Deklarace studentů za rovné podmínky na školách a univerzitách

Podobně jako skupiny lékařů či zdravotních sester část studentů sepsala deklaraci proti povinnému očkování a diskriminacím na školách.

Studenti upozorňují, že dnes již dávno neplatí, že na školách a univerzitách může každý svobodně vyjádřit svůj názor, aniž by za něj nebyl dehonestován.

Minulostí je i fakt, že školy a univerzity pouze vzdělávají a nepropagují žádnou ideologii.

Neplatí už ani to, že na akademické půdě se ctí svoboda slova. ¨

Zcela zmizelo i respektování Ústavou garantovaného práva na vzdělání bez podmínek.

Studenti jsou proti jakékoliv propagaci vakcinace proti covid-19 na školách a univerzitách.

Problémem je, že neočkovaní studenti se již teď v některých případech nemohou účastnit některých školních akcí či předmětů, a to jim brání nejen v sociálním soužití, ale často i v úspěšném pokračování jejich studia.

Studenti nesouhlasí s tím, aby školy či univerzity shromažďovaly data o zdravotním stavu studentů.

Jsou proti povinnému očkování mediků.

Jsou proti nevhodnému nošení respirátorů a povinnému pravidelnému testování, které nevypovídá o zdravotním stavu jedince.

Celé znění deklarace a možnost podepsání na Deklarace studentů za rovné podmínky na školách a univerzitách (deklaracestudentu.cz)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Není v pořádku,aby dnes byla pošlapávána práva na vzdělání,lékařskou péči a rovný přístup byl minulostí. Nesouhlasím s tím,aby byl kdokoliv nucen stát se součástí experimentu, jelikož nejsou známá dlouhodobá rizika. A jestli fakulty nebudou poskytovat sjednocené vzdělávání, neměly by dostávat granty a měly by mít nějaký postih. Mládeži nevzdávejte se,děláte dobře. Musí zůstat také někdo neočkovaný,aby se dala data zhodnotit. Držím palce všem,kdo to nemají lehké.

  Pro 29, 2021
 • Obrázek uživatele Milan Fikar
  Milan Fikar (anonym)

  Dvě věci ke studentům: Studenti vždy byli , nebo přesněji ve studentech vždy, dřímala nová revoluční síla pokroku. Pokrok však potřebuje mít nejen nositele změny, ale i sjednocující myšlenku. Sjednocující ideologii. Naše generace, rodičů a prarodičů dnešních studentů, přestala mít víru v jakoukoliv ideologii. Tak se stalo, že jediné za co jsou dnes lidé ochotni bojovat, je mít dostatek peněz. Jedinou ideologií se staly peníze. To co tato ideologie peněz přináší, vidí každý z nás ve svém okolí. Je tedy třeba nalézt něco, co vysvětlí a zdůvodní všechno lidské chování. Něco co je vlastní všem lidem a v neposlední řadě všem tvorům, včetně všeho života ve vesmíru. Něco jako je potřeba a posloupnost priorit těchto potřeb. Mluví se o změnách ve školství. Kdo si však uvědomuje, že logika se učila na gymnáziích jen několik málo let mezi válkami. Proč asi tak málo?

  Pro 29, 2021
 • Obrázek uživatele Valerie
  Valerie (anonym)

  Lide by se zase meli naucit ocenovat vzajemne svou jedinecnost, ze kazdy jsme jiny, mame jinou zivotni cestu, jine vnimani, ruzne potreby a ze v teto rozmanitosti jsme vsichni lide a dohromady tvorime lidstvo. A spolecne s dalsimi tvory a rostlinami jsme soucasti zivota na planete Zemi.

  Pro 29, 2021
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr

  I příslušníci bezpečnostních a ozbrojených sborů sepsali svou petici, protože to, co se děje mezi vojáky, je šílené - https://deklaraceizs.cz/

  Pro 31, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama