Jak jsem si zachránila dovolenou

6.11.2000 00:00
Napsal život

Na dovolenou v Itálii jsem se velmi těšila. Před odjezdem jsem byla v jednom kole - zabalit kufry, děti, manžela... Když jsem konečně usedla do autobusu, zjistila jsem , že něco je špatně. V krku mne úporně pálilo. Cestovní horečka a stres zřejmě oslabily můj imunitní systém.

Cestou se můj stav pomalu, ale jistě zhoršoval. Takže za hranicemi Itálie jsem již nemohla mluvit ani polykat sliny a přes třicetistupňové vedro se třásla zimnicí. Jakmile jsme se ubytovali, padla jsem vyčerpaná do postele. S manželem jsem se dorozumívala pouze posunkovou řečí.

Na štěstí jsem s sebou měla knihu Mischio Kushio "Makrobiotika a přírodní léčení", kterou jsem si chtěla o dovolené v klidu přečíst. Netušila jsem, že budu nucena některé rady v praxi ověřit.

K jídlu jsem začala jíst pouze vařenou rýži Natural. Též jsem ji spolu se syrovou zelenou zeleninou přitiskla na krk a obvázala šátkem. Tento zábal jsem měla ve dne v noci. K tomu jsem kloktala šalvějovou tinkturu, což byl jediný lék, který jsem nezapomněla do kufru přibalit. Manžel se perfektně staral o mne i o naše dva kluky a já mohla jen ležet a spát.

I přes počáteční čtyřicetistupňové horečky, neschopnost řeči a chůze, jsem se během tří dnů dala do úplného pořádku. Čtvrtý den dovolené jsem již o čtyři kila lehčí vyrazila s rodinkou na výlet. Ještě mi zbývalo 10 krásných slunných dní v Itálii.

Po návratu do Čech jsem si v lékárně zakoupila polykompozitní homeopatikum určené na bolesti v krku a angíny. Přesně podle zákonů homeopatie se u mne opět v krku na jeden den objevila bolest. Pak odezněla a do dnešního dne se nevrátila.

Andrea Marešová, Bystřice

Související články

Bez svolení si vezmou vaši krev

9.10.2000 00:00

Jet lag

13.7.2000 00:00

Na dovolenou s Beta-carotenem

15.6.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

SE ZAJMEM JSEM SI PRECETLA ,JAK JSEM SI POMOHLA V ITALII S ANGINOU...JA SE O...
Edita  |  14.5.2005 22:43

Stejná zkušenost z Anglie!!! Na angínu tam lékař doporučil zmrzlinu,...
Blanka  |  11.1.2006 09:55

tak to sa presne stalo teraz mne tyzden pred odchodom na vytuzenu dovolenku k...
zuzana  |  3.8.2007 05:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *