A zase ta aloe... aneb jak vyzrát na lehkou popáleninu

2.4.2001 00:00
Napsal život

To, že mnohé kosmetické firmy používají ve svých přípravcích onu pokojovou rostlinou, zmíněnou v názvu, není třeba snad příliš zdůrazňovat. Fascinující léčivé účinky tohoto malého zázraku si každý může ověřit na vlastní kůži. I já jsem se mohla o této skutečnosti sama přesvědčit.

Před nedávnem se mi podařilo popálit si - a to velmi zdařile - koleno. Stalo se tak při použití neředěného eukalyptového oleje smíchaného s šedesátiprocentní slivovicí. Tento "zaručený" recept na pohmožděninu mi způsobil spáleninu poměrně velkého rozsahu. Koleno zčernalo, zšedlo, následně zčervenalo a neuvěřitelně pálilo. Tím pádem místo toho, abych si léčila pohmožděninu, musela jsem zaměřit svou pozornost na scvrklou kůži, která i při pohledu z větší vzdálenosti budila hrůzu, o bolesti nemluvě.

Když moje matka viděla tuto situaci, poradila mi, ať si utrhnu několik částí aloe a potírám jimi celou spálenou plochu. Přes počáteční nepříjemné pocity se mi pravidelným používáním šťávy z listů aloe podařilo, že spálenina velice rychle zhnědla, začala se loupat a především přestala bolet. Zhruba po 10 dnech zůstaly na koleně jen nepatrné jizvičky, které se i nadále hojí.

Ačkoliv jsem sama tuto rostlinu dlouhá léta zdařile opomíjela, nyní, po této skutečně ověřené zkušenosti, ji mohu jedině doporučit všem, kteří upřednostňují alternativní způsoby léčení, anebo jsou zkrátka zvědaví a rádi experimentují.

Autor: Renáta Pekařová z Ostravy

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Take mam zkusenost s alternativni lecbou spaleniny. V laborce jsem se oparila...
iva  |  8.4.2001 17:57

Nejlepší na spáleniny . sojová omáčka.
fana  |  10.12.2008 06:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *