Zlatý stafylokok v nesnázích díky britskému důchodci

20.5.2004 00:00
Napsal život

Bývalý řidič kamionu důchodce Brian Bennett je zmámen nenadálým zájmem novinářů, lékařů ba i vědců. Tento důchodce přijel do Londýna z Nuneatonu ve střední Anglii, aby poskytl rozhovory pro Sky News, osm píšících novinářů, 12 rozhlasových stanic a aby zapózoval celému roji fotografů. Sám tomu nevěří, když v rohu londýnského baru znaveně žmoulá své viržínko. Celý ten humbuk je kvůli tomu, že se mu podařilo podomácku a doslova na koleni vyrobit krém, který dokáže chránit proti obávanému zlatému stafylokoku.

Přenáší se nejčastěji přímým dotykem a u mnoha nakažených proti němu nezabírají antibiotika. Je-li organismus v době nákazy oslaben jinou nemocí, může dotyčná osoba i zemřít. V Británii se ročně nakazí až 100.000 lidí a podle BBC údajně nákaza hrozí téměř každému, kdo musí být nějakého důvodu hospitalizován.

Bennett však neměl na mysli záludného koka, když nakoupil sud neutrálního ochranného krému a nastěhoval se s ním do garáže. Dá se říci, že ho vedla láska. Jeho žena totiž pracovala na poště a před třemi lety začala mít kožní problémy, s nimiž si lékaři nevěděli rady.

V garáži si Bennett vzpomněl na hodiny biologie a zapojil selský rozum. Dokoupil extrakty z aloe vera, petrklíčový olej, který má antibakteriální účinky, silikon a vše, co uznal za vhodné.

Jelikož neměl nic, čím by to vše profesionálně smíchal, přizval své dva syny, sud se všemi ingrediencemi povalili a čtyřicetkrát ho zakouleli po silnici před domem.

Za tři měsíce ženě přinesl kelímek s krémem, který nejenže na její kožní potíže zabral, ale dokázal je zlikvidovat natrvalo. Bennett je dobrák a kelímky rozdával také přátelům a známým, kteří rovněž zápasili s nejrůznějšími potížemi kůže. A všichni si jeho lektvar pochvalovali.

Důchodci došlo, že má možná v ruce něco, co by mohlo prospět více lidem než jeho rodině a známým, a nabídl svou míchanici nemocnici v Birminghamu k laboratornímu testu. Nemocnice s ohromným výsledkem látku vyzkoušela na 102 zaměstnancích. Personál má sice k dispozici směs, která ruce chrání před stafylokokem, ale jakmile se látka smyje, cesta k nákaze se znovu otevře. Bennettova mast však chrání několik hodin a v birminghamské nemocnici se jí říká neviditelné rukavice.

Doktor Tony Worthington hodlá mast vyzkoušet na pacientech, kteří mají nemocné ledviny a jsou k nákaze zvlášť náchylní. Bennett si nechal svůj lektvar, který zabírá rovněž na plíseň na nohou, lupenku či akné, patentovat. Farmaceutické firmy stojí v úžasu a chtějí financovat další výzkum. Muž, který ještě nedávno nebyl ničím jiným než klidným důchodcem, však zůstává skromný. "Není to žádná převratná věda. Měl jsem prostě štěstí," řekl týdeníku Newsweek.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý deň,vyskúšajte znovu uvedený rokmi osvedčený liek na zlatého...
adri  |  24.9.2012 23:23

Dobrý večer,přečetla jsem si tady hodně příspěvků o zlatém...
Alča  |  22.12.2012 22:51

Mně se objevil ZS na spodní části prsu o velikosti dvoukoruny.Byla to...
noemika  |  24.10.2013 10:55

Dobrý den, mám podobný problém, který začal ca před 2 lety. Od té...
Libuše  |  21.12.2013 20:21

koupi skinsure ultra pokud někdo prodava.
filip  |  5.6.2014 09:17

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *