Novoroční předsevzetí

2.1.2002 00:00
Napsal život

Každý rok jsem si dávala ty samá předsevzetí: zhubnu, přestanu kouřit a dám si do pořádku svůj osobní život. No nikdy se to nepovedlo. Loni jsem se tedy rozhodla s novoročními předsevzetími skoncovat a šla jsem na to trochu jinak.

Nevyznávám žádnou náboženskou víru, ale v něco nad námi věřím. Neříkám tomu Bůh, ale vím, že nějaký univerzální princip existuje. Říkám tomu soukromně Velký kosmický hráč. A protože můj předloňský rok byl opravdu katastrofální, nejen, že jsem nezhubla , ale naopak přibrala, rozešla jsem se se svým přítelem, kouřila dál jak fabrika a vše vyvrcholilo kolem svátků vánočních, tak jsem do nového roku vstoupila s dosti depresivní náladou a v zoufalství jsem se začala k tomu Velkému kosmickému hráči modlit. Již jsem si nepřála zhubnout, ani najít supr chlapa? Modlila jsem se jen za to, abych nějak dokázala žít sama se sebou v harmonii.

A opravdu to pomohlo. Má novoroční deprese během dvou dnů ustoupila a já se smířila s tím, že jsem tlustá a již hubená nikdy nebudu, že jsem sama a již nemám sílu hledat nový vztah a že si zřejmě život díky cigaretám poněkud zkrátím. Řekla jsem si, že si ho alespoň užiju. Začala jsem se věnovat své velké vášni, na kterou jsem v posledních letech neměla moc času, fotografování. Opět jsem vymetala všechny výstavy, doma jsem začala zútulňovat svůj byt.. Konečně jsem opět měla čas na čtení.

Najednou jsem zjistila, že již tolik nekouřím. Bylo to dáno tím, že jak jsem se vykašlala na shánění chlapa za každou cenu a přestala jsem po kavárnách a vinárnách řešit s kamarádkami různé partnerské krize. Docela se mi začal život o samotě líbit a já cítila po mnoha letech vnitřní klid a smíření se svým osudem.

A pak jsem Ho potkala v jedné galerii. Seznámil nás kamarád fotograf. Byly to velké sympatie na první pohled. Na lásku jsem však ani nepomyslela. Za týden jsem ještě se známými jela na jeho chalupu na Šumavu. Byla jsem tam poprvé a byla jsem unešená nádhernou přírodou. Při našich procházkách jsem nafotila snad deset filmů. A pomalu jsem začala objevovat, že se naše sympatie prohlubují? Za měsíc jsme spolu začali oficiálně chodit.

On je vášnivý turista a já vášnivá fotografka. Společně jsme začali putovat po naší matičce vlasti. A já s překvapením po třech měsících zjistila, že jsem zhubla 9 kilo a že musím vyměnit kompletně šatník. Přitom jelikož se říká, že láska prochází i přes žaludek, jsme se v jídle vůbec neomezovali, ba naopak. A abych nezapomněla - úplně jsem přestala kouřit. No přestalo to nějak samo. Prostě mne stále častěji ani nenapadlo si zapálit.

A tak se mi v loňském roce splnily všechny mé předsevzetí, které jsem si však poprvé nadala. Pochopila jsem, že opravdu nejdůležitější je vnitřní klid a harmonie. Pak teprve se mohou splnit různá přání a předsevzetí.

Jana H.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já bych chtěl v novém roce být zase potentní a mít sex.
Pepa  |  31.12.2017 15:41

Ber jak já i fousatý a pořádně si je nahmátni,jestli dole nemaj něco...
Michal  |  31.12.2017 15:49

Unavovat se ,stresovat a rozčilovat má smysl jen výdělečně v NR 2018.
sdfg  |  31.12.2017 15:51

Bude to jako každý rok: zítra si řeknu, že letos udělám X a Y,...
Frank  |  31.12.2017 16:16

Aby byl silvestr normální den,je asi přání příliš náročné,tak...
sdfg  |  1.1.2018 04:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *