Věříte lékařům? Já už ne!

26.2.2002 00:00
Napsal život

Angíny, alergie, kandidózy, deprese, ... Proč mě vlastní zkušenosti dovedly k názoru, že lékaři často vůbec nevědí, jak pacienty doopravdy léčit. Už mnohokrát jsem si nakonec musela pomoci sama. Dočkám se poděkování od zdravotní pojišťovny?

PROLOG

Tato kniha má spoustu kapitol a další, bohužel, stále přibývají. Předkládám vám k zamyšlení jen první tři z nich, protože, jak sami uvidíte, je to celkem nudné čtení.

Kap. 1: Angíny

Představte si, že jste v mládí postaveni před jasnou věc - vyoperování krčních mandlí, jiné řešení neexistuje. Kdybych snad nesouhlasila, potom: "Angíny budou stále častější, antibiotika přestanou zabírat."

V ordinaci nepadlo ani slovo o vlivu stravy (v 70. letech naprosto neznámý pojem).

Tenkrát jsem se naštvala, že si nenechám nic takového líbit. A začala jsem se otužovat studenou vodou a ještě víc sportovat. Můj stav se začal zlepšovat!

Kap. 2: Alergie

Představte si, že se po 27 letech normálního života náhle ocitnete před lékárnou s náručí přetékající různými léky a v hlavě vám zní řada doporučení lékaře, čemu je nutno se vyhýbat. A navíc povzbuzující prognóza: "Alergie jsou neléčitelné, váš stav se bude postupně zhoršovat."

V ordinaci nepadlo ani slovo o vlivu stravy (v 80. letech stále neznámý pojem).

Tenkrát jsem měla pocit, že se mi úplně zbořil svět, skončil život. Zničená oficiální "léčbou" jsem ji po pár letech odmítla a tím začala moje cesta k alternativním způsobům léčby mnohdy "nevyléčitelných" chorob. Můj stav se začal zlepšovat!

Kap. 3: Kandidóza

Představte si, že se po návštěvě lékaře ocitnete jako opaření z množství zákazů a příkazů, které převracejí život váš i vaší rodiny vzhůru nohama. A opět výhled do budoucna: "Stejně se sem budete pořád vracet, toho už se nezbavíte."

A zase nepadlo ani slovo o vlivu stravy (jak vidno ve 21. století stále naprosto neznámý pojem!).

Opět jsem byla zaskočená problémem, o kterém jsem do té doby neměla ani tušení. Ale po několika měsících nic neřešící chemické léčby jsem se kompletně přeorientovala na přírodní prostředky. A můj stav se začal zlepšovat!

Kap. 4: Deprese

Kap. 5: ???

EPILOG

Momentálně žádné chemické tabletky neužívám, snažím se zdravě jíst a cítím se stále lépe. Utratila jsem už ale desetitisíce korun za přípravky, které nehradí pojišťovna. Strávila jsem tisíce hodin zjišťováním informací, které bych raději získala uceleně od osob k tomu povolaných, studovaných...

Musím platit zdravotní pojištění, nechci si však otravovat organismus chemickými prostředky - jedinou oficiální možností "léčby". Nejen, že ve skutečnosti nevyléčí (neodstraní příčinu nemoci, jen potlačí její projevy), navíc mají spoustu vedlejších účinků (které je nutno opět potlačit). Potěšilo by mě alespoň poděkování od pojišťovny, že šetřím její prostředky...

Iveta Petrová

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

taky názor :=D
 |  16.8.2009 13:06

ne,nevěřím.Věřím v to,že člověk se léčí sám.
Misa  |  16.8.2009 13:21

On naštěstí byl MUDr. Jaromír Šrámek alias Formol zbaven práva léčit...
Formol  |  29.7.2015 23:03

Takovej je. Když se podívám na internetovou poradnu "u...
gin  |  30.7.2015 20:56

To musí být ějakej exhibicioista, ten dr. Jaromír Šrámek alias Formol....
Jaromír Šrámek Formol  |  26.9.2015 06:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *