesčasy, protože malá dcerka dostala leukémii a chce jí zaplatit nejlepší léčení. A v tu chvíli je pro mě pan Novák pan Člověk.

Informační deziluze To je to, co se nám snaží podstrkovat jednotlivé skupiny lidí, spolky, náboženství a státní instituce. Především do této kategorie patří církev, která hlásá "miluj bližního svého", ale jakmile se někdo zabývá třeba věštěním z karet, už je církvi nepohodlný a posílá ho k ďáblu. Prostě kněží, faráři, děkanové a jim podobní mají jediní patent na komunikaci a pravidla k universu a Bohu.

Nechci napadat církev, protože v dnešním moderním světě je to přece jenom o tom, že nám chybí ztracená víra v něco víc, v něco universálního. Ale církevní instituce udělaly spoustu zla v historii a to je fakt, ať to byly křižácké výpravy a nebo "polidšťování" nevěřících třeba v Jižní Americe, kde bylo zdecimováno spousta tehdejších kmenů indiánů.

A škola.To je složitá otázka a nebylo by správné kritizovat školství. Ale když se podíváme pod lupu a co je za věcí, dojde nám jaký je systém školství. Studenti se dneska učí mnohem více a přitom jejich znalosti jsou menší ve všeobecném přehledu. Vývoj jde neúprosně kupředu, ale osnovy se mění jen pomalu.Vznikají soukromé a alternativní školy, ale je jich poskromnu a nebo jsou příliš drahé.

Spějeme k individualizaci, kdy každý člověk se stane malým mravencem v mraveništi, jež má svou úlohu a pokud se zatoulá, stane se dezorientovaným a zahyne. A nebo spíše bude ztracen. A přesto se ještě dnes na lékařských fakultách učí stejně nebo jen s malou změnou jako před 10 ti lety. Ale nakonec škola je soukromá věc a studium je věcí vlastního zájmu. Kdo chce studova, studuje, kdo ne, jde pracovat.

Jiná instituce, jež není určitě dobrovolná, je vláda a vládní instituce. A myslím, že nejen já, ale spousta těch, co žijí několik let mimo naší republiku, se musí zeptat, jak je možné, že se u nás minimálně dvakrát do roka zdražuje a za těch 5 let, co jsem pryč ......Kam plynou ty peníze? Samozřejmě se nám podstrčí jakési vládní rozpočty apod. Ale mě jako normálního občana to přece nezajímá, já o tom nemám přehled.A už vůbec nemůžu za to, že se někde zase vytunelovala nějaká banka apod. Spíš mě zajímá, co s tím soudní systém udělal, protože umožňuje legálně věci logicky nelegální.

Jestliže ve státě nejsou podmínky pro uplatnění, lidé odjíždí pryč a tak to dneska je, migrace mozků pryč z republiky,ale moc se o tom asi nemluví. A když se člověk podívá kolik absolventů vysokých škol ročně absolvuje a nenajde uplatnění ve svém oboru a jaké jsou jejich finanční vyhlídky, tak se nemůžeme divit.Ale nám se podstrčí opět nějaká statistika ze shora.

Vládní instituce, národní bezpečnost a "secret services" = tajné služby. To tady bylo vždycky a každé království, každé císařství a stát měli svou tajnou službu. To bylo a bude a logicky nám dojde proč. Ochrana státu, ochrana vědeckých objevů apod .A nebo třeba informace o možných teroristických skupinách a prevence kriminality. Prostě tajné služby mají svou logickou platnost a úlohu. Ale korupce a zájmy vlády, různých skupin apod. je pořád a tak se občas provalí informace, že přímo v CIA je ještě další CIA s jistým cílem. A nebo že ....

Dneska není už žádným tajemstvím, že existuje tajná a nebo skrytá společnost nezávislá na jakémkoli státním systému, na zákonech , nezávislá finančně a podporovaná odkudsi ...... A zase k tomu můžeme dojít logicky. Jak? Například je to víc jak 30 let, co Americké pokusy oznamovaly, že matky jež v těhotenství provozují jisté aktivity, jako třeba hudbu, tak pak jejich narozené děti mají talent a tíhnou k těmto činnostem. A 30 let je hrozně dlouhá doba, aby se neudělal nějaký pokrok, když si uvědomíme, jak pokročila genetika za posledních deset let. A stejně tak jsou staré pokusy s biologickým materiálem, jako klonování, biologické zbraně, výzkum telepatie, ESP apod.v Jo, někdo může namítnout že on není ovce a že čte a má přehled. Možná ano, je opravdu spoustu lidí, co nechtějí být ovce a co se ptají a ..... Ale dezinformační iluze je tady na všech úrovních.V Americe je teď obrovský boom s credit cards, tedy neustálé bombardování reklam, které nabízejí různé kreditní karty. A zároveň, když člověk trochu sleduje zprávy a čte, dozví se, že podle čipů v kreditní kartě Vás dokážou identifikovat kdekoli jste a najít Vás.To není všechno, jestliže Vás někdo dokáže lehce najít, dokáže Vás i lehce ovlivnit, třeba pomocí čipu. Není tajemství, a je dost poznatků, jak funguje lidský mozek a nervový systém.Dokáže ho ovlivnit zvuk, teplota, elektrické a magnetické impulsy apod. A jak dlouho probíhá výzkum nervových center? Známe dnes mraky center v mozku odpovědných za pláč, různé emoce a projevy.A jestliže dneska dokážou lidé komunikovat s počítačem pomocí hlasu a jiným než manuálním příkazem, jistě nás napadne kam daleko až můžeme zajít. Samozřejmě ne každý má k tomu přístup, většinou jen lidé doživotně hendikepovaní apod.Tak jako dnes dokážeme ovládat počítač pomocí smyslů, stejně tak i počítač dokáže ovládat naše smysly. Můžeme najít podobné schema procesů a lidské tělo je také jeden velký počítač. Prostě zákony jsou platné a stejné, tedy podstata je stejná.

Nacházíme se v době která je dezinformační deziluzí. Proč právě dnes? Možná kdysi měli lidé mnohem blíže k přírodě a tak se můžeme dočíst z různých cestopisů, či vyprávění očitých svědků například amerických indiánů, že náčelníci jejich kmene cítili, kdy se blíží smrt. V Africe zase šamani dokážou předpovědět období dešťů. Stejně jako v Jižní Americe domorodé kmeny mluví se zemřelými či léčí nemoci jako je chudokrevnost bylinkama apod. Ale dnešní svět je příliš přeplácaný informacemi. Je příliš mnoho informací a výsledkem vzniká dezinformační iluze.

Dezinformační iluze

Příčinou není jenom nedostatek vzdělaní, ale například reklamy jež prohlašují, že jenom tento výrobek je nejlepší! A nebo například titulek "Co potřebujete k životu? Jedině Advil, Advil ulehčí váš život." Můžeme to číst na bilbordech, v televizi, všude a ani nemáme tušení jakou stopu to zachovává v našem podvědomí.

Tady bychom se měli trochu pozastavit nad naším podvědomím nebo vědomím. Věda definuje živé organismy podle určitých hledisek a má základní charakteristiky, kam mimo jiné patří schopnost reprodukce, přenosu genetické informace, autonomie apod. Prostě popisuje materiální stránku. Když chceme hovořit o duševní charakteristice, musíme se zeptat psychologů nebo psychiatrů, kteří vám budou systematicky popisovat například první a druhou signální soustavu apod. Ale když se zeptáme, kde to začíná, dozvíme se, že o té můžeme hovořit snad teprve u primátů či u delfínů. A ani tam se podle vědců nejedná o nic světoborného a s člověkem se srovnávajícího.

Ale opravdu si myslíte, že jsou zvířata tak pitomá a hloupá? Ne, ani vědci už si to dnes nemyslí, poté co se člověk pokusil komunikovat s primáty pomocí řeči pro hluchoněmé. A tak se můžeme dočíst, že šimpanzi mají představu o svých emocích a že třeba gorila si dokáže uvědomit, co je to smrt a odpoví, že není bolest, není žízeň, jen černá díra a spánek. To už je něco jiného než stará představa o opicích, co jsou tak hloupé, že strčí ruku do otvoru, uchopí banán a už si nedokážou poradit.

Trochu složitější je to u delfínů. Tihle tvorové jsou savci stejně jako člověk a pradávné historii byly v naší linii, ale pak se oddělila skupina suchozemských a vodních. Zkrátka delfími zůstali ve vodě,zatímco jiný druh přešel na souš.

A teď se musíme zastavit u jedné věci, tedy u "antropomorfizace". Antromorfizace je termín kdy člověk srovnává jednotlivé děje a události podle lidských měřítek a tak teda říká, že opice je hloupá, protože se nedokáže oblíkat, protože nerozumí počtům apod. Ale základem je si uvědomit to, jaké jsou podmínky, prostředí, vývoj apod. Teda logicky řečeno, opice není hloupá, protože se nedokáže oblíkat. Ale prostě to nepotřebuje, k čemu by jí to bylo. Stejně tak není opice hloupá, protože neumí mluvit. K čemu by to potřebovala v pralese? Aby na sebe hlukem upozornila a stala se tak lehkou kořistí? Tohle vysvětlení je jako pro děti, ale je to podstatné.

A tak docházíme k tomu, že i delfíni nemusí být hloupí protože neumí mluvit, protože to zkrátka v tom prostředí nepotřebují. Ale zároveň je dnes jasné, že gyrifikace (vrásnění) mozku delfínů je na dost vysoké úrovni. A tak se mi nakonec vybaví i to, jak se delfíni zneužívali k válečným účelům třeba jako inteligentní torpedonosiče. Ale pak to přestalo fungovat, protože tihle inteligentní torpédonosiče se zakrátko stali až příliš inteligentní.

Prostě člověk není jediný, který si může přivlastnit patent na rozum. Stejně tak by mohla opice prohlásit o člověku, že je pitomec, protože kouří nebo bere drogy a tím se zabíjí .To je jen otázka z jakého pohledu se kdo dívá a z jaké úrovně a strany. Ale ani u člověka nemůžeme přesně do detailu popsat úroveň podvědomí.a vědomí. Máme spoustu knih, spoustu atlasů apod. Na tom je založená celá živnost psychiatrie a psychologie. Naučí vás základní triky, co je sugesce a hypnosa a co člověk dokáže pomocí těhle "triků".

Ale už nedokáže vysvětlit, proč se v hypnose lidé vrací do minulých životů a do období mezi životy. A nedokáže vysvětlit, proč si některé děti pamatují na svůj minulý život a třeba mluví cizím jazykem, aniž by měly možnost se jej naučit. A tak vznikla regresní terapie coby nový obor lékařů, kde se pomocí tohoto léčí. Věda nemá vysvětlení, ale protože to mělo a stále má obrovské výsledky, prostě se to povolilo lékařům praktikovat.

V Jižní Americe je spousta kmenů jež udivují svým vystupováním na veřejnosti, kde si propichují kůži, rty, uši a jiné časti těla, aniž by přitom krváceli. O co jde? O sugesci? To samé se praktikuje v Indii. A dostaneme se k jogínům, jež dokážou vůlí zpomalit srdeční činnost, kromě jiných kousků. Opět sugesce?

A vzpomeňme si na dobu, kdy Kašpirovský dělal seance na televizi a pomocí hypnosy byli operováni pacienti bez anestetik, tedy byli operování za plného vědomí, jen pomocí či sugesce a necítili žádnou bolest.

Odpradávna se lidé léčili dotekem a je to přirozená lidská vlastnost, že když nás něco bolí, přiložíme si na to ruku. A tak vzniklo mnoho oborů jako shiatsu, léčení pomocí přikládání rukou, léčba pomocí energie apod. Je jedno, jak to nazveme, podstata je stejná, možná jen metody se liší. A samozřejmě každá z těhle metod má své universální a patentované vysvětlení.

Ale pak se také dozvíme, že to má i úskalí, že se může stát, že taky od pacienta dostaneme jeho nemoc, protože jeho energie nemoci přeskočila na nás. A tak se doporučuje třeba dát ruce nad svíčku nebo opláchnout studenou vodou. To samo o sobě je velice zajímavé.Věda to nedokáže dnes vysvětlit, ale je opět příliš mnoho případů, kdy se léčitel nakazil nemocí od pacienta, protože nasál energii jeho nemoci.

Znamená to tedy, že všechno je energie? Možná ano, když se dostaneme do fyziky a oprášíme naše vědomosti ze základní školy o struktuře atomů a jeho součástí.

A tady se skutečně dostáváme ke kořenům všeho. Když si připomeneme pravidlo jako například že:
- co je nahoře, to samé je i dole
- mikrokosmos i makrokosmos mají stejnou strukturu
-atd atd atd

Z hlediska fysiky je to jednoduché a opravdu se podle toho dá spoustu odvodit, protože struktura atomového jádra má svá pravidla a zákony. Stejně jako se atomy seskupují do jednotlivých mřížek a skupenství, tak i buňky se spojují do buněčných struktur, jako jsou pojiva, tkáně apod. Ale to je už je trochu hlubší studium.

Podstatné je, že podle fyziky je možné všechno definovat jako hmotu a každá hmota má svou energii.V podstatě všechno se dá vyjádřit energetickou hodnotou. Každá barva má svou energii a stejně tak i každé číslo má svou energii. A tady už chybí hlubší analýza a výzkumy. Tomograf nám ukazuje orgány v jednotlivých barvách podle teploty, i to se dá číselně vyjádřit. A podle numerologie a kabaly má každé číslo svou vibraci a význam. Jóga přiděluje jednotlivým čakrám určité barvy a symboly. I tady je spousta věcí a souvislostí. Každé znamení horoskopumá i svou barvu a určitý orgán a orgán má opět svou barvu na přístrojích. Zajímalo by mě, jestli někdo dělal analýzu těchto souvislostí. Ale o těchto věcech už jsem psal v článku "Naše myšlenky určují náš svět".

A tak dezinformační iluze vítězí, jelikož pravděpodobně uniknou souvislosti. A tak žijeme v iluzi, a bereme věci bez souvislostí a bereme je jako separované veličiny. Víme, že je jaro a přijde léto, jsou to různé období a přesto vnímáme jejich přechody a máme je zakodované a ti citlivější dokonce vnímají tyto mezipřechodové fáze silněji a nebo dokonce dokáží diagnostikovat podle jistých souvislostí jaké to další období bude.

Ale život se nedá separovat, prostě život se žije v souvislostech a tak to je. Tušíme a víme, objevuje se nám to ve snech a ty se pak plní. Nebo máme tušení, že něco nemáme a že se něco stane a ono se to pravdu stane.

Rozdíl mezi informační deziluzí a dezinformační iluzí?
Informační deziluz je stav, kdy všechny informace, ať vědomě či nevědomě ,vyvolávají určitou iluzi.Tyto informace můžou být třeba pravdivé, ale výsledek je deziluze. Tedy nesprávný a zkreslený pohled.

Kdežto dezinformační iluze je stav, kdy lživé informace vyvolávaji jistou iluzi, jež se zdá pravdivá.A je jedno, jestli někdo dezinformuje záměrně či nikoli.

Co je výsledkem? Chaos.

Jak z toho ven?
Ne nečekejte, že odpovím, nejsem žádnej génius a ani toho nevím moc o fyzice ani o ostatních oborech. Jen se snažím najít souvislosti a říká se, že nejjednodušší věci jsou ty nejgeniálnější. Bohužel jsou většinou tak moc na očích, že jsou skoro všední a uniknou naší pozornosti. Je to jako když někdo marně hledá brýle a pak najednou zjistí, že je má celou tu dobu na nose.

Snad v každém náboženství a filosofii se objeví výrok, že všechno je jen iluze. Hlavně to najdeme v orientální filosofii. Svět skutečně není takový, jaký se zdá být. A nebo řečeno jinak. Svět je právě takový, jaký je, jenom je chápán různě podle úhlu pohledu. Je to stejně jako s pravdou. Pravda je taková, jaká je, to jen lidé ji vidí každý jinak, protože má každý jiné zkušeností, vzdělání, emoce a stanovisko. A proto ačkoli je jen jedna bible, každý si ji vykládá jinak, jedno jestli je to křesťan nebo evangelík.

A pokud jsme už jednou zabloudili do té iluze, nebuďme naivní. Když se podívám a čtu statistiky o naší zemi a celosvětové statistiky o průmyslové výrobě, odpadech, o vzdělání a statistiku zaměstnanosti a nezaměstnanosti, rozhodně si nemyslím, že bych z toho něco pochopil.

Možná, a jsem o tom přesvědčen, existuje mimozemská civilizace a určitě existovalo v minulosti několik mnohem vyspělejších civilizací, než jsme my dnes. A pokud o tom jsou důkazy a vyjdou napovrch......

Pokud opravdu vyjdou napovrch a budeme muset přiznat ,že ....tak si nedělám iluze, že by se něco velkého změnilo, protože do práce musíme stejně a platit účty také, starat se o rodinu a prostředí,..... .A koneckonců, jestli opravdu vyleze nějaká informace napovrch a potvrdí se existence třeba UFO, tak stejně nechám na hlavě a nechám si těch statistických 50 procent důvěry v to, co se o tom navykládá. Protože ještě nejsme tak daleko abychom se mohli spoléhat na své politiky, na vládu apod. Neumíme se spoléhat ani sami na sebe. A poslechnu-li si opět nějaké zprávy o situaci v Čechách, tak už tuplem nevěřím, že ti lidé tam nahoře by chtěli předhodit těm ovcím tam dole nějaké sousto.

Nicméně doba spěje kupředu a s ní i pokrok. Nezabráníme tomu. Určitě můžeme využít poznatků a naučit se mnohé od mimozemských civilizací, nebo se dostat moc kupředu díky regresní terapii apod. Ale právě v tenhle moment mám naopak obavu, který pako zase půjde s pistolí, aby si počkal až ten Ufoun projede kolem. A nebo jinak. Nevážíme si toho, co je pro nás nezbytné, kácíme amazonské pralesy a ještě jsme nenašli ani způsob jak bez následků likvidovat odpady, jak efektivně využívat přebytky atd. atd. A nevážíme si ani sami sebe. V Číně se vraždí lidé dál, stejně jako v Iráku. Náboženské střety jsou na celém světě a pokud se přece jen provalí nějaké tajemství, že existuje posmrtný život apod. , tak ani pak nejsem tak naivní, že bych si myslel, že katolík, křesťan, budhista, ateista, muslim či obyčejný "polopatista" budou sedět u jednoho stolu a rozumět si do posledního .... .A i kdyby snad tihle všichni v jeden moment pochopili nějaký universální zákon, stejně by to trvalo nějaký čas, než bychom se naučili jej respektovat.

Ne nechci být pesimista. Naopak jsem velký optimista a mám víru v dobro a moudrost. Chci jen říct asi v podstatě, že kdyby, kdesi, kdysi, jaksi ........ no a už se to zase plete ...ta ILUZE nebo DEZILUZE. A co vlastně vím? Na co můžu spolehnout, kde je pravda a co je svět ?Kde jsem to přestal? Aha už vím, ještě 15 minut a utíkat do práce a tam zase ten pako José ...... . Prostě bloudíme.

Prostě se musíme poprat sami za sebe a pro své dobro a nemůžeme čekat, že to za nás někdo udělá.

A teď se opravdu usmívám, když si představím ty pokřivené tváře tam u nás doma, až se zase zdraží apod. No a když zapojím ten kus šaška ukrytý ve své nitru a svou fantasii, a představím si jak najednou v novinách ve zprávách vědci prohlašují, že navázali kontakt s UFO - vidím třeba pana Nováka, co druhej den vstane a zeptá se Novákové: "Hele Mařko, někdy mám pocit že ty Ufouny znám už pěkně dlouho, podívej se někdy do zrcadla ..a když sleduju toho našeho Pepíčka, tak si taky říkám že nemůže být po mě."

Petr Kulík

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (41)

 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Tak se tady rozcilujte vzteklouni, jak jsou Americani hloupi patrioti. No jo, kdyz si myslite "že v Čechách byla založena vůbec první universita v Evropě v historii" Podle mych informaci je Karlova druha universita ve stredni Evrope (po Sorbonne), v Evrope byla prvni universita zalozena v Italii a potom v Anglii (Oxford). No jo, ale nejspis to byla zaminka autora, protoze "tu jde o iluze"... Asi je to moc na muj rozum, podle mne je ale clanek a komentare autora nejak v nesouladu. To bude asi tim, ze jsem jeste nevystudovala.

  Říj 02, 2001
 • Obrázek uživatele Ansen
  Ansen (anonym)

  Vážený pane Kulíku, nejsem šašek, rozdíl mezi fyzičnem a duchovnem rozeznám docela dobře (teď už k Vaší škodě) a můj e-mail je uveden u předešlého komentáře, nač se opakovat, ne? Vy taky nepíšete e-mail u každé reakce, třebaže vystupujete pod různými přezdívkami. Chováte se opravdu nevhodně. A teď tedy k věci, když chcete. Proč nereagujeme na Váš článek? Protože jednáte v rozporu s tím, jak jste až dosud psal. Máte fantastické mimikri, nebýt Vašich reakcí, mohli bychom si myslet, že k nám promlouvá vzdělanec (gramatiku Vám benevolentně odpustíme :-)). Takhle jste si sám strhl masku. A mimochodem, Jana není chudák, to jste spíš Vy. V jednom máte pravdu: kde začnou agresívní výpady, tam končí každá legrace.

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  V USA ziji jiz nekolit let a musim poznamenat ze co clovek to jina zkusenost. Mam spoustu vzdelanych americkych pratel, ktere mnohdy maji lepsi znalosti nez Cesi sami. Asi zalezi s kym se stykate. Ale podle vaseho clanku soudim, ze jste v USA moc dlouho nezil a moc lidi nepoznal.

  Zář 21, 2001
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Pane Kuliku! Ziji v australii a moje zkusenosti ohledne vzdelani zde a v cesku jsou shodne s vasimi ,ktere jste ziskal v americe. To neni ale duvod me reakce na Vas clanek. Chtela jsem Vam moc podekovat, nebot clanek se mi velice libil a je v nem vse napsano srozumitelne a jasne. Dekuji........

  Zář 22, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Mily pane Vsevedouci, kritiku prijimat neumite, coz me ani tak neprekvapuje. Jen pro upresneni vasich informaci, studuji ctvrtym rokem na velmi kvalitni universite v Massachuset, coz vam zodpovi mezi jakymi lidmi se zde pohybuji. Pro vasi informaci, na diskoteky ani do baru nechodim, jelikoz na to nemam cas, coz se vam muze zdat ponekud divne (soude z toho ze jste stravil vetsinu sveho zivota v izolaci komunismu a nic lepsiho zrejme na praci nebylo). Ale soude podle vasi snahy si prividelavat psanim clanku na internetu musim uznat ze se snazite. Takze gratuluji a preji hezky den.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Ludmila
  Ludmila (anonym)

  Pane Kuliku, taky se mi zdalo ze reakce na prvni pripominku byla dost prehnana. Ctenarka zminila ze ma jinou zkusenost a vy jste ji napadl dost ostre.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  jeste bych chtel upresnit jednu vec .Rozhodne ,tim ze publikuji na internetu, jsem nevydelal jeste ani korunu,tady i z redakce doktorky.cz mi bylo sdeleno, ze neplati za publikovani prispevku .Nebo se mylim ? Naopak zde v US plati celkem slusne za kvalitni prispevky .Ale nemilte se neni to o penezich a rozhodne nepisete proto aby jste zbohatli a ani necekejte ze na tom vydelate . .

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Nebudu se tu ohanet titulama, kde ziju a jak dlouho a vsim moznym, o tom to tu snad neni, ale chtela jsem jen napsat, ze jsem si o autorovi zacinala myslet, ze je jeden z mala chlapu, co maji jak rozum a hodne citu, ktery na me dycha z vetsiny jeho clanku. Asi jsem se mylila, podle toho, co ctu dnes tady. Pane Kuliku, jestli jste mel v sobe jen desetinu zasti, kterou jste predvedl dnes svou reakci, tak bych se ani nedivila, ze vas nejen vase laska tehdy opustila. Ale verte, ze i kazda Americanka si zrovna tak sbali svych par svestek s nadeji, ze stesti najde nekde jinde.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Tak mi to připadá, jako kdyby si tady někdo hrál... (?)

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele peter K
  peter K (anonym)

  no, tak se to tu pekne rozvirilo, tak to se mi libi ,jsem to ale darebak . Bohuzel mi tady chybi vase e maily ,coz je myslim znamkou solidnosti .A jestli si ta slecna snad pozvala svoje kamose z baru aby se ji zastali, tak se smeju . pratele tehnhle clanek prece nebyl o americe o tom kdo ma vetsi znalosti .Je to o uplne necem jinem,doufam ze umite cist . Jen tak pro upresneni .Za tu dobu jsem potkal snad jen par lidi z cech co byli opravdu slusni a poctivi, zbytek ,jsou ti o kterych jsem se zminil .A jestli me nejaka "studentka" napadne ze jsem asi moc lidi nepotkal,prominte,ale mam opravdu smich na rtech .Ona slecna totiz neuvedla zadne argumenty,ani ostatni jez tady podali svuj nazor ,natoz aby uvedli svuj e mail . ne fakt se smeju, protoze se da vycist dost o osobnostech uz jen z komentaru .,numerologie apod . ja to reknu jednoduse, komu se to nelibi at to necte, mate prece svobodnou vuli .A kazej jsme jinej, obcas se necham vyprovokovat, to priznavam, ale nikdo neni dokonalej .pokud chcete vezt diskusi, ta ma urcita pravidla, treba argumenty apod.jinak je to snad jen zbytecne . te slecne bych poradil "slozit zbrane" ,protoze je skoda ztracet cas timhle, mnohem lepe by udelala, kdyby otevrela nejakou dobrou knihu a ucila se . ne opravdu se ted smeju ale zaroven je skoda a je mi lito lidi jez se nedokazou podivat za oponu svoji vsednosti a malosti .A pokud budete mit co rict,tak uvedte svuj e mail, nebo at to alespon je o necem .Aby to nedopadlo tak jako ted s tou partou studentu co ..... je umeni vezt diskusi, je umeni vezt valku a je umeni vezt treba hadku a ne kazda hadka musi skoncit ponizenim, ale melo by to vezt k poznani .Bohuzel pokud chybi argumenty,tak je zbytecne se snazit . navic dezinformacni iluze je presne v techto komentaroich .Zamerne jsem to rozviril ,aby to zvedla tracha ta smradlava voda a projevilo se trochu vic .Vysledek ? O tom bude asi dalsi tema . preju hodne usmevu a mir v srdci .

  Zář 25, 2001
 • Obrázek uživatele Vilma
  Vilma (anonym)

  Věčná škoda, pane Kulíku, že jste mne neposlechl a neodpustil si další reakci. Nechal jste se strhnout a zbytečně. Kdo chtěl pochopit, tak pochopil. Mohla to být docela hezká a konstruktivní diskuze a zvrhlo se to. Někdy můžete mít sebelepší úmysly a argumenty, ale záleží na tom, komu je předkládáte. Když někdo nechce rozumět, je to mrhání energií. A nezkušenost není blbost, je to jen nedostatek zkušeností a ty si musí každý nasbírat osobně. A moudřejší ustoupí. Smějte se ale nevysmívejte se. Buďte zdráv a pište dál.

  Zář 25, 2001
 • Obrázek uživatele Jenny C.
  Jenny C. (anonym)

  Vazne nevim, proc se do autora tolik navazite. Venoval cas psani clanku, dal do toho svoji ideu, nikoho neurazel - proc ho kritizujete? Snad jen proto, ze mate jinou zkusenost ci nazor? Jsme snad v demokracii. Na webu je kouzelna prave i moznost vyadreni vlastniho nazoru, pokud mozno slusnym zpusobem. Gramaticke chyby ci preklepy - ty se mohou vloudit, jsou i v komentarich. Snad nejde tolik o formu jak o myslenku. Osobne si myslim, ze male pozastaveni nad obsahem a rozsviceni svetylka "A co kdyz je to pravda?" by nikomu neuskodilo. Dokud mame pochyby o vlastnim poznani, je vse v poradku. Clovek, ktery je presvedceny, ze vse vi, ze vse zna, je chudak. A o tom, myslim, tento clanek je.

  Zář 28, 2001
 • Obrázek uživatele peter K
  peter K (anonym)

  BINGOOOOOO !!!!!!! prvni clovek co se dokazal podivat i za mimikry .

  Zář 29, 2001
 • Obrázek uživatele peter K
  peter K (anonym)

  Prominte Vazena XY ,nevim kolik Vam je let, jake mate vzdelani, ani jak dlouho jste v USA, kolik lidi jste potkala,s kym jste se stykala v Cechach ,jake je Vase IQ apod .Podle Vaseho komentare to vypada ze zijete nejspis V NASA ,nebo primo ve vyzkumne laboratori ? samozrejme clovek ktery vysel z ucnaku potka vsude nekoho chytrejsiho . Mozna by jste si mela znovu precist clanek na ktery reagujete a o tom co je dezinformacni iluze .Slecna Vorackova se vydala do sveta s pytlikem buchet ,provdat se kvuli zelene karte a jeji uroven vzdelani nedosahuje ani tam aby si uvedomila jak rozdilna je ekonomika a osnovy na jednotlivych stupnich skol ..to je pribeh ma dalsi clanek a takovych lidi v seznamu taky dost .Samozrejme to zalezi taky na tom s jakymi lidmi jste se tsykala u nas v Cechach,ze tak hodnotite . Jo a mozna mate pravdu, ja ziju v jeskyni s lidma se nestykam, neznam nikoho a USA ? Co to je, kdo to je ?Nic mi neukradl ,nikoho snad nezabil,podle tisku a me do neho nic neni .......navic takovy jmeno neni ani v kalendari, nema svatek a .... samozrejme, pokud mate vice informaci, rad se necham poucit ,predlozte nejake statistiky ,s jakymi lidmi se stykate a ..,ale asi budete muset vynechat ty s kteryma pijete u baru nebo na diskotece,kterych je asi vetsina .no a ja se rad poucim . Cesi v Americe, to je dalsi tema samo pro sebe a mozna Vam to zbasti nejaka kamaradka z kadernictvi .Podle Vaseho komentare jste nikdy ani nenavstivila zadnou skolu v Americe ,z cehoz si dovoluji vyvozovat zavery jez zde pisu .A pokud nejsou presne, tak je to tim ze neuvadite zadne informace . Mimochodem, divate se na akta X ?A mate rada tlacenku ?

  Zář 22, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  jen pokracujte, ja se opravdu naramne bavim .Kolikpak ze vam je let ?Ze jste procestovala ameriku s batohem a navic vystudovala xxx skol ? mila slecno ,konecne muzu rict, ze me absolutne nezajimaji vase poznamky ,protoze jak uz jsem uvedl, specielne na tento clanek jsem chtel rozvirit diskusi a povedlo se .Pocital jsem s tim, ze se nejaky tupec ozve a stalo se . clanek byl o tom kde je vlastne pravda a co nas nuti menit pohled na svet ,o lidske malosti a predsudcich, o nedokonalosti .O tom co je iluze a o hledani naseho skutecneho Ja . A pouzil jsem klasickopu metodu zen budhisticke vyuky, tedy jednu z nich - a to , dotknout se /v tomto pripade vaseho/ Ja a argumentoval argumenty .Pouzil jsem opravdu mirnou metodu, protoze vetsinou je tato zen vyuka mnohem tvrdsi .A slouzi k tomu pochopit nase Ja a iluzi .A byla jste opravdu dobrym prikladem vyuky, coby prumerny clovek . A co bylo ucelem? proc ? Protoze takovych brouku Pytliku chodi na svete moc a vsichni jsou zamotani do te iluze kdo jsou a co jsou .Ziji nekde a delaji cosi a pritom netusi ani kdo jsou, jaky maji talent a k cemu jsou .Jsou vychovani predsudky nebo tim co jim natlacili do hlavy ve skole a pritom poznani postupuje dal a dal ve vede i technice .Ale tito lide si neuvedomuji .... Proste se pokladaji za toho , o kom si mysli ze jsou .Ziji v iluzi, ze vysoka skola znamena nejakou znamku neceho vic a cim vic skol, tim lepe .Ale to je prirozene, to je pouze o nevedomosti .Skutecna podstata ale spociva nekde jinde.Je to o interakci a spolupraci ,o tvoreni a uceni .trochu o nastoleni harmonie . Zkratka tenhle svet by se dal nazvat svetem bloudicich, protoze vestinou opravdu zijeme v iluzi .ktera prameni z neznalosti .Samozrejme chyba je kdyz si tito lide ani nechteji uvedomit.Proste chteji se pokladat za to cim jsou v iluzi a tak si pestuji svou predstavu a vzdaluji se od reality .Zkuste jim pomoc a vysmejou se vam, stejne jako tahle slecna, ktera ,bohuzel nikdy nestudovala ekonomiku a uz vubec necestovala s batohem po americe, ona to sam dobre vi, ale ukazal dalsi priklad jak se lide brani poznani .Takovi lide si pak zacnou vymyslet dalsi skutecnosti aby obhajili svou iluzi a zamotavaji se tak jeste vice do iluze .Neni to jejich chybou, v mnoha pripadech, protoze nikdo jim neukazal kde jsou jejich schopnosti a talent .A bohuzel si tito lide nevazi ani sami sebe .Ale jsou i horsi pripady, pokud takovy clovek zastava pak dulezite misto v praci nebo organoizaci nebo snad ve vlade Iluze je to ze si myslime ze muzeme byt dokonali .Ale pokora je i vtom ze si dokazeme priznat svoje chyby a brat se jako celek, tedy i se zapory .protoze v kazdem je JIN a JANG, dobre i zle, zalezi na tom jak to vyuzijeme a pretransformujem . Jak zabranit teto iluzi, jak z toho ven ? O to se snazi lidstvo cela staleti a zen budhisticka filosofie byla prave v tomto uspesna .Protoze resi skutecne p[roblemy a otazky naseho vnitrniho sveta .A tak se muzeme ucit meditaci a byt super bylinkari, muzeme byt skveli chiropraktici, ale pak prijdeme na ulici a stejne se rozcilime a nebo dokonce nekoho budeme muset nakopat do zadku, abychom si v sebeobrane zachranili zivot, kdyz na nas nekdo vytahne nuz .Stejne je to i s vyukou na skole, kde nam nase znalosti maji pomoc v zivote . Verim ze vsechno se da zharmonizovat,ale neznamena to ze by se to dalo zmenit hned .Protoze harmonie probiha nezavisle a odnepameti a my jsme jen pozorovatele, pokud jsme schopni to vnimat .A tak i ten hlupak a tupec je dulezitej aby si nekdo mohl uvedomit .... .I to jsou nastroje jak dojit k harmonii . vetsinou se mluvi o pokore a odpusteni. Ale nemluvi se o tabu a otazkach preziti, jako napriklad jak pouzit a co pouzit pokud nam jde o zivot, pokud nas nekdo hluboce zrani a nebo zruinuje .Vtakovych chvilich mame pocit ze vsechna ta meditace byla k nicemu,ale neni to tak .Proto se napriklad i tibetsti, budhisticti,krizacti,ilsamsti a jini mnisi ucili i sebeobranu,nejen fysickou .Proste prijimali skutecnost ze nekdo slabsi duchem tady skutecne je a muze na vas vytahnout zbran . ale bohuzel na tohle se zapomina a tak se uci na seminarich jak byt slusni a odpoustet ,jak meditovat a jak pomahat a snazi se nam vtlacit do hlavy iluzi jak je svet dokonaly .Svet neni dokonali, protoze my lide nejsme dokonali . Dalajlama je nejvyssi duchovni tibetu a hovori a vyzyva k miru,ale sam ma ve svych klasterech mnichy ochrance ci bojovniky co jednak udrzuji poradek v klasterech a jednak uci dalsi zaky .Protoze i to jsou prostredky jak dosahnout miru . a ne kazdy boj musi ponizit cloveka, vetsinou jsou jejich metody takove ze mnich bojovnik zvitezi treba v zapase,ale neciti se vitezem, ale poda ruku souperi a rekne, ze to je jen vyuka a neni to o porazce ,pravdepodobne se ukloni souperi a rekne ze nasili neni k nicemu a jestli proti me nekdo puzije nasili, mohu se umet branit a premoc soupere,ale ne pro vitezstvi,ale "podivej,ted jsi mi vyhrozoval a presto jsem te premohl.Myslis ze se citim vitezem, Ze se neco zmenilo ? Ne nic se nezmenilo, jsem tim samym mnichem a mam stejna pravidla a vyznani, jen jsem ti chtel ukazat ze i tvoje sila se da prekonat ."" To je ten extremni priklad .Ale zaroven je uci jak nebojovat a jak se vyhnout boji a jak vezt diskusi a nebo i hadku aby dosahla smireni .Dneska se tomu rika "asertivni chpovani" .Ale bohuzel ,nekterym lidem se musi ukazat i jina metoda aby pochopili vic ,protoze lide jsou ruzni . A z tohoto pohledu zadna filosofie a nabozenstvi neni dokonale,ale vsechny jsou soucasti celku, v kazde je neco pozitivniho .Stejne tak jako zadna vysoka skola nedava patent na rozum .Zadny clovek neni dokonaly ....... A tak i dnes jako pred tisici lety vidime stat a vyrvavat lidi na ulicich aby spasili svoje duse, nabo fanatickou pani profesorku na katedre jez prohlasuje ze homeopatie je nejdulezitejsi obor lekarstvi ,nebo tupce v blazinci co vykrikuje ze ma dve vysoke skoly a procestoval ameriku s batohem v kapse .Vsem je spolecna deziluze .Ale tenhle proces je nutny, protoze kdyz se neco dre napovrch,je to i vic na ocich a pak jsou i vetsi moznosti jak srovnat, porovnat, prehodnotit apod .Kdyz budeme blbce pochvalovat a podporovat, muze mu narust sebevedomi a jeho moc a muze jednou treba shodit bombu na ... .Ale uci nas nekdo metody jak se chovat k takovym lidem ? Jak jim pomoc ?Nasili v dnesnim svete uz neznamena nic, protoze kazda sila se da prekonat technikou, lsti, triky,... Valka se da vyhrat jeste prestim nez zacala a hadka predtim nez vypukne .technika nam muze zjistit kde jsou nepratelske slabiny a pomuze nam treba paralyzovat jednotky aniz by muselo dojiy k boji .Stejne tak i metody jako numerologie ci intuice nam muze pomoc odhalit slabiny protivnika a zvitezit drive nez dojde k potycce,ale ne pro vitezstvi a pocit vitezstvi,ale pro pouceni ,pro poznani .A tak clovek co vytahnul zbran a skoncil se zkroucenou rukou na zemi, mi neni protivnikem, ale podam mu ruku a navrhnu mu ze se muze stat mym zakem a ze ho muzu naucit jak bojovat aby pochopil jak nebojovat a ukazu mu treba spoustu otresnych pripadu kam muze zajit boj, zlomene ruce a ze to neni cilem.Cilem je harmonie . Stejne tak i ve sporech pokud vime jak na to, muzeme zvitezit,ale druha strana se bude citit ponizena a bude se branit treba vymysly a.. ale opet by tu melo byt neco jako..neber si to osobne, to byl jen priklad jak veci mohou dopadnout,ale muzes se naucit jak tomu predejit ...

  Zář 25, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  aaaaaaa, ze by se nasel dalsi tupec s batohem na zadech ? hehe

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Anonym
  Anonym (anonym)

  Taky mi nezapalilo, o co tady jde. Chtel bych vsak zareagovat na vzajemne napadani v komentarich ohledne uvedeni adresy. Podle mne komentare nebo i ruzne diskuze a chaty na internetu vedou ke kolektivni vymene nazoru a mely by umoznovat ruzne pohledy na tema nastinene v clanku. A je uplne jedno, kdo se pod ten nazor podepise ci dokonce nepodepise. Kdyz je ten nazor nejak podnetny, tak mne muze ovlivnit a rozsirit me obzory, at už jej napsala zena, muz, Pepicet z Nemanic s emailem z Nemanic, Karel Gott ci MUDr., ing. ci nekdo jiny. Prave to, ze nevim jaka autorita dany nazor napsala, mi dava moznost volne se nad danou veci zamyslet a zapojit sve zavity a neprijimat neco jako slovo bozi jen proto, ze to rekl ten a ten. Navic, vam to, ze nekdo napise adresu, stejne o tom cloveku nic nerekne a neni ani jiste, jestli pise svou pravou adresu.Na ulici ho podle te adresy nepoznate a nekde jinde na siti...? K cemu vam to bude? Aby jste si mohli vytvaret predem nejakou predstavu a ocekavani podle jeho drivejsich komentaru nebo clanku? Prave to je trochu omezujici. Vite treba o nekom, ze pise supr prispevky, tak si ctete zhave jeho novy prispevek a hle ona je to blbost a naopak nejaky placal, ktereho jiz nechcete cist, muze mit zrovna supr postreh.neni lepsi si precist prispevek bez predchoziho zaujeti. Vzdyt v tom je krasa internetu. K cemu ten email tedy potrebujete, aby jste mu mohli poslat maila primo do jeho schranky??? Nechte cloveku svobodu se rozhodnout, jestli chce prejit z verejne dskuze na www na soukromou prostrednictvim mailu. Podle mne, kdyz nekdo uvede adresu, tak proto, ze chce byt o odpovedich na sve komentare mailem informovan nebo ceka odpoved na svuj dotaz prostrednictvim mailu. Pokud ji neuvede, tak treba prave kvuli tomu, ze se chce vyhnout pripadnym prispevkum do sve schranky. A na to ma myslim kazdy pravo. Ponechte prosim na internetu svobodu a moznost volby.

  Zář 27, 2001
 • Obrázek uživatele MuDr Chocholousek
  MuDr Chocholousek (anonym)

  a stale kvoka, stale kvoka ..... vazeny soudruhu anonyme pane Tresnicko ,mate pravdu,internet je virtualni vec .Bohuzel se tomu s kolegou Koudelkou trochu smejeme.Proc ?protoze dneska vam kazdy prumerny uzivatel internetu dokaze zjistit adresu .dokaze vas najit . hezky jste to napsal .Mate pravdu v jiste veci, ze je tu moznost anonymniho projevu,tak jak jste to pouzil.Ale az se Vase poznani a rozhled v tomhle virtualnim svete internetu trochu rozsiri,asi prijdete na to ze kazdej seriosni server ma ve vyplnovacim formulari na komentar uvedenou i e mailovou adresu ,jedno jestli je to doktorka.cz, atlas.cz ,Pepicek z Nemanic, nebo Mudr Bolito .Proc ?Protoze tim prokazu znamku sertiosnosti, a davam tim navedomi ze ocekavam reakce a chci se poucit .Pokud tuto moznost nezvolim, pak si muze kazdy myslet ze jsem opravdu nejakej brouk Pytlik,/ jak jsem se tady docetl,/ co chcer na sebe jenom upozornit .A tohle dokaze kazdy pako,napsat do komentare nejakou slataninu podle sve inteligence .A proc ne? Je to prece anonymni, ne ,jak pisete .A pokud mam inteligenci, tedy moje IQ houpaciho kone a nastve me, ze nejakej autor clanku ma pravdu a nedejboze ma asi vetsi zkusenosti, tak se taky nastvu a pekne ho setru, jak je videt v tehle komentarich .Je to virtualni svet a nikdo na to prece neprijde ,ze . prave proto je tady ta moznost se pod svuj komentar podepsat ,ale i kdyz se nepodepisu, stejne jsou moznosti jak si to nekdo dokaze zjistit . Na ulici taky neponate adresu podle ksichtu,ale pokud mate IQ vetsi nez houpaci kun, tak dokazete poznat co mate pred sebou za cloveka .A ti brouci Pytlici /prominte, libi se mi ten termin co autor pouzil / co se boji vyjadrit sve nazory se jdou vyradit na internet . Doprejme jim to, je to prece virtualni svet a zachovejme ty brouky, nechme brouka zit

  Zář 27, 2001
 • Obrázek uživatele anonym
  anonym (anonym)

  Cetl jsem clanek a velmi se mi libil .Pak jsem se dostal i ke komentarum a neco se mi na tom nezdalo .Take jsem mel pocit, ze jde o hru .Chvili mi to trvalo,ale nakonec ..... Autor na to vyslovene upozornuje v komentarich . Kdyz si prectu uplne prvni komentar,tak posledni veta je jasna ,Jana vyslovene pise ,ze autor asi v americe moc dlouho nebyl a asi moc lidi nepotkal .Coz je opravdu napadeni autora .Ona slecna se nejprve brani ze studuje vysokou skolu a nema na nic cas a pak ve svem dalsi komentari sdeluje, ze uz ma za sebou 2 skoly.tedy studuje nebo uz vystudovala ???Ma, pocit ze se autor trefil o koho jde . Dalsi muz,ktery uvedl svou emailovou adresu pise, ze ma autor fantasticke mimikry a odvolava se na to ze vi dost dobre rozdil mezi fysickym a duchovnim,ale pokud by opravdu ten rozdil vedel,vedel by take ze kazdy ma mimikry .V tomto pripade ukazal onen muz jak ploche je jeho mysleni .Proste dalsi brouk Pytlik,jak ho autor nazval . A ted se dostavam k jadru veci,protoze nazev autorova clanku je o iluzi a napada me proc, jak sam pise, rozpoutal tuhle diskusi ?A sam pise ze to je zamerne .Teda nechali jste se pekne nachytat . A pokud je to tak jak si myslim, tak autor vam chtel ukazat opravdovou stranku a priklad co je iluze .Nazvali jste ho hulvatem,ale mylite se .Napsal to presne kdyz uvedl, ze hlupak nechce prijmout ani pravdu a chce zit ve sve iluzi,ze si bude vymyslet dalsi fakta .Musel by totiz priznat ze toho opravdu moc nevi a nebo si priznat ze se mylil, nebo kdo je .opravdu jsem prekvapen kolik bloudicich se tady projevilo . take me pobavil komentar doktora Chocholouska .dobre a trefne .

  Zář 27, 2001
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Z mych zkusenosti si troufnu tvrdit, ze ano, v tehle "bezchybne" Americe je vzdelanost mnohem nizsi, nez treba u nas v Cechach. Potkavam se se stejnymy otazkami, takze uz me ani tak neprekvapuje to, ze tady, kdyz uz nekdo ma malicko zemepisnych znalosti, tak ale stale je treba rict Czechoslovakia, aby to umeli zaradit, kam to asi tak patri... Jinak Vase clanky ctu rada, Pane Kuliku, ale vase reakce na prvni komentar - no netusila jsem, ze v tak citlivem cloveku muze byt tolik - ani nevim, jak to nazvat. Asi jste nemel dobry den, jinak si to vysvetlit neumim, ze jste tu ctenarku tak napadl... A nebo se pletu, coz je take lidske... Jinak preji krasny den.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Vilma
  Vilma (anonym)

  Díky, pane Kulíku, za povídku, jen škoda, že jste se nechal vyprovokovat studentkou z univerzity. Nereagujte už více, je to škoda. Asi jste opravdu neměl zrovna dobrý den a přiznejte, že Váš výpad nebyl adekvátní. Nicméně ještě jednou díky, moc pěkné. Hodně štěstí! A studentce vzkazuji, že právě ona je zřejmě na prestižní škole, bez urážky a při vší úctě, mimo realitu všedního dne, protože nemá čas mimo studium na nic z běžného života. Nemějme jí to, přátelé, za zlé a přejme jí mnoho studijních úspěchů.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  Vubec si nemyslim, ze by moje reakce na Vas ohlas byla prehnana .NAOPAK jsem byl prilis mirny .Upresnil bych jen o co jde.Ohradila jste se ze ,mate jine zkusenosti, ze jsou mnozi Americane chytrejsi nez Cesi a nakonec jste prohlasila ze jsem asi V USA nebyl, a nebo ne moc dlouho . Mila slecno ,myslim ze jsem v US mnohem dele nez Vy,to zaprve .Zadruhe uz jen to jak reagujete, ze jen studujete a nemate cas na nic jineho - to je prave ten hacek,protoze kdyby jste mela vice snahy zjistit jaka je uroven-vseobecna uroven vzdelanosti, musela by jste opravdu ,mluvit s lidmy na ruznych urovnich a prostredi .Myslim ze jste prave tim typickym prikladem kde je informacni deziluze. Zatim pouze studujete a zadna vysoka skola nedava patent na rozum .Taky jsem studoval Veterinarni lekarstvi na Universite a nemyslim ze by to stacilo k moudrosti .Moudrost je o zivote, ne o tom co se ucite na VS nebo s kym klabosite na skole .A podivejte se kolem sebe jak zijou lide, a jaci jsou po tom co ukoncili skolu .Musela by jste se podivat do normalni americke kuchyne a domacnosti jak lidi zijou, na zakladni skolu, nebo na ulici a bavit se s tema lidma, treba s tulakem, zebrakem, nebo reditelem firmy,. s rodici jez maji deti na high school a jake problemy tu jsou .Ale na to, jak sama uvadite ,nemate cas, tedy no idea jaka je skutecna realita .Vysoka skola by Vam mela dat jakousi predstavu a naucit Vas jak znalosti uzivat v praxi a v zivote .Jste zatim v procesu uceni, ale o zovote asi nic moc ...Ale nedeljte si s tim hlavu, na veterine jsme taky meli spoustu planu a zkrteslenych predstav.Nekdo se zmenil dobou a nekdo vytrval . Navic, a to musim upresnit -pisete ze studujete na velmi kvalitni unoiversite v Massachusets,ale bohuzel,to neni zrovna misto s kvalitni universitou,coz Vam potvrdi kazdy prumerny doktor nebo inzenyr ,,,ci .Nepatri ani do prumeru .To je fuk . Nemylil jsem se .Proste mate pocit ze jste neco vic a vite vic protoze jste v US .A ze studujete v US .Tak to z vasich reakci vyplyva .Nicmene asi jsem byl stejny ve vasich letech p[ri studiu .Myslim ze az se dostanete z te izolace ,kterou se branite, ze budete pekne prekvapena co se kolem vsechno deje . Nemusel bych reagovat na opravdu stupidni poznamky od vas,ale bohuzel jsem tady v US potkal spoustu cechu co delaji ostudu,okradaji jeden druheho apod.A pak prijedou domu a vypravi historky o tom jaka je Amerika . Prominte, ale nemate ani nejmensi predstavu o tom jaka US je a vidite veci pres sve izolovane zdi .Coz je samozrejme Vase vec,ale pokud reagujete na neci clkanek a napadate autora,asi mam pravo se k tomu vyjadrit .Navic si nemuzu odpustit jednu poznamku ,protoze znam trohu prostredi univesit,pokud clovek jenom studuje a nema cas na nic jineho, tak asi neni moc nadany na studium,coz vyplyva i ze statistik, kde zahranicni studenti na US universitach stravi studiem maximalne 70 % sveho volneho casu .Ale kazdy jsme jiny . Je rozdil mezi inteligenci a moudrosti,inteligentni clovek muze byt treba zlodejem a vrahem a moudry clovek nemusi byt inteligetni .Tim take koncim reagovat na vase poznamky a uprimne preju hodne uspechu do studia, nejen na skole ale i v zivote .

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Mily pane Kuliku, nejste jediny, kdo zije ve statech jiz leta. Mimochodem, tim jak jste napadl Pani-slecnu Janu, jste se zachoval jako klasicky Amik: Vsechno vim, vsechno znam... Skoda.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Zbynek
  Zbynek (anonym)

  Kde je ta pokora, o ktere jste nedavno psal Pane? Asi jste mel jen malou misticku, kdyz ji Buh rozdaval.

  Zář 24, 2001
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  Proč diskutujete o urážkách a reakcích, a ne o samotném článku? Já jsem byla dost zklamaná. Četla jsem již dříve články p. Kulíka, ale ten poslední předčil všechna očekávání :-). Nevím, co si mám myslet. Myšlenky jsou rychlejší než prsty na klávesnici? Ale dobrý autor si text po sobě několikrát přečte, odstraní překlepy, chyby a nesrovnalosti, a teprve pak jej vypustí do světa. Vzala jsem si velké sousto a nedokážu jej zvládnout? Pak nenakusuju další, jinak je z toho galimatyjáš :-). Škoda, pane Kulíku, ale někdy méně je lépe.

  Zář 25, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Jen kratce a pro vasi informaci. Ty lidi co se ozvali vubec neznam, ale jak je videt, tak maji podobny nazor. V izolaci neziju, protoze si na valnou cast studia vydelavam (to je proc nemam cas na diskoteky a bary), takze lidi jsem poznala dost a taky jsem procestovala staty jen tak s batohem na zadech, takze si nechte urazky. Zezacatku jsem psala ze co clovek to jina zkusenost.Chtela jsem tim rict ze ne vsechni Americani jsou blby. Samozrejme vetsina ma mene znalosti, ale jsou tu lide i vzdelani "co clovek to jina zkusenost". Takze jestli jsem vas urazila tim ze jsem z vami nesouhlasila, tak se hluboce omlouvam. Vy jste samozrejme nejchystejsi. Jo a v Cechach jsem vystudovala ekonomku a taky tady nemachruju.

  Zář 25, 2001
 • Obrázek uživatele Žaneta
  Žaneta (anonym)

  Kulíku, vy jste normální hulvát, není víc co dodat.

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Žaneta
  Žaneta (anonym)

  Jasně, Kulíku.......

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Ansen
  Ansen (anonym)

  Pane Kulíku, ve Vašich předešlých článcích jste se projevoval jako bytost víc duchovní než fyzická, ale byla to asi jen póza, protože jinak byste věděl, jak to ve Vesmíru funguje. Chyby a nedostatky, které tak otloukáte chudince Janě a těm ostatním o hlavu, jsou Vaše vlastní! Každá slina plná zla, kterou plivnete na bližního svého, se Vám nutně vrátí podle zákona "sklidíš, co zaseješ". Tohle nevíte? Rozséváte moudra na papíře, a ve vlastním životě se podle nich neřídíte? Poučujete napravo a nalevo, ale sám se chováte jako nevzdělanec. Promiňte mou otevřenost, ale trochu se nad tím, jak tato diskuse vypadá, zamyslete. Děkuji.

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  aaaa a projevil se dalsi sasek bez e mailu co nerozezna ani rozdil mezi duchovnim a fysickym, cim dal vice se smeju, nevysmivam ,ale smeju jak hloupe dokazi lide reagovat krucinal o cem je clanek a proc tahle diskuse kdyz uz nejakej sasek neco napise /ANONYMNE/tak at je to k veci mam pocit ze je to hra NEBO SNAD NE ??????? KOLIK JESTE BROUKU PYTLIKU ZAREAGUJE ????? CHUDAK jAANA JE OPRAVDU CHUDAK, PROTOZE ..... JE CHUDAK, STEJNE JAKO KAZDY KDO JI BRANI A NEUVEDE E MAIL PRATELE DOSUD JSEM SE SMAL, ALE TED UZ PRESLA LEGRACE

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  To ze si myslite ze ja sama a kazdy kdo me bran ije tupec a chudak ja vas problem. PROJEVIL JSTE SE TU VELMI PEKNE A "V DUCHU" SVYCH PREDCHOZICH CLANKU. Mne vase urazky nevadi, jelikoz ja jsem si vedoma jake mam kvality a nedostatky a nazor takoveho HULVATA jako jste vy me nerozhodi. Preji vam hodne uspechu a spokojenosti v zivote. p.s. Vystudovala jsem jen dve skoly a jsem stastne vdana (takze zadna slecna). A az budete chtit vedet jake je nejlepsi spojeni do Yellowstone NP nebo Grand Canyon, tak vam muzu poradit. Hezky den :).

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Vilma
  Vilma (anonym)

  Milý pane Kulíku, to jste to dopracoval! Zústal jste v tom docela sám, všimnul jste si toho vůbec? A nad tím byste se měl zamyslet. O nějaké rovnováze zde nemůže být ani řeč. Tzv. proti všem. To o něčem svědčí. Velká škoda, ale ještě asi něco dostanete, neboť z Vaší strany přilétlo více invektiv a směrem k Vám zatím jen jeden hulvát. Ale jestli jste si to takhle přál, snad máte co jste chtěl. Ale už to není zajímavé.

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Pane Kulíku, oháníte se tím, že lidé neuvádějí svůj email. Zameťte si před vůastním prahem, nejste výjimka, a pak se něčím ohánějte.

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele autor
  autor (anonym)

  ze by opravdu nikomu nezapalilo o co tady jde ???

  Zář 26, 2001
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Dobry den, Autor se dopustil jedne nepresnosti, ktera bohuzel dela prave z tohoto clanku informacni deziluzi. UFO je anglicka zkratka "Unidentified Flying Object" coz znamena neidentifikovany letajici predmet. Nechcete prece tvrdit ze zadne neidentifikovane letajici predmety neexistuji. Muze jit o nezvykle atmosfericke jevy, zbytky po (clovekem vyrobenych) kosmickych telesech, balonech atd. Dokud neni jiste ze jde o nektery z techto ukazu, pak JDE o UFO. Mozna jste chtel napsat - " Verite ze UFO jsou dilem mimozemskych civilizaci ?" Pak by to bylo spravne. Milan

  Říj 24, 2001
 • Obrázek uživatele Martin Janoušek
  Martin Janoušek (anonym)

  Vážení a milí, v první řadě jsem si přečetl článek pana Kulíka a když jsem byl u konce, tak jsem se zamyslel, předem doufám, že je to stále ještě na netu možné, a řekl jsem si, že je to zajímavý názor a to z několika hledisek. Pro mě, protože se s ním ztotožňuji, pro oportunisty a vysmívače, protože je tady něco, do čeho se dá útočit. Dejme tomu, že je to každého věc a názor, ale nechme brouka žít! Často si udělám pořádek ve svém nitru a sklidním běh života a přemýšlím, pokud mě to dovolíte, o tom, jaké jsou podstaty našeho krátkého bytí a jaké hodnoty a cíle prosazujeme. Většina, tím nemyslím Vás, se snaží na úkor druhých. Ano, zní to hloupě, ale je to tak, práce, peníze, bohatství, nevěra a nevím co ještě, asi jsem zapoměl na lepší mikrovlnku než maj Hronků a lepší auto, protože moje už má dva roky a jenom 125 koní nebo KW atd. Zeměkoule asi ví proč se točí, točí se totiž proti směru našich úvah, protože kdyby to tak nebylo, tak se nám všem zamotá hlava a nikdo nebude dělat, hrabat, myslet a já nevím co ještě. Myslím, že bychom měli zvolnit, zamyslet se každý sám nad sebou, zda si ráno vzal čisté slipi a ponožky, kdy si naposledy čistil boty, jak se daří Vašim blízským a kdy jste naposledy udělali radost někomu blízskému nebo neznámému. Nechci se tady zamotávat, zůstanmě nad věcí a zvolněme tempo. Mohlo by se stát, že už tu zítra nebude ani místo pro štvavou kampaň. To co nás obohacuje je jiný názor jiných lidí, ten nám také rozšiřuje obzor. Pokud jsem někoho urazil, v záhlaví je můj email, pokud jsem někoho potěšil, diskuse čeká na Váš příspěvek. Podívejte se z okna, je krásný podzim plný pocitů a možností myslet na důležité věci.Martin J.

  Říj 16, 2001
 • Obrázek uživatele Martin Janoušek
  Martin Janoušek (anonym)

  Blanko, já nemám pocit, že by měl autor opravovat překlepy. Respektuji Váš názor, myšlenka je ale výborná. Mějte se hezky.martin

  Říj 16, 2001
 • Obrázek uživatele Flash
  Flash (anonym)

  Milane, i o mimozemskych civilizacich se autor zminuje.. Clanek se mi libil, diskuze jeste vic.. prectete si znovu prispevky pana Kulika, on opravdu nikoho neurazil(!), jen pouzil spravna slova a vase vlastni paranoia vas donutila uverit ze je dobre Kulika ukamenovat urazkama :)

  Feb 09, 2010
 • Obrázek uživatele Karel Vacek
  Karel Vacek (anonym)

  Pan janoušek by měl přestat kázat a začít žít podle své víry. takhle spí s vdanou ženou a nás bude moralizovat.

  Srp 09, 2010
 • Obrázek uživatele GVKB
  GVKB (anonym)

  Normální prezident je iluze v nenormálním světě, normální svět to je příroda, do které nezasahuje svévolně nenormální člověk, člověk ve snaze se mít velmi dobře narušil normalitu v přírodě a potom vytvořil nenormální kulturní civilizaci, kde vše řídí nenormální elita složná z politiků a podnikatelů. Pokud auto a řidič, není ve správné normě, neměli by jezdit po silnici, protože ohrožují provoz na silnici, vše co zde není v normě, se musí opravit nebo eliminovat i kdyby šlo o prezidenta nebo řiditele, v přírodě to tak normálně funguje a to co není v normě zde eliminováno nebo opraveno okamžitě je. Normální je aby lidi minimálně mluvili a mnoho pracovali, základem pro normalitu je mít možnost eliminovat nebo opravit, vše co není v normě, aniž mě za to někdo potrestá, ten kdo má svoje teritorium a zde kraluje, nedělá zde nic jiného než to že opravuje nebo eliminuje to, co není ve správné normě, protože jenom tak on může mít ze svého teritoria užitek, takovým teritoriem je i naše myšlení a naše tělo. Kvalita normality je závislá na nejslabším článku u systému je to jako řetěz kde nejslabší článek určuje pevnost řetězu. Jednou jsem se setkal s nekvalitním řetězem, u kterého prasknul článek a tak došlo k pádu velmi těžkého a drahého systému a málem můj život skončil. Jestliže nedokážeme vyrobit ani obyčejný kvalitní řetěz, jak bychom potom mohli vyrobit kvalitní zákony a normy podle kterých žijeme, jenom konkurenční prostředí dokáže zajistit kvalitu, bez boje je zde vše nekvalitní a následkem je nezaměstnanost a bída. Nic zde nesmí mít definitivu, vše se musí měnit a to i prezidenti a řiditelé, je třeba o každou vedoucí funkci s velikým platem každý rok pořádat anonymní světový konkurz a to i na funkci prezidenta, kdy jenom počítače anonymně vyhodnotí informace o každém přihlášeném uchazeči a vyberou optimálního prezidenta na jeden rok v každém národě na světě bez výjimky. Nekvalitní ubožák ve vedoucí funkci způsobuje společnosti mnoho škod, protože mnoho chybuje, nejsme http://www.gov.g6.cz/?p=597

  Zář 13, 2011
 • Obrázek uživatele Kočinda
  Kočinda (anonym)

  suprový článek a je v něm mnoho informací a skvělých souvislostí. Málokdo dokáže takto bravurně naznačit právě ty souvislosti a to autor umí. Co je ale smutné je to, kolik se tu najednou projevilo závistivých bezvýznamných individuií, co nic nedokázali, nic nenapsali ani nic pořádného nevytvořili a jen ze závisti napadají autora, místo aby dokázali kvalitně a slušně diskutovat a přijít s nějakými dalšími fakty. Inu čím je něco lepší, tím více závistivých nul.

  Kvě 15, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama