Jak jsem si vyléčil ekzém

23.1.2007 00:00
Napsal život

Pravidelně v zimním období, když teploty poklesly pod nulu, se mi na ruce začaly objevovat drobné puchýřky, které se slily v mokvající ložisko.

Kožní lékařka mi předepsala mastičku s kortikoidy, které vždy pouze na chvíli ekzém potlačily. Jakmile jsem si ruku přestal mazat, ekzém se znovu objevil.

Zkoušel jsem i všechny možné přírodní krémy, vnitřní pročisťující prostředky, úpravu stravy, avšak ekzém se vůbec nelepšil.

Jednoho dne přijela na návštěvu tchýně, která se celý život zajímá o bylinky a udělala mi na ruku zázračný zábal. Recept byl velmi jednoduchý. Nastrouhala nahrubo syrovou bramboru, přidala pár kapek šťávy z čerstvého citronu a lžičku panenského za studena lisovaného olivového oleje. Vzniklou kašovitou hmotu mi nanesla na hřbet ruky, kterou ovázala obinadlem. Celou noc mě ruka úporně svědila a pálila, avšak ráno vypadala mnohem lépe. Do tří dnů nebylo po ekzému ani památky.

Nemohu tvrdit, že toto je univerzální recept na léčbu ekzémů, avšak na můj problém zabírá stoprocentně již 3 roky a myslím, že není složitý na vyzkoušení. Pokud někomu pomůže, budu rád.

Autor: Tomáš J.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já jsem objevil mastičku Neophytiol, která mě ted ekzému uplně zbavila....
Radovan  |  4.4.2017 12:50

Bez vyřešení základní příčiny ekzémů nepřináší aplikace mastí...
Vladimír  |  13.2.2018 19:41

máte někto zkušenosti s krémem Zitenax?
Damoša  |  15.2.2018 13:09

Prokeš zase shání dušičky, co by vyklopili penízky :))
á  |  15.2.2018 14:52

Jani který léčitel prosím pomohl synovi?Mohla bych poprosit o kontakt.Moc...
Majka  |  17.9.2018 21:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *