Probuzen z kómatu po 19 letech

11.7.2003 00:00
Napsal život

Po 19 letech se probudil z kómatu muž z Mountain View v Arkansasu, který po automobilové nehodě ztratil vědomí. Jeho mozkové funkce jsou podle lékařů přes dlouhé kóma poměrně dobře zachované. Informovala o tom agentura AP.

Manželka postiženého Sandy Wallisová novinářům řekla, že její muž Terry, kterému je dnes 39 let, sjel s autem, v němž cestoval společně s přítelem, ze srázu do potoka. Oba byli druhý den nalezeni pod mostem - přítel mrtvý, Terry v bezvědomí. "Bylo velmi těžké si uvědomit, že muž, kterého jsem si vzala, tady nemůže být," sdělila agentuře Sandy. "Jeho přítomnost chyběla nám všem, celé rodině."

Podle Aleshi Badgleyové, ředitelky rehabilitačního centra, v němž Wallis ležel, první slovo, které po 19 letech řekl, bylo "mami" a poté "Pepsi" a "mléko". Nyní už může říct, cokoli chce."

Wallis tak nyní, po 19 letech, má možnost promluvit si se svou dcerou, která se narodila jen pár dní před nehodou. A kvůli ní chce znovu začít i chodit - po nehodě totiž zcela ochrnul.

Někteří, mezi nimi i jeho matka Angilee Wallisová, na jeho návrat z komatu pohlížejí jako na zázrak. "Nemohla bych říct, co mi v první chvíli proletělo hlavou. Jednoduše jsem se svalila na zem," prohlásila.

Většinu času, kdy byl v bezvědomí, Wallis strávil v rehabilitačním centru, ale jeho rodina si ho na víkendy a při různých příležitostech brávala domů. "Doktoři nám řekli, že si na některé věci pamatuje, protože jsme jeho mysl stále udržovali v chodu," řekla Sandy Wallisová.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

hahaha aby ses neposral(a) hahaha ostuda!Takovi mam nejradsy. (sice skoro po...
zdena  |  27.1.2008 16:10

Dobry den,pracujem ako opatrovatelka v Rakusku.Staram sa o komatoznu...
magdusa  |  20.2.2009 20:51

Kreténe nemáš kousek citu.Doufám, že na tebe také dojde
Kakoda  |  17.5.2010 08:36

dobri den mi to tet taki zazivame moje neter je take v komatu afunkce ma vse...
vera  |  24.6.2010 09:01

jeste bich chteda dodat clovek kteri ma cit v sobje tak tu lasku temto lidem...
vera  |  24.6.2010 09:04

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *