Můj život změnil pes

Můj život změnil pes

18.12.2000 00:00  |  Napsal život

Byl jsem workoholik, zapřísáhlý starý mládenec a vyznavač dobrého moku a značkových cigaret. Výživu jsem přijímal pouze podle zákona chutě. Na pohyb mi nezbýval čas. Dobré auto mi téměř nahradilo nohy.
Připadalo mi, že žiji spokojený život.... celý článek

Komentářů: 117 | Poslední komentář: 2.5.2018 10:07

Komentáře

reagovat 28.5.2001 20:30 - Mirka

Myslím si, že pes je úplně nejlepší recept na hubnutí a zlepšení své životosprávy. Když má člověk psa, nemůže řici

reagovat 21.7.2001 23:11 - nina

Nápad pořídit si psa byl jeden z mých nejlepších nápadů vůbec.Necítila jsem se už hodně dlouho dobře psychicky a tak jsem přemýšlela,co s tím udělám.A pak mě napadlo,že dám domov nějakému opuštěnému psisku z útulku.Přivedla jsem si chlupatou fenu americ.kokra,bylo jí 8 měsíců a od první chvíle jsme se milovaly.Už ji máme 5 let a řeknu vám,přesně tohle mi v životě chybělo.Je to stoprocentní kamarádka,vždycky přesně ví,jak jsem na tom.Je to milé zvíře a přitom dobře hlídá.Zpočátku jsem měla takové ty řeči,že pes bude na dvoře v kotci,ale týden utekl a už jsem ji nedala,bydlí s námi a každému to doporučuji.Pes chce jen trochu Vaší lásky,ale sám Vám ji dá celou a umí ji dát najevo.Miluje Vás nezištně a věrně a to lidé moc neumí.

reagovat 26.7.2005 12:33 - Majka

Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit vynikající vliv psa na zdraví člověka. Před čtyřmi roky jsem chtěla odejít do důchodu a pořídila jsem si (víceméně proti vůli manžela) fenku Zlatého retrievera. Místo mne však odešel do důchodu manžel. S vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu a jinými chorobami. Protože já jsem chodila do práce stále, musel při venčení psa zaskočit manžel. Zprvu nerad, později ochotně. Denní trasa se psem za každého počasí včetně odbočení do hospůdky) činí 5 - 8 km chůze. Většinou dosti svižné, protože retriever miluje pohyb. Během dvou let byl ve všech parametrech zdraví na normálu, nevadí mu alkohol ani nezdravé jídlo, a teď, kdy se musí starat i o štěňata naší Barči (a to je práce na plný úvazek), dokonce shodil i pár kilo, což se mu za celá ta léta důchodu nepodařilo.

reagovat 14.5.2006 20:51 - Jitka

Ahojky,ajá mohu potvrdit,že mě můj pes pomáhá v nemoci.Jsem chronicky nemocná a tak se u mě střídají období kdy je mi špatně,hůře a zle.Přezto musím se psem minimálně třikrát denně ven i mi chodíme ven za každého počasí.Do nopohody jsem jemu i sobě pořídila nepromokavé oblečení.I když se mi nechce tak jdu a vždy se mi na procházce uleví.Když je mi zle a lehnu si tak se ke mě přitulí a říká mi celým tělem to bude dobré,zase bude dobře.Jsme na sobě závislí jsme spolu většinou 24hodin denně.CHodí se mnou i do práce.Kdybych ho neměla tak bych ven tak často určitě nechodila.To že musím mě donutí přemoci bolest a jít.Má mě moc rád a já jeho je to moje zlatíčko.Nikdo vás nepřivítá s takovou upřímnou radostí že vás vidí byť jse jen byli vysypat kybl jako váš pes.Přeji hodně zdravíčka a štěstíčka vám i vašim čtyřnohým kamarádům.Ahojky

reagovat 1.6.2006 23:21 - EVA

AHOJ,MÁ ZKUŠENOST SE PSY??

VŠE,CO O TĚCHTO 4NOHÝCH KAMARÁDECH NAPSÁNO

JE PRAVDA.PES NA SVÉHO PÁNA NIKDY NEŠTĚKÁ,

CHCE ZABRÁNIT ZAŘAZENÍ ČLOVĚKA DO ČELEDĚ

LENOCHODŮ.MNĚ SE PŘIHODILA NEPŘÍJEMNÁ UDÁLOST,UMŘELI MI DVA PEJSCI.MÉMU STRÝCI JSEM VENČILA PSA BROKA,A SEM TAM MU POSKYTLA

NĚJAKOU DOBROTU,DOKONCE JSME HO S TÁTOU U NÁS VYKOUPALI.DOSTAL V ZIMĚ CHŘIPKU,PROCHLADL A DOSTAL RAKOVINU STŘEV.

BYLO TO S NÍM ŠPATNÉ A LETOS V ÚNORU UMŘEL.

ASI ZA MĚSÍC HO NÁSLEDOVAL BABIČIN PES DAK,

NA PODOBNOU DIAGNÓZU:RAKOVINA PLIC.BABIČKA

SE NEMOHLA DÍVAT NA TRPÍCÍHO DAČÍKA,A PO VŠECH ÚVAHÁCH HO DALA UTRATIT.TRÁPIL SE HODNĚ,PŘES DEN SPAL,A V NOCI KAŠLAL SKORO JAKO ČLOVĚK.A PAK NĚKTEŘÍ LIDÉ TVRDÍ,ŽE PSI

A DALŠÍ TVOROVÉ OBÝVAJÍCÍ NAŠI PLANETU NEMAJÍ DUŠI.ONI JI MAJÍ,VĚŘTE,A JEJICH ŽIVOTY MAJÍ STEJNOU VÁHU I CENU JAKO NAŠE LIDSKÉ.PES,TEN NA SEBE NĚKDY PROZRADÍ VÍC,

NEŽ SÁM CHCE.A JÁ? SNAŽÍM SE S TOUTO ZTRÁTOU VYROVNAT.A UŽ MÁM NA TUHLE BOLEST ŘEŠENÍ A RECEPT.VÍTE,BRZY SE BUDU STĚHOVAT DO NOVÉHO.A VÍTE CO UDĚLÁM?POŘÍDÍM SI PEJSKA.UŽ JSEM SE PEVNĚ ROZHODLA.UŽ SE NA SVÉ NOVÉ PROSTŘEDÍ S MÝM KAMARÁDEM TĚŠÍM.

VĚŘÍM,ŽE BUDEME SEHRANÁ DVOJKA A BUDEME SI

ROZUMĚT.MENŠÍ ŽENA A MENŠÍ PES SE BRZY SEZNÁMÍ!!!DRŽTE MI PALCE!!


reagovat 2.6.2006 00:10 - Jitka

Ahojky Evo,to je mi moc líto.Pokud se budete rozhodovat pro pejska zkuste si ho vyhlédnout v nějakém útulku.Jsou to hrozně vděční pejsci.Můj další pes bude taky z útulku.Hodně štěstíčka a radosti v novém bydlení s novým čtyřnohým kamarádem přeje Jitka

reagovat 17.7.2006 09:01 - Jana

vše je pravda, neumíte si představit, jak se o Vás zvíře dokáže postarat, když jste nemocní. Zažila jsem to se svým psem, když jsem měla horečku, jak stále ležel u mně, olizoval mě a pečoval o mně - je to nepopsatelné.

reagovat 17.7.2006 11:29 - Katka

Evo, já bych řekla, že někdy má pes lepší duši než člověk.

reagovat 17.7.2006 12:08 -

Přesně tak, pes není podrazák a závistivec a nepřejícník a lhář a zloděj a grázl a úchyl, a jeho láska nebývá falešná ani podmínečná, když Vás má rád, tak celou svou bytostí, že by za Vás dal i život...

reagovat 5.12.2006 15:45 - Jana

Bez psa si už svůj život neumím ani představit!

Je to on,kdo Vás radostně vítá,at· příjdete odkudkoliv.Má Vás rád se všemi Vašimi chybami i

náladami.Je to on,kdo s Vama jde na procházku

/a rád/ za každého počasí.Jeho lásku k Vám nelze oplácet jinak než jen láskou k němu.

Je to prostě kámoš do nepohody,který Vás nikdy nezradí/na rozdíl od člověka/.

reagovat 5.12.2006 16:12 - Honza

Tvrdím, že pes má lepší duši než mnozí lidé.Má vás rád , nezávidí, netrpí ješitností ani nelže. I když můj jezevec si občas zašvindluje, jak začne pršet, tak kulhá a sleduje, jestli se najde někdo, kdo ho ponese.

reagovat 5.12.2006 16:29 - Zwetta

A já chci potkanku...:-/

reagovat 5.12.2006 16:55 -

Můj život také zcela převrátil sousedovic pes. Teď již má zas nového a toho otrávím jak ty předchozí a zas budu mít klid!

reagovat 5.12.2006 21:54 - Honza.w

Tak to je svatá pravda s těmi psi, taky mám hrozně rád psi a to s tím vítáním, to fakt člověk neumí, psům je to jedno, že přijdete pozdě, nenadávají a jsou rádi, že jsem se vůbec vrátil domů a někdy mi to připadá že ta moje fenka je zakletý člověk a jen už, aby promluvila. Pes je dobrý přítel člověka a já jsem moc rád, že jí mám a ona je ráda, že má mě. Nechápu, jak může někdo nemít rád psi a zvířata vůbec.

reagovat 13.12.2006 09:04 - Milena

Ty - co jsi otrávil sousedova psa a chystáš se otrávit dalšího - co se s tebou děje? Uznáváš vůbec nějaký cit ? Měl by ses nad sebou zamyslet - kolik bolesti způsobuješ!!! Pro tebe je to ,,jen '' pes, ale co ti, kteří si ho pořídili a mají ho pro potěšení... nebo si myslíš, že ti to dělají naschvál? Co ti na tom tak vadí, to, že občas zaštěká?

reagovat 13.12.2006 09:48 - Monika

Jsem alkoholička, týden po léčbě. Pila jsem protože jsem nezvládala pocit samoty po rozvodu.Mám doma už 12 let kocourka, ráda bych si pořídila pejska. Ale chci k tomu přistoupit zodpovědně, tak počkám až si budu moci opravdu věřit, že se nenapiju. Pes není kočka, Mates(kocour) mojí nepřítomnost dost špatně snášel, pejsek by na tom byl asi hůř.

reagovat 13.12.2006 11:13 - Honza

Moniko, zdá se mi to docela dobré, že dovedeš o sobě naspat, že jsi alkoholička a že by jsi si chtěla pořídit psa, až se na to budeš cítit, věřit si. Pes je dobrý přítel, ale asi by těžko nesl, kdyby jsi ho zanedbávala. On sice nedovede být naštvaný jako člověk, ale asi to sama cítíš, že by to nebylo pro něj dobré a to je moc fajn, že o tom takhle přemýšlíš. Jsi na dobré cestě to všechno změnit a pak až budeš mít toho čtyřnohého přítele, tak to bude fajn pro vás oba. Moc ti přeju, aby jsi se z toho rychle dostala a mohla si užívat se svým psím miláčkem. Ahoj

reagovat 15.12.2006 16:46 -

Tááák. Vše potřebné je nakoupené. Teď jen vyčíhnout, kdy bude na chvilku bez dozoru a POJEDE!!!!! To zas bude božský klid, teda pokud je nenapadne si pořídit další potvoru terorizující mě hlukem.

reagovat 3.1.2007 01:20 - Odette

Fakt je ten,ze kdo chce mit psa si musi byt jist mit nekoho kdo ho muze nahradit!Kdyz na tebe prijde chripka,kdo pujde se psem na vyvenceni???????

reagovat 16.1.2007 12:12 - janko

nechapu ,jek neko muze napsat tak spatne veci o pejskovi,co vi treba bude v pristim zivote taky pejsek .ja ted u sebe svyho pejska nemam ,ale verim ,ze za 3mesice bude u mne.nechci ,aby se mu styskalo jako mne,aby se tim nejaktrapil.je to moje zlaticko na tomhle svete.posilam mu moc pusinekkkkkkkkk.

reagovat 16.1.2007 12:18 - vladka

taky preji vsem,kteri nejak ublizujou detem a zviratkum, aby to same ublizovani zazili na vlastni kuzi!!!!!!!!!fakt jim to preju,a to jsem nikdy nikomu nic spatneho neprala!!!ale kdyz vidim jaky jsou nekteri lide k detem ,pejskum akonim tak ohavni , neda se jim prat nic jineho nez totez!!! preju vsem zviratkum vse pekne v jejich zivote.

reagovat 16.1.2007 13:02 -

Děti a psi je to nejhorší, co mě na tomto světě mohlo potkat.

reagovat 16.1.2007 22:57 - Pavel

Můj život taky změnil pes. Kousl mě totiž do ruky. A stalo se mi to jako dvouletému dítěti. Nepamatuju si z toho vůbec nic, až na to, že to ve mě zůstalo napořád a nejspíš zůstane nadosmrti. Pokud jdu po ulici a vidím většího psa, jak jde bez vodítka a košíku (třeba s pánem), přecházím s velkým odstupem na druhou stranu. Pokud jdu třeba parkem a vidím jak někdo venčí psa a nemá ho na vodítku, včas jdu jinam, abych se mu nepletl do rajónu. Jen jakmile slyším psí štěkot, nebo povely Lehni! či K noze! tuhne mi krev v žilách. Při nečekaném setkání se psem reaguju prudkým úlekem, začnu panikařit, rozhazovat rukama a snažím se utéct. Většina, podle majitelů i hodných psů na mě vrčí. Přitom já jsem nikdy žádnému nic neudělal!

Nejhorší na tom je,že pracuju u kabelové televize a k lidem chodit musím. Když jdu do rodinného domku, první na co myslím je, jestli mají psa. Když ne, to byste nevěřili, jak si oddechnu. Když je to v paneláku, a jen slyším psí štěkot za dveřmi bytu kam mám jít, vždy se nejdřív přesvědčím, že porucha je na 100% v bytě, než na ty lidi zazvoním. A stoupám si radši dál od dveří a k výtahu, aby bylo kam se schovat. Děsím se co za potvoru vyběhne. Někdy si připadám jako debil. Moc rád bych se toho problému zbavil, ale ono to prostě nejde!

reagovat 25.1.2007 12:37 - Milena

Dcera nás přemluvila k pořízení psa. Já souhlasila, protože mám ráda přírodu a tak jsem začala chodit jednou denně na procházku. Teď chodím i 3krát a jde mi to k duhu. Nebojím se v lese, kde mi pes poskytuje ochranu, miluju procházky, protože můžu v klidu přemýšlet a vděčnost našeho pejska je hodně velká. Je to miláček celé rodiny.Slogan pes nejlepší přítel člověka je konkrétně u nás naprosto pravdivý. Všem , kdo se rádi o někoho starají, pořiďte si psa. je to lepší a levnější než všechny jiné sportovní aktivity a láska zvířete vám vynahradí mnohá psychologická traumata.

reagovat 5.2.2007 01:21 - LIšáček

TAky mě kousnul pes asi třikrát. Pokaždé to byl takový malý podvraťák. Pokaždé to byla jan dorbnost ale znamenalo to návštěvu nemocnice tahání s majitelem psa aby doloži že je očkovaný a zdravý jendou musela předvést majitele psa policie. Když vidím psa který je volně s pánem pokud možno ještě bez košíku jak si to ke mě žene není mi moc dobře. Není to tak dávno šel sem v Praze po ulici chodníku kde chodím denně a vím že za plotem amají ostrého vlčáka. Viděl sem paní tak 80 ti letá stařenka je venku zametá listí. NAjednou z vrátek vyběhl onen vlčák a mířil ke mě¨. Zůstal sem stát krve by se ve mě nedořezal. Čekal sem co se bude dít přemáýšlel sem o tom čím se budu bránít foukal vítr sprej něpřipadal v úvahu a tak sem měl jedině b rašnu s NB říkal sem si když tak ho sní praším přes čumák. No stařenka si toho všimla a řekla Bene nesmíš mazej domů a pes se poslušně odebral domů. Inu slušně vychovaný pes. Kdyby nebyl tak vychovaný kdo ví jak by to dopadlo. Takže Vážení za to že pes někoho kousne může jeho majitel...

Psů se bojím také proto že máme doma dvě kočky a tak čekám co bude následovat až pes ucítí kočku ...
reagovat 10.2.2007 12:30 - Helena

U čtení původního článku jsem se musela srdečně smát, když jsem si předtavovala,jak byl pán svým psem převychováván. Po rozvodu jsem si pořídila jezevčíka,fenku. Co vám budu povídat, Těch zážitků s ní je nepřeberné množství. je to moje"třetí dítě".

reagovat 15.3.2007 09:38 - barny

Pejsek je ten nejlepší lék na vaše deprese, ale i pro fyzické zdraví. Dá vám tolik lásky, že se vám zdá, že ji ani neunesete a naopak od vás vyžaduje pouze trochu pozornosti, nějaké to pohlazení, dobré slovo. Nikdy, ale opravdu nikdy vás nezradí a bude vás milovat až do konce jeho evntuelně vašeho života i přesto, že vám to neslíbil ani před oltářem ani před jiným oddávajícím.Je načase si nějakého pořídit a uvidíte jak moc se vylepší váš život. Nemusí to být vždycky jenom pejsek s rodokmenem, podívejte se do nějakého útulku i tam jsou pejsci a navíc zrazení člověkem.Měl jsem pejska nalezence a prožil jsem s ním mnoho krásných let,za které jsem mu moc vděčný.Moc jsme ho opakali, když musel odejít do psího nebíčka.Tak se nebojte, pořiďte si pejska a uvidíte sami. Budete mi muset dát zapravdu.

reagovat 15.3.2007 13:43 - Kill.the.Dog

Můj život taky změnil pes. Sousedi si pořídili zasraného vlčáka a ten 24 hodin v kuse nezavře držku, takže se ani nevyspím, ani nevyvětrám. Hajzl štěká ve dne, v noci, a ty idioti ho nechávají. A to nepočítám hovna na chodníku. Všechny čokly utratit a jejich páníky taky!

reagovat 15.3.2007 20:24 - Pichpíc

Naši sousedé měli psa a potom se jim narodilo dítě ale dítě a pes se vzájemně nesnesli tak museli to dítě dát pryč.

reagovat 26.3.2007 22:19 -

Parádní příběh. Neni nad společnost psa! Pomůže každýmu. I těm protivnejm lidem, co psema opovrhujou - nedali by na ně dopustit!

reagovat 26.3.2007 23:00 - Miloš

Pejsek? Není nic příjemnějšího, když tedy snesete práci s fekáliemi:)

Když si pořídíte dítě, tak vám ho celkem dobře ohlídá a když nic nenamítáte proti olizování dětské prdelky:), klidně si je necháte spolu hrát.Jistě, jsou i lidé, kteří si díky své povaze pořídí psa podle barvy tapet a když náhodou, nebo spíš omylem, mají dítě, tak dávají psa pryč, slovo škrkavka jim zní jako kletba a blecha se nesmí vůbec vyslovit:) Co se dá dělat, Pánbůh je má taky rád:)Jediná potíž je v dožití psa, například německý ovčák nám odešel už po pěti letech, nečekaně...nejlepší je pořídit si hned nového. Nejhorší je to vysvětlovat dětem.Potíž je taky s "protipsí" kampaní, vedenou dříve myslivci a dnes už i médii, prostě aby bylo o čem psát. Už mě nebaví vysvětlovat lidem, že je ten pejsek kousl proto, když mu zkazili výcvik, nebo jenom jejich děťátko je takový tele, že mu strká prstíčky do očí a okusuje uši.

No, snad se to časem změní:)

reagovat 27.3.2007 02:35 -

Ahoj, no ja se nedivim, ze vas pes odesel, protoze to zvire musi citit ze ho mate radi a starat se o nej. Neni to jenom majetek, je to neco jako dite.

reagovat 4.1.2008 22:21 - alžběta

souhlasím pomuže každymu

reagovat 4.1.2008 23:35 - Jarka

Pro ty, co nenavidi sousedovic psy:

ja mam psy rada, ale sousedovic psy jsem take nesnasela. Zdalo se mi, ze ti psi byli presne tak hloupi a agresivni jako oni.

Problem byl v tom, ze jim ti sousedi davali malo zradla. Takze dobra rada: krmit, krmit, krmit. Sousedovic psi vas budou milovat, nebudou tolik stekat, hlavne v noci budou s plnym zaludkem spokojene spat. No a mozna, ze ten pohled na rozjareneho sousedovic psa, vzdycky, kdyz vas uvidi, vam bude prinaset vetsi poteseni nez pohlizet na vami otravenou zdechlinu.

reagovat 4.1.2008 23:56 -

Naše fenečka je tou nejlepší přítelkyní pro mou malou dcerku.Když na ně nemám čas,vím,že ty dvě si spolu vyhrajou a já si třeba v klidu uvařím.Malá nastaví pusinu a fenka ji oblíže,hází jí míčky a fenka přináší.

Cizí nemá moc ráda,ale od toho je pes,aby hlídala své paničky a střežila své území.

reagovat 5.1.2008 02:57 - alžběta

muj pejsek je nejhezčí na světě AHOJ

reagovat 17.4.2008 17:47 - Ludmila

Reakce na pár příspěvků. Pes není dítě. Je to pes - nikdy Vás neopustí, neopusíte-li ho Vy, většina psů zvládá telepatii. Je to dobrý léčitel - za cenz vlastního života. Není s ním tolik zbytečné práce jako s dětmi. Pokud Vás má rád, rychle pochopí, co chcete a chce Vám udělat radost. Takhle to fungovalo a funguje u nás. Pes je kamarád, i když nemáte náladu. Jsem přesvědčená, že naše Nelinka, vzala vědomě na sebe mojí srdeční patologii. Ona zemřela, já dodnes - 4roky žiji.Děkuji.Když to udělala, bylo jí 10 let.

reagovat 17.4.2008 23:17 - Mija

Je to možná trochu divné, ale já mám poslední dobou pocit, že investice vložená do mého psa se mi stonásobně vrátila, kdežto o mém již dávno dopělém synovi tohle říci opravdu nemohu.I když investice do něj byly několikanásobně větší, jak finanční, tak citové, mám dojem, že si neváží ničeho.Kdežto můj pes si váží každého laskavého slova, pohlazení a přízně a umí to vracet.Tak koho mám milovat víc?

reagovat 19.4.2008 16:55 - Sára

Máš pravdu Mijo,děti jsou nevděčný a ničeho si neváží,všechno je pro ně samozdřejmostí,to znám.Máme taky psa a je to náš miláček,dává nám svou lásku najevo.

reagovat 2.8.2008 09:37 - mirka

Také moje Bára mě pomohla asi před 2 měsíci kdy mě probudila bolest na hrudi a tak se mnou spala. Ale včera bylo vše jinak , ale vrátila jsem se kvůli ní,a říkala jsem si v nemocnici bude dobré čeká na zavřena ve volieře, měla jsem strach bouřky, a tak jsem se vrátila. Děti moc času nemají, pracují 12 hod. i více. Nejhorší když člověk zůstane sám a kolem sebe nevidí lidi ochotné pomoci. Mám přítelkyně na moravě a všecny si pomáhají.Je tak lépe !

reagovat 8.9.2008 16:30 - Anonym

HROZNĚ SI PŘEJI PSA ALE NEVÍM JAK RODIČE PŘEMLUVIT ABYCH SI HO MOHLA KOUPIT NEVÍTE NĚJKAOU RADU POKUD ODPOVĚZTE PROSÍM

reagovat 8.9.2008 21:45 - Lada

Anonyme, řekni jim, že to myslíš, vážně, že se o něj budeš starat, pravidelně ho venčit a všechno okolo něho, není to žádná legrace a stojí to dost peněz.Je to jako další dítě v rodině.Měla by sis tedy najít nějakou brigádu, třeba roznášku letáků, abys měla na jeho žrádlo.Protože není nic horšího, než, že si dítě pořídí psa jako hračku a brzy se ho nabaží, když s ním musí za každého počasí několikrát denně ven a nezapomeň na výcvik, aby nerost, jako dříví v lese.

reagovat 17.10.2008 20:17 - Lili

Ahoj Anonyme, byla jsem ve stejné situaci. Moc jsem si přála psa, ale doma o tom nechtěli slyšet. Pomalu jsem je na to připravovala a vždy jsem se zmínila, až budu mít štěňátko... Vždy se ohrazovali, ale pak jsem přišla a zase jsem řekla, až budu mít štěňátko a když začali protestovat, řekla jsem, že je již zamluvené a kolem vánoc si pro něj pojedem. Nakonec to dopadlo tak, že je to miláček rodiny, všichni se s ním mazlí a hrají a nejraději by s ní snad i spali. Když někam jedeme, nesmí chybět i naše fenečka :o). Zkus to podobně nebo pak jedině zbývá přinést psa domu a nikomu nic neříkat. Moc Ti přeji, aby to vyšlo je to báječné mít psího kamaráda!!!

reagovat 7.7.2009 20:45 - Jiřina

Já zase mám dvě kočky.Kocour je moudrý,doslova mu to kouká z očí.Změnil mi život k lepšímu už jenom tím, že je.Pořídila jsem mu kamarádku.Když si hrají,předčí to všechny televize,kina,.....Jsou oba tak čičaví, ladní, krásní.Jsem šťastná....

reagovat 22.10.2009 23:22 - zeroa524

Mě také změnil život pejsek, mám Jesiku už osm let a život s ní je veselí a plný pohybu,také www.tojesila.cz

reagovat 10.11.2009 19:59 - ....

Ahojky mám na prodej štěnátka labradora retrivra.Jen fenky nemáte někdo zájem.email.LENKA.DRACICE@seznam.cz pište

reagovat 22.12.2009 11:52 - věra třebíč

pane HÁjek jen tak dál a hodně štěstí oběma i pejshům

reagovat 22.12.2009 19:17 - koupit si psa je jediný způsob jak získat za peníze lásku

Psí desatero:
1) Můj život trvá 10 a více let. Každé odloučení od Tebe mi působí smutek. Pamatuj : ty sis mě pořídil.
2) Dej mi čas, abych pochopil, co ode mne chceš.
3) Důvěřuj mi. Nikdy Tě úmyslně nezklamu.
4) Nehněvej se na mě dlouho a za trest mě nezavírej. Ty máš své přátele a zábavu, já mám jenom Tebe.
5) Povídej si se mnou, i když tvým slovům úplně nerozumím stačí mi, když slyším tvůj hlas.
6) Uvědom si, že když mě biješ, mohl bych Tě hravě kousnout, ale já to neudělám.
7) Jestli jsem někdy při práci špatný, dělám chyby,nebo jsem líný, uvažuj, že mi třeba není dobře, nebo že jsem unavený.
8) Starej se o mne, jsem-li starý, i ty jednou zestárneš.
9) Budˇ v mých těžkých chvílích vždycky se mnou. S Tebou je pro mne všechno lehčí.
10) Až se můj čas naplní, nenech mě trpět. V případě nutnosti skonči mé trápení včas, jen Tě prosím - zůstaň v téhle chvíli se mnou. Pamatuj - všechno je pro mne lehčí, když jsi u mne.

reagovat 22.12.2009 21:27 - Pavel

Téhle paní taky změnil život pes. Sledujte: http://www.bestgore.com/medical/isabelle-dinoire-photos-labrador-dog-attack-face-transplant/
Hlavně nenechávejte NIKDY!!!! svoje malé děti se psem o samotě. Čím víc je takových případů, tím víc mám rád svoje andulky.

reagovat 5.10.2010 13:11 - Ali

Ahoj všichni.Jsem ráda,že jsme psa dostali.Je to skvělý kamarád a všechno vám povídá očima.Jen musíte trochu přemýšlet,co po vás pes chce.Vždycky se na vás tak zadívá a říká - pojď se mnou ven.Mám hlad,pusť mě na dvorek a jiné).Hodně mě pomohl,když jsem byla smutná.Přišel a čumáčkem do mě strkal,pacičku podával a to už vás nenechá,aby jste se mu chvilku nevěnovali.Pomůže vždy,když se necítíte dobře.Je to opravdu výborný kamarád.

reagovat 6.12.2010 23:19 - Útulek

Pejsek Slepoň
Útulek Jimlín hledá AKUTNĚ nový domov pro nalezeného pejska Sleponě -
přišel ve zbědovaném stavu, jak fyzickém, tak psychickém. Dle všeho slepý, odborné
vyšetření ale může říci úplně něco jiného. Je mu 4 - 5 let. Nutně hledá
páníčka, který mu dá lásku a hlavně se mu bude moci v prvních měsících opravdu
hodně věnovat.. Zaslouží si krásný život, v útulku je velice špatný a apatický..
Kdo pomůže němé tváři? 604 451 258 (8:00 - 18:00), útulek Jimlín

http://www.youtube.com/watch?v=6ue8Rf17GwQ&feature=email

reagovat 31.1.2011 15:35 - kača

Pejsek Slepoň
Útulek...

muj pes umi skakat prosit skakat pred lano a podobne takže

reagovat 4.2.2011 13:29 - Petr Červenka

Psí desatero:
1) Můj...

Dobrý den. Psi jsou můj život.Bez psa, je život pod psa. Jen mě moc mrzí, když někdo opíše slova a udělá desatero. Článek jako celí pojednáva o psí zpovědy. Mnoho webů a internetové stranky to kopírují za své jako psi modlitbu. Jen málo lidí zná celí článek o příběhu psa a jeho zpovědy ke svému člověku.Příběh byl vydán několikrát v tisku. Je to smutné, když to někdo opíše a už nepátrá po autorovy, a pokládá to za svoje dílo. Mejte dobré dny nejen se psi. Rád vám pošlu celí článek. Petr Červenka. petrzolsan@seznam.cz.

reagovat 7.8.2011 20:58 - Lenka

Ahoj vsem s pejsky ziji uz od mala snad prave proto jsem se postupem casu naucila vnimat je jen jako soucast domova.Loni jsem musela resit lecbu zavislosti na Diazepamu (jsem neuroticka) zazila jsem opravdu hrozna psychicka muka (deprese) oporou me byla moje rocni fenka diky ktere jsem se dokazala vzchopit a sama zajit k odbornikum pro antidepresivum.Uplynul dalsi rok jsem jiz v poradku za vse vdecim sve fence byla uzasna po celou dobu o me pecovala citem ktery me pomahal na psi nedam dopustit.

reagovat 7.8.2011 21:03 - Martina

Ahoj vsem s pejsky ziji uz od...

Ahoj Lenko, jaké plemeno je tvoje fenka?

reagovat 7.8.2011 21:28 - Tereza

Můj pes byl jediným mezi všemi v mém životě
jehož láska byla opravdová a bezpodmínečná.
I proto poté, co odešel, odešlo s ním i mé štěstí a to navždy...

reagovat 16.9.2011 12:49 - Jitka

Naši sousedé měli psa a...

správná volba:)

reagovat 16.9.2011 16:40 - xxx

Taky mi změnil život pes. Po prvním (13 let) jsme si pořídili jinou rasu. Malého, vzteklého rváče, co nedovede být doma sám. Nic na něj neplatí, je urputný, hysterický, zlý na lidi i na psy, kousne i štěně, pokousal naše děti. Stál mě za těch 10 let už víc než sto tisíc. Speciální dieta (alergik), operace po úrazech i po nemocech, rvačky, výcvik u zvlášť vyškolených odborníků. Časem maličko zkrotl. Ale - musela jsem kvůli němu opustit zaměstnání. Vyl a vyváděl tak, že celý dům nás nesnášel. Nikdo ho nechce hlídat, už 10 let jsme nebyli na dovolené. Nemůžeme ho vzít třeba ani do hospody, návštěvy k nám chodí minimálně. Cítím se být jeho otrokem, i když vím, že jsem jediný tvor, kterého ten pes miluje. Položil by za mě život.
Není to šílené?
Dobře si rozmyslete, jakému psovi chcete dát domov. Předesílám, že tohle byl první pes z mnoha mazlů v nejbližší rodině, který byl vybrán cíleně a plánovaně ...


:(((

reagovat 16.9.2011 22:02 - Ina

Můj pes byl jediným mezi...

Terezko, ta slova, která jsi napsala, jsou přesně těmi,pod která bych přidala i já svůj podpis...

reagovat 16.9.2011 22:14 - Helena

Můj pes mi umožnuje žít tam, kde chci. Hlídá mně a je skvělý. Zároveň mně ale uzurpuje tím, že je na mně neskutečně závislý. Je to Brazilský Fila a ty jsou známé tím, že milují jen svého člověka. Můj je naučený být k lidem vlídný,přesto mojí nepřítomností nejen trpí,ale doslova odchází...Dovolená neexistuje/pro mně/, odjezdy na celé dny jsou stresující. Počítala jsem s tím,ale někdy mně to mrzí. Ne kvůli mně samé,ale kvůli němu.
Každý, kdo si požizuje molose by tohle měl opravdu dobře zvážit !Štvou mně lidi, co si takového psa pořídí z důvodů, že jsou nevzdělaní-v chovu psů...Navíc mně neskutečně štvou ti, kdo z těchto psů dělá zabijáky. Protože hodnější pejsky neznám. Měla jsem Labradora,byl hodnoučký,ale v bolestech by i kousnul. Fila svého člověka/je-li dobře vedená/ neohrozí nikdy.

reagovat 26.1.2012 18:31 - kikj

AHOJ,MÁ ZKUŠENOST SE...

http://www.youtube.com/watch?v=Po0jlBWd7fk

reagovat 26.1.2012 18:43 - Zdenka

Mám dva pejsánky. V mém životě jsou na stejném místě jako moji nejbližší. Jsou to moje zlatíčka, i když mě dokáží i pěkně rozzlobit.
Vždycky, když musí být páníček přes noc v práci, tak spolu tajně spinkáme. Zprávy o tom, jak někde někdo někoho zabil mě nechávají chladnou, ale jakmile jde o týrání psů, brečím. Mým snem je mít psí útulek a starat se o ty tvorečky, ale nemám na to prostory ani finance. Každopádně děkuju za to, že je mám. Neumím si představit, že mi jednoho dne odejdou, snažím se na to nemyslet....

reagovat 9.11.2013 20:10 - hana

Mám dva pejsánky. V mém...

Zbyla ti vzpomínka na pejsánka ,kterého jsi milovala a tu lásku ti nikdy nikdo nevymaže.Nejsi sama kdo to zažil,věř
mi.Byla jsem u svého Dakouška když umíral,hladila jsem ho ,děkovala mu za to,že jsme spolu mohli být a poslední moje slova ,která vnímal byla ...čekej,ja za tebou prijdu..Moc bych si prala,aby to byla pravda.

reagovat 10.11.2013 01:01 - -

Mě taky změnil život pes,od doby co si ho soused nad námi pořídil slyšim jen vytí a štěkáni.Bohužel třeba i do 3h rána nebo naopak brzy ráno a několik hodin v kuse dokuď se psovi nevrátí páníček.Nevim jak tohle řešit.

reagovat 10.11.2013 15:17 - petr novak tucapy

a co teprve kdyz takovy cokl zmokne to je puch jak od ropuch....

reagovat 12.11.2013 18:52 - Iva

Jen je to z cítit z jejich...

Přestaň pít, to se nedá číst.
Z toho, co jsem přečetla: nevím, co je duhový most Javořická.
Ano, pes je kamarádem celé rodiny a náš ochránce. Ano, když mi umřel pejsek, byla jsem chudinka. Dost to bolelo, doslova jsem s ním vyrůstala.
Ještě něco? Ale prosím, piš střízlivá. Díky.

reagovat 12.11.2013 19:45 - Iva

Tak proč to čteš,když se...

Protože reaguji na příspěvek, který byl psaný mně? To by mohla být odpověď, kterou ty pochopíš.

Co to znamená: Nejsi na takle hlavu ?

Jestli máš problémy s pitím, určitě existuje diskuse o alkoholismu. Tady jsi špatně. Pá pá.

reagovat 12.11.2013 22:20 - Radek

Pes je k ničemu.Vůbec by mi nebavilo mít psa.To štěkání mi jde na nervy,popovídat si s nim nejde a akorát mu tahne z huby.Škoda že lidi nejsou rozumější a zasypávaji těma hajzlíkama celé sídliště.

reagovat 13.11.2013 01:36 - !

Ty hajzli čoklí tady štěkaj i teď! To nejde spát! Vy chcípáci co si je pořizujete,natáhnout vám a vymáchat hubu v hovnu čoklím.Tady maj někdo pravdu že jiný zvířata umírat můžou,těch vám líto neni ale čokli prašivý můžou všechno a děláte z čokla že je nad zvíře! Fuj vy čoklisti smradlavý

reagovat 13.11.2013 08:15 - nhvhgv

Ty hajzli čoklí tady...

moje řeč. lidi, co nemají rádi lidi, si pořizují čokla.

reagovat 13.11.2013 11:39 - martin

človek je zákerný, pes nie!

reagovat 13.11.2013 11:47 - Haha

človek je zákerný, pes nie!

Vubec neni zakernej.Jen kdyz mu rupne v bedne tak te podkousne,kolikrat az smrtelne:-)

reagovat 15.5.2014 16:51 - Pejskařka

Taky už si neumíme představit život bez pejsánka,psíci jsou nejlepší společníci ale teď je mi líto co se stalo kámošce.Jedno opilý pako bezohledně přejelo kámošce psíka a pejsek to sice přežil ale neni na tom dobře a má trvalé následky a nevíme jak dlouho vydrží,protože by musel na operaci ale kámoška na ni nemá a já taky ne tak jen trpí a rve nám srdce že nemůžeme pejskovi pomoct.Kdyby někdo to chápal jaký to je hnusný ta bezmocnost a mohl čím koliv pomoct tak prosím pošlete na účet jakou koliv částku kterou jste schopný obětovat 254483217/0300 ....(kamarádka to neví ale chci jí udělat radost kdyby se povedlo pejska zachránit).Moc děkuji těm kteří mají dobré srdce a pochopení.

reagovat 15.5.2014 19:46 - Je mi

Vubec neni zakernej.Jen kdyz...

44 let; a jeste me pes nepokousal,zalezi jak se k nemu chovas.Samozrejme ze na sveho pana stekne, to je normalni,chce si hrat a nebo chce jit ven, taky ma sve potreby a neumi jit s novinama na WC, jako my chlapi.Nesmis si porizovat Pitbulla ktereho nekdo treba mlatil,Atd.Atd.

reagovat 15.5.2014 19:50 - Jinak doporucuji

shlednout film,Bily Bim cerne ucho.Rusky film,doprucuji balik kapesniku pro ty,kdo jsou trochu citlivejsi.

reagovat 17.5.2014 00:32 - pejsek

je to nejlepší, co mě potkalo v životě po té, co jsem zůstala sama. Věrná, milovaná, milující, oddaná a chápavá fenka změnila můj šedý život, dala mě hodně radosti. Nikdy na ni nezapomenu, na procházky, na dovádění a tan ten pohled psích oček, který mě říkal jsi ten nejlepší člověk na světě a já tě bezmezně miluji.

reagovat 17.5.2014 01:18 - Steve

Nechci mít psa ani náhodou ... jen kopa práce, peněz, starostí, obtěžuje to sousedy štěkáním, nejhorší když to někdo tahá do postele a má to tam místo partnera nebo i sním atd. fuj a hnus! Pes lidi bohužel totálně zblbne :-(

reagovat 17.5.2014 09:32 - .

Nechci mít psa ani náhodou...

Konečně někdo normální.

reagovat 17.5.2014 19:43 - no

Nechci mít psa ani náhodou...

tak člověk jako TY by si neměl pejska pořizovat ani náhodou.
Jasně, jsou to starosti, troška práce i peněz, ale za to odplácejí velikou láskou, přítulnosti a porozuměním.

reagovat 17.5.2014 21:58 - P.

Taky už si neumíme představit život bez pejsánka,psíci jsou nejlepší společníci ale teď je mi líto co se stalo kámošce.Jedno opilý pako bezohledně přejelo kámošce psíka a pejsek to sice přežil ale neni na tom dobře a má trvalé následky a nevíme jak dlouho vydrží,protože by musel na operaci ale kámoška na ni nemá a já taky ne tak jen trpí a rve nám srdce že nemůžeme pejskovi pomoct.Kdyby někdo to chápal jaký to je hnusný ta bezmocnost a mohl čím koliv pomoct tak prosím pošlete na účet jakou koliv částku kterou jste schopný obětovat 254483217/0300 ....(kamarádka to neví ale chci jí udělat radost kdyby se povedlo pejska zachránit).Moc děkuji těm kteří mají dobré srdce a pochopení.

reagovat 18.5.2014 12:04 - Pepa

Psi mám dlouho a ani neřeším jestli mi mění život. Nenechám se jím ovládnout , já jsem jeho pán. Když je některý už v poslední hodince tak mu to ulehčím a jde se dál. Přišla za mnou ženská, že vyvolá ducha mého mrtvého psa, měla virgule atd. Slušně jsem ji vyprovodil s jejímy bláboly, protože vím, že pes nemá duši. Na procházky psa beru do lesa, protože jsem myslivec a mám loveckého foxteriera. Domů si ho pustím na Vánoce a jinak je na dvoře a ve svém kotci v teple. Brát si ho do postele je nesmysl. Mít psa v bytovce je nerozumné. Onehdá jsem viděl mladou ženu jak vezla v kočárku psa, to je vrchol demence. Taková mladá, zdravá má rodit a ne nahradit dítě psem. Pes patří do domu a do města jen ve vyjímečných případech. Zkrátka pes nemá nehrazovat mezilidské vztahy, je to zvíře, které mi musí sloužit v můj prospěch a odvést a ulehčit mi práci.

reagovat 18.5.2014 12:18 - Konečně

Psi mám dlouho a ani...

Normální názor na psa.

reagovat 2.3.2016 08:36 - pravda

5 vlastnosí, které by měl okoukat páníček od svého psího kamaráda.
1. Schopnost bezmezné a čisté lásky
2. Upřímné reakce zakaždých okolností
3. Psi nikdy nikoho nepomlouvají
4. Psi nezávidí
5. Psi jsou skromní.
Ono se říká, a je to pravda.
JAKÝ PÁN TAKOVÝ PES.

reagovat 2.3.2016 11:06 - jarda

Psi mám dlouho a ani...

Vážený pane, nevím kde jste pochytil, že pes nemá duši. Zřejmě jste ovlivněn pokrivenym pseudokrestanstvim. Pes, má mnohdy větší cenu, užitečnost než řada lidí. Pes duši má, velkou tak moc, že člověk vašeho myšlení nemůže ke své škodě pochopit.
Od mala jsem vyrůstal mezi psy, protože je rodiče cvičili, a já v tom vyrůstal. Mám psy, a doma. Psi musí poslechnout, ale nijak je netrapim a mají volnost. Nejlepší co může být, je když sedím a můj pes mi dá hlavu na klín, a já ho hladim.

reagovat 2.3.2016 15:29 - (!)

Tak si pořiďte kundolízka a nežárlete na manžela a neštěkejte na něj!

reagovat 2.3.2016 17:00 - :)

5 vlastnosí, které by měl...

A jedna, co by měly odkoukat manželky:
6. čím déle se muž vrátí z hospody, tím nadšeněji ho vítá. :)

reagovat 3.3.2016 16:40 - Souhlasím s tebou!

Vážený pane, nevím kde...

Každé zvíře má neposkvrněnou duši a je věrné!Od lidí se člověk dočká jenom podrazu,nic kloudného od nich čekat nelze!A pravé přátelství mezi lidmi skončilo možná v období do kterého patří dobrodružství Sherlocka Holmese a dr.Watsona!

reagovat 3.3.2016 17:31 - plně souhlasím

Každé zvíře má...

moji psíci mě přinesli do života řád, nesmírnou lásku, radost a mnohému mě naučili. Nevím, co je samota, smutek, nuda, bezmoc. Podívám se do těch oddaných očí které vyzařují tolik lásky a zase jsem ráda na světě.

reagovat 3.3.2016 17:39 - mně

náš pes změní život, jestli se konečně neprobudí a neodstěhuje mi svých 30 kg z nohou...už je necítím a nerada bych o ně přišla :).
Asi řeknu čarovnou větu: půjdeme ven. :))

reagovat 3.3.2016 17:45 - Dobrý ano,

náš pes změní život,...

Já bych svého psa nevymenil ani za miliardu. Nikdy.

reagovat 5.10.2017 06:51 - Souhlas,

Já bych svého psa nevymenil...

Já také ne. Narozdil od většiny lidí je chytrý, hodný a cítím se s ním dobře. Má duši tak velkou, že se o tom většině lidí ani nezdá...

reagovat 5.10.2017 07:00 - Madla

Jaká je šance nebo jak na to, naučit dvouletého kocourka chodit na kočičí záchod v bytě? Dosud žijícího v přírodě? Máte někdo zkušenost?

reagovat 5.10.2017 07:55 - Jana

Jaká je šance nebo jak na...

Neměl by to být problém. Kočky vždy jsou tam, kde je něo sypkého, kde mohou výkaly zahrabat. Možná bych nejdříve zkusila dát do kočičího záchodu písek a pak přejít na kočkolit.

reagovat 1.5.2018 19:09 - Z rumunského útulku

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/364967/srdceryvne-video-tyrana-fenka-poprve-zaziva-pohlazeni-od-cloveka.html

reagovat 2.5.2018 10:07 - hasič

Pes mi pomohl zachránit zdraví. Tedy sádlo z něho. Je to už víc jak čtyřicet let.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já také ne. Narozdil od většiny lidí je chytrý, hodný a cítím se s...
Souhlas,  |  5.10.2017 06:51

Jaká je šance nebo jak na to, naučit dvouletého kocourka chodit na...
Madla  |  5.10.2017 07:00

Neměl by to být problém. Kočky vždy jsou tam, kde je něo sypkého, kde...
Jana  |  5.10.2017 07:55

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/364967/srdceryvne-video-tyrana-fenka-p...
Z rumunského útulku  |  1.5.2018 19:09

Pes mi pomohl zachránit zdraví. Tedy sádlo z něho. Je to už víc jak...
hasič  |  2.5.2018 10:07

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *