O salmonelóze, pásovém oparu a vitamínech

19.2.2001 00:00
Napsal život

Velmi jsem se těšila do důchodu. Hned první měsíc jsem však onemocněla salmonelózou. Trvalo to dva měsíce než jsem byla relativně v pořádku. Dodržovala jsem dle rady lékařů dietu - žádný tuk a hodně vitamínů. Doktor mne však neupozornil, jak v tomto případě jsou obzvlášť důležité vitamíny B.

Pokud dostanete salmonelózu, tak z vás vyjde úplně vše a nervy, pro které je B komplex nezbytností, dostanou pěkně zabrat. Když už jsem si myslela, že jsem opět zdravá, dostala jsem pásový opar. Nervy byly znova na pochodu.

Dostávala jsem injekce vitamínu B 12, pudr na zasychání puchýřků a injekce proti bolesti. Celé noci jsem nemohla bolestí spát. Ani se mi nechtělo žít. Nedostatek vitamínů, hlavně vitamínů skupiny B, udělal své.

Po dotázání lékaře, jak dlouho mě tato nemoc bude trvat, mi dal naději do půl roku. To bylo pro mne ještě víc deprimující.

Sebrala jsem poslední síly a rozhodla se, že si musím pomoci sama. Nakoupila jsem si silný B komplex a současně i vitamíny A, E, C ve vyšších dávkách a minerály selen, zinek, vápník a hořčík. Bylo léto, takže byl i dostatek zeleniny, ovoce, hub a já jsem jedla jídla z těchto produktů. Snažila jsem se hodně odpočívat a hlavně věřit, že se z toho brzy dostanu.

Do měsíce a půl vyrážka zmizela, potíže ustoupily a já se cítila mnohem lépe. Vitamíny a zeleninu od té doby užívám stále.

Autor: D. Havlová - Benešov

Související články

Jak jsme léčili zácpu

7.1.2001 00:00

Jak jsem si zachránila dovolenou

6.11.2000 00:00

Kyselina listová - záruka dobré nálady

14.3.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Asi pred rokem me zacala bolet hlava a pater a skoncila jsem v nemocnici na...
SandraSanchezova  |  16.12.2006 12:34

prosim vas schanim informaci o tom zdali pasovej opar je infkcne prenosny na...
juve vaild  |  9.3.2010 16:25

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *