Švédské lékárny byly nařčeny z rasismu

18.8.2015 00:01
Napsal život

Švédský lékárenský řetězec Apoteket se chystá nabízet náplasti i v tmavých odstínech, nejen v tradiční béžové barvě. Podnik svůj záměr ohlásil jen krátce poté, co byl na internetu kvůli nedostatečnému výběru náplastí kritizován za rasismus, napsal zpravodajský portál The Local.

Lékárenskou síť z přispívání k rasismu nařkla blogerka Paula Dahlbergová, která pravidelně na nešvary související s předsudky upozorňuje. V  rozhovoru se švédským rozhlasem Sveriges Radio řekla, že Apoteket omezeným výběrem barev náplastí přispívá k diskriminaci lidí s tmavší pletí.

Společnost se kritice brání a tvrdí, že záměr uvést náplasti nejrůznějších barevných odstínů vznikl ještě před kritickým komentářem Dahlbergové a že ho firma probírala s řadou švédských organizací bojujících proti rasismu.

“Nestane se to do příštího týdne, ale doufáme, že do konce roku budeme mít co nabídnout,“ uvedl lékárenský podnik k možnému termínu zavedení nových barevných náplastí. Společnost rovněž uvedla, že její plán s náplastmi je neobvyklý a že nemá informace o tom, že by se něco podobného řešilo v jiných zemích.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Už někoho napadlo zrušit sportovní mezinárodní závody? Vždyť je to...
Koumák  |  12.2.2016 13:29

Navrhuji zrušit Českou Třebovou, České Budějovice, Českou Lípu a...
!  |  12.2.2016 16:11

Já bych rovnou udělal Vesmírná Třebová, Vesmírné Budějovice -...
Koumák  |  12.2.2016 17:05

Tady to někdo přehání. Předkožková protéza SenSlip pro postižené...
Tonda Vlas  |  12.2.2016 17:43

To je taková kravina.Koho to zajímá jakou to má barvu.?
Zdeněk  |  18.8.2016 23:28

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *