Potapěč přežil útok velkého bílého žraloka

14.7.2015 00:01
Napsal život

Potápěč, fotograf a průvodce Mathieu Dasnois z Kapského Města v JAR přežil útok velkého bílého žraloka, kterého několikrát praštil pěstí a dloubl do oka, aby unikl z jeho čelistí. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

Devětadvacetiletý Dasnois zkoušel nové potápěčské vybavení v mělkých vodách u jihoafrického pobřeží, když k němu připlaval víc než tři a půl metru dlouhý žralok, zakousl se mu do nohy a začal ho táhnout pryč.


    “Cítil jsem kousnutí, ale musel jsem se otočit a podívat se, aby mi došlo, že je to žralok, řekl Dasnois, který žraloka popsal jako “zatraceně velkého“. Podařilo se mu dloubnout žraloka do oka, a predátor ho pustil.


    Ve chvíli, kdy už se blížila loď, aby fotografa vytáhla ven z moře, zaútočil žralok znovu, a tentokrát ho pokousal na rukou a pažích. Dasnois ho několikrát praštil, a nakonec se ho lidem na lodi povedlo vytáhnout na palubu a dopravit na pobřeží.


    Nyní se v nemocnici zotavuje s těžce pokousanou nohou a tržnými ranami na rukou. Část zubů žraloka mu zůstala v kůži, a lékaři tak mohli s jistotou určit, že se jednalo o velkého bílého žraloka. Podle odborníků je přežití útoku tak velkého bílého žraloka “fenomenální“.
  Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A taky mu ten člověk ukousl pindíka?
!  |  14.7.2015 21:31

Ano;ale v tomto pripade se jednalo o maleho,zluteho cloveka.Tzv.Vsezravec...
Jirka  |  15.7.2015 07:15

no joooo musi davat bacha to je maximus mnamnamus
o  |  3.6.2018 20:04

Novinářská kachna. Největší počet pitomců na metr čtvereční se...
Samá  |  4.6.2018 16:38

dravozubka pazrava ma porad hlad
radim  |  16.6.2018 19:48

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *